تصویری از زندگی خانواده یوز ایرانی در کوهستان
۹۷۷۱۴۰
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
۱۳۵۷۱ 
در سالهای اخیر خبرهای مختلفی از انقراض پلنگ در کوهستان های کهگیلویه و بویراحمد به گوش می خورد ولی مشاهدات مردمی و به خصوص محیط بانان و طبیعت دوستان نشان می‌دهد نسل یوزپلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمد در حال زایش و ازدیاد است.

فارس نوشت: در سالهای اخیر خبرهای مختلفی از انقراض پلنگ در کوهستان های کهگیلویه و بویراحمد به گوش می خورد ولی مشاهدات مردمی و به خصوص محیط بانان و طبیعت دوستان نشان می‌دهد نسل یوزپلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمد در حال زایش و ازدیاد است.

چند روزی است که عکسی از یک ماده یوزپلنگ ایرانی به همراه دو توله‌اش در فضای مجازی کهگیلویه و بویراحمد دست به دست می‌چرخد، عکسی که توسط سیدجواد هادی‌اصل مستندساز طبیعت ثبت شده است.

تصویری از زندگی خانواده یوز ایرانی در کوهستان

این عکس گواه آن است که نسل یوزپلنگ ایرانی در بام زاگرس یعنی کوه دنا در حال ازدیاد است و این کوه مکانی امن برای سلطان کوههای ایران است.

در سالهای اخیر خبرهای مختلفی از انقراض یوزپلنگ در کوهستان های کهگیلویه و بویراحمد به گوش می خورد ولی مشاهدات مردمی و به خصوص محیط بانان و طبیعت دوستان نشان می‌دهد نسل یوزپلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمد در حال زایش و ازدیاد است.

این مهم نشان می دهد که برای کمک به بقای یوز پلنگ ایرانی در کوههای دنا، نیر، سیاه و خامی باید برنامه ویژه و هدفمند اجرا کرد تا امنیت لازم برای بقای نسل یوز ایرانی در این مناطق بوجود آید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:68
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1399/01/13
احتمالا منظور پلنگ هست چون یوز پلنگ در دشت ها زندگی میکند و عکس فوق هم مربوط به پلنگ است
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1399/01/13
فکر میکنم اشکالی برای من ایجاد شده، چون مدتهاست هرچه نظر میفرستم نمایش داده نمیشه
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/01/13
بابا به پیر به پیغمبر اینا پلنگن یوزپلنگ نیستن گیج نزنین البته من عاشق پلنگم
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1399/01/13
فرق پلنگ ویوز پلنگ رو نمیدونی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج