پیروانی: سلامت و جان همه مردم، خط قرمز ما است
۹۷۹۳۱۰
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
۲۸۴۷ 
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در پرسپولیس، بدون خیلی چیز‌ها می‌شود موفق شد، ولی بدون حمایت هواداران از قهرمانی و موفقیت خبری نیست.

خبرگزاری میزان: به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، افشین پیروانی در خصوص شرایط این روزهای تیم فوتبال پرسپولیس، اظهار داشت: این روز‌ها اتفاقات مختلفی رخ داده که لازم شد درباره آنها صحبت‌هایی داشته باشم. قبل از هر چیز می‌خواهم برای همه مردم دنیا، به ویژه مردم کشورم در این شرایط خاص که پیش آمده است آرزوی سلامتی کنم و از خدا می‌خواهیم که سایه این بیماری را هر چه زودتر از سر بشریت کوتاه کند. قدردانی ویژه و دعای خاص همه ما، برای کادر درمانی است که برای سلامتی هم‌نوعان، با فداکاری، خود را مقابل خطر قرار می‌دهند.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با مسائلی که درباره اسطوره فوتبال ایران مطرح شد و واکنشی که وی و دیگر اعضای تیم، در صفحات اجتماعی خود داشتند، تصریح کرد: همایون بهزادی اسطوره باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران است. او از ارکان اصلی بنیان باشگاه پرسپولیس با آن کیفیت و ورود حماسی آن به فوتبال ایران بود. ما درباره یکی از آدم‌های بی‌تکرار فوتبال حرف می‌زنیم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هر کسی درباره آدم‌هایی مثل او صحبت می‌کند باید بداند درباره یک سرمایه اجتماعی و معنوی برای کل ورزش و فوتبال مملکت و به طور خاص باشگاه پرسپولیس حرف می‌زند. البته این هم حق مطلب را ادا نمی‌کند، چون او از میراث‌های ماندگار فوتبال آسیا بود. این را هم نه من به عنوان یک پرسپولیسی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد، وقتی که نام او را در تالار مشاهیر فوتبال آسیا قرار داد. واکنش ما، کمترین کاری بود که باید انجام می‌شد. این واکنش را غیر پرسپولیسی‌ها هم باید انجام می‌دادند، چون بی‌احترامی به چهره‌هایی مانند او بی‌احترامی به فوتبال و مردم است.

پیروانی ادامه داد: همایون بهزادی یادگار‌های زیبا و باشکوهی از خود برای فوتبال ایران باقی گذاشت. از پرسپولیس بزرگ تا پیروزی‌های ملی که ابدی شدند. نسل ما با یادگاری‌های وی و امثال او بزرگ شد. دربی ۶ تایی و آن سه گلی که زد یکی از آن خاطرات ابدی بود. دربی‌ که نه سیاسی بود و نه زور داور و بالاتر از داور بالای سر آن. البته میراث بزرگ او و همبازیان نامدارش؛ پرسپولیس، محبوب‌ترین تیم آسیا بود. باید احترام به پیشکسوتان، انسان‌های ارزشمند و بزرگتر‌هایی را که واقعا بزرگ هستند و شایسته احترام، یاد بگیریم. نه این‌ که خلاف این‌ را به نسل جدید یاد بدهیم. واکنش من و اعضای تیم هم ادای احترام به یک اسطوره و آن نسل افتخارآفرین بود.

وی درباره شرایط تیم، نحوه پیگیری وضعیت بازیکنان و زمان مورد نیاز برای آماده سازی قبل از شروع دوباره بازی‌ها خاطرنشان کرد: کادرفنی یک‌سری برنامه تمرینی را برای حفظ یک حداقل آمادگی، به بازیکنان ارایه کرده است و به شیوه‌های مختلفی که امکانش وجود دارد؛ بازیکنان را از راه دور تحت نظر قرار داده‌اند. البته جالب است که از مقام‌های سازمان لیگ درباره برخورد با پرسپولیس به خاطر شروع تمرین‌ها، پرسیدند که اصلا این اتفاق روی نداده است. برای ما جان و سلامتی بازیکنان و هواداران در بالاترین اولویت قرار دارد. ما منتظر هستیم که تصمیم‌گیرندگان نظرشان را اعلام کنند. از نظر فیزیولوژی بدن، برای رسیدن شرایط قلب و عروقی به حد مطلوب جهت مسابقه هم، ۴ هفته زمان لازم است، ولی ۳ هفته نیز می‌تواند قابل قبول باشد.

پیشکسوت و مدیر تیم پرسپولیس درباره نظراتی که برای ادامه لیگ مطرح می‌شود، گفت: یک‌سری از دوستان پیشنهاد تعطیلی لیگ را داده‌اند. به نظر می‌رسد هر کسی بر اساس رتبه‌اش صحبت می‌کند. ما هم به عنوان قهرمان لیگ و جام حذفی و سوپر جام و نیم فصل و صدرنشین بلامنازع بازی‌ها می‌گوییم بعد از پایان مشکل شیوع کرونا، با اصل قرار دادن حفظ و سلامت و جان همگان، بازی‌ها ادامه پیدا کند. اگر قرار باشد غیر از این اتفاق بیفتد به عنوان یک هوادار پرسپولیس می‌گویم که اصلا عنوانی غیر از به رسمیت شناخته شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم را بر نمی‌تابیم.

پیروانی تاکید کرد: اصلا مگر لیگ امسال برای موضوع گیت‌ها و دوربین‌های امنیتی ورزشگاه‌ها دو ماه عقب نیفتاد؟ خب لیگ سال بعد هم دو سه ماه دیرتر شروع شود. اتفاقی نمی‌افتد که این قدر بعضی به تب و تاب افتاده‌اند تا خود را از گرفتاری رقابت با پرسپولیس رها کنند. خیلی منطقی‌تر است که بعضی پشت این بیماری سنگر نگیرند.

وی تصریح کرد: پرسپولیس، قاعدتا بیشتر از بعضی به سلامت و جان مردم و عوامل تیم‌ها، برگزارکنندگان مسابقات و رسانه‌ها اهمیت می‌دهد. بهترین بازیکنان اینجا هستند. اکثریت هواداران فوتبال، پرسپولیسی هستند. بیشترین فعالیت رسانه‌ای در ورزش در حوزه پرسپولیس انجام می‌شود، پس بیشتر از آنها درگیر این مسئله هستیم و سلامت و جان همه مردم، خط قرمز ما است.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس همچنین درباره ارزیابی خود از شرایط پرسپولیس با توجه به تغییرات و جلسه‌ای که به اتفاق سرمربی با اعضای هیئت مدیره داشت، گفت: من در تمام این سال‌ها به این نتیجه رسیدم که در پرسپولیس، بدون خیلی چیز‌ها می‌شود موفق شد، ولی بدون حمایت هواداران از قهرمانی و موفقیت خبری نیست. از سوی دیگر هواداران هم، همیشه از کسانی که برای پرسپولیس زحمت بکشند، حمایت می‌کنند. من هم به عنوان یک هوادار از کسی که برای پرسپولیس تلاش کند و بتواند نگرانی‌های آنها را کم کند، حمایت می‌کنم. اصلا هدف غیر از این نیست. الان همه از هواداران و بازیکنان و کادرفنی تا پیشکسوتان و مدیران باشگاه به دنبال برگرداندن آرامش پس از تنش‌های پیش آمده و تکرار قهرمانی و البته حل مشکلات هستند. برای این مساله همه باید دست در دست هم بگذاریم.

پیروانی در پایان خاطرنشان کرد: جلسه خوبی با هیئت مدیره داشتیم. مسائل مختلفی باید مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت و همه چیز خوب پیش رفت. درباره مسائل حال و آینده تیم، صحبت‌های خوب و مفیدی مطرح شد و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت. جلسه در بالاترین سطح ممکن انجام شد که نشان می‌دهد باشگاه با حساسیت زیادی مسائل را دنبال می‌کند. ما هم شاهد هستیم که هیئت مدیره و سرپرست باشگاه تلاش زیادی دارند تا مشکلات پرسپولیس را به ویژه در بخش مالی حل کنند. در نشستی که داشتیم، درباره شرایط تیم و بازیکنان با توجه به این‌که مسابقات و تمرین‌های گروهی تعطیل است، صحبت شد. قطعا برای شروع تمرینات تیمی باید منتظر اعلام نظر مراجع رسمی بود و بحث جان و سلامت مردم یک بحث تخصصی است. به طور کلی باید به هواداران بگویم که نگران نباشند و تکرار قهرمانی را همه با هم رقم خواهیم زد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1399/01/19
چرا همه پرسپولیسی‌ها با اطمینان می‌گویند که مرحوم همایون بهزادی،،منظور سخن آقایان روشن و جباری بود،،ایشان هنوز از شخص یا اشخاصی اسم نبردند،،
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1399/01/19
روشن درست گفته ساواک نیمی از باشگاه پرسپولیس بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج