تکلیف مالکیت همزمان زنوزی در ۲ باشگاه چه شد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۹۱۰۶۵
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
۲۶۰۲
از زمانی که محمدرضا زنوزی توانست مالکیت تراکتور را از آن خود کند، یک سوال به وجود آمد که چگونه یک مالک می‌تواند بر خلاف قوانین اساسنامه فوتبال ایران در یک سطح بیش از یک تیم داشته باشد اما مدیران فوتبالی ایران نتوانستند مقابله خوبی با این بی‌نظمی و بی‌قانونی داشته باشند.

خبرگزاری ایسنا: از زمانی که محمدرضا زنوزی توانست مالکیت تراکتور را از آن خود کند، یک سوال به وجود آمد که چگونه یک مالک می‌تواند بر خلاف قوانین اساسنامه فوتبال ایران در یک سطح بیش از یک تیم داشته باشد اما مدیران فوتبالی ایران نتوانستند مقابله خوبی با این بی‌نظمی و بی‌قانونی داشته باشند.

ماجرای کرونا و تعطیلی لیگ‌های مختلف فوتبال از جمله ایران باعث شده بسیاری از اتفاقات فوتبال در حاشیه قرار بگیرد. یکی از این اتفاقات اعتراف تبریزی‌ها و به خصوص محمدرضا زنوزی به مالکیت هر ۲ باشگاه لیگ برتری تراکتور و ماشین‌سازی است. اتفاقی که بارها در گذشته به آن پرداخته شد اما نه سازمان لیگی‌ها توانستند برخوردی قاطع داشته باشند و نه تبریزی‌ها سر و سامانی به این حواشی دادند.

اعتراف به جرم در ملا عام

اعتراض و اعلام موضع در موضوعات مختلف باعث شده تا محمدرضا زنوزی و اعضای مختلف هر ۲ باشگاه تبریزی تراکتور و ماشین‌سازی اعلام کنند که زنوزی مالک هر دو باشگاه است و او تصمیم‌گیرنده نهایی اتفاقات رخ‌داده در این باشگاهاست. با نگاهی به صحبت‌های ۳ ماه گذشته مدیران ماشین‌سازی و تراکتور، علنی می‌شود که زنوزی برای هر ۲ باشگاه مدیر تعیین می‌کند، بازیکن می‌خرد، مربی جذب می‌کند و کارهای آن‌ها را پیگیری می‌کند.

اتفاقی که با توجه به اساسنامه لیگ برتر، خلاف قانون است و بسیاری از دیگر باشگاه‌های ایرانی از جمله سپاهان و فولاد نتوانستند همزمان از ۲ تیم در یک سطح از فوتبال ایران تیمداری کنند. باید دید این تعطیلی فوتبال به خاطر کرونا می‌گذارد تا مدیران فوتبالی ایران به چنین مشکلات اساسی رسیگی کنند.

خصوصی نشدن سرخابی‌ها و هزاران دردسر

خصوصی نشدن ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس باعث شده تا علاوه بر مشکلات مالی که برای آن‌ها به وجود بیاورد، مالک تبریزی تراکتور یعنی محمدرضا زنوزی از دولتی بودن این ۲ باشگاه سواستفاده کند و متولی بودن دولت در ۲ باشگاه را توجیهی برای مالکیت همزمان تراکتور و ماشین قرار دهد.

البته این توجیه مالک متمول تبریزی منطقی است زیرا طبق اساسنامه فوتبال نه ارگان دولتی و نه خصوصی حق داشتن بیش از یک تیم در یک سطح فوتبال را ندارد و فدراسیون و سازمان لیگ برای ریشه‌کن کردن این موضوع باید از دولت شروع کند و سپس سراغ باشگاه‌های ایرانی برود.

نبود نظم و ترتیب در اجرای قوانین مختلف در فوتبال باعث شده هر کسی به جای رعایت این قوانین، توجیه و مثالی از دیگرانی بیاورد که قوانین را رعایت نمی‌کنند و باعث شوند دایره بی‌انضباطی و بی‌نظمی در فوتبار گسترده‌تر از قبل شود. شاید این فرصت یک ماهه تا شروع دوباره بازی‌ها زمان مناسبی باشد تا سران فوتبال ایران به فکر حل کردن مشکلات اساسی فوتبال باشند نه به دنبال سفت کردن جای خود پشت میز مدیریت!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1399/02/17
اول شما تگلیف دو تیم و پیروزی و استفلال معلوم گنید یعد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
پرسپولیس و استقلال شخص مالکشون نیست و تا زمان واگزاری به شخص وزارت ورزش بصورت وکالتی سرپرستیشون رو بعهده داره و میبینید که برای واگزاری از سازمان حصوصی سازی وووو مجوز میگیرند پس با مالکیت دو باشگاه توسط زن وزی متفاوت هست. پس در واقع پرسپولیس که خار چشمتونه و استقلال مالک ندارند و بصورت سرپرستی توسط وزارت ورزش و معرفی مدیران عامل اداره میشن
حالا فهمیدی فرقشو یا هنوز میخوای خودتو به کوچه علی چپ بزنی؟
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1399/02/17
چرا از تیمهای وازرت نمیگین که اول فصل قهرمانشون میکنن،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر