ماتراتزی: باید بالوتلی را کتک می‌زدم!
۹۸۳۲۵۴
۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
۶۵۷۸
مدافع سابق تیم ملی ایتالیا درباره ماجرای جنجالی که ۱۰ سال پیش در اتوبوس تیم اینتر با درگیری با هم‌تیمی‌اش به راه انداخت، توضیح داد.

خبرگزاری تسنیم: مارکو ماتراتزی فاش کرد که ۱۰ سال پیش، یعنی همان سال که با هدایت ژوزه مورینیو در اینتر موفق به کسب سه‌گانه شد، در یکی از سفر‌های نراتزوری و در اتوبوس این تیم با هم‌تیمی سابقش ماریو بالوتلی درگیری فیزیکی پیدا کرد. او همچنین از مورینیو دفاع کرد و پاسخ آن‌هایی که از او به خاطر ماجرای درگیری‌اش با زین‌الدین زیدان در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان انتقاد کرده بودند را هم داد.

ماتراتزی در یک گفت‌و‌گوی اینستاگرامی با آشپز و طرفدار دو آتشه تیم اینتر، داوید اولاندی به سؤالی درباره جنجال معروفی که پس از بازی اینتر و بارسلونا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۱۰ رخ داد - زمانی که بالوتلی تعویضی پس از بازی پیراهنش را به زمین کوبید و ماتراتزی هم او را تا رختکن تعقیب کرد و آنجا از خجالتش درآمد - گفت: بله درست است. من آنجا یک کتک درست و حسابی او را زدم. من عاشق ماریو هستم، اما او آن روز واقعاً به چنین چیزی نیاز داشت. الان دوباره ما با هم دوست هستیم، در واقع مانند برادر هستیم، اما هنوز هم می‌گویم که او واقعاً آن روز نباید آن حرکت را انجام می‌داد. پرتاب کردن پیراهن بر زمین بعد از سوت پایان، اما بدترین کاری نبود که ماریو آن روز انجام داد. قبل از بازی در اتوبوس تیم او به ما گفت "امروز می‌خواهم بد بازی کنم". من هم قول دادم اگر دست از پا خطا کند به حسابش برسم.

ماتراتزی ادامه داد: وقتی ماریو از نیمکت به زمین بازی رفت، به جای اینکه توپ را بردارد و یک ضد حمله بزند از همان میانه میدان شوت زد. دیگو میلیتو می‌خواست او را بُکشد. ما ماریو را قبول داشتیم. او گل‌های زیادی می‌زد و در پیروزی ما سهیم بود، اما یک هفته بعد از آن، من از مورینیو خواستم که در تمرینات مرا در تیم مقابل بالوتلی قرار دهد و فقط چند ثانیه طول کشید که او را به رختکن برگرداندم. من واقعاً پدر بالوتلی را دوست داشتم. یادم است بعد از یک بازی‌مان مقابل روبین کازان او به ماریو گفت: «بازی‌ات را دوست نداشتم. بیشتر به هم‌تیم‌هایت کمک کن و در خدمت تیم باشد. در ضمن دست از عیاشی هم بردار». پدر او عجب الگویی بود.

در آن روز‌ها که مورینیو سرمربی اینتر بود، میان او و ماتراتزی رابطه خوبی شکل گرفت. مدافع سابق تیم ملی ایتالیا درباره رابطه‌اش با آقای خاص هم گفت: هیچکس نمی‌تواند در برقراری روابط تأثیرگذار با بازیکنان به پای مورینیو برسد. علاوه بر آن او واقعاً آدم باهوشی است. او اخیراً در تکرار موفقیت‌هایش مشکلاتی داشته است. تاتنهام، اما تیمی جوان و در عین حال قدرتمند دارد و به همین دلیل من امیدوارم که او بتواند پیروزی‌هایش را از سر بگیرد.

ماتراتزی بیش از هر چیز دیگری به خاطر ماجرای درگیری‌اش با زیدان در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ و ضربه سر کاپیتان وقت خروس‌ها به سینه او معروف شد. او، اما هنوز هم می‌گوید کاری نکرده بود که سزاوار چنان عکس‌العملی از زیدان باشد.

ماتریکس اظهار داشت: زیدان بعد از آن ماجرا تحت محافظت و حمایت فرانسوی‌ها قرار گرفت، اما در ایتالیا، هموطنانم مرا تکه‌تکه کردند که البته به نظر من آن‌ها ایتالیایی واقعی نیستند. من یک وطن‌پرست هستم و همیشه از اعتبار و شرف ایتالیا دفاع می‌کنم. انتقادی که آن‌ها بعد از جام جهانی از من کردند، بیش از هر چیزی مرا آزار داد. آن افرادی که از من انتقاد می‌کردند باید بر زمینی که من رویش قدم گذاشته بودم، بوسه می‌زدند، چون خودشان دیدند که من گل تساوی ایتالیا را در فینال زدم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج