نامه وزیر کشور به نمایندگان درباره حوادث آبان‌ماه
۹۹۵۹۳۷
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
۶۱۳۳
وزیر کشور در نامه‌ای به مجلس اعلام کرد: در صورتی که نماینده تهران برای ادعاهایش در خصوص ناکارآمدی وزارت کشور در حوادث آبان ماه مستندات ارائه نکند، این پرونده را پیگیری حقوقی خواهد کرد.

خبرگزاری مهر: وزیر کشور در نامه‌ای به مجلس اعلام کرد: در صورتی که نماینده تهران برای ادعاهایش در خصوص ناکارآمدی وزارت کشور در حوادث آبان ماه مستندات ارائه نکند، این پرونده را پیگیری حقوقی خواهد کرد.

 در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، نامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به مجلس در واکنش به ادعای اخیر «علی مطهری» نماینده مردم تهران درباره نقش وزارت کشور در حوادث آبان قرائت شد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

انتظار این است که در پایان سخن از تریبون خانه ملت رعایت صداقت همواره مدنظر بوده و هر گونه اظهار نظر مبتنی بر اطلاعات دقیق و بررسی‌های کارشناسی و فارغ از مسائل شخصی صورت پذیرد.

حوادث آبان ماه مسئله ملی و فرابخشی است که هر یک از دستگاه‌های مسئول پاسخگوی اقدامات خود خواهند بود. در حال حاضر بررسی همه جانبه موضوع توسط نهادهای ذیربط انجام یافته و در هیچکدام از گزارش‌های صادره قصور یا تقصیری متوجه وزارت کشور نشده است.

در این راستا مجلس شورای اسلامی از طرق مختلف بررسی وزارت کشور را در دستور کار خود داشته است. در جلسه کمیسیون مشترک متشکل از اعضای محترم دو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و سیاست داخلی کشور و شوراها، گزارش ماوقع و اقدامات قانونی دستگاه‌های عضو شورای امنیت کشور ارائه شد.

سپس استیضاح وزیر محترم کشور با محور حوادث آبان ماه در دو جلسه کمیسیون در تاریخ ۱۹ و ۲۵ آبان ماه بررسی شد که در نتیجه در پایان جلسه دوم تعداد زیادی از نمایندگان پس از استماع پاسخ‌های وزیر کشور آن را قانع کننده دانسته و امضای خود را بازپس گرفتند. لذا در همان روز طرح استیضاح از نصاب قانونی افتاد و از دستور کار کمیسیون خارج شد.

در کمیسیون اصل ۹۰ و در جلسه‌ای که با درخواست روسای محترم سه فراکسیون اصلی امید، مستقلین و ولایی برگزار شد، گزارش جامعی از اقدامات و مستندات تقدیم شد. آنچه در جلسه رسمی این کمیسیون پس از بررسی مدارک و گزارش وزارت کشور از سوی نمایندگان حاضر در جلسه اعلام نظر شد، کاملاً مغایر با ادعاهای جناب آقای مطهری می‌باشد.

در جلسات متعدد و همچنین در مواجهات با رسانه‌ها، اعلام کردیم که اقدامات وزارت کشور در این خصوص تماماً مستند به قانون و با رعایت موازین و با اعلام نظر صریح در مواضع کارشناسانه بوده و مستندات موجود به مراجع رسمی به ویژه مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

ادعای جناب آقای مطهری نیازمند اثبات و ارائه دلیل و مدرک است از او می‌خواهیم مدارک و اسناد مثبته ادعای خود را ارائه کنند در غیر این صورت به منظور صیانت از خدمات خدمتگزاران ملت در وزارت کشور ناچار به پیگیری حقوقی موضوع از مراجع صالحه خواهیم بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/02/29
مردم مقصرن چون تو ایران به دنیا اومدن
پاسخ ها
AAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
وزیر این گونه نامه را نگاشتن
نمایندگان دلاور ایران زمین سپاس بر شما
خاطر نشان‌می سازم بنده ۹ آبان خواب بودم و هفته بعد متوجه شدم
قول میدهم دیگر من نخوابم
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1399/02/29
گندهای علی مطهری، یکی یکی دارن بالا میان.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
نه دادا....وزیر کشور واسه مجلس شاخ شده.....چرا زودتر جیگر نداشت حرف بزنه؟ حالا که آفتاب مجلس لب بوم شده اینم الدورم الدورمش راه افتاده...
بدون نام
United States
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
درودبرمطهری ...
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/02/29
مطهری فهمیده چ گفته شماها که میگه گنده نمیفهیده چ گفته چون وازرت کشور کاره ی نبود آبان که جواب بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
متهم ردیف اول حوادث آبان، خود حسن هست و لاغیر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
از طرف اقای مطهری از اقای رحمانی فضلی معذرت وحلالیت می طلبم...نمی دانستم شما هم کاره ای نیستی!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1399/02/29
خوب تو این قضیه حق با شماست و علی مطهری اشتباه میکنه که شمارو مقصر معرفی کرده اخه شما چکاره هستی
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1399/02/29
فقط خدا میدونه چند تا بیگناه کشته شدن
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/02/29
بیگناه خخخخخخخ
میخواستن نرن بانک اتیش بزنن
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1399/02/29
مملکت دست وزارت کشوراست،وزیرکشورهمان نخست وزیراست وامورداخلی کشورمستقیمابااوست.
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1399/02/29
جناب وزیر خودتون گفتین فقط از سر نزدیم بلکه از پا هم زدیم!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1399/02/29
کاش ما نیز مانند سایر کشورها ،در کشورمان مسول داشتیم .کسی بود که می گفت مسولیت فلان کار با من هستش ، همه فقط از مسول ذیربط میخواهند که پاسخگو باشد. ولی کسی مسول ذیربط رو نمی شناسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج