نتانیاهو، کابینه خود را به پارلمان معرفی کرد
۹۹۵۵۹۰
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
۸۲۶۳
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز(یکشنبه)‌ کابینه خود را به کنست معرفی کرد.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) کابینه خود را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) معرفی کرد تا به رکود سیاسی که بیش از یک سال است بر اسرائیل حاکم است، پایان دهد.

به موجب توافق ائتلافی بنیامین نتانیاهو با شریکش بنی گانتس، رئیس کنست قرار است نتانیاهو ۱۸ ماه نخست‌وزیری را برعهده بگیرد و بعد از آن گانتس این پست را برعهده خواهد گرفت.

قرار است وزرای جدید دولت اسرائیل امروز بعد از گرفتن رأی اعتماد در کنست سوگند یاد کنند.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو در جلسه پارلمان گفت: مردم اسرائیل خواهان دولت وحدت هستند و ما امروز این دولت را معرفی می‌کنیم.

نتانیاهو گفت: دولت جدید باید شهرک‌های کرانه باختری را به اراضی اسرائیل ملحق کند.

نتانیاهو گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که حاکمیتمان را بر سرتاسر وطنمان اعمال کنیم. این یک تحول تاریخی است. این اقدام صلح را تقویت خواهد کرد. هزاران شهرک‌نشین در کرانه باختری در مناطق خود به عنوان بخشی از توافق صلح باقی خواهند ماند. همسایگان فلسطینی و اعضای عرب کنست باید این مسئله را به رسمیت بشناسند.

به گفته منابع مهم‌ترین اعضای دولت جدید به این صورت است: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، بنی گانتس جانشین نخست‌وزیر و وزیر جنگ، یسرائیل کاتس، وزیر دارایی، گبی اشکنازی، وزیر خارجه، آرییه درعی، وزیر امور داخلی، میری رگیو، وزیر امنیت داخلی، عمیر برتس، وزیر اقتصاد و یعقوب لیتسمان، وزیر بهداشت.

این دولت شامل یک وزیر عرب خواهد بود که گانتس آن را تعیین خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1399/02/28
ملک سلمان را بعنوان وزیرعرب معرفی می کنندچون اواز همه عربتر است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج