نصیرزاده: زنوزی کاملا مرا می‌شناسند
۹۸۷۵۰۴
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
۱۵۲۹
مدیرعامل پیشین باشگاه ماشین‌سازی تاکید کرد که محمدرضا زنوزی به خوبی او را می‌شناسد و سه سال صادقانه در تبریز کار کرده است.

خبرگزاری تسنیم: به دنبال صحبت‌های محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در رابطه با برخی پرونده‌های خارجی این باشگاه که طی آن از علی خطیر و هوشنگ نصیرز اده نام برده شد، در روزهای اخیر شاهد اظهارات تند علی خطیر علیه مالک باشگاه و پاسخ عوامل باشگاه تراکتور بودیم اما در این رابطه هوشنگ نصیرزاده با وجود اینکه اهل مصاحبه است، کاملاً سکوت کرد و همه چیز را به آینده سپرد.

نصیرزاده اما در نهایت امروز سکوت خود را شکست و در این رابطه در گفت‌و‌گو با تسنیم گفت: افراد شخصیت حقیقی مستقلی دارند، هر کس می‌تواند برای خود تصمیم بگیرد که چگونه با موضوعاتی که علیه او مطرح می‌شود، مقابله کند. من ترجیح دادم صحبتی نکنم، چون بابت اینکه سه سال حضور در تبریز که مدیرعامل باشگاه‌های گسترش فولاد و ماشین سازی بودم باید به مردم تبریز هم جواب می‌دادم. پس عاقلانه بود تا آرام شدن جو مصاحبه نکنم.

وی افزود: زنوزی به من اعتماد کرد و باشگاه گسترش و ماشین‌سازی را به من سپرد و خودش خوب می‌داند نهایت سعی‌ام را کردم که جلوی حیف و میل و مخارج اضافی را بگیرم. مخالفانی داشتم که می‌گفتند من برف تبریز راهم نمی بینم‌، ولی با حمایت زنوزی ایستادم و خدا هم کمک کرد و سه فصل در تبریز بودم تا این که تراکتور هم به مجموعه اضافه شد و بنده برخی کمک‌های فکری را هم به دوستان تراکتور می‌دادم و در زمان تعطیلات نیم فصل در تراکتور همکاری می‌کردم.

مدیرعامل پیشین ماشین‌سازی تصریح کرد: برای مثال قرارداد بازیکنان ایرانی را در تهران و تبریز می‌بستم، بین دو فصل هم در استانبول قرارداد جان توشاک و شجاعی و دژاگه رامستقیما خودم انجام دادم، ولی از آن تاریخ به بعد دیگر در جریان استخدام حتی یک نفر از بازیکنان خارجی تراکتور نبودم و مطلقا از آمدن بازیکنان تراکتور بی‌خبر بودم، چون ظاهراً کارکنان دفتر استانبول بدون اطلاع زنوزی از یک وکیل از بشیکتاش مشورت می‌گرفتند و اشتباه قرارداد کنستانت را هم همان فرد باعث شد اما من هیچ‌کدام از بازیکنان خارجی تراکتور را حتی نمی‌شناسم و از قرارداد آنها و این که چه چیزی در قرارداد نوشته شده، اطلاع ندارم. من فقط از طریق اینستاگرام متوجه می‌شدم چه کسی قرارداد بسته است. در هر صورت به محض آغاز بازی‌ها تمرکزم روی باشگاه خودمان رفت که با رسول خطیبی نتایج خوبی هم گرفتیم.

نصیرزاده با بیان اینکه بهتر است همه هواداران بدانند تراکتور در شروع کار بامالکیت زنوزی بدهی‌های سنگینی به 70 نفر ایرانی و خارجی داشت، گفت: بررسی این پرونده‌ها روزهای سخت و پرفشاری بود که فقط برای تسویه بدهی‌های گذشته باشگاه تراکتور به بازیکنان خارجی در پرونده‌های قدیمی و برای جلوگیری از دخالت فیفا در باشگاه، زنوزی جمعا یک و نیم میلیون دلار پرداخت کرد که همه آن پرونده‌ها بسته شد، ولی هیچ‌کدام از هواداران آن روزها از این تسویه‌های مهم با خبر نشدند، چون زنوزی گفت که رسانه‌ای نکنید و تراکتور نجات پیدا کرد. من هم در این پرونده‌های خارجی تا روز آخر نقش داشتم.

مدیر عامل سابق ماشین سازی ادامه داد: 32 سال کارمند ارشد وزارت نفت بودم و در فوتبال مدیری هستم که 20 سال تنها مدرس رسمی دوره های مدیریت فوتبال و باشگاه داری بودم. داور درجه ملی فوتبال بودم و پنج گواهینامه بین المللی در امر مدیریت فوتبال از فیفا دارم. هم مقررات بین المللی فوتبال را می‌دانم و هم آن ها را درس می‌دهم و بیشتر مقررات قبلی فدراسیون فوتبال را زمانی که رئیس کمیته حقوقی فدراسیون بودم، شخصا نوشتم و اساسنامه برخی از فدراسیون‌ها را خودم تهیه کردم. بارها از فوتبال آذربایجان هم با مهارت‌های کلامی خودم در رسانه‌ها دفاع کرده‌ام و همه در باشگاه می‌دانند که من چقدر صرفه‌جو و در مسائل مالی حساس هستم.

نصیرزاده گفت: برای منافع باشگاه و صرفه جویی مالی خیلی از مربیان و بازیکنان را با خودم بد کردم و دشمنانی هم برای خودم ایجاد کردم. بعضی هر روز نزد زنوزی علیه من صحبت می‌کردند و در کمال تعجب یک روز به زنوزی گفته بودند روی سکوها به آقای صادقیان مدیر عامل وقت تراکتور فحاشی کرده‌اند و می‌گویند نصیرزاده به سکوها خط داده است! این در حالی بود که من کلا فقط سه بار ورزشگاه رفته بودم، حتی بدون راننده مسیر رفتن به یادگار امام را هم نمی‌دانستم وخیابان‌های تبریز را بلد نبودم. جمعا پنج نفر را هم در تبریز نمی شناختم و فقط با کمک اپلیکیشن می‌توانستم مسیر هتل و باشگاه را بروم اما گفتند من به سکوها خط داده ام، یعنی اینقدر جو را بد می‌کردند.

وی اضافه کرد: اگر چه باشگاه‌های خصوصی مالک محور است، ولی من کار خودم را انجام می‌دادم. در تخلیه هتل طوری رفتار می‌کردم که یک روز بی‌دلیل به حساب باشگاه نرود. کارکنان هتل تبریز شاهد هستند که حتی یک بار هم به مینی‌بار اتاق هتل دست نزدم و هیچ وقت غذای گران هم انتخاب نکردم. در ذات من مطلقا حیف و میل و خیانت به جایی که کار می‌کنم آن‌ هم جایی که بخش خصوصی است، وجود ندارد. آقای زنوزی به دلیل شنیدن مطالب دیگران، مصاحبه‌ای فرمودند که ما را متضرر کرد و سلامت ما را زیر سوال برد اما من مصاحبه‌ای نکردم، چون به هر حال سه سال فشرده با هم کار کردیم و نان و نمک خورده بودیم. این سکوت برای حفظ حرمت‌ها بود.

مدیرعامل پیشین ماشین‌سازی یادآور شد: لازم است برای شما اول از خود آقای زنوزی بگویم که ایشان را کاملا می‌شناسم. او عاشق فوتبال است، به حدی که تمام پروازهای تیم ملی تا این اواخر توسط آتا رایگان انجام می‌شد ودر پایان بازی‌ها تیم که سوار هواپیما می‌شد، زنوزی برای همه اعضا تیم ملی از قبل سکه سفارش داده بود و یک هواپیما را مخصوص تیم ملی رنگ کرد و باعث آبروی فوتبال کشور شد. یعنی نه با شعار بلکه به طور عملی از فوتبال ملی پشتیبانی می‌کرد و اما خطیر واقعا در مقطعی آمد که کمک کند.

نصیرزاده گفت: در چند مورد هم به ما کمک کرد ولی در جریانات اخیر ایشان مستقل از بنده بود و به اختیار خودش مصاحبه می‌کرد. حتی به او گفتم گوشی خودت را ببند و به هیچ‌کس جواب نده، ولی ایشان گفت باید از خودم دفاع کنم. در این موضوع من به اختیار خودم سکوت کردم و ایشان به اختیار خودش مصاحبه کرد. الان هم بازی‌ها تعطیل است و سوژه کم شده، پس مصاحبه‌های طرفین خوراک می‌شود. من 23 سال سابقه حضور در پخش زنده رسانه را دارم و هر ادبیات تندی خود گوینده را هم متضرر می‌کند. خطیر می‌گفت شخصیتش زیر سوال رفته در حالی که نماینده باشگاه می‌گوید مطالب آقای زنوزی در باب معرفی وکیل بود، نه خود افراد معرفی کننده.

وی ادامه داد: اما من می‌خواهم اضافه کنم باید حرمت افراد را نگه داشت. زنوزی در هر حال مرد بزرگی است و طرفدارانی دارد و باید در مورد وی احتیاط و شأن وی را مراعات کرد، چون احترام این مرد واجب است. از سوی دیگر ما هم آبرو و خانواده داریم. فرزندان ما هم اخبار را از روی گوشی خودشان کنترل می‌کنند و انتشار اخبار منفی شأن ما را حتی در منزل شخصی خودمان هم زیر سوال می برد، چه برسد در جامعه که پر از دوست و دشمن است .

مدیرعامل سابق ماشین سازی با بیان اینکه من اگر می‌خواستم تبانی کنم در باشگاه خودمان تبانی می‌کردم، افزود: من اگر می‌خواستم، در این سه سال با بازیکنان خارجی و داخلی خودمان تبانی می کردم، چون میلیاردها تومان در بانک ملت با امضای ثابت شخص من روی چک‌ها پرداخت می‌شد، نه باشگاه دیگر، چون تشخیص این که به چه کسی پول داده شود، شخصا با خودم بود و باشگاه هم بارها حسابرسی شد و دیدند که یک ریال اختلاف حساب وجود ندارد، چون کاملا دقیق بودیم. حتی در روشنایی اتاق‌ها هم صرفه‌جویی می‌کردیم و روزی هم که خودم استعفا دادم، یک و نیم میلیارد چک برای وصول در صندوق باشگاه بود .

نصیرزاده افزود: انسان وقتی در مورد سایرین قضاوت می‌کند، می نشیند در جایگاه پروردگار. من الان می‌خواهم کارهای ورزشی آقای زنوزی در حوزه ملی و در آذربایجان رابرای شما قضاوت کنم و آن اینکه زنوزی و امثال او بابت علاقه‌ای که به فوتبال دارند و جان و مالی که برای فوتبال می‌گذارند برای همه خیلی قابل احترام هستند. پولی که او می‌دهد باعث آوردن ده‌ها هزار نفر به ورزشگاه و کنترل احساسات جوانان شده و با تخلیه انرژی آنها در ورزشگاه به امنیت روانی جامعه و منطقه کمک می‌کند.

وی گفت: هر کسی پولی وارد این ورزش می‌کند به سلامت و امنیت‌آفرینی کمک می‌کند و ما باید به این کارها احترام بگذاریم. در تمام دنیا دولت‌ها برای شادابی جامعه خرج می‌کنند اما اگر بخش خصوصی خرج کند، باید حمایت شود، چون این پول‌ها بازگشتی ندارد. این نظر ما بود حالا در مقابل، ما هم باید خوب قضاوت شویم، چون واقعا در کار خودمان صادق بودیم. برای یک ریال که از جیب ایشان پرداخت می‌شد، حساس بودیم اما ما خوب تعریف نشدیم. حتما می‌دانید که آبرو و شخصیت افراد معادل خون آنهاست و مهمتر از کعبه است.

نصیرزاده ادامه داد: خدا به زنوزی داده او هم بیشتر آن را خرج شادابی جوانان می‌کند. یک بار موقع بستن قرارداد، زنوزی در مقام توجه دادن به من گفت؛ این صفرهایی که الان مقابل رقم قرارداد افراد می‌گذاری و رد می‌شوی، بدان که من برای ذره ذره این‌ها زحمت کشیده‌ام. این حرف مهم بود و باعث شد هر رقمی که در قراردادها می‌نوشتم حتما با اطلاع خودش باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1399/02/08
مشورت میدادی تا دیروز ک هیچ ارتباطی بین تراکتور ماشین سازی نبود..چوب خدا صدا نداره..نکنه بازتقصیر پرسپولیسی هاست.ک تقلب شده.چرا تا دیروز از رفاقت خود و خطیر حرفی نمیزدی الان گندش درامده ب زنوزی هم بگید از رو کلمه پرسپولیس هر شب ی صفحه بنویسه‌
پاسخ ها
ح بابایی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
لنگ حقیر
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1399/02/08
تک تک صفرا را از رانت بدست اورده
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1399/02/08
بعنوان طرفداران تراختور از آقای نصیرزاده تشکر می کنم آدم سالمی هست
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1399/02/08
آفرین به معرفتت.
که احترام زنوزی و نون و نمکی که خوردی را نگه داشتی.
ایرانم روزی اباد میشود که .........
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1399/02/08
یکبار زنوزی بهش گفت بابت این صفرها که مینویسی هزاران میلیارد وام بدون وثیقه و ضامن از بانک گرفتم که گردنم کلفت است و باز پرداخت ندارن پول بیت الحال است من خرج نکنم کی بکند ابر بدهکار بانکی زنوزی حالا نصیر زاده انقدر خورده که زنوزی توهین هم بکند نمیتواند جواب بدهد
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1399/02/08
نصیرزاده داره دروغ میگه ، راست میگه ، خدا میدانه و بس
اما تا جایی که ما دیدیم
فقط خوب حرف میزنه
اما در عمل خدا میدانه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/02/09
به این که حق با چه کسی هست کاری نداریم چون خبری نداریم، فقط به وَجه شکل جواب دادن جناب نصیرزاده که توجه کنیم متوجه میشیم چقدر با ادب و با شخصیت و یادآوری نون و نمک خورده شده حرف می‌زند. احسنت. واقعا آموزنده بود. من که خیلی یادگرفتم.


در اوج عصبانیت سکوت......... صبر
و
هنگام جواب دادن، حفظ ادب و یادآوری نکات نیک طرف مقابل. (چقدر از جناب زنوزی تعریف کرد ).
احسنت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج