بهترین بازیگران زن تاریخ سینمای ایتالیا +عکس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۸۰۶۳
۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۹
۱۰۸۷۹۰
میراث بزرگ سینمای ایتالیا با جوایز متعدد و فرهنگ خاص، کارگردانان و بازیگران خاصش قطعاً در یاد و خاطر همه مردم مانده و جای بحث و جدل ندارد. به مناسبت روز بین المللی زن، بیست نفر از بهترین بازیگران زن ایتالیا که تاریخ سینمای ایتالیا را ساخته اند معرفی کرده ایم.
 
 
 

برترین ها: میراث بزرگ سینمای ایتالیا با جوایز متعدد و فرهنگ خاص، کارگردانان و بازیگران خاصش قطعاً در یاد و خاطر همه مردم مانده و جای بحث و جدل ندارد. به مناسبت روز بین المللی زن، بیست نفر از بهترین بازیگران زن ایتالیا که تاریخ سینمای ایتالیا را ساخته اند معرفی کرده ایم.

آنا مانیانی (1908-1973)

آنا مانیانی (Anna Magnani) یکی از با استعداد ترین هنرپیشه های زن تاریخ سینمای ایتالیا بود. او جایزه اسکار بهترین بازیگر زن و چهار جایزه بین المللی دیگر برای بازی در نقش بیوه سیسیلی در The Rose Tattoo را برد. او با تئاتر کار خود را آغاز کرد و یکی از به یاد ماندنی ترین نقش هایی که بازی کرد در فیلم Roma, Città Aperta به کارگردانی روبرتو روسلینی بود.جولیتا ماسینا (1921-1994)


جولیتا ماسینا (Giulietta Masina) همسر فدریکو فلینی بود و در بسیاری از فیلم های فلینی از جمله La Strada و Nights of Cabiria بازی کرد که هر دوی این فیلم ها جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را در سال های 1956 و 1957 بدست آوردند. ماسینا جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن سال 1957 را دریافت کرد. بخاطر نقش های ساده لوحانه ای که ماسینا بازی می کرد به او لقب "چاپلین مونث" داده بودند. در سال 1960 بخاطر شکست فیلم The High Life در گیشه و نزد منتقدین، حرفه ماسینا به خطر افتاد. ولی او دوباره در فیلم Juliet of the Spirits ساخته فلینی بازی کرد که این فیلم جایزه منتقدین فیلم نیویورک و جایزه گلدن گلوب را برای بهترین فیلم خارجی زبان دریافت کرد.جینا لولوبریجیدا (1927)

لوئیجینا یا "جینا" لولوبریجیدا (Gina Lollobrigida) هنرپیشه، فوتوژورنالیست و مجسمه ساز ایتالیایی است. او یکی از محبوب ترین هنرپیشه های اروپائی در دهه پنجاه و شصت بود. جینا جوایز و نامزدی های متعددی بخاطر اجراهایش در فیلم های ایتالیایی و آمریکایی دریافت کرد و با ستاره های هالیوودی زیادی همبازی شد. او در سال 1953 اولین فیلم آمریکایی اش را با هامفری بوگارت و جنیفر جونز بازی کرد که Beat the Devil نام داشت. پس از این فیلم بود که او در فیلم های آمریکایی زیادی بازی کرد.سیلوانا مانگانو (1930-1989)

قبل از آنکه مانگانو تبدیل به یکی از معروف ترین هنرپیشه های تاریخ ایتالیا شود، بخاطر جنگ جهانی دوم در فقط زندگی می کرد. او بخاطر رابطه رمانتیکش با مارچلو ماسترویانی وارد سینما شد و توانست یک قرارداد سینمایی بدست آورد. مدتی بعد او توانست استعداد فوق العاده خود را در فیلم Bitter Rice ثابت کند.مونیکا ویتی (1931)

مونیکا ویتی بخاطر نقش آفرینی در فیلم هایی به کارگردانی میکل آنجلو آنتونیونی در اوایل دهه شصت معروف شد. او پس از کار با آنتونیونی تمرکز کاری خود را تغییر داد و شروع به بازی در فیلم های کمدی و کار با کارگردانی همچون ماریو مونیچلی کرد. او مقابل ستاره هایی همچون ریچارد هریس و درک بوگارد بازی کرد. ویتی 5 بار جایزه دیوید دی دوناتلو بهترین بازیگر زن، 7 بار جایزه گلدن گلوب ایتالیایی بهترین بازیگر زن، گلدن گلوب حرفه بازیگری و جایزه شیر طلایی حرفه بازیگری جشنواره فیلم ونیز را دریافت کرد. وی بیشترین تحسین منتقدین را به خاطر نقش هایی دریافت کرد که در فیلم های آنتونیونی از جمله La Notte، L’Eclisse و Deserto Rosso بازی کرد.ساندرا میلو (1933)


ساندرا میلو که نام کامل او النا سالواتریچه گرکو است در عرصه بین المللی با نقش هایی که در فیلم های فدریکو فلینی بازی کرد شناخته می شود. او در فیلم Juliet of the Spirits بازی کرد و جایزه روبان نقره ای بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای هر فیلم دریافت کرد.

بهترین بازیگران زن تاریخ سینمای ایتالیا کدامند؟

سوفیا لورن (1934)

سوفیا ویلانی شیکولونه با لقب سوفیا لورن هنرپیشه مشهور ایتالیایی است. زیبایی او در شروع حرفه اش در مقابل استعدادش قرار داشت تا اینکه در فیلم "دو زن" ساخته ویتوریو دسیکا، نقش چزیرا را بازی کرد و با دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای این فیلم، تبدیل به هنرپیشه ای تحسین شده شد. لورن در سال 1962 با دریافت این جایزه اولین زنی بود که بخاطر نقش آفرینی در یک فیلم خارجی زبان برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول می شد. لورن جوایز دیگری از جمله یک جایزه گرمی، 5 جایزه ویژه گلدن گلوب، یک جایزه بفتا، یک جایزه لورل و یک جایزه افتخاری اسکار در سال 1991 دریافت کرد.

بهترین بازیگران زن تاریخ سینمای ایتالیا کدامند؟

ماریسا آلازیو (1936)

ماریا لوئیزا لوسیا آلازیو (Maria Luisa Lucia Allasio) در شهر تورین ایتالیا به دنیا آمد. او پس از ازدواج با کنت پی یر فرانچسکو کالوی دی برگولو، بازیگری را در سال 1958 کنار گذاشت. مشهورترین فیلمی که او بازی کرده Poveri ma Belli by Dino Risi که در سال 1957 اکران شد.

بهترین بازیگران زن تاریخ سینمای ایتالیا کدامند؟

ویرنا لیزی (1936)

ویرنا لیزی پیرالیزی (Virna Lisa Pieralisi) که در آنکونا به دنیا آمد، بخاطر زیبایی در نوجوانی وارد حرفه بازیگری شد: اولین فیلم او La Corda d’Acciaio بود. او آنقدر زیبا بود که تبدیل به مرلین مونروی زمان خود شد. ولی ویرنا فقط یک چهره زیبا نبود، او به دنبال انواع مختلف نقش ها بود و استعداد زیادی در ایفای این نقش ها داشت و جوایز سزار، جشنواره فیلم کن و روبان نقره ای را برد.کلودیا کاردیناله (1938)


کلودیا کاردیناله (Claudia Cardinale) در تونس به دنیا آمد، ولی والدین او اهل سیسیل بودند که به تونس مهاجرت کرده بودند. اکثر فیلم های کاردیناله یا ایتالیایی هستند یا فرانسوی. در دهه شصت، او در چند فیلم تحسین شده ایتالیایی و اروپائی آن زمان بازی کرد. او همچنین در فیلم های آمریکایی از جمله The Pink Panther، Circus World، Blindfold، The Professionals، Don’t Make Waves و Son of the Pink Panther بازی کرد.ماریانجلا ملاتو (1941-2013)


ماریانجلا ملاتو بازیگر سینما و تئاتر ایتالیا بود. دهه هفتاد دهه ای طلایی برای ملاتو بود و در فیلم هایی به یاد ماندنی بازی کرد. در ادامه دهه هفتاد، او با مشهورترین کارگردانان اروپا از جمله کلود شابرول در Nada، الیو پتری در Todo modo و لوئیجی کومنچینی در Il gatto کار کرد.استفانیا ساندرلی (1946)


استفانیا ساندرلی (Stefania Sandrelli) بخاطر نقش های بسیاری در کمدی های ایتالیایی از دهه شصت معروف است. وقتی او در فیلم های Divorce و Italian Style بازی کرد 15 سالش بود. طولی نکشید که او تبدیل به قهرمان کمدی های ایتالایی شد و در عین حال در چند فیلم برناردو برتولوچی از جمله The Conformist بازی کرد. در سال 2005 او جایزه شیر طلایی را برای یک عمر موفقیت در جشنواره بین النللی فیلم ونیز دریافت کرد.ایزابلا روسلینی (1952)


ایزابلا فیورلا الترا جووانا روسلینی (Isabella Rossellini) هنرپیشه/فیلمساز/نویسنده/نیکوکار و مدل ایتالیایی است. او دختر اینگرید برگمن هنرپیشه سوئدی و روبرتو روسلینی کارگردان ایتالیایی است و خواهر دوقلویی به نام ایزوتا اینگرید روسلینی دارد که استاد ادبیات ایتالیایی است. روسلینی بخاطر حرفه مدلینگ و نقش هایی که در فیلم های Blue Velvet و Death Becomes Her بازی کرد معروف است. در سال 2011 او به عنوان رئیس هیئت داوران شصت و یکمین جشنواره بین المللی فیلم برلین انتخاب شد.لیسیل ماگلیتا (1954)


لیسیا ماگلیتا (Licia Maglietta) در ناپل متولد شد و با نقشی که در فیلم Bread and Tulips (2000) بازی کرد معروف شد. او در سال 1997 در فیلم Le Acrobate و در سال 2004 در فیلم Agatha and the Storm بازی کرد.لائورا مورانته (1956)

لائورا مورانته (Laura Morante) در توسکانی متولد شد. او برادرزاده رمان نویس مشهور السا مورانته بود. او حرفه بازیگری اش را با فیلمی به کارگردانی برتولوچی به نام Oggetti Smarriti آغاز کرد و در سال 1984 در فیلم Bianca درخشید. او در سال 2002 با خاویر باردم در فیلم The Dancer Upstairs همبازی شد که اولین تجربه کارگردانی جان ملکوویچ بود.یایا فورته (1962)

یایا فورته (Iaia Forte) متولد شهر ناپل است که جایزه دیوید دی دوناتلو بهترین بازیگر زن را برد.مونیکا بلوچی (1964)


مونیکا بلوچی (Monica Bellucci) یکی از زیباترین زنان روی کره زمین، 100 درصد خون ایتالیایی دارد. او در شهر اومبریا متولد شد. در سال 1988 به میلان نقل مکان کرد و ورود او به حرفه مدلینگ داستان درازی دارد. او به عنوان بازیگر اوایل سال 90 حرفه اش را شروع کرد و در فیلم های La Riffa (1991) و فیلم Bram Stocker’s Dracula (1992) نقش های کوچکی بازی کرد. او با درخشش در فیلم Malèna (2000) محبوب شد و با نقش آفرینی در فیلم Irréversible (2002) بیشتر شناخته شد. از آن به بعد او در فیلم های بین المللی زیادی بازی کرد.والریا گولینو (1965)


والریا گولینو (Valeria Golino) هنرپیشه و کارگردان، در شهر ناپل متولد شد و هرگز بطور رسمی درس بازیگری نخواند. حرفه او زمانی آغاز شد که لینا ورتمولر کارگردان مشهور به دنبال دختری بود تا برای فیلم بعدی اش بازی کند. او در سال 1988 به لوس آنجلس نقل مکان کرد و در فیلم "مرد بارانی" بازی کرد.والنتینا چروی (1976)


والنتینا چروی (Valentina Cervi) دختر تونینو چروی کارگردان و نوه جینو چروی بازیگر مشهور ایتالیایی در رم متولد شد. یکی از تحسین شده ترین نقش های او در فیلم Artemisia (1997) بود. او در سریال True Blood (2012) هم بازی کرد.آلبا رورواخر (1980)


آلبا کاترینا رورواخر، در فلورانس و از پدری آلمانی و مادری ایتالیایی متولد شد. اولین نقش او در فیلم سینمایی L’amore Ritrovato در سال 2004 بود. او در فیلم The Solitude of Prime Numbers نیز بازی کرد که برای آن جایزه Nastro d’Argento برای بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. در سال 2008 او جایزه دیوید دی دوناتلو بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کرد و در سال 2009 جایزه دیوید دی دوناتلو بهترین بازیگر زن برای فیلم Giovanna’s Father ساخته پوپی آواتی را دریافت کرد.


انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1393/08/16
چ دنیای فانی و زود گذری!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر