درخواست بازگشایی مرحله‌ای مهد‌های کودک
۹۹۴۷۱۰
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
۷۹۰۱
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی درباره فعالیت مهدهای غیرقانونی در شرایط تعطیلی مهدهای کودک هشدار داد.

خبرگزاری ایلنا: معاون اجتماعی سازمان بهزیستی درباره فعالیت مهدهای غیرقانونی در شرایط تعطیلی مهدهای کودک هشدار داد.

"حبیب الله مسعودی فرید" در پاسخ به این سوال که آیا با بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت مهدهای کودک نیز بازگشایی می شوند؟ گفت: بحث مهدهای کودک با بازگشایی مدارس متفاوت است. در مدارس نیز آنطور که ما شنیده ایم برای رفع اشکل کلاس تشکیل می شود و فعالیت مهدهای کودک با مدارس متفاوت است.

وی ادامه داد: به طور معمول مادران شاغل کودکان خود را برای نگهداری در ساعات کاری خود به مهدکودک می فرستادند، اما در حال حاضر با شرایطی که ایجاد شده است مادران شاغل به دلیل تعطیلی مهدهای کودک یا مجبور هستند کودکان را با خود به محل کار ببرند و یا در صورتی که بتوانند از شرایط دورکاری استفاده کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: البته با توجه به شرایط ایجاد شده و بیماری کرونا این نگرانی وجود دارد که کودکان نتوانند به درستی موارد بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کنند. از همین رو ما در این خصوص پروتکلی را تدوین و به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده ایم.

فرید با اشاره به اینکه می توانیم به صورت مرحله ای کودکان را در مهدهای کودک پذیرش کنیم، تصریح کرد: همانطور که سه هفته گذشته مهدهای کودک برای ثبت نام و دیگر فعالیت های جانبی مانند تعمیرات و ... بازگشایی شد در حال حاضر نیز با توجه به اینکه یک سری از خانواده ها جایی برای نگهداری از کودکانشان ندارند، ما درخواست کلی به ستاد ملی مقابله با کرونا داده ایم تا در صورت موافقت آنها پروتکل بازگشایی مرحله ای مهدهای کودک را با لحاظ همه موارد بهداشتی اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه برای مهدهای کودک در این زمینه مشکلات بسیاری ایجاد شده است، اما برای ما اولویت اصلی سلامت مردم است، خاطرنشان کرد: یکی از معضلات همیشگی ما فعالیت مهدهای غیرقانونی است که در حال حاضر بیشتر شده است و ما همیشه از همکارانمان در استانها و پلیس اماکن خواسته ایم که از همه لحاظ از فعالیت این مهدهای کودک جلوگیری شود، چراکه این مکان ها هم از نظر بهداشتی و هم از نظر پرسنل دارای مشکلات بسیاری هستند و افرادی که در این مکانها از کودکان نگهداری می کنند آموزش های لازم برای نگهداری از کودکان را فرانگرفته اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تصریح کرد: این مهدهای غیرمجاز تحت هیچ قاعده ای نیستند و در این شرایط کرونایی باز بودن و فعالیت این مکان ها می تواند مشکلات چندبرابری داشته باشد، از همین رو ما باز هم از همکاران در استانها و همچنین از مردم خواسته ایم تا در صورت مشاهده فعالیت مهدهای غیرمجاز به اماکن اطلاع داده تا سریعا با آنها برخورد شود. این مکان ها مهد نیستند، بلکه مکان هایی هستند که فقط از کودکان نگهداری می کنند و نمی توان اسم مهد را بر این نوع مکان ها گذاشت.

فرید ادامه داد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هر مکانی که قرار است به هر نحوی کودکان را نگهداری کند باید از سازمان بهزیستی مجوز دریافت کنند. برخی از مکانهایی که تحت نظر سازمان های دیگر فعالیت می کنند، همکاری لازم را با ما دارند مانند مهدهای قرآنی اما یک سری از مهدهای کودک هستند که تحت نظارت هیچ جایی نیستند و باید با آنها برخورد شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج