از دست شوهر ژولیده‌ام کلافه شدم!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۸۴۵۴۹
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
۵۵۳۵
آقایان محترم، آیا می‌دانستید بسیاری از خانم‌ها به دلیل بی‌توجهی شوهرانشان به آراستگی ظاهری، به زندگی‌مشترک خود بی‌انگیزه می‌شوند؟ در چند وقت اخیر، چندین پیامک با چنین مضمونی به دست ما رسیده است.

روزنامه خراسان - زهرا وافر: آقایان محترم، آیا می‌دانستید بسیاری از خانم‌ها به دلیل بی‌توجهی شوهرانشان به آراستگی ظاهری، به زندگی‌مشترک خود بی‌انگیزه می‌شوند؟ در چند وقت اخیر، چندین پیامک با چنین مضمونی به دست ما رسیده است. به طور مثال یک مخاطب نوشته: «چرا مشاوران صفحه خانواده، فقط و همیشه به خانم‌ها توصیه می‌کنن که در خانه آرایش کنن و لباس جذاب بپوشن، اما هیچ‌وقت به مرد‌ها چنین توصیه‌ای نمی‌کنن؟ شوهر من از زدن یک ذره عطر هم دریغ می‌کنه، بعد توقع داره که ...». داستان این هفته و تحلیل روان‌شناسی آن، در همین باره است.

از دست شوهر ژولیده‌ام کلافه شدم!

داستان

از دست شوهر ژولیده‌ام کلافه شدم!

زن و شوهر جوری وارد اتاق مشاوره شدند که کاملا مشخص بود مدت‌هاست با یکدیگر قهر هستند. با فاصله از هم روی صندلی‌ها نشستند و زن خیلی بیشتر از مرد، اخم‌هایش را در هم فرو کرده بود.

بعد از سلام و احوال‌پرسی، رو کردم به آن‌ها وگفتم: «مشکل چیست؟» زن با لحن عصبی شروع کرد: «من دیگه از دست این مرد خسته شده ام! یه سر سوزن برای من ارزش قائل نیست.» پرسیدم: «چرا؟» زن ادامه داد: «هیچ وقت به خودش نمی‌رسه، انگار نه انگار که من هم آدمم، منم دل دارم! آرزو به دلم مونده یه بار یه ذره عطر به خودش بزنه، یه کم به خودش برسه، مو‌های سرش رو مرتب کنه، صورتش رو اصلاح کنه، لباس درست و حسابی بپوشه! چقدر باید این قیافه ژولیده و به هم ریخته رو توی خونه تحمل کنم؟»

مرد پرید وسط حرف زن و رو به من گفت: «می‌دونید چیه خانم؟ همسر من توقع داره من عین زن‌ها یه ریز به خودم برسم! بابا زنی گفتن، مردی گفتن!» زن که حسابی حرصی شده بود، رو کرد به مرد و گفت: «این که حداقل دو هفته یه بار بری سلمونی و یه نظمی به قیافه‌ات بدی، توقع زیادیه؟ این که وقتی از سر کار میای خونه پاهات رو بشویی که ما مجبور نباشیم بوی جورابت رو تحمل کنیم، غیر منطقیه؟ حداقل ناخن‌هات رو که می‌تونی هفته‌ای یه بار بگیری؟!»

این بار من رو کردم به مرد و گفتم: «فکر نمی‌کنم توقعات خانم شما، زیاد یا غیرمنطقی باشه. خب چرا به این خواسته‌های پیش پا افتاده همسرتون توجه نمی‌کنید؟» مرد جواب داد: «خانم روان شناس شما دیگه چرا؟ من یه مرد هستم! صبح تا شب سر کار دارم جون می‌کنم، بعد شب که میام خونه بیفتم دنبال این سوسول بازی‌ها؟ پات رو بشور، عطر بزن، موهات رو مرتب کن! ولمون کنید تو رو خدا!»

خنده‌ام گرفت و گفتم: «فکر نمی‌کنم رعایت نظافت شخصی، سوسول بازی باشه! بیایید فرض کنیم خانم شما تصمیم بگیره از همین امروز در زمینه آراستگی و نظافت شخصی مثل خود شما رفتار کنه، همین‌قدر بی‌تفاوت و بی‌خیال، آیا می‌پسندید و می‌تونید به شکل طولانی مدت این وضع رو تحمل کنید؟» مرد کمی این پا و آن پا کرد و گفت: «راستش نه، نمی‌تونم، اما به هر حال من مرد هستم و اون زن! باید یه فرقی بین زن و مرد باشه دیگه!»

تحلیل روان‌شناس

خانم‌تان را نادیده نگیرید!

از دست شوهر ژولیده‌ام کلافه شدم!

بسیاری از آقایان به ظاهر خود توجه چندانی ندارند و متاسفانه به این نقطه ضعف خود، تحت عنوان «نشانه مردانگی» حتی افتخار هم می‌کنند! غافل از آن که وقتی به ظاهر خود اهمیت نمی‌دهند، انگار به شکل غیرمستقیم این پیام را به همسرشان می‌رسانند که ارزشی برای او قائل نیستند. در واقع خانم‌ها در مواجهه با شوهری که به ظاهر خود بی‌اعتناست، دچار احساس «نادیده گرفته شدن» یا «بی‌ارزش واقع شدن» می‌شوند و در نتیجه در رابطه با شوهر خود بی‌انگیزه می‌شوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پیش از هر روان شناسی، این پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده‌اند که بر اهمیت آراستگی مرد در برابر همسرش تاکید کرده‌اند. پیامبر (ص) می‌فرمایند: «همان‌گونه که مردان دوست دارند زینت و آراستگی را در زنان خود ببینند، زنان نیز دوست دارند زینت و آراستگی را در شوهرانشان ببینند» (مکارم الاخلاق ص ۸۰).

نقش ظاهر افراد بر روان طرف‌مقابل

به لحاظ روان شناختی نیز انسان‌ها موجوداتی هستند که بیشترین اطلاعات محیطی را از طریق «بینایی» به دست می‌آورند، پس هرگز نمی‌توان از نقش پررنگ و تاثیرگذار «ظاهر فرد» بر روان طرف مقابل غافل شد. در این بین خانم‌ها بسیار بیشتر از مرد‌ها به جزئیات ظاهری توجه دارند.

۸ توصیه به شوهر‌ها

  • شاید خبر نداشته باشید، اما خانم‌ها معمولا حتی به چیز‌هایی مانند موی بلند گوش یا بینی مرد‌ها هم توجه دارند! پس به طور کلی رعایت چند نکته در زندگی مشترک برای شوهر‌ها ضروری است:
  • همیشه معطر و خوشبو باشید و هنگام خرید عطر، حتما با همسرتان مشورت کنید.
  • هنگام خرید لباس خانگی، رنگ و مدل مورد علاقه همسرتان را انتخاب کنید. همچنین سعی کنید لباس‌های کهنه و کثیف نپوشید.
  • برای سفیدتر شدن دندان‌ها هر شب مسواک بزنید و برای حفظ بهداشت دهان و رفع بوی بد آن، حتما از نخ دندان استفاده کنید.
  • از نظافت شخصی خود از جمله شست‌و‌شوی پا‌ها پس از ورود به منزل، شستن دست‌ها با صابون و کوتاه و مرتب کردن ناخن‌ها غافل نباشید.
  • سعی کنید هر روز جوراب‌های خود را بشویید و به طور مرتب از دئودورانت‌ها استفاده کنید.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده، فقط مختص خانم‌ها نیست. شما هم بهتر است برای پیشگیری از آفتاب سوختگی و ایجاد چین و چروک زودرس، از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده پوست استفاده کنید.
  • رژیم غذایی مناسبی برای حفظ وزن ایده آل خود انتخاب کنید. میزان مصرف قند و چربی را به حداقل برسانید و در عوض مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.
  • اصلاح موی سر و صورت را به طور منظم انجام دهید.

از دست شوهر ژولیده‌ام کلافه شدم!

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1399/02/02
خانم عزیز.خودتو بزار جای ما.کارگری بیل زدی تمام بدنت درد میکنه.از راه هم رسیدی رفتی حموم.بعد شما تحمل دارید یکی هی بگه اونجا نخواب اونجا نشین.اون چیزو بیار اون چیزو نیار.
بخدا بدن آدم برا تعمیر خودش به استراحت نیاز داره.باید حتما چندساعت مغز وقت داشته باشه تا بدن رو تعمیر کنه وگرنه میمیریم.وقتی این حرفارو میزنی مام میزنیم به بی خیالی بدون بی احترامی.
البته کارمندا و معلما که راحتن نباید کوچکترین چیزی به زناشون بگن
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
دوست عزیز، من خودم یک مردم ولی این حرفا اصلا توجیه خوبی نیست،اگه خودت به خودت احترام نزاری انتظار احترام از دیگران هم نباید داشته باشی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کن که بیشتر خانمم دوش میگیرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
درسته تومردی ولی تویه مردپول دار تنبلی کارگربودی این حرف هارونمیزدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
همه خسته میشن کارمند و غیره نداره ولی من تا حدی به شما حق میدم.وقتی ادم خسته است همون لحظه اول حوصله نداره باید یه نفسی تازه کنه بعد به کارهاش برسه ولی شما بخاطر خانواده یه ذره دیگه هم به خودت زحمت بده، اثر مثبتش به خودت میرسه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
این توجیهه،
انجام چنین کارهای زمان خیلی کمی نیاز داره تو شبانه روز. کافیه شخص فرهنگش رو داشته باشه و برای خودش ذره ای ارزش واحترام قایل باشه
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
حتی وقتی خسته هستی باید کار درست رو انجام بدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
اگه به جای وقت گذاشتن برای گفتن این چرت و پرت ها میرفتی دوش میگرفتی بهتر نبود؟؟؟ :/
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1399/02/02
درسته خانمها معمولا زیاد غر غر میکنن اما در مورد نظافت حق با اونهاست دیگه بیاییم حرف حق را قبول کنیم سعی کنیم یه ذره مرتب و منظم و تمیز باشیم تمیز بودن با بزک کردن فرق داره
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
میخواد بخواد نمیخواد نخواد طلاقش میدیم یکی دیگه
همه دخترا برای پول ازدواج میکنن از خداشم باشه یکی عوض کاره دیگه گرفتتش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
همه ی دختر ها برای پول ازدواج می کنند اولا این صفت رو نسبت به همه نده اگه مادر و خواهر و زن خودت اینجوری هستند به ما چه ؟ دوما فکر مثلا یه زن دیگه بگیری اونم با این اخلاق گلت بیشتر از یک ماه تحملت می کنه ؟ امان از شما مرد ها که اگه یه زن بهتون بگه زمین گرده شما می گید مکعبه از بس که زورگو و مغرور هستید آخه مرد حسابی وقتی نظافتت رو رعایت نمی کنی زنت به درک خودت حالت از خودت به هم نمی خوره ؟ نکنه از بوی عرق و ناخون های کثیف خوشت خوشت میاد ؟ اگه جوابت آره است پس یه سری به روانشناس بزن
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/02/02
ببخشید اما با زنانی که ژولیده و کثیف هستند چه باید کرد. وقتی خودت تمیزی و هر روز اصلاح می کنی. وقتی عطر می زنی و لباس تمیز می پوشی اما خانمت به تمیزی و بهداشت اعتقادی نداره و همش یا خوابه یا با تلفن حرف می زنه و . . . هیچ حسی به . . . نداره؟ بفرمایید ما چه باید بکنیم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کلا چنین آدمایی آزار دهنده هستن. زن و مرد نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
ادمو چرکو باید طلاق داد و ازش طلاق گرفت همین. کسی که به خودش اهمیت نده میخوای به تو اهمیت بده
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1399/02/02
به هرحال شما مردا باید همونجوری که از زنتون انتظار آراستگیو و تمیزی دارید نسبت به خواسته های زنتونم که معمولا هم خیلی سخت نیست و نظافت پیش پا افتادست رو رعایت کنین
خوده منم کمو بیش با همسرم سره این قضیه مشکل دارم ولی متاسفانه کو گوش شنوا...خواهش میکنم رعایت کنید خیلی تاثیر داره
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
طلاق دلت میخواد؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
آره دلش طلاق می خواد زندگی کردن با یه زن لیاقت می خواد که به نظر میاد شما نداری
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1399/02/02
کاش زیر پیراهن رکابی منقرض میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
من هم عوقم میگیره
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1399/02/03
اینجور رفتارا نتیجه تربیت غلط خونواده اس و البته نفهمی و ادم نبودن خود اقاهه وگرنه یه دوش گرفتن و رعایت نظافت این همه بهانه تراشی و به صحرای کربلا زدن نداره. یه روزم میبینی زنت چارتا درشت پدر مادردار بارت کرد مهزشو گذاش اجرا ولت کرد رفت اون موقع صدتا انگ میچسبونی بهش.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
موافقم
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1399/02/03
مردددددددددد داریم
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1399/02/04
کارگر و مهندس و کارمند و دکتر و.....نداره.حتی به سواد هم ربطی نداره.به شعور انسان ربط داره .شعورررر
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1399/02/09
من خانم هستم .به نظرم زن بیشتر از مرد باید نظافت رو رعایت کنه موهاش ژولیده و زیر بغل پاره واقعا صحیح نیس ،لباس بوی سیر و پیاز بده .دندان تمیز واقعا پسندیده است .این با آرایش فرق داره چندان که اون واجب نیس ،اما کار مردها چه روحی چه جسمی سخت تره .حتما نیاز دارن چند لحظه خستگی در کنند بعد دست و روشون رو و جورابشون رو بشورن .زیاد سخت نگیرید .گناه دارن .میتونن از پودرهای ضد عرق برای کفش استفاده کنن .و مام ضد عرق برای زیر بغل برای خانم و آقا فرق نداره .مردها رو بهتر درک کنیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر