آخرین وضعیت پرونده محمدعلی نجفی
۹۹۲۰۸۴
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
۱۴۸۳۰ 
وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ارایه لایحه دفاعی پرونده موکلش به عنوان آخرین دفاع در دور سوم رسیدگی به پرونده به دادگاه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ارایه لایحه دفاعی پرونده موکلش به عنوان آخرین دفاع در دور سوم رسیدگی به پرونده به دادگاه خبر داد.

حمیدرضا گودرزی در این باره گفت: سه شنبه هفته گذشته لایحه دفاعی را به عنوان آخرین دفاع در دور سوم رسیدگی به پرونده، به دادگاه ارایه دادیم و منتظر تصمیم دادگاه هستیم ولی تاکنون مطلبی به ما ارایه نشده است.

وی افزود: اگر دادگاه پرونده را تکمیل بداند احتمالاً مبادرت به انشاء رای خواهد کرد و چنانچه نقایصی در نظر داشته باشد راجع به آن اتخاذ تصمیم خواهد کرد، اما تا این لحظه تصمیمی به وکلای پرونده ابلاغ نشده است. اگر چه این پرسش هنوز باقی است که چرا دادگاه در خصوص شبه عمد دانستن قتل و نقض دادنامه از سوی دیوان عالی کشور هیچ گونه ورودی نکرده است؟

براساس این گزارش، میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- ۷ خردادماه سال ۹۸ با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. از جمله اتهامات نجفی، قتل عمد خانم میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) است.

در دور اول رسیدگی به این پرونده سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و نهایتا نجفی با احراز قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم شد. بعد از آن برادر میترا استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی خبر داد.

سرانجام شهریورماه سال ۹۸ حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران در پرونده محمدعلی نجفی با اتهام قتل میترا استاد که برای تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از سوی این مرجع قضایی نقض شد و برای رفع نقص تحقیقات و تکمیل آن به شعبه بدوی رسیدگی کننده به پرونده - شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران- اعاده شد.

در دور دوم رسیدگی به پرونده، دو جلسه دادگاه در ششم و نهم آذرماه سال ۹۸ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و دادگاه مجددا قتل عمد را محرز دانست و نجفی به ۷ سال و نیم حبس محکوم شد. به این حکم اعتراض شد و پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد و دیوان عالی هم حکم پرونده را نقض و به شعبه هم عرض - شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران- فرستاد.

در دور سوم رسیدگی به پرونده در ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ پس از اخرین دفاع نجفی ختم رسیدگی اعلام شد و به وکلای پرونده سه روز فرصت داده شد که لایحه دفاعی را به دادگاه ارایه دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1399/02/19
نجفی بهترین وزیر دولت اصلاحات بود.......
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
بخاطر پیش کشیدن اختلاسهایه شهرداری که هنو رسیدگی هم نشده برایش پاپوش دوختن.
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/02/19
بود و بیخیال .حالو بچسب .با این کاراش زد همه رو داغون کرد
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1399/02/19
دوسش داریم دوسش داریم.خدا کمکش کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
واسه اینکه دختر مردم رو کشت دوسش داری.واقعاکه
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1399/02/20
حقشه باید زندانی بکشه.موقعی که دختر مردم رو می کشت باید فکر اینجاش هم می کرد
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1399/02/20
خیلی دوسش داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج