بسته پیشنهادی آمریکا به ترکیه درباره ادلب
۹۷۸۲۲۲
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
۸۵۸۵ 
آمریکا به تازگی پیشنهاداتی را به ترکیه در ارتباط با دست کشیدن از نصب و راه اندازی سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه ارائه داده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، «کی بیلی هاچیسون»، سفیر آمریکا در ناتو اعلام کرده که کشورش آماده است تا بسته کمکی را به ترکیه در ارتباط با تحولات شمال غرب سوریه در ادلب ارائه دهد، مشروط به اینکه آنکارا سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه را رد کند.

سفیر آمریکا در ناتو نسبت به عدم استقرار و راه اندازی اس ۴۰۰ از سوی ترکیه اظهار امیدواری کرده، چون به گفته این مقام آمریکایی سامانه موشکی اس ۴۰۰ مانع کمک به ترکیه در سوریه خواهد شد.

بسته پیشنهادی آمریکا به ترکیه درباره ادلب

با این حال این مقام آمریکایی جزئیات بیشتری در ارتباط با این بسته پیشنهادی را ارائه نداده، اما مدعی شده که هدف آمریکا حفاظت از جان غیرنظامیان در ادلب سوریه است.

ترکیه نخستین محموله سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسیه را بیست و یکم تیرماه سال گذشته دریافت کرد و دومین محموله نیز اواخر سال میلادی گذشته به دولت آنکارا تحویل داده شد.

دولت آمریکا در پاسخ به این خرید، ترکیه را از برنامه‌های اف ۳۵ خارج کرده است.

سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه، سامانه موشکی پیشرفته و مدرنی است که توانایی حمل و شلیک سه نوع موشک مختلف را دارد که می‌تواند اهداف متنوعی از قبیل موشک‌های بالستیک، کروز و جنگنده‌های رادار گریز را هدف قرار دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج