نحوه شناسایی واجدان شرایط تسهیلات کرونا
۹۷۷۷۱۸
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
۱۷۲۶۶ 
در حالی که برنامه دولت برای حمایت از ضعیف ترین قشر جامعه در شرایط شیوع کرونا اعلام شده است، برخی سودجویان با هدف کسب درآمدهای واهی دست به تبلیغات گسترده در خصوص ثبت نام ویژه یارانه کرونا و تسهیلات ۴ درصدی می کنند.

خبرآنلاین: در حالی که برنامه دولت برای حمایت از ضعیف ترین قشر جامعه در شرایط شیوع کرونا اعلام شده است، برخی سودجویان با هدف کسب درآمدهای واهی دست به تبلیغات گسترده در خصوص ثبت نام ویژه یارانه کرونا و تسهیلات ۴ درصدی می کنند.

 این اقدام در حالی از سوی برخی سودجویان در فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است که دولت پیش از این بارها اعلام کرده است نیازی به ثبت نام و مراجعه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و بانک ها برای دریافت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی و تسهیلات بانکی یک تا دو میلیون تومانی نیست.

بر اساس این گزارش سازوکار تعیین شده ، شناسایی افراد واجد الشرایط برای دریافت یارانه کرونا از طریق بانک‌های اطلاعاتی موجود صورت می گیرد و ضعیف ترین اقشار جامعه که هیچ منبع درامدی ثابتی ندارند، در این راستا شناسایی و واریز کمک های دولتی به حساب آنها صورت می گیرد.طبق آخرین گزارش ارائه شده نزدیک به یک و نیم میلیون نفر از جنعیت ایران کمک های ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی را در پایان اسفند ماه دریافت می کنند . مرحله دوم این کمک ها نیز در پایان فروردین به حساب آنها واریز خواهد شد .

بر این اساس پیش بینی شده است عملیات پرداخت یارانه به آسیب دیدگان از کرونا تا پایان خرداد ماه تداوم یابد. ممکن است ستاد ملی مبارزه با کرونا، در صورت افزایش تعداد آسیب دیدگان و همچنین افزایش دوره مقابله با این بیماری ، تصمیمات تازه ای را لحاظ کند .

یارانه کرونا به خانواده‌های یک نفره ۲۰۰ هزار تومان؛ دو نفره، ۳۰۰ هزار تومان؛ سه نفره، ۴۰۰ هزار تومان؛ چهار نفره، ۵۰۰ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۶۰۰ هزار تومان واریز شده است.

وام یک تا دو میلیونی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

در این راستا دولت تسهیلات ویژه یک تا دو میلیون تومانی را از طریق شارژ در کارت‌های واجدین شرایط نیز پرداخت می کند.این تسهیلات با بهره ۴ درصد پرداخت می شود و دولت پرداخت هشت درصد از سود این تسهیلات را تقبل کرده است .

بر اساس این گزارش این کارت‌ها در طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع کرونا براساس دستورالعمل ابلاغی معاون اول رییس جمهوری به اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و کرایه‌های بین‌شهری، دستفروشان و کارگران فصلی تا سقف چهار میلیون خانوار به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق می‌گیرد.به این ترتیب شناسایی این افراد از طریق بانک‌های اطلاعاتی است و نیازی به ثبت نام و اعلام حضور برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد.

بانک‌های عامل همان بانک واریز کننده یارانه افراد بوده و موظفند ۴۸ ساعت پس از اعلام وزارت کار، به ترتیب اعتبار یک میلیون تومانی را در کارت خانوارهای یک نفره و ۲ میلیون تومانی را در کارت خانوار بیش از یک نفره فاقد درآمد ثابت منظور کنند.

بازپرداخت طی ۲۷ ماه که ۳ ماه آن تنفس است صورت می‌گیرد و هشت درصد از سود ۱۲ درصدی آن توسط دولت به بانک‌ها پرداخت می‌شود. مشمولان نیازی به مراجعه به بانک‌ها نداشته و بانک ها با اخذ تعهد الکترونیک می‌توانند اقساط را از یارانه و کمک هزینه معیشتی افراد کسر کنند.

دارابودن چک برگشتی و اقساط معوق بانکی مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شود. طبق اعلام قبلی، برای پرداخت این تسهیلات باید در ابتدا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اصناف و اتحادیه‌ها افراد مشمول را شناسایی کند

۷۵ هزار میلیارد تومان برای حمایت از تولید

بررسی‌ها نشان می دهد بسیاری از مشاغل در ایران با بحرانی جدی پس از شیوع کرونا مواجه شده اند ، از این رو رییس کل بانک مرکزی سازوکار پرداخت این تسهیلات را اعلام کرده است . به گفته وی رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد اقتصادی دولت و با همکاری نظام بانکی مشخص و دستورالعمل مربوط به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد، افزود: طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت این تسهیلات به واحدهای آسیب دیده که اشتغال خود را حفظ کرده اند پرداخت خواهد شد.

همتی گفت: بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد.وی تاکید کرد: نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات منطقی و بر اساس بررسی های کارشناسی است و هر نرخی کمتر از این با توجه به بار مالی آن برای نظام بانکی امکان پذیر نیست.

همتی افزود: نرخ بهره حقیقی در کشورمان حتی در حد ۱۸ درصد نرخ سود اسمی بانک ها و با توجه به نرخ تورم سالانه منفی می باشد و قطعا با نرخ ۱۲ درصد نرخ بهره حقیقی بسیار منفی تر خواهد بود و لذا کمک مناسبی به مشاغل آسیب دیده است.

۵ هزار میلیارد تومان برای صندق بیمه بیکاری

در عین حال با هدف حمایت از کارگرانی که در اثر شیوع کرونا شغل خود را از دست داده اند مبلغی نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است. طبق تصمیمات اتخاذ شده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام آدرس سایت ثبت نام بیمه بیکاری اعلام کرد: کارگران شغل از دست داده مشمول قانون کار برای درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

محمد شریعتمداری در توئیتر خود نوشته است: «برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا و حفظ سلامت کارگران مشمول ‫ قانون کار و تامین اجتماعی که شغل خود را از دست داده‌اند، ازاین پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

به گفته وی، به منظور رعایت مهلت قانونی بیمه بیکاری، کارگران مشمول می‌توانند به سامانه https://bimebikari.mcls.gov.ir/Darkhast.aspx مراجعه کنند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1399/01/15
تو سرتون بخوره این پولهای بخور و نمیر و سرشار از منت.... دل خوش به این مقدار نباشیم
پاسخ ها
ali
France
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
من و همکارام شش ماه حقوق نگرفتیم الان هم بخوایم اقدام کنیم برای بیمه بیکاری چقدر طول میکشه ؟؟؟
تو این مدت چکار کنیم
سرمونو بزاریم زمین چون کارمند دولتی نیستیم که با وجود بیکاری حقوقمون ماه به ماه بیاد به حسابمون
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
همین بخور و نمیر رو بهم نمیدن با اینکه حقوق و بیمه ندارم خدا سر شاهده طرح معیشت هم بهم نمیدن آخه این عدالته... هرگز نمی بخشمشون
بدون نام
Romania
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
همین بخور و نمیر هم کو کی تا حالا گرفته اعلام بکنه! کلا سر کاریه!!
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1399/01/15
. امریکا ۲۰۰۰ میلیارد دلار اختصاص داده شما یک میلیارد دلار بعد میگید ما قدرت هستیم لعنتی های توهمی
پاسخ ها
لعنت بر ابله نق نقو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
امریکای ملعون پولهای ما رو بالا کشیده.حتما می دونی
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1399/01/15
عوض اینکه کمک کنند وام می دن اونم وام با سود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
بجای پرداخت وام با سودش در این شرایط بد اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم و تعطیلی اصناف و صنوف همه را از پرداخت مالیات امسال کلا معاف کنید تا کمکی بشود به تمامی اصناف کل کشور
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1399/01/15
واجدان شرایط تو شهر ما فقط معتادا بودن کسایی که اهل گرد و شیشه هستن چون تداکنش بانکی ندارن مسخره نیست به نظرتون
پاسخ ها
م سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ن اینطور نیست خیلیا شغل درست و حسابی ندارن و مستاجر هستن هیچ بیمه ای هم ندارن اما ب اونا هم تعلق نگرفته
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1399/01/15
تمام وام ها را به لشکری و کشوری میدهند میگوییم آقای نوبخت‌پس تامین اجتمایی چی
او در جواب‌میگوید قانون به‌من‌اجازه نمیدهد به کارگران تامین اجتمایی چیزی پرداخت کنم ببخشید
چطور هر وقت پول‌کم میآورید سراغ تامین اجتمایی می آیید این روحانی طبق آخرین آمار ۵ هزار میلیارد از تامین اجتمایی گرفته و اصلا قصد پرداخت ندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
تامین اجتماعی ها یاوری جز خدای متعال ندارند
اما یاور ما پیروز است
*نماز بخوان پیروزی*
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
پس سر برج برو حقوق خود را از یاورت بگیر.
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1399/01/15
سلام چرا کمک معیشتی کرونا به مددجویان حمایتی تعلق نمی گیرد منم با دو پسر که کارگر روز مزد هستند در خانه ایم هیچ کاری هم نیست بکنند
پاسخ ها
م سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ب هیچ کس ندادن ایناهمش حرفه شما تو دوستان و آشنایانتون ب کسی دادن؟؟؟؟
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
یکاری کنید تا خدا خوشش بیاد شعار شعار شده کار دولت تدبیر و امید چرا این کمکها به ما تعلق نمیگیره خدا ازتون نگذره که دروغ میگید.
بدون نام
Romania
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
بخدا قسم که من هم همین شرایط را دارم ولی به من ندادند که محتاج نان شب خود هستم
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/01/15
از این دو هزار میلیار چقدرش به تو میماسه که انقدر خوشحال شدی
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1399/01/15
همش گرفتار صدقه دادن به مردمن !!!!
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1399/01/15
پس کو چرا دروغ پس من که نیومده چرا تا کی
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1399/01/15
تو این دولت همش کلاه برداری میکنن بعد به مردم پول میخوان بدن با منت انجام میدن
پاسخ ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
والله خدا کریم به فکر کارگران ساختمانی هم باشید من این دوماه بیکارم با دو فرزند میگن هم از خونه نیاید بیرون از خونه خوب به نظر شما چی باید بخوریم
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1399/01/15
خدا از این مسعولین نگذره چرا باملت دروغ میگین به خدا به هیچ کس ندادن فقط دروغ میگن این نا مسلمانها بی دین
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/01/15
قربونت بعد بیکارانی که از طریق خانواده هاشون کمک مالی میشن هم به دلیل تراکنش در کارت بانکی از دریافت تسهیلات محرومن. یادمون باشه دفعه دیگه فقط نقدی به محرومان کمک کنید ولاغیر...
United Arab Emirates
15:47 - 1399/01/15
تادیروز هیچگونه اطلاعاتی بابت شناسایی افراد نداشتن الان هم ندارن
فقط فکر حیب خودشونن ب هیچ کس هم یارانه کرونا ندادن فقط خودشون دزدی میکنن واسه بچه هاشون
شفاف سازی نمیکنن.ب چه کسایی تعلق گرفته
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/01/15
باز‌هم‌کارگرهای‌فصلی‌استرس‌میگیرند‌
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1399/01/15
ای کاش به من بیمار تشنجی وام بدن دستم خالی والان محتاج
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1399/01/15
خدالعنتتون کنه.به خدانون شب ندارم ولی بهم ندادن.خدایاتاکی......
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1399/01/15
سلام به خدا داریم از گشنگی میمیریم کارگر ساختمانی هستم این دو ملیون نشد کی میدن نمی دونم
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1399/01/15
کو به کی دادین خدالعنتتون کنه مردم گرفتارن ندارن همین نون خالیم که بخوای بخوری هزینه داره ی فکری به حال مردم بکنین به حساب همه پول واریز کنین،
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1399/01/16
برای کسانی که ماه قبل واریز نکردن این بار واریز میکنن یا همون قبلیا آخه ماه قبل بهم ندادن با اینکه راننده تاکسی هستم و حقوق ثابت و بیمه ندارم لطفا کسی که اطلاع داره جوابم رو بده
Iran, Islamic Republic of
02:43 - 1399/01/16
همش دروغه معلوم نیست به جیب کدام یک از آقایان و آقازاده ها رفته من خودم یک ریال حقوق دریافتی ندارم قبلا داشتم ولی به صدقه سر پارتی بازی از حقوق وشغلی که دوازده سال زحمتش رو کشیدم محروم شدم وبه دلایل مختلف مثل بالا رفتن سن و..هیچ جای دیگه هم نتونستم استخدام شم و با مدرک لیسانس چند سال مجبور به عملگی شدم اونهم از دست رفت وبا کمک خانواده ام زنده ام ولی دریغ از یک ریال دریافتی از دولت ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج