دو داروی سنتی درمان کرونا در مراحل کارآزمایی
۹۷۹۷۶۸
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
۱۴۵۶۴ 
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر دو دارو در حوزه طب سنتی در حوزه درمان کرونا، در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون نتایج خوبی داشته است اما تا به قطعیت رسیدن موضوع صبر می‌کنیم و سپس اثربخشی این دارو از طریق مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت به مردم اطلاع داده خواهد شد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر دو دارو در حوزه طب سنتی در حوزه درمان کرونا، در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون نتایج خوبی داشته است اما تا به قطعیت رسیدن موضوع صبر می‌کنیم و سپس اثربخشی این دارو از طریق مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت به مردم اطلاع داده خواهد شد.

 دکتر محمود رضا شمس اردکانی- مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ودکتر حسین رضایی زاده – رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران در ارتباط ویدئو کنفرانسی باخبرنگاران به برخی از سوالات در زمینه تاثیر گذاری طب ایرانی در درمان بیماران مبتلا به کرونا پاسخ دادند.

دکتر اردکانی با اشاره به این که در طی مدت گذشته با ارتباط‌های به شکل ویدئو کنفرانس با پزشکان و متخصصان طب سنتی در کشور چین نیز ارتباط برقرار کرده‌اند، گفت: در خصوص روش‌های غیر کلاسیک برای کنترل و پیشگیری از کرونا تبادل نظرهایی صورت گرفت. همکاران چینی ما در این ارتباط تاکید می‌کردند که بیش از ۹۰ درصد بیماران درمان شده، هر دو طب را کنار یکدیگر استفاده کرده و پس از این موضوع ما نیز از وزیر بهداشت درخواست کردیم که طب سنتی و ایرانی نیز بتواند برای مهار این بیماری به کمک طب کلاسیک بیاید.

دو داروی سنتی درمان کرونا در مراحل کارآزمایی بالینی
اردکانی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که برخی از موارد علمی و کارآزمایی بالینی در برخی از بیمارستان‌ها در حال اجرا است، تصریح کرد: از این رو امیدواریم به زودی بتوانیم نتایج خوبی را به اطلاع مردم برسانیم. در حال حاضر دو دارو در حوزه طب سنتی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون نتایج خوبی داشته است اما همچنان منتظر هستیم و تا به قطعیت رسیدن موضوع صبر می‌کنیم سپس اثربخشی این دارو از طریق مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت به مردم اطلاع داده خواهد شد.

۸۰ درصد مبتلایان کرونا علامت ندارند
وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص ادعاهایی که برخی از افراد در فضای مجازی برای درمان قطعی بیماری کرونا مطرح می‌کنند، گفت: بسیاری از این ادعاها به این موضوع برمی‌گردد که افراد شناخت کافی از بیماری و سیر آن ندارند. ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بی علامت هستند و تنها درصد کمی علامت دار می‌شوند. از سوی دیگر عده‌ای نیز به صورت خود به خود درمان می‌شوند که حجم زیادی از جامعه هستند و بدون مطالعه مشخص بر روی این افراد نمی‌توان گفت که علت بهبود آنها روش درمانی بوده است که استفاده کردند.

در ادامه این مبحث دکتر رضایی زاده خاطر نشان کرد: وقتی می‌توانیم درباره یک روش درمان ادعا کنیم که این روش در کارآزمایی بالینی و میزان اثر بخشی مقایسه شود. امیدواریم کسانی که در این زمینه کار می‌کنند در صورتی که دلسوز مردم هستند به جای هزینه‌های زیاد برای تبلیغات در فضای مجازی، مطالعات خود را ثبت کنند و اثر بخشی آن را به همه انسان‌ها توسعه دهند. هیچ کدام از مواردی که در فضای مجازی مطرح می‌شود توسط دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تایید نمی‌شود و آن چه که مورد تایید ما است به شکل راهنمایی بالینی خود مراقبتی که در کنار طب رایج موثر خواهد بود در سایت وزارت بهداشت منتشر شده است.

در ادامه دکتر اردکانی در خصوص روند پیگیری قضایی افراد متخلف، گفت: حساسیت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد و وزارت بهداشت تمام قد پای این موضوع ایستاده است. اما فراموش نکنید جدای از مباحث حقوقی این شما رسانه‌ها هستید که می‌توانید در فرهنگ سازی برای طب ایرانی و سنتی به ما کمک کنید. طب سنتی ما سرفصلی ارزشمند است که باید سعی شود آن را به دور از هجمه‌ها قرار دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص فردی به نام دکتر "ح. ر" یکی از مدعیان طب سنتی، گفت: این شخص یک پزشک عمومی است که بنا بر اطلاعاتی که ما داشتیم به مدت یک سال از سوی سازمان نظام پزشکی با منع طبابت رو به رو بود و فکر می‌کنیم طی مدت اخیر این ممنوعیت به اتمام رسیده و ایشان به طبابت برگشتند. اما در خصوص پیگیری قضایی برخی از تخلفات یا باید بخش حقوقی وزارت بهداشت به این موضوع ورود کند و یا باید فرد خاطی شاکی خصوصی داشته باشد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی با تاکید بر این که طبی تحت عنوان طب اسلامی با منظور رایج و فعلی در جامعه وجود ندارد، اظهار کرد: اگر منظور ما از طب اسلامی دوران شکوفایی طب در زمان‌های گذشته و دوره‌های اسلامی باشد این نام درست است. اما فعالیتی که برخی این روزها با این نام انجام می‌دهند حتی از سوی مراجع نیز پذیرفته شده نیست. تنها موردی که در زمینه طب اسلامی به آن تاکید می‌شود استفاده از آموزه‌های اسلامی برای تحقیق و پژوهش برای ارتقای سبک زندگی افراد است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/01/20
اگر واقعا فکر مردم هستین نام داروهارا میگفتین . شما میخواین صدبرابر به مردم بفروشید
پاسخ ها
ضحا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
چرامزخرف میگی؟درست بخون آقاهه گفته
داریم آزمایش بالینی میکنیم...بزارنتایج آزمایش بیادکاراییش مثبت بشه...اسم داروهاروانتخاب کنن بداعتراض کن....اصلا شایداسم داروهاروانتخاب نکرده باشن آخه چی میگی چرتوپرت می پرونی!
Turkey
13:49 - 1399/01/20
احتمالآ دانشمندی هم که کشف کرده دارو را عباس تبریزیان هستش ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دقییییقااااا :))))))))
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/01/20
همه دارو ها در مرحله بالینی هستن کی قطعی میشه هدا میداند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
مجدید جان هدا نه خدا یکم با دقت و آرامش تایپ کنی بهتره
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1399/01/20
2ماه که میگن دارو ساخته شده پس کی سفر مارکوپولو هم به دور جهان بود هم تمام شده بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
انشاءالله اگه خدا بخواد دارو و واکسنش هم ساخته میشه
United Kingdom
17:42 - 1399/01/20
خدا کنه این حرفها درست باشه ، و خدا نکنه از نوع اکتشافات تبریزیان باشه، کاری کردند که متأسفانه در اعتماد و اطمینان مردم اثرات منفی و بدبینی زیادی گذاشته شده است.
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1399/01/20
خوب ملت را داشتید سرکار همینطور امروز فردا کنید ملت راتا درپایان آمریکا دارو را بسازه همراه واکسن بعد ازطریق بهداشت جهانی وارد کنید بگید خودمون بومی سازی معکوس کردیم خخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج