اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت تمدید شد
۹۷۸۷۳۲
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۱
۱۰۵۳۴ 
مدیرعامل بیمه سلامت از تمدید تمامی دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیرماه بدون مراجعه به دفاتر بیمه خبر داد.

خبرگزاری فارس: طاهر موهبتی، مدیرعامل بیمه سلامت تهران آخرین تمهیدات بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به کرونا را تشریح کرد.

موهبتی درباره آخرین اقدامات سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به کرونا گفت: یکی از نگرانی‌های عموم مردم پوشش بیمه است و در رابطه با کسانی که تا امروز به هر دلیلی برای پوشش بیمه‌ای خود اقدام نکرده‌اند و به این بیماری مبتلا شده‌اند می‌توانند در بیمارستان بیمه شوند و در خصوص پرداخت حق بیمه، درصورت داشتن توان مالی، دفترچه بیمه در اسرع وقت صادر می‌شود و در غیر این صورت، پس از ارزیابی وسع مالی از نظر پرداخت حق بیمه توسط وزارت تعاون، دفترچه بیمه پس از یک روز صادر می‌شود.

مدیرعامل بیمه سلامت در رابطه با خدمات این بیمه افزود: تمام دارو‌های موجود در پروتکل‌های ابلاغی از طرف وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه است. دو مورد دارو ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نیز مشمول حمایت‌های بیمه می‌شوند. آزمایش‌های تشخیصی از جمله سیتی اسکن ریه، PCR و موارد مشابه ضمن هزینه‌های ناشی از بستری شدن بیمار در ICU و در حقیقت تا ۹۰ درصد هزینه‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد.

موهبتی از تمدید تمامی دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیرماه بدون مراجعه به دفاتر بیمه خبر داد و در خصوص دارو‌های خاص اظهار داشت: این دارو‌ها دارای پروتکل‌های خاصی هستند و نیازمند مراجعه به ادارات کل در مقاطع سه ماهه و شش ماهه است تا مجددا در رابطه با پیشرفت بیماری و یا بهبود وضعیت فراخور نظر پزشک تصمیم گیری شود. طبق قانون مقرر شده، در خصوص این دسته از داروها، افراد حائز شرایط تا پایان خرداد ماه و بدون تایید و نیاز به مراجعه به اداره کل، در قالب پروتکل‌های قبلی برای تهیه این دسته از دارو‌ها به داروخانه مراجعه کنند.

وی افزود: موارد مشابه از جمله افرادی که زودتر از ۳ ماه اوراق دفترچه شان تمام می‌شود نیز نیازی به مراجعه به اداره کل ندارند. همچنین محدودیت‌هایی از جمله عدم امکان استفاده مجدد از سی تی اسکن تحت پوشش بیمه به مدت ۶ ماه و نیاز به شرط تخصص در رابطه با تجویز سی تی اسکن، در راستای کمک و حمایت از مردم کشور، برداشته شده است تا مردم بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

موهبتی در رابطه با اعلام سازمان برنامه و بودجه در راستای پرداخت مبالغی به وزارت بهداشت و بیمه سلامت برای برآورده کردن مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی توضیح داد: طبق گفته‌های دکتر نوبخت، مبلغ ۱۶۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ در اختیار ما قرار گرفت که با استفاده از آن توانستیم بخشی از بدهی‌های خود به دانشگاه‌ها و بخش خصوصی در حوزه داروخانه ها، فیزیوتراپی ها، تصویربرداری ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان‌ها و پزشکان را تسویه کنیم؛

اما کماکان ما به بخش دولتی در سال ۹۷، حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم و در این راستا اعتباری از تخصیص ما در سال ۹۸ باقی مانده بود که همکاران قادر به تخصیص آن در سال ۹۸ نبودند و در سال ۹۹ تخصیص آن داده شده است، اما تا این لحظه اعتباری در اختیار ما قرار نگرفته است.

مدیرعامل بیمه سلامت در ادامه گفت: از زمانی که پول در اختیار ما قرار می‌گیرد، بیش از ۲۴ الی ۴۸ ساعت طول نخواهد کشید تا این مبلغ بین ۴۴ هزار طرف قرارداد بیمه در سراسر کشور توزیع شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1399/01/18
بی غیرتابیمه تااجتماعی بیمه قالیبافی منوقطع کردن ظللللللللم ....
فیش میدن بهم میگن تابازرسی نشه نمیدیم بروبرج سه بیا
Iran, Islamic Republic of
04:55 - 1399/01/18
مردم دارن فدا میشن وکشورهای دیگه تمام امکانات خود شونو فدای ملت می گنن انوقت شما از یک بیمه ناچیز که نه سرش معلومه ونه تهش برای ما دارین داستان تعریف می کنین واویلا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج