رئیس سازمان اطلاعات عراق مامور تشکیل کابینه شد
۹۸۰۱۵۵
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
۱۷۱۰۱ 
بالاخره بعد از توافق گروه‌های شیعی، کردها و اهل سنت روی نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی، عدنان الزرفی از ماموریت خود برای تشکیل کابینه انصراف داد و برهم صالح، الکاظمی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد.

خبرگزاری ایسنا: بالاخره بعد از توافق گروه‌های شیعی، کردها و اهل سنت روی نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی، عدنان الزرفی از ماموریت خود برای تشکیل کابینه انصراف داد و برهم صالح، الکاظمی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد.

به نقل از اسکای نیوز، برهم صالح،‌ رئیس‌جمهوری عراق طبق برنامه قبلی اعلام شده مصطفی الکاظمی، رئیس سازمان اطلاعات عراق را بعد از انصراف عدنان الزرفی مامور تشکیل کابینه عراق کرد.

پیش از این خبر عدنان الزرفی در بیانیه‌ای انصراف خود را از تشکیل کابینه اعلام کرد.

الزرفی در بیانیه‌ای خطاب به ملت عراق که درگیر بحران کرونا هستند و جوانان تظاهرکننده در میادین تظاهرات که در برابر ظلم و ستم متحد ایستادند و نیز فقیران و ضعیفان که امید و اعتمادشان را روی رهایی از شر فقر و بیماری گذاشته‌اند گفت: با تاسف نسبت به اتفاقات رخ داده درباره این وظیفه در میان تمام حمایت‌های گروهی از خیرخواهان از تمام کسانی که به بنده اعتماد کردند و من انتظار تحقق اهداف‌ ملی را داشتند عذرخواهی می‌کنم. در راستای اجرای ماموریتی که برعهده من گذاشته شده و با توجه به هدف اصلی مقدسی که دنبال می‌کنم که همان نجات عراق و بازگشت به مسیر صحیح و داشتن کشوری باثبات و موثر در جهان عرب، اسلام و جهان است طی هفته‌های گذشته واقعیتی را برای سیاست عراق رقم زدم که مبتنی بر مشارکت اقتصادی مثمر ثمر با کشورهای جهان و تنظیم فعالیت نیروهای ائتلاف بین‌المللی و دستور کار خروج آنها و ایجاد توانمندی‌های نیروهای مسلح عراق بود. من از ادامه این ماموریت به منظور حفظ وحدت عراق و منافع عالی کشور معذورم.

طبق بیانیه انصرافی که الزرفی قرائت کرد، گفت: پیام ملی من که دربرگیرنده تاریخچه‌ای سیاسی و حرفه‌ای بود به همه رسید زمانی که از روز اول ماموریتم چه در سخنرانی مکلف شدنم و چه در معرفی رویکرد دولت اقدام به ارائه دیدگاه نجات اقتصاد کشور، نابودی رنج ملت عراق، مبارزه با فساد، گشودن چشم‌اندازهای تازه به روی عراق، حمایت از اقتصاد ملی در برابر تحریم‌های بین‌المللی و مواخذه قاتلان تظاهرکنندگان و مجرمان کردم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1399/01/21
ایکاش یکی هم پیدا بشه ایران را از شر فساد وگرانی و بیکاری نجات.بدهد که خیلی بدتر از عراق هست ولی مردم جراعت اعترتض ندارند .چون تبدیل به کافر ومفسد فی الارض وزندانی میشوند.
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1399/01/21
دموکراسی در عراق بهتر از ایران است فعلا در ظاهر اینطور است در عمل خدا می داند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج