جريمه‌هاي رانندگي 2 برابر مي‌شود
۹۸۴۷
۰۷ مهر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۹
۲۰۰۷۸ 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: در صورت عدم پرداخت بدهی‌های معوقه تخلفات رانندگی تا بیستم آذرماه مجددا جریمه‌های رانندگی به ماخذ دو برابر افزایش می یابد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: در صورت عدم پرداخت بدهی‌های معوقه تخلفات رانندگی تا بیستم آذرماه مجددا جریمه‌های رانندگی به ماخذ دو برابر افزایش می یابد.

فتح‌الله بحرینی در نشستی خبری اظهار داشت: آخرین مهلت بخشودگی دیرکرد جرایم معوقه سال‌های گذشته 19 آذر ماه سال جاری است.

بحرینی گفت: بر اساس بند 65 قانون بودجه سال جاری مصوبه شورای اسلامی رانندگان، انواع وسایل نقلیه شخصی و عمومی که جرایم آنها به دلیل پرداخت نشدن تا پایان سال 89 دو برابر شده بود، دیر کرد جریمه‌های رانندگی آنان مشمول بخشودگی شد.

بحرینی تصریح کرد: تمام مالکین خودرو تا مورخه بیستم آذرماه فرصت دارند با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ نسبت به اخذ صورت وضعیت جرایم خودرو اقدام و فقط به پرداخت اصل بدهی خود در یکی از شعب بانک‌های کشور اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر به این قبیل از رانندگان توصیه کرد از این فرصت طلایی نهایت بهره را جسته و سریعاً با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ و اخذ صورت وضعیت خودرو نسبت به پرداخت و ارائه مقاصد حساب به اجرائیات راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: در صورت عدم پرداخت بدهی‌های معوقه تخلفات رانندگی تا بیستم آذرماه مجددا جریمه‌های رانندگی به ماخذ دو برابر افزایش یافته و غیر قابل طرح در هیئت‌های رسیدگی برای بخشودگی است و باید رانندگان نسبت به پرداخت جرایم مازاد هم اقدام کنند.

این مقام انتظامی همچنین گفت: مهلت تعیین شده قابل تمدید نیست و در صورت عدم پرداخت تا زمان مقرر جریمه‌ها مجدداً به صورت سیستمی به میزان قبلی دو برابر افزایش می‌یابد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر از برگزاری جلسه توجیهی کاربران دفاتر پلیس +10 در روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد 11 دفتر پلیس 10+در سراسر استان فعال و آماده پاسخگویی به هم استانی‌ها هستند.

بحرینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رانندگان و موتورسیکلت سواران باید در هنگام رانندگی سرعت مناسب را اتخاذ کنند و فاصله کافی با وسیله نقلیه جلویی را در نظر بگیرند.

وی اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی استان در بحث فرهنگ ترافیک را با جذب همیاران پلیس، پلیس یاران جوان و فرهنگ یاران پلیس موثر دانست و گفت: توانسته‌ایم با همکاری این نیروها، رانندگان را نسبت تخلفات آگاه کرده و با پرورش یک نیروی خود کنترلی در بین آنان یک روند رو به رشد رعایت قوانین و در نتیجه کاهش میزان تخلفات را شاهد باشیم.

بحرینی در ارتباط با ارتقا رفتار صحیح رانندگی افزود: کارشناسان ما با حضور در مساجد، مدارس، ادارات دولتی و پادگان‌های نظامی در فرهنگ سازی ترافیک و ارتقاء رفتار صحیح رانندگی تلاش می‌کنند.

منبع: فارس

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج