برنج سفید و قهوه‌ای چه ویتامین‌هایی دارند؟
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۷۸۱۵۳
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
۲۹۶۰
وقتی که صحبت از خواص یک ماده غذایی میشود باید این نکته را در نظر گرفت که نحوه پخت آن ماده غذایی و میزان مصرف آن نیز مهم است در خصوص برنج باور کلی جامعه بر روی چاق کنندگی و مضر بود مصرف برنج برای انواع بیماری استوار شده است که صحیح نیست؛ برنج در صورت پخت صحیح و مصرف متعادل میتواند یکی از سالم‌ترین مواد غذایی آشپزخانه شما باشد.

مجله سلامت: وقتی که صحبت از خواص یک ماده غذایی میشود باید این نکته را در نظر گرفت که نحوه پخت آن ماده غذایی و میزان مصرف آن نیز مهم است در خصوص برنج باور کلی جامعه بر روی چاق کنندگی و مضر بود مصرف برنج برای انواع بیماری استوار شده است که صحیح نیست؛ برنج در صورت پخت صحیح و مصرف متعادل میتواند یکی از سالم‌ترین مواد غذایی آشپزخانه شما باشد.

ویتامین‌های برنج سفید و قهوه‌ای

مزایای برنج برای سلامتی انسان در برگیرنده توانایی آن برای فراهم اوردن انرژی فوری و سریع، تنظیم و بهبود اجابت مزاج، تثبیت کردن سطح قند خون، کندتر کردن فرآیند پیری است. با اینحال برنج می‌تواند منابع ضروری ویتامین B ۱ برای سلامت انسان را نیز فراهم آورد.

سایر مزایای برنج شامل توانایی آن برای افزایش سلامت پوست، افزایش متابولیسم، کمک به هضم، کاهش فشار خون، کمک به کاهش وزن، بهبود سیستم ایمنی و محافظت از بدن در برابر بیماری‌های قلبی و سرطان است.

برنج در بیشتر فرهنگ‌ها یک ماده غذایی اصلی است و برای افراد مهم است. مزایای متعدد این ماده را می‌توان در بیش از ۴۰۰۰۰۰ گونه مختلف از آن که در سرتاسر جهان موجود است پیدا کرد. برنج فرآوری نشده زیاد تحت تاثیر فرایند‌های مختلف قرار نمی‌گیرد و دارای ارزش تغذیه‌ای بالایی است. با اینحال برنج سفید فرآوری می‌شود و به همین خاطر مزایای کمتری دارد.

چرا باید برنج بخوریم؟

برخی از مزایای برنج برای سلامتی انسان در ادامه بیان شده است:

  • منبع خوبی از انرژی است

از آنجایی که برنج کربوهیدرات خوبی دارد می‌تواند به عنوان سوخت برای بدن عمل نماید و به عملکرد طبیعی مغز کمک کند. همانطور که می‌دانید کربوهیدرات‌ها برای متابولیزه شدن توسط بدن ضروری هستند و می‌توانند به انرژی تبدیل شوند. ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آلی متعدد باعث افزایش عملکرد و فعالیت متابولیکی تمامی اندام‌ها می‌شود و می‌تواند سطح انرژی را افزایش دهد.

ویتامین‌های برنج سفید و قهوه‌ای

  • عاری از کلسترول است

مصرف برنج برای سلامتی شما عالی است، زیرا حاوی چربی‌های مضر، کلسترول و سدیم نیست. این ماده بخش خوبی از رژیم غذایی متعادل محسوب می‌شود. هر غذایی که بتواند مواد مغذی را بدون داشتن اثرات منفی فراهم اورد تاثیرات زیادی برای سلامتی خواهد داشت. سطح پایین چربی، کلسترول و سدیم به کاهش چاقی کمک می‌کند و می‌تواند عوارض مرتبط با اضافه وزن را کاهش دهد. برنج یکی از مواد غذایی است که به طور گسترده در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا می‌تواند افراد را در مقادیر کم سیر کند و سالم نگه دارد.

  • از سرطان پیشگیری می‌کند

دانه کامل برنج همچون برنج قهوه‌ای سرشار از فیبر‌های نامحلول است که می‌تواند از بدن در برابر سرطان‌های مختلف محافظت کند. بیشتر محققان و دانشمندان بر این باورند که فیبر نامحلول برای محافظت از بدن در برابر توسعه و متاستاز سلول‌های سرطانی مفید و ضروری است. فیبر در برابر محافظت و دفاع از سرطان روده و مقعد مفید است. با اینحال، علاوه بر فیبر، برنج آنتی اکسیدان‌های طبیعی همچون ویتامین C، ویتامین A، ترکیبات فنولی و فلاوونیدی دارد که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند یا آنتی اکسیدان‌ها را تحریک می‌سازند و از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. رادیکال‌های ازاد محصول فرعی متابولیسم سلولی هستند که می‌توانند اسیب جدی به اندام‌های بدن وارد کنند و باعث تبدیل سلول‌های سالم به سلول‌های سرطانی شوند. افزایش سطح آنتی اکسیدان‌های بدن ایده خوبی است و مصرف برنج بهترین راه برای انجام اینکار است.

ویتامین‌های برنج سفید و قهوه‌ای

  • برنج از پوست مراقبت می‌کند

متخصصان بر این باورند که پودر برنج را می‌توان به صورت موضعی برای درمان برخی از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار داد. در برخی از قسمت‌های هند، آب برنج برای درمان پوست ملتهب مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیبات فنولی موجود در برنج و به خصوص برنج قهوه‌ای یا برنج وحشی، خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند برای تسکین التهاب و قرمزی مفید باشد. اینکه برنج به صورت موضعی اعمال شود یا مصرف گردد زیاد مهم نیست. موادی که از برنج مشتق می‌شوند می‌توانند شرایط پوستی مختلفی را بهبود ببخشند. خاصیت آنتی اکسیدانی آن می‌تواند ظهور چین و چروک را به تعویق بیندازد و سایر نشانه‌های پیری را کندتر کند.

ویتامین‌های برنج سفید و قهوه‌ای

برنج قهوه‌ای یکی از موادی است که سطح مواد مغذی بالایی دارد و می‌تواند رشد و فعالیت انتقال دهنده‌های عصبی را تحریک نماید و از پیشگیری از آلزایمر مفید باشد. گونه‌های مختلفی از برنج وحشی نیز می‌تواند آنزیم‌های محافظت کننده از اعصاب را در مغز تحریک کند و مانع از تاثیر رادیکال‌های ازاد و سایر سموم خطرناک گردد. این موضوع می‌تواند در پیشگیری از آلزایمر و دمانس مفید باشد.

  • به هضم کمک می‌کند و خاصیت ادرار آوری دارد

پوست برنج یک داروی موثر برای درمان دیستانتری است. برخی از افراد بر این باورند که پوست گیاه سه ماهه برنج خاصیت ادرارآوری دارد. چینی‌ها نیز بر این باورند که برنج می‌تواند اشتها را افزایش دهد، بیماری شکمی را درمان کند و تمامی مشکلات گوارشی را بهبود ببخشد. برنج به عنوان یک ماده ادرار می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، سموم را از بدن دفع نماید و وزن اضافی آب را کمتر نماید. محتوای فیبر بالا در برنج می‌تواند به اجابت مزاج کمک کند و از بدن در برابر سرطان‌های مختلف محافظت نماید و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد.

  • برنج سرشار از ویتامین است

برنج منبع عالی از ویتامین‌ها و مواد معدنی همچون نیاسین، ویتامین D، کلسیم، فیبر، آهن، تیامین و ریبوفلاوین است. این ویتامین‌ها بنیان و اساس متابولیسم‌های بدن، سلامت سیستم ایمنی بدن و عملکرد‌های کلی اندام‌های بدن است.

ویتامین‌های برنج سفید و قهوه‌ای

  • به سلامت قلبی عروقی کمک می‌کند

روغن سبوس برنح خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و می‌تواند با کاهش سطح کلسترول خون به سلامت قلبی عروقی کمک کند. قبلا در مورد مزایای قلبی عروقی فیبر صحبت کردیم. برنج وحشی و قهوه‌ای بهتر از برنج سفید خواهد بود، زیرا پوست برنح پر از مواد معدنی است.

برنج می‌تواند جلوی یبوست مزمن را بگیرد. فیبر نامحلول در برنج به عنوان یک اسفنج نرم عمل می‌کند و می‌تواند به اجابت مزاج کمک نماید. برنج قهوه‌ای و برنج با دانه کامل دارای فیبر نامحلول زیادی هستند. با اینحال، برای تسکین یبوست بهتر است آب زیادی نوشیده شود. همچنین مصرف غذا‌های پر از فیبر توصیه شده است. بیماران دیابتی باید برنج قهوه‌ای را در رژیم غذایی خود بگنجانند که در برگیرنده سطح پایینی از شاخص گلیسمی هستند. کمتر از یک پیمانه از برنج قهوه‌ای در روز می‌تواند ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه بدن به منگنز را فراهم کند و به تولید انرژی کمک نماید. برنج قهوه‌ای برای عملکرد طبیعی سیستم عصبی مفید است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2