اجازه مکارم برای صرف سهم امام برای نیازمندان
۹۸۵۹۷۴
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
۵۸۷۹
یکی از مراجع تقلید شیعیان در پاسخ به استفتائی، اجازه صرف نیمی از سهم امام(ع) و نیمی از سهم سادات برای نیازمندان را صادر کرد.

خبرگزاری مهر: آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در پاسخ به استفتائی در خصوص ناتوانی دولت در تأمین آسایش نیازمندان و رفع مشکل این قشر جامعه در شرایط فعلی و نامشخص بودن زمان اتمام بحران، اجازه صرف بخشی از سهم امام برای این قشر را صادر کرد.

در سوال برخی از مقلدین از ایشان آمده است: با توجه به اینکه کاهش فعالیت و تعطیل شدن بسیاری از خدمات و فعالیت‌ها در شرایط شیوع کرونا، اقشار قابل توجهی از مردم را تحت فشارهای کمرشکن قرارداده است، فتوای مشکل گشا و راهبردی آقایان بسیار کمک کننده است. با توجه به عدم توان دولت در رفع تمام نیازهای اتفاق افتاده و نامشخص بودن زمان پایان بحران بیماری کرونا و کثرت نیازمندان، در صورت صلاحدید اجازه بفرمائید مقلدین تا پایان سال جاری مجوز داشته باشند در صورت تمایل همه یا قسمت اعظمی از سهم امام (علیه السلام) را به آسیب دیدگان غیر سادات ناشی از بیماری و تبعات آن و همه یا قسمتی از سهم سادات را به سادات آسیب دیده از بیماری و تبعات آن پرداخته و بریء الذمه شوند.

در پاسخ آیت الله مکارم شیرازی آمده است: مؤمنین مجاز هستند نیمی از سهم امام و نیمی از سهم سادات را برای نیازمندان مصرف نمایند و نیم دیگر را برای مناطق محروم به دفتر ما ارسال دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:17
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1399/02/05
دیدگاه خودمو نوشتم چرا ثبت نکردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج