میزان بدهی استقلال به خارجی‌ها چقدر است؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۹۲۸۵۲
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
۵۶۹۵
عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی پیشین باشگاه استقلال، موجب بدهی 26 میلیارد تومانی استقلال به خارجی ها شده و می تواند تبعات سنگین انضباطی را برای این تیم به دنبال داشته باشد.

جی پلاس: بازیکنان و مربیان زیادی طی دو، سه فصل اخیر به استقلال پیوستند و بعد از تجربه ناموفق و در بازه کوتاهی، راه جدایی را در پیش گرفتند. پرداخت نشدن مطالبات مالی بازیکنان و مربیان خارجی با شکایت در فیفا همراه شده که برخی از آن ها با صدور رای قطعی مواجه شده است.

باشگاه استقلال تقریباً در هیچ پرونده‌ای پیروز نبوده و به دلیل سهل‌انگاری در پرداخت مطالبات یا فسخ قرارداد، مجبور شده پول‌های بی‌جهتی به خارجی‌ها بپردازد.

فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال نیز پیش از آغاز بازی‌های مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در اظهاراتی به انتقاد از عملکرد مدیران استقلال در سال‌های گذشته و حال پرداخت و گفت: از کجا می‌خواهید شکایت‌ها و طلب‌های بویان، شفر، استراماچونی، باشگاه پاختاکور و ... را پرداخت کنید؟ آیا هوادار می‌داند که شما چند میلیون دلار بدهی کمرشکن در فیفا دارید؟ بودجه 750 هزار یورویی استراماچونی که به وکیل او قولش را داده بودند، کجاست؟

از آن زمان تاکنون استقلالی ها دو مدیرعامل عوض کردند و همین الان برای پرداخت مطالبات بازیکنان فعلی خود هم با مشکل مالی مواجه هستند و برای حفظ دیاباته و میلیچ باید حقوق عقب افتاده این دو بازیکن از 5 ماه قبل تاکنون را که معادل حدود 6 میلیارد تومان است، پرداخت کنند.

اما مشکل اصلی آبی ها خارجی های سابق و پرونده های موجود در فیفا است. بررسی شکایت مربیان و بازیکنان خارجی استقلال نشان می‌دهد که باشگاه استقلال در آینده نزدیک با پرونده‌های انضباطی زیادی روبه‌رو خواهد شد که می‌تواند تبعات سنگین و فاجعه‌باری در پی داشته باشد.جی پلاس نگاهی اجمالی به فهرست طلبکاران خارجی استقلال خواهد داشت که با یک ضرب و تقسیم ساده می توان ارزش تومانی بدهکاری استقلال به خارجی ها را محاسبه کرد.

جپاروف – یک میلیارد و 500 میلیون تومان

حدود دو فصل از جدایی جپاروف می‌گذرد و هنوز مطالباتش از سوی استقلال پرداخت نشده است. این بازیکن نیز به فدراسیون جهانی فوتبال شکایت کرده و فیفا در نامه‌ای به باشگاه استقلال اعلام کرده که باید 90 هزار دلار به جپاروف پرداخت شود. رأی این پرونده اعلام شده و فیفا در حال بررسی راهی است تا حقوق او را از طریق پاداش استقلال پرداخت کند.

منشا – هفتصد میلیون تومان

این بازیکن مبلغی در حدود 42 هزار دلار از استقلال طلب دارد و به فیفا شکایت کرده است. فیفا نیز از باشگاه استقلال خواسته مطالبات این بازیکن را پرداخت کند. آبی ها از فیفا درخواست کردند حقوق او از محل مطالبات این تیم پرداخت شود که فعلا در حال بررسی است.

پاختاکور – دو میلیارد تومان

باشگاه استقلال باید مبلغ 125 هزار دلار برای حق انتقال ایسما (اسماعیل گونکالوس) به این باشگاه پرداخت می‌کرد و با وجود توافق با خودِ بازیکن برای فسخ قرارداد، هیچ پولی به پاختاکور پرداخت نشده است. باشگاه ازبکستانی چند بار به باشگاه استقلال نامه زده که نامه آخر تهدیدآمیز بوده و در آن تأکید شده است در صورت عدم پرداخت پول، به فیفا شکایت خواهند کرد.

بویان نایدنوف – 4 و نیم میلیارد تومان

اگر ماجرای شکایت پادوانی از استقلال را به دلیل توافقاتی که سعادتمند اعلام کرده بود به زودی انجام خواهد گرفت، در نظر نگیریم بویان نایدنوف آخرین پرونده ای است که استقلالی ها در فیفا دارند که از قضا سنگین ترین پرونده این باشگاه در میان بازیکنان خارجی محسوب می شود.

نایدنوف که مشخص نشد از کلاه کدام دلال درآمد و در سبد خرید استقلال قرار گرفت تنها با انجام ۴ بازی برای استقلال ایران را ترک کرد و حالا مدعی غرامت ۳۰۰ هزار دلاری یا ۴و نیم میلیارد تومانی شده است.

استقلالی ها اخیرا هزینه دادرسی در خصوص پرونده این بازیکن را پرداخت کردند تا در دادگاه cas پرونده او مجددا مورد بررسی قرار بگیرد. باید دید در نهایت این بازیکن تا چه رقمی می تواند از استقلال دریافتی داشته باشد.

وینفرد شفر – هشت میلیارد و 500 میلیون تومان

نتیجه پرونده پیچیده استقلال و شفر در نهایت از سوی فیفا صادر و استقلال محکوم به پرداخت 550 هزار دلار شده است. استقلالی ها امیدوارند از این مربی تخفیف بگیرند ولی فعلا تحول جدیدی در این پرونده رخ نداده و از طرفی موجودی استقلال در فیفا هم به حدی نیست که این مبلغ را پرداخت کند.

نکته جالب توجه این است که وقتی شفر با دستور امیرحسین فتحی و علی خطیر، مدیران وقت استقلال اجازه ورود به تمرین را پیدا نکرد، آبی ها مدعی شدند که او قادر به شکایت و دریافت مطالباتش نخواهد بود اما الان این استقلال است که محکوم شده است.

ساشا شفر – یک میلیارد تومان

فرزند و دستیار شفر هم جزو طلبکاران استقلال است که بارها علیه این تیم مصاحبه کرده و نسبت به پرداخت نشدن مطالباتش گلایه کرده است.

مارتین فورکل – 300 میلیون تومان

او در اواسط فصل گذشته به استقلال آمد و بابت چند ماه حضور در این تیم مبلغی معادل 300 میلیون تومان از استقلال می خواهد و برای آن از فیفا حکم گرفته است.

دستمزد وکلای خارجی – یک میلیارد و 500 میلیون تومان

استقلالی ها برای رسیدگی به پرونده های مختلف بازیکنان و مربیان خود و همینطور دادگاه سوپرجام، وکلایی را در سوئیس استخدام کردند که در حال حاضر باید یک میلیارد و 500 میلیون تومان به آن ها پرداخت کنند که در نامه اخیر به فیفا، پرداخت دستمزد سه تن از آن ها در دستور کار قرار گرفته است.

استراماچونی و دستیارانش - ؟

استراماچونی و دستیارانش هم شکایتی را از استقلال در فیفا انجام داده اند که در صورت موفقیت، استقلال باید در ازای هر فصل مبلغی در حدود 750 هزار دلار به او و دستیارانش بدهند. با این حال هنوز تکلیف این پرونده مشخص نیست ولی یک خطر بالقوه برای استقلال محسوب می شود.

با یک حساب سرانگشتی، استقلالی ها باید برای بازیکنان و مربیان خارجی فعلی و سابق خود حدود 26 میلیارد تومان پرداخت کنند که این مبلغ شامل پرداخت دستمزد عقب مانده پادووانی نیست. از طرفی هنوز رای شکایت استراماچونی و دستیارانش هم صادر نشده و این مسائل باعث آشفتگی شدید در استقلال خواهد شد.

این مسائل می تواند با توجه به پیشخور شدن پول اسپانسر در این باشگاه به کلافی سردرگم تبدیل شود. باید دید برنامه احمد سعادتمند که این روزها مورد هجمه شدیدی هم قرار دارد برای پرداخت این بدهی ها به چه صورت است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/02/21
پرداخت هزینه میکنه در نقل وانتقلات آزادی مشکل بازیکن نیست پرداخت کرده
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1399/02/21
جججججججااااااااااانننننننننننن
چی فرمودی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
چی شد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو