برخورد قانونی با هر نوع قصور در فرار زندانیان سقز
۹۷۶۵۰۰
۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
۷۲۰۲ 
رییس قوه قضاییه گفت: لازم است پیگیری‌های همە جانبە‌ای در خصوص چگونگی فرار زندانیان سقز صورت بگیرد و با هر نوع قصور از جانب هر کسی برخورد قانونی شود.

خبرگزاری ایرنا: رییس قوه قضاییه گفت: لازم است پیگیری‌های همە جانبە‌ای در خصوص چگونگی فرار زندانیان سقز صورت بگیرد و با هر نوع قصور از جانب هر کسی برخورد قانونی شود.

آیت‌اللە سید ابراهیم رییسی شامگاه یکشنبه در گفت و گوی تلفنی با استاندار کردستان اظهار داشت: به وضعیت زندان‌های این استان توجه بیشتری شود.

وی اضافه کرد: از مجموعه دستگاه ها و نهادهای مرتبط می‌خواهم در کمترین زمان نسبت به بازگرداندن زندانیان فراری از زندان سقز اقدام کنند.

آیت‌الله رییسی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و مشکلاتی که ایجاد کرده است، افزود: دستگاە قضا آمادە هر نوع همکاری برای کنترل بیماری کرونا تا بازگشت بە شرایط عادی است.

وی در این تماس تلفنی در جریان آخرین اقدامات انجام شدە در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان و همچنین تدابیر اتخاذ شده برای دستگیری زندانیان فراری از زندان سقز قرار گرفت.

استاندار کردستان هم در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از مجموعە دستگاە قضا در استان در همکاری با مجموعە درمانی و ستاد مقابله با کرونا برای کنترل شیوع این بیماری، گزارشی از آخرین اقدامات و همچنین تعداد مبتلایان و فوتی های این بیماری در کردستان ارایه کرد.

بهمن مرادنیا تاکید کرد: در استان همکاری بسیار مناسبی برای کنترل این بیماری وجود دارد و تلاش می‌کنیم از هر امکانی برای بهبود شرایط استفادە کنیم.

عصر جمعه هشتم فروردین، ۷۴ زندانی از زندان سقز با ضرب و شتم نگهبانان متواری شدند که همان شب پنج نفرشان دستگیر و یک نفر نیز خود را تسلیم ماموران کرد، تا ظهر شنبه نیز چهار زندانی دیگر دستگیر و یک نفر هم خود تسلیم ماموران کرد و در شبانه روز گذشته نیز ۹ زندانی دیگر خود را معرفی کردند ولی کماکان ۵۴ نفر از زندانیان متواری هستند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کردستان هم از بازداشت چهار نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی از زندانیان از زندان سقز خبر داده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج