سعادتمند نیامده بدهکار شد!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۸۷۶۶۳
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۵
۱۳۳۵
بازیکنان تیم فوتبال استقلال در شرایطی با انتشار متنی مشترک به وضعیت مدیریت باشگاه اعتراض کرده اند که احمد سعادتمند کمتر از یک ماه است مسئولیت این باشگاه را برعهده گرفته است.

خبرگزاری مهر: باشگاه استقلال که این روزها به کانون حاشیه و سوژه رسانه‌ها تبدیل شده، بار دیگر یکشنبه شب با حاشیه جدیدی مواجه شد و این بار جمعی از بازیکنان این تیم بودند که برای چندمین بار با انتشار استوری های مشترک، اعتراض شان را به شرایط موجود اعلام کردند.

استقلالی‌ها این بار بر خلاف معمول که وزیر ورزش را عامل اصلی اتفاقات سوء پیرامون تیم شان می‌دانستند، مخاطب شان مسعود سلطانی فر بود. اما باز هم در لایه‌های درونی این پیام کنایه به وزیر ورزش نیز به چشم می‌خورد.

آبی‌ها که سالهاست از دوران اوج فاصله گرفته و هواداران این تیم در دهه نود که آخرین سال آن را سپری می‌کنیم تنها یک قهرمانی لیگ و یک قهرمانی حذفی را جشن گرفته و از آخرین قهرمانی شان نیز ۷ سال می‌گذرد، مدتهاست که نوک تیز پیکان انتقاد شان را به سوی وزیر ورزش نشانه رفته و تفاوت نگرش او بین سرخابی‌ها را عامل ناکامی تیم شان می‌دانند.

تخلیه تیم در ابتدای فصل

استقلال فصل را خوب آغاز نکرد و باتوجه به جدایی ۱۶ بازیکن این تیم که شمار زیادی شان در بین نفرات اصلی بودند، شاکله و استخوانبندی اش را از دست داد و از آنجایی که سرمربی این تیم هم تغییر کرده بود، در واقع یک تیم کاملاً جدید، با تفکرات جدید و نفرات جدید جای تیم قبلی را گرفت. استقلال لیگ نوزدهم نسبت به همین تیم در لیگ هجدهم به جز در رنگ پیراهن و تعداد کمی بازیکن، وجه مشترک دیگری نداشت و همین نشان می‌داد که آنها سال دشواری را پیش رو خواهند داشت.

استراماچونی از فرش تا عرش

تغییرات فراوان در استقلال باعث شد تا سرمربی ایتالیایی و پیشین این تیم که امروز یکی از محبوب ترین چهره‌های تاریخ آنها حساب می‌شود، فصل را با ناکامی و شکست آغاز کند.

شکست عجیب در تبریز مقابل ماشین سازی، تساوی ناخواسته در ورزشگاه آزادی مقابل فولاد، تساوی خارج از خانه مقابل تیم نه چندن مطرح نفت مسجد سلیمان و شکست خانگی در دربی کارنامه هفته‌های اول استراماچونی با آبی پوشان بود.

۲ شکست و ۲ مساوی در ۴ بازی اول و دریافت گلهای بد در دقایق و لحظات پایانی بازی شروع خوبی برای تیم استراماچونی نبود. او اولین پیروزی رسمی را در یک دیدار سنگین و در جام حذفی مقابل تیم لیگ یکی به دست آورد. اما همین پیروزی نقطه عطفی شد برای به حرکت در آمدن موتور آبی پوشان با تفکرات ایتالیایی.

استراماچونی و تیمش پیروزی‌های متوالی در لیگ و جام حذفی به دست آوردند و این پیروزی‌ها رفته رفته با گل‌های بیشتر همراه شد تا نتایج بعلاوه نحوه بازی، نهایت رضایت هواداران این تیم را به همراه داشته باشد و استراماچونی خیلی زود با استقلال از فرش به عرش برسد.

ترک یک شبه تهران و بازی‌های بدون سرمربی

با اوج گیری آبی پوشان و رسیدن این تیم به صدر جدول و مطرح شدن به عنوان شانس اول قهرمانی، مشکلات این تیم هم آغاز شد. اعتراض (ابتدا خاموش) استراماچونی، غیبت در تمرین و ترک ناگهانی تهران اتفاقاتی بود که خیلی زود در این تیم روی داد.

استراماچونی کم طاقت و خشمگین تهران را ترک کرد و گرچه تا ماه‌ها بازگشت احتمالی او سوژه فوتبال ایران شد، اما مرغ سرمربی ایتالیایی آبی‌ها یک پا داشت و هرگز حاضر نشد از حرف خود کوتاه بیاید.

آبی پوشان در آن مقطع ناچار شدند ۳ بازی بدون سرمربی به میدان بروند و از دست دادن امتیازات مهم در این ۳ بازی آنها را نه تنها از صدر پایین آورد، بلکه رفته رفته این تیم را از کورس قهرمانی هم خارج کرد.

امتیاز از دست دادن‌های استقلال همراه شد با پیروزی‌های سریالی پرسپولیس تا کار به جایی برسد که امروز که تنها ۱۰ هفته از رقابتها باقی است، فاصله امتیازی استقلال و پرسپولیس (با احتساب یک بازی کمتر آبیها) به عدد ۱۱ برسد. فاصله‌ای که جبران آن اگر محال نباشد، بسیار سخت است.

تغییرات مدیریت و بی پولی

آبی‌ها که در لیگ برتر امتیازات قابل توجهی را بعد از جدایی استراماچونی از دست دادند، کارشان را در همین لیگ نیمه تمام با شکست مقابل تیم ته جدولی گل گهر سیرجان به پایان رساندند.

از دست رفتن امتیازات متوالی همراه شد با رفت و آمد مدیران و عدم پرداختی از مبالغ قراردادها. در این باشگاه ابتدا امیر حسین فتحی از مدیرعاملی کنار رفت تا اسماعیل خلیل زاده جای او را بگیرد. سپس علی فتح الله زاده جای خلیل زاده را گرفت و پس از وی نیز احمد سعادتمند این مسئولیت را پذیرفت.

استقلالی‌ها در فصلی که هنوز ۱۰ هفته از آن باقی است و ۴ مدیر به خود دیده‌اند و این را بگذارید در کنار رفت و آمدهایی که در هیات مدیره این تیم ایجاد شد تا متوجه شوید آنها فصل پر رفت و آمدی داشته‌اند.

مجموع تغییرات

استقلال فصلی را تجربه می‌کند که در ابتدای فصل ۱۶ بازیکن این تیم جدا شده و بازیکنان جدید به جای آنها آمدند، ۲ سرمربی روی نیمکت آنها نشست و ۳ بازی هم بدون مربی به میدان رفتند، ۴ سرپرست (زرینچه، همدانی، سلطانی و رمضانی) در کنار مربیان نشستند و ۴ مدیرعامل هم پشت میز مدیریت قرار گرفتند.

بسیاری از این تغییرات ناخواسته و شاید هم برخی از این تغییرات با برنامه ریزی بوده است. اما بدیهی است هیچ باشگاه و تیمی با این همه تغییرات نمی‌تواند شرایط پایداری داشته باشد. اگر این تیم امروز با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کند، می‌توان تغییرات فراوان را عامل اصلی آن دانست و باید ریشه یابی کرد تا مشخص شود دلیل این همه تغییرات چیست.

نقش سعادتمند چیست؟

احمد سعادتمند که در ابتدای فصل نقش رییس هیات مدیره را در باشگاه استقلال ایفا می‌کرد، به دلیلی که آن را ناهماهنگی مدیران و دانست خیلی زود از این سمت کنار رفت و ماه‌های زیادی از این باشگاه دور بود و از ۱۶ فروردین به عنوان مدیرعامل به این باشگاه بازگشت.

سعادتمند در حالی سکان مدیریت آبیها را در دست گرفت که تیمش از نظر مالی به اوج مشکلات رسیده بود. قراردادهای عجیب اسپانسری و پیش خور شدن قراردادها، محدودیت برای قراردادهای جدید با حامیان مالی که در قراردادهای قبلی ایجاد شده بود را اضافه کنید با درگیری کشور و حتی دنیا با ویروس مهلک کرونا.

پدیده شوم کرونا که اقتصاد دنیا را فلج کرده، در ایران به دلیل تحریم‌های ظالمانه تاثیرات بیشتری گذاشته و تمام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری را دچار رکود کرده است. این اتفاق روی فوتبال هم تاثیر گذار بوده و در فصل نیمه تمام نوزدهم اغلب تیم‌ها این مشکلات مالی را دارند.

در روزهایی که تمام اقشار آسیب پذیر برای گذران روزمره‌های زندگی خود دچار مشکلات فراوانی هستند، بدیهی است که جامعه فوتبال هم در حد و اندازه خود و به نسبت درآمدش با این مشکلات مواجه شده است. بازیکنان تیم استقلال که مصرانه به دنبال دریافت حق و حقوق خود هستند، در حالی دست به انتشار استوری مشترک زدند که مدیرعامل جدید آنها کمتر از یک ماه از طول مدیریتی اش می‌گذرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:25 - 1399/02/09
بازم بگند لیگ مهندسی نمیشه واین جامهای کاغذی پشیزی ارزش نداره
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1399/02/09
باید فاتحه این فوتبال رو خوند...بابا جام رو بدید به پرسپولیس بره به خدا ...کشتید مارو با این همه حاشیه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر