احتمال تعطیلیِ موقت ۷۰درصد از پمپ‌بنزین‌ها
۹۷۶۰۴۰
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
۱۶۰۹۴
رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی سراسر کشور با بیان اینکه نمی‌دانیم چه تعداد از کارکنان پمپ بنزین‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: درصورتی‌که رایزنی‌ها با دولت در اوایل هفته نتیجه بخش نباشد، چاره‌ای جز تعطیلی نداریم.

خبرگزاری ایلنا: رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی سراسر کشور با بیان اینکه نمی‌دانیم چه تعداد از کارکنان پمپ بنزین‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: درصورتی‌که رایزنی‌ها با دولت در اوایل هفته نتیجه بخش نباشد، چاره‌ای جز تعطیلی نداریم.

اسدالله قلی‌زاده، با اشاره به مشکلات حال حاضر جایگاه‌های عرضه سوخت اظهار داشت: از ابتدای اسفندماه با کاهش شدید فروش در جایگاه‌ها روبرو هستیم و درآمد این اماکن هر روز به صفر نزدیک می‌شود. فروش بنزین سوپر عملا صفر شده و فروش گازوییل تا 70 درصد کاهش یافته است. با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی وضعیت برای جایگاه‌ها بدتر شده و توان اداره جایگاه‌ها را از دست داده‌ایم. این درحالیست که دولت، بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در تصمیم‌گیری‌ها به هیچ‌وجه به وضعیت بد صنف جایگاه‌داران توجهی نکرده‌اند.

کرونا هزینه‌ها را 30 درصد افزایش داد

وی افزود: هم اکنون هزینه‌های جایگاه‌ها نیز به جهت رعایت موارد بهداشتی تا 30 درصد افزایش یافته است و هیچ کمکی برای تهیه اقلام به جایگاه‌ها نشده است و فقط در رسانه‌ها جایگاه‌ها را جزو اماکن پرتردد معرفی کرده‌اند.

از مبتلایان به کرونا بی‌خبریم

رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی سراسر کشور گفت: در حال تهیه آمار هستیم که ببینیم چند نفر از جایگاه‌داران و کارکنان‌مان را از دست دادیم و چند نفر مبتلا به کرونا شده‌اند. بسیار صبوری کرده‌ایم ولی انتظارات معقول صنفی ما در این شرایط برآورده نشده و اعتراض فراوان جایگاه‌داران سراسر کشور را در پی داشته است. جلساتی با استان‌ها مبنی بر تعطیلی نصف سکوهای جایگاه‌ها داشته‌ایم و بدنبال معرفی کارگران جهت دریافت بیمه بیکاری هستیم، این روش تنها راهی است که برای ما مانده است.

مشمول بسته حمایتی شویم

وی تاکید کرد: اوایل هفته پیش‌رو تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مسئولان برای جایگاه‌ها بسته حمایتی قرار دهند و قبل از پایان سال درخواست‌هایمان را به دولت ارائه کردیم و معتقدیم منابع مالی برای بسته حمایتی با توجه به قانون بودجه وجود دارد و از بانک مرکزی و امور مالیاتی می‌خواهیم جایگاه‌ها را هم مشمول طرح‌های خود کنند.

کاهش فروش 70 درصدی به خاطر ویروس

رییس انجمن جایگاهداران کل کشور ادامه داد: از زمان افزایش قیمت سوخت تا 40 درصد کاهش فروش داشتیم و با شیوع کرونا این وضعیت بدتر شده و تا 70درصد کاهش فروش داریم و این در حالی است که اقلام جایگاهی 400 درصد گران‌تر شده‌اند، ولی توجهی به خواسته‌های این صنف نشده است، اینکه هر تغییر و تحولی ابتدا به صنف جایگاهداران ضربه می‌زند و این صنف باید بی چون و چرا اوامر را اطاعت کنند و مسئولان هم به مشکلات آنها بی‌توجه باشند، منصفانه نیست.

بیشترین آسیب کرونا به پمپ بنزین‌ها

وی همچنین گفت: معتقدیم جایگاه‌ها بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شدند و باز بودن این اماکن دلیل بر عدم زیان‌دهی آنها نیست. درصورتی‌که رایزنی‌ها با دولت در اوایل هفته نتیجه بخش نباشد چاره‌ای جز تعطیلی نداریم و این اقدام صرفا در مرحله اول خواهد بود که با ادامه روند موجود مرحله دوم را اجرا می‌کنیم. تمام تلاش خود را برای اینکه خدمات توزیع سوخت قطع نشود، به کار می‌گیریم و با توجه به کاهش تا 70درصدی مراجعه به جایگاه‌ها مشکلی پیش نخواهد آمد. ما شرمنده کارکنان‌مان هستیم و چاره‌ای جز معرفی ایشان برای دریافت بیمه بیکاری نداریم. طرح نجات احتمالا در مرحله اول تا پانزدهم اردیبهشت ادامه می‌یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/01/09
اینهمه کسب وکاردرحال ورشکست،پمپ بنزیمهایکماه هم دوام ندارندو دولت راتهدیدمیکنند!
Bulgaria
11:29 - 1399/01/09
هرکسی دراینجا شده قدرت مستقل حالا ایشان ساز تعطیلی می زند
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/01/09
بیچاره شدیم بریم باک رو پر کنیم
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1399/01/09
وقتی گرون کردید باید فکر این روز رو می‌کردید
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/09
روحانی که تعریف می کنه یا دروغ میگه هیچ مشکلی نیست تو کشور
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/01/09
آب وایتکس چه هزینه ای میتونه واسه شماداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/01/09
تعطیل می کنید به درک چه بهتر دیگر ماشین بیرون نمی برند مگر شما جایگاه داران چه کار مثبتی انجام دادید اینقدر ادعا دارید
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/01/09
بکنید لیتری ۵ تومن خیالتون راحت شه
-
13:25 - 1399/01/09
انشاله کی قیمت سوخت رو مث اروپا به یک سوم کاهش میدین ؟نفت که ارزون شد؟
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1399/01/09
به جهنم.اون شب که بنزین سه هزار تومن شد یادتونه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1399/01/09
نه اینکار رانکنیدچون باعث تجمع مردم توی پمپ بنزینهای اندک میشودوبیشترخطرناک است ..توروخداشتاب زده تصمیم نگیریدوکمی فکرهم کنید.
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1399/01/09
امیدوارم که ایران تعطیل بشه.دیگه نابود شدیم از مریضی نگرانی.
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1399/01/09
دنیا پولش پارو میکنید چند هفته هم درامد نجومیه کمتر!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج