میزان افزایش حقوق ۹۹ کارمندان دولت
۹۷۹۷۹۲
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
۲۵۸۱۸ 
هیات وزیران حقوق شاغلین دستگاه‌های اجرایی را در سال جاری ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داد. پس از افزایش مذکور، حکم حقوقی آنان از ۲۸ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

خبرگزاری ایرنا: هیات وزیران حقوق شاغلین دستگاه‌های اجرایی را در سال جاری ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داد. پس از افزایش مذکور، حکم حقوقی آنان از ۲۸ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

 بر اساس تصمیم امروز چهارشنبه هیات وزیران، حقوق شاغلین دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۹، ۱۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش یافته به طوری که پس از افزایش مذکور، حکم حقوقی آنان از ۲۸ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

هم‌چنین، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگی پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

افزون بر این، حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۹ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین می‌شود که با احتساب فوق العاده‌های موضوع ماده (۶) قانون یادشده این میزان نباید کمتر از ۱۷ میلیون و ۹۷۴ و ۵۰۰ ریال شود و مابه التفاوت آن تا این مبلغ به سقف محاسبه شده، اضافه خواهد شد.

پس از اعمال افزایشات مذکور، مبلغ مابه التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ ۲۸ میلیون ریال با عنوان «تفاوت تطبیق موضوع جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) » در احکام درج می‌شود.

افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی دارای مقررات خاص از جمله شرکت‌ها و دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان‌های موضوع ماده ۵ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۵ درصد تعیین می‌شود.

بر اساس رای هیات وزیران، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹، ۱۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش می‌یابد، پس از افزایش مذکور، حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۲۸ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.

همچنین، حداقل حقوق بازنشتگان به میزان ۱۸ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۵۰ ریال و حداکثر حقوق آنان نیز ۷ برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین شد.

سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل منابع داخلی خود، با تصویب هیئت امنا یا مجمع عمومی، حداکثر درسقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۹ براساس مفاد این تصویب نامه اقدام نمایند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1399/01/20
نماینده محترم کارفرمایان لطفآ توجه داشته باشند اگر نماینده کارگران اصرار به افزایش دارند دراصل دولت مقصر هست که با تورم و اضافه کردن حقوق کارمندان فاصله پایه حقوقی کارگران و کارمندان فاصله فاحش ایجاد شده ودولت باید در این زمینه کمک کند با بخشش مالیات وغیره
پاسخ ها
@ من ایهان هستم @
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
هی مدام کارمندان دولت
نیروهای مسلح
نیرو های لشکری و کشوری
داداش تکلیف ما کارگران بدبخت را روشن کنید پس حقوق کارگران تامین اجتمایی چی شد
مثل اینکه هر کس داره ساز خود را میزند.
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1399/01/20
مگر این مدیران نا لایق چه کار می کنند که می تونند تا هفت برابر نسبت بقیه توفیر داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1399/01/20
چقدر تبعیض بین حقوق کارمند و کارگر ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
کارمندان سه میلیون عیدی گرفتند، کارمند بیچاره یک میلیون
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
مشکلی نداره
کارمندان عزیز اگه خیلی ناراحتند دو دستی نچسبند به میز و شغلشون و با یه استعفای ساده به جرگه کارگران بپیوندند
بدون نام
United States
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
کارمندان یک میلیون ودویست عیدی گرفتن!
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1399/01/20
۱۵ درصد با این تورم جور در نمیاد حقوق من با کارگر ساده بیسواد کارخانه یکی شده با این همه مسئولیت عدالت کجاست
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/01/24
اگرقرارباشه کارگرانی که اولاد ندارند دریافتی تا2500000میشودتا2800000شود300000تفاوت وازکجاباید دریافت گردد وباچه حکمی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج