هشدار آمریکا درباره جاسوسی روسیه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۸۰۹۶۸
۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
۱۰۴۵۲
وزارت امنیت داخلی آمریکا در یک سند ادعا کرد، جاسوس‌های روسیه احتمالا در تلاش هستند از وضعیت پیش آمده در نتیجه بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا به عنوان فرصتی برای دریافت اطلاعات محرمانه استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: وزارت امنیت داخلی آمریکا در یک سند ادعا کرد، جاسوس‌های روسیه احتمالا در تلاش هستند از وضعیت پیش آمده در نتیجه بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا به عنوان فرصتی برای دریافت اطلاعات محرمانه استفاده کنند.

پایگاه خبری «یاهو نیوز» در گزارشی اختصاصی خبر داده که به یک سند مرکز ضد اطلاعاتی وزارت امنیت داخلی آمریکا دسترسی پیدا کرده که در آن به روسیه برای سوءاستفاده اطلاعاتی از بحران کرونا در آمریکا اتهام‌زنی شده است.

هشدار آمریکا درباره جاسوسی روسیه

در این سند که تاریخ نگارش آن ششم آوریل (۱۸ فروردین) است، هشدار داده شده که سرویس اطلاعاتی روسیه «احتمالا در حال نظاره کردن پاسخ ایالات متحده به همه گیری کووید-۱۹ است».

در سند آمده است: «جمع آوری اطلاعات درباره زنجیره نقاط ضعف تامین زنجیره تجهیزات پزشکی می‌تواند از برای عملیاتها در آینده خبر بدهند؛ عملیاتهایی که هدف از آنها تضعیف عناصر کلیدی لجستیکی به منظور آمادگی در برابر یک حمله جنگی و یا استفاده فرصت طلبانه از این اطلاعات در یک وضعیت اضطراری هستند».

یاهو نیوز به دنبال انتشار این خبراختصاصی، نظر وزارت امنیت داخلی آمریکا را درباره سند مذکرو جویا شده اما این وزارتخانه اظهارنظری درباره این سند نکرده است.

این رسانه آمریکایی سپس از عملکرد دولت دونالد ترامپ در مواجهه با شیوع ویروس کرونا و شدت بالای ابتلای افراد و جان باختن آنها در این کشور انتقاد کرد و به ویژه درباره کمبود تجیهزات حفاظت شخصی از قبیل ماسک و هم دیگر تجیهزات پزشکی گله کرد.

یاهو نیوز سپس نوشت: «در همین برهه اما مسکو در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا توانست در عرصه افکار عمومی بین‌المللی به دستاوردها و امتیازهای بزرگی دست یابد. همین اوایل ماه جاری میلادی روسیه یک هواپیمای با محموله تجیهزات پزشکی به آمریکا فرستاد محموله ای که در ابتدا به نظر می رسید کمک و هدیه باشد اما بعدا مشخص شد که آمریکا پول این تجهیزات را پرداخت کرده بود».

انتشار این خبر در حالی صورت گرفته که طبق اعلام کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه (دیروز) با ولادیمیر پوتین همتای روس خود درباره شیوع ویروس کرونا صحبت کرد.

در بخشی از سند منتسب به وزارت امنیت داخلی آمریکا ادعا شده که روسیه از ماه ژانویه ۲۰۲۰ ، در ارتباط با همه گیری ویروس کرونا یک کارزار انتشار اخبار غلط به راه انداخته است.

از نظر این وزارتخانه آمریکا، روسیه از بحران کرونا به عنوان راهی برای تقویت عملیات‌های آینده خود در زمینه مسائل اطلاعاتی استفاده خواهد کرد.

در سند وزارت امنیت داخلی آمریکا در این باره آمده است: «ما احتمال می‌دهیم که کرملین واکنش افکار عمومی آمریکا به اطلاعات غلط را تحلیل می‌کند و برای به حداکثر رساندن تاثیرات آن هم در دوره کنونی وضعیت ناشی از کووید -۱۹ و هم در آینده از قبیل دخالت در انتخابات (ریاست جمهوری) ۲۰۲۰ در تکنیکهای خودش تعدیل‌هایی صورت می‌دهد».

گزارش یاهو نیوز درباره اتهام زنی وزارت امنیت داخلی آمریکا به روسیه در شرایطی منتشر شده که پیش از این واشنگتن در برهه‌های مختلف به مسکو درباره حملات سایبری به آمریکا و تلاش برای دخالت در انتخابات اتهام زده‌اند اما روسیه بارها این اتهام‌زنی‌ها را رد کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر