پنجعلی: خصوصی‌سازی، شدنی نیست
۹۹۵۹۹۷
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
۸۸۵
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با این شرایط خصوصی سازی شدنی نیست و این را یک بچه هم می‌داند.

خبرگزاری فارس: محمد پنجعلی در خصوص قرارداد باشگاه پرسپولیس با شرکت آتیه‌پرداز اظهار داشت: امیدوارم این قرارداد به نفع باشگاه باشد. به هر حال همه منافع خودشان را در نظر می‌گیرند. شنیده بودم که این قرارداد در ابتدا به نفع کارگزار بود اما با متممی که گذاشتند و جلسات زیادی که برگزار شد منافع باشگاه هم تأمین شد.

پنجعلی در مورد شفاف‌سازی در خصوص عقد این قرارداد تصریح کرد: معمولاً جزییات قراردادها عنوان نمی‌شوند اما به هر حال هیات مدیره هم به نمایندگی از باشگاه تصمیم گرفته و حتماً منافع باشگاه را در نظر گرفته، مسائلی به ضرر باشگاه بوده و به نظر می‌رسید که این قرارداد یکطرفه بود اما این همه رفت و آمدها به نظرم اتفاق خوبی بود. چراکه روی هر بند صحبت و بحث شده و اعتقاد دارم قرارداد فعلی نسبت به قرارداد قبلی حتماً بهتر است.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا توضیحاتی که در مورد این قرارداد داده می‌شود واقعی است یا اینکه به خوبی در مورد آن شفاف‌سازی صورت نگرفته گفت:‌ واقعا دلیلی نمی‌بینم، اتفاقا به نظر من این قرارداد خیلی شفاف شد چون خیلی حرف در مورد آن زده شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. احساسی عمل نشد. باشگاه تحت فشار مالی بود و باید راهی برای تأمین درآمدها پیدا می‌کرد و آنطور که من می‌دانم قرار است طی دو ماه اخیر در سه نوبت پرداختی داشته باشند.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد منافع باشگاه پرسپولیس در سال آخر دولت نادیده گرفته می‌شود،‌گفت: در کشور ما مشکلات زیادی وجود دارد. در کل کشور خیلی جاها قراردادهای زیادی بوده که به نفع مردم نبوده و الان متوجه آن‌ها می‌شویم. البته خوشحالیم که اکنون با آن‌ها برخورد می‌شود. به نظر من منافع باشگاه دیده می‌شود اما در اجرای آن مشکل داریم. ضعف مدیریت نقش اول را در این مشکلات دارد و امیدواریم که این بار منافع باشگاه به خوبی تأمین شود و با موانعی که باعث ضرر باشگاه می‌شوند با قدرت برخورد کنند.

پنجعلی در مورد اینکه آیا عقد قرارداد سه ساله با کارگزار می‌تواند نشانه‌ای برای واقعی نبودن بحث خصوصی‌سازی باشگاه‌ها باشد،‌ اظهار داشت: اصلاً خصوصی‌سازی شدنی نیست. حتی یک بچه هم این را می‌داند چون ما زیرساخت نداریم. این موضوع یک پروسه 10، 15 ساله است و ما نمی‌توانیم آن را اجرا کنیم. بیشترین درآمد یک تیم فوتبال از پخش بازی‌ها است. آیا ما تلویزیون خصوصی داریم؟ همه باشگاه‌ها باید این شرایط را داشته باشند. دولت هم باید حمایت کند و مثلا به تیم‌ها به صورت اقساطی زمین بدهد تا آنها استادیوم بسازند و بتوانند از راه برگزاری مسابقات، حق پخش، فروش بلیت و ... درآمدزایی کنند اما متأسفانه کسی نمی‌تواند در این فوتبال درآمدزایی و کار اقتصادی کند.

وی با اشاره به پتانسیل بالای باشگاه پرسپولیس برای درآمد زایی، گفت: می‌بینیم که پیراهن تیم به راحتی در منیریه به فروش می‌رسد و هیچکس هم برخوردی نمی‌کند. یا هنگامی که بازی برگزار می‌شود، تبلیغاتی دور زمین است که هیچ ربطی به پرسپولیس ندارند. کسی جرات نمی‌کند در مورد پخش بازی حرفی بزند و مثلا بگوید دو ساعت از وقت سیما با پخش یک بازی پرسپولیس پر شده! من همیشه این را گفته‌ام که خصوصی سازی شدنی نیست چون خیلی روشن است. مثلا می‌بینیم برای خصوصی‌سازی می‌گویند فلانی اهلیت ندارد پس چرا قبول کردند که به مزایده بیاید؟!

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:54 - 1399/02/29
چون شما لنگیا خوب حالی می کنین پول مارو می‌خورین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج