الزرفی: عراق یک کشور مستقل است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۷۹۱۲۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۹
۸۸۲۹
«عدنان الزرفی» نخست وزیر مکلف عراق دوشنبه شب در توییتی نوشت که عراق به عنوان یک کشور مستقل فدرال، قانون اساسی دارد که ضامن وحدت همه اقوام است.

ایرنا: «عدنان الزرفی» نخست وزیر مکلف عراق دوشنبه شب در توییتی نوشت که عراق به عنوان یک کشور مستقل فدرال، قانون اساسی دارد که ضامن وحدت همه اقوام است.

الزرفی در این توییت تأکید کرد که جمهوری عراق یک کشور فدرال و کاملا آزاد و مستقل است.

وی نوشته که نظام سیاسی عراق، جمهوری دموکراتیک و دارای پارلمان است و قانون اساسی وحدت عراق را تضمین می کند.

عدنان الزرفی ۲۷ اسفند گذشته با حکم «برهم صالح» رییس جمهوری عراق بدون توجه به حق قانونی جریان‌های شیعه در معرفی نخست وزیر، مأمور تشکیل دولت انتقالی در عراق شد؛ اقدامی که خشم و اعتراض شدید بیت شیعی عراق را برانگیخته و مخالفت ها همچنان با او ادامه دارد.

الزرفی: عراق یک کشور مستقل است

این در حالی است که الزرفی جمعه گذشته نیز در بیانیه ای اعلام کرد که قصد کناره گیری از تشکیل دولت عراق را ندارد و کابینه خود را برای رأی اعتماد به مجلس معرفی می کند.

وی همچنین شنبه گذشته در نامه ای به «محمد الحلبوسی»، برنامه های دولت خود را به رییس مجلس عراق اعلام کرد.

در این نامه الزرفی برنامه دولت خود را در صورت کسب رأی اعتماد از مجلس حول محور مهار «ویروس کرونا»، تهیه بودجه ۲۰۲۰ و فراهم کردن بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور قرار داده است.

نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت عراق، به تاریخ مشخصی در برنامه خود برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور اشاره نکرده است.

سازماندهی نیروهای مسلح و حمایت از «الحشد الشعبی» و «پیشمرگه» به عنوان نیروهای رسمی عراق از دیگر برنامه‌های دولت الزرفی عنوان شده است.

وی همچنین بر انحصار سلاح در دست دولت و پایان بخشیدن به حمل سلاح در انظار عمومی و رسیدگی به مطالبات تظاهرکنندگان تأکید کرده است؛ بدون آنکه در این خصوص، جزییات اجرای برنامه‌ای را عنوان کند.

الزرفی همچنین بر بازگرداندن آوارگان ناشی از تروریسم به شهر و دیارشان و کمک به اقشار فقیر جامعه، بهبود وضع اقتصادی از طریق کاهش هزینه‌های دولت و حل مشکلات بین بغداد و اربیل نیز اشاره کرده است.

نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت عراق در خصوص روابط خارجی، خود را ملزم به ایجاد روابط متوازن با همه کشورهای همسایه، منطقه و جهان کرده و گفته که تلاش می‌کند عراق، محلی برای پیوندها و نه درگیری‌ها باشد.

اعطای صلاحیت‌های بیشتر به استان‌ها، حمایت از بخش آموزش و پرورش و دادن نقش بیشتر به زنان از دیگر برنامه‌هایی است که به طور کلی الزرفی به آنها تعهد نشان داده است.

وی به رییس مجلس عراق گفته است که در مهلت قانونی باقی مانده نیز اعضای کابینه خود را به پارلمان معرفی می‌کند تا جلسه اعطای رأی اعتماد به کابینه‌اش برگزار شود.

در حالی الزرفی همچنان بر تشکیل کابینه اصرار می‌ورزد که فراکسیون‌های عمده شیعه با تکلیف او به عنوان نخست‌وزیر عراق مخالف هستند و کارشناسان در سایه این مخالفت‌های شدید، شانس او را برای تصدی این پست بعید می‌دانند.

الزرفی از زمان انتخاب و صدور حکم مکلف شدن (۲۷ اسفند) ۳۰ روز مهلت دارد کابینه خود را برای رأی اعتماد به مجلس عراق معرفی کند.

در همین حال، خبرها حکایت از آن دارد که جریان‌های سیاسی شیعی عراق برای معرفی «مصطفی الکاظمی» به جای «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیده‌اند.

منابع سیاسی عراق یکشنبه شب گذشته گزارش دادند که گروه‌های اصلی شیعه این کشور موافقت خود را با معرفی مصطفی الکاظمی به جای عدنان الزرفی برای عهده داری پست نخست وزیری عراق اعلام کردند.

این منابع، روز یکشنبه گذشته در مصاحبه با «موازین نیوز» گفتند که جلسه‌ای در خانه رییس ائتلاف الفتح (هادی العامری) با حضور رهبر ائتلاف دولت قانون، (نوری المالکی) و رییس جریان حکمت ملی سید (عمار الحکیم)، برای بحث در مورد نامزد جدید نخست وزیری برگزار شد.

بر اساس این گزارش، به پیشنهاد «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر، الکاظمی نامزد نخست وزیری و به عنوان جایگزین الزرفی مشخص شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1399/01/19
پس آمریکا اونجا چکار میکنه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر