از پژمان جمشیدی تا جواد خواجوی، در سریال‌های رمضانی سیما
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۸۱۴۵۵
۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
۳۵۵۷
در روز‌های گذشته، سریال‌های ماه رمضان امسال تلویزیون اعلام شد و قرار است به زودی به تماشای مجموعه «زیرخاکی»، «بچه مهندس ۳» و «سرباز» بنشینیم. پیش از بحران کرونا سریال «می‌جان» ساخته مرجان اشرفی‌زاده، در حال ساخت بود تا ماه رمضان روی آنتن برود، اما با توقف تصویربرداری این سریال، برنامه‌ریزی‌های تلویزیون تغییر کرد.

روزنامه خراسان: در روز‌های گذشته، سریال‌های ماه رمضان امسال تلویزیون اعلام شد و قرار است به زودی به تماشای مجموعه «زیرخاکی»، «بچه مهندس ۳» و «سرباز» بنشینیم. پیش از بحران کرونا سریال «می‌جان» ساخته مرجان اشرفی‌زاده، در حال ساخت بود تا ماه رمضان روی آنتن برود، اما با توقف تصویربرداری این سریال، برنامه‌ریزی‌های تلویزیون تغییر کرد. در ادامه ۷ نکته درباره سریال‌های رمضان ۹۹ را می‌خوانید.

قصه‌هایی بی‌ارتباط به ماه رمضان

در سال‌های گذشته، معمولاً سریال‌هایی که ویژه پخش در ماه رمضان تدارک دیده می‌شدند، حال و هوای مذهبی یا قصه ماورایی داشتند و حداقل زمان داستان در ماه رمضان می‌گذشت، اما به تازگی این روند تغییر کرده و در این ماه سریال‌هایی از تلویزیون پخش می‌شود که قصه و زمان آن هیچ ارتباطی به ماه رمضان ندارد. هرچند که جز خلاصه‌ای از داستان کلی سریال‌ها، چیزی درباره قصه آن‌ها نمی‌دانیم، اما از قرار معلوم، امسال نیز مانند سال گذشته، هیچ کدام از سریال‌های شبکه یک، دو و سه ارتباط مستقیمی به ماه رمضان ندارند.

بازگشت سریال کمدی به جدول پخش رمضانی

در دهه ۸۰، شبکه سه با پخش ساخته‌های کمدی رضا عطاران مانند «بزنگاه»، «ترش و شیرین» و «متهم گریخت»، فضای تلویزیون را در ماه رمضان شیرین می‌کرد، اما در طول سال‌های گذشته، کمتر سریال طنز ویژه ماه رمضان پخش شده، به طوری که در طول ۳ سال گذشته، هیچ کدام از شبکه‌های تلویزیون در ماه مبارک رمضان، سریال طنز پخش نکرده‌اند و آخرین بار رمضان سال ۹۵، سریال «پادری» که فصل دوم مجموعه «دودکش» بود از شبکه یک پخش شد. اکنون سریال کمدی «زیرخاکی» ساخته جلیل سامان قرار است ماه رمضان از شبکه یک پخش شود تا جای خالی سریال طنز در این ماه را پر کند.

گریز «سرباز» به حادثه سیل

رمضان شیرین تلویزیون

اوایل فروردین سال گذشته، وقوع سیل در چند استان مختلف خسارات زیادی را به بارآورد و دستمایه روایت قصه سریال‌هایی شد. تصویربرداری سریال «رعد و برق» با موضوع سیل سال ۹۸ ساخته بهروز افخمی پیش از کرونا آغاز شده بود و بخشی از سریال «سرباز» نیز به این حادثه پرداخته است. در فیلم نامه اولیه سریال قرار بود بخشی از قصه در مناطق زلزله‌زده روایت شود و شخصیت‌های داستان به این مناطق سفر کنند، اما پس از وقوع حادثه سیل، مسیر سریال هم کمی تغییر کرد و عوامل سریال به استان خوزستان سفر کردند؛ بنابراین بخشی از قصه این مجموعه در مناطق سیل‌زده می‌گذرد و کاراکتر‌های داستان برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده به آن مناطق سفر کرده‌اند.


بازگشت سازندگان «وضعیت سفید»

رمضان شیرین تلویزیون

جلیل سامان پس از دو سال غیبت در تلویزیون، با ساخت سریال «زیرخاکی» همکاری تازه‌ای با تلویزیون داشته است. رمضان سال ۹۶، مجموعه «نفس» به کارگردانی او از شبکه سه پخش شد و قرار بود ادامه آن هم ساخته شود و این سریال فصل دومی داشته باشد، اما تا امروز فرصت ساخت آن فراهم نشده و خبری از «نفس ۲» نیست. هادی مقدم‌دوست که بیشتر در زمینه فیلم نامه‌نویسی فعالیت می‌کند، با اولین تجربه کارگردانی خود در تلویزیون، پس از هشت سال به تلویزیون بازگشته است. هادی مقدم‌دوست به همراه حمید نعمت‌ا... فیلم نامه سریال «سرباز» را به نگارش درآورده و کارگردانی این مجموعه را هم خودش برعهده داشته است. مخاطبان تلویزیون از آخرین همکاری مقدم‌دوست و نعمت‌ا... یعنی سریال «وضعیت سفید» خاطره خوبی دارند، باید صبر کرد و دید آیا تجربه خوب این همکاری باز هم در تلویزیون تکرار خواهد شد.


سرنوشت «بچه مهندس»

رمضان شیرین تلویزیون

فصل اول سریال «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری ماه رمضان ۹۷ روی آنتن رفت و چند ماه بعد هم فصل دوم پخش شد. این سریال مانند «از سرنوشت» قصه کودک بی‌سرپرستی را روایت می‌کند که با تلاش و پشتکار خود در جوانی فرد موفقی می‌شود. علاوه بر کلیت این دو سریال که شباهت‌هایی به یکدیگر دارند، در فصل کودکی شخصیت‌های اصلی «از سرنوشت» شاهد اتفاقاتی بودیم که قبلا مشابه‌اش را در «بچه مهندس» دیده بودیم و در همین صفحه مفصل درباره آن نوشتیم، به همین دلیل «بچه مهندس» امسال یاد «از سرنوشت» را در ذهن مخاطبان تداعی می‌کند.

فصل سوم «بچه مهندس»، به جوانی «جواد جوادی» مربوط می‌شود و احتمالا رسیدن به آرزویش یعنی مهندس شدن را به تصویر می‌کشد. فصل سوم «از سرنوشت» نیز رونق گرفتن کار «سهراب» و «هاشم» در کارگاه را روایت می‌کند و در ادامه فصل قبلی به ماجرای جست و جوی «سهراب» برای پیدا کردن رد و نشانی از خانواده‌اش هم می‌پردازد.


بازیگران سینمایی در «زیرخاکی»

رمضان شیرین تلویزیون

از میان سه سریالی که قرار است ماه رمضان از شبکه‌های یک، دو و سه روی آنتن بروند، این بازیگران سریال «زیرخاکی» است که ترکیب سینمایی و جذابی دارد. پژمان جمشیدی در دو سال گذشته در هیچ سریالی بازی نکرده و در عوض حضور پررنگ و پولسازی در سینما داشته است. هادی حجازی‌فر هم سابقه سینمایی دارد و اولین سریال او در تلویزیون «دوپینگ» بود. پژمان جمشیدی و هادی حجازی‌فر در این سریال گریم متفاوتی دارند و جمشیدی نقش اصلی سریال را بازی می‌کند. ژاله صامتی و گوهر خیراندیش از دیگر بازیگران «زیرخاکی» هستند.


چهره ناآشنای نام‌آشنا

رمضان شیرین تلویزیون

از میان چهره‌های جدیدی که امسال در سریال‌های رمضانی خواهیم دید، احتمالا جواد خواجوی در سریال «سرباز»، چندان هم برای مخاطبان ناآشنا نخواهد بود. جواد خواجوی که در فضای مجازی به بهانه دوبله‌های بامزه به لهجه مشهدی روی شخصیت‌های کارتونی یا حیوانات شناخته می‌شود، تا به حال در برنامه‌های تلویزیونی مختلف به عنوان مهمان حضور داشته است، اما او ماه رمضان امسال با مجموعه «سرباز» اولین حضور در قاب تلویزیون را در مقام بازیگر تجربه خواهد کرد. خواجوی پیش از این، تجربه‌هایی در زمینه بازی در تئاتر داشته است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/01/25
ترش و شیرین در نوروز پخش شد نه در ماه رمضان
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1399/01/25
ماه رمضان، ماه عبادت و مناجات است نه ماه سریال مورد داشتیم طرف اینقدر سرش گرم سریال بوده نمازش قضا شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تو برو نماز وروزه هاتو بگیر ماها هم میریم نماز وروزه میگریم ومی خوانیم ولی مدیرت وقت روداریم اگه تو نداری مشکل از خودت است
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1399/01/26
جواد خواجوی یه سریال دیگه هم داشتته اولیش نیست
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1399/02/13
حضور جواد خواجوی تو تلوزیون کار غیر حرفه اییه
کلیپاشم همش یه شکله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر