حاجبلو: ۲ تومن کف حساب‌مان پول نداشتیم!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۹۶۴۲۸
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
۱۱۹۲
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: به نظر من خوب است که فوتبال از سر گرفته شود، چون برگزاری مسابقات روحیه خوبی را به مردم تزریق می‌کند.

خبرورزشی: اصغر حاجیلو از پیشکسوتان خوشنام باشگاه استقلال محسوب می‌شود که سالیان زیادی را به عنوان بازیکن، مربی و سرپرست در این تیم فعالیت کرده و سال‌هاست به‌عنوان رئیس آکادمی استقلال بر عملکرد تیم‌های پایه این باشگاه نظارت دارد. با حاجیلو گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید.

خون ما فوتبالی‌ها پررنگ‌تر از مردم نیست

به نظر من خوب است که فوتبال از سر گرفته شود، چون برگزاری مسابقات روحیه خوبی را به مردم تزریق می‌کند. جدا از بحث استقلال و پرسپولیس جوانان استان‌ها و شهر‌های مختلف کشورمان ساعت‌های زیادی را با فوتبال سرگرم می‌شوند. علاقه‌مندی به فوتبال شامل سن و سال نمی‌شود. خود من دوستی دارم به اسم محمود امامی که از دوستان خیلی نزدیک ناصرخان حجازی هم بود این مرد ۷۰ سال سن دارد که با اعلام خبر برگزاری بوندس‌لیگا برای تماشای بازی دورتموند- شالکه ساعت ۱۲ ظهر مرخصی گرفت و راهی منزل شد و این‌قدر خوشحال بود که باورکردنی نیست خیلی‌ها در دنیا با فوتبال عشق می‌کنند و تعطیلی این رقابت‌ها از نظر روحی و روانی برای اجتماع خوب نیست. ویروس کرونا وجود دارد، اما خیلی از مشاغل از نیمه دوم فروردین فعال شده‌اند و زنان و مردان سر کار می‌روند. فوتبال هم شغل اهالی آن است و نمی‌توانیم بگوییم خون ما فوتبالی‌ها پررنگ‌تر از مردم است. ما در منزل بنشینیم که کرونا وجود دارد و بقیه بروند سرکار؟!

خون‌دل می‌خورد آن که حیایی دارد

باشگاه استقلال مدام در بحث مدیریت دچار تغییرات شده و هرگاه خواستیم برای پرداخت مطالبات مربیان تیم‌های پایه گام برداریم مجبور شدیم صبر کنیم تا باشگاه به یک ثبات برسد. خوشبختانه با حضور احمد سعادتمند باشگاه دارد سر و شکل خوبی می‌گیرد و مطالبات مربیان و بازیکنان تیم امید پرداخت شده و قرار است به‌زودی مطالبات مربیان چهار رده دیگر تیم‌های پایه نیز پرداخت شود. مدیرعامل فعلی، سالیان زیادی را در وزارت ورزش کار مدیریتی انجام داده و به اهمیت تیم‌های پایه اشراف کامل دارد و خیلی خوشبین هستم دیگر دغدغه زیادی بابت تیم‌های پایه استقلال نداشته باشیم.

در سال‌های گذشته مقامات مسئول آکادمی همیشه ته صف باشگاه استقلال بودند. از قدیم گفتند «نعمت روی زمین قسمت پررویان است، خون دل می‌خورد آن که حیایی دارد» خود من در تمام سال‌هایی که افتخار همکاری با استقلال را به‌عنوان بازیکن، مربی، سرپرست یا مسئول آکادمی و... داشتم هرگز در مورد مسائل مالی چانه‌زنی نکردم. از این بابت هم به خودم افتخار می‌کنم که در قلبم می‌دانم چه علاقه‌ای به استقلال داشته و دارم.

سالی ۱۰ بازیکن به تیم بزرگسال می‌دهیم

امثال خسرو حیدری، مجتبی جباری، وحید طالب‌لو، آرش رضاوند، محسن کریمی، رضا آذری، امید نورافکن و بسیاری دیگر از بازیکنان شاخص کشور حاصل کار صادقانه و دلسوزانه آکادمی باشگاه استقلال هستند. عقیده دارم باید بتوانیم سالی ۱۰ بازیکن با کیفیت تربیت و به تیم بزرگسالان تحویل دهیم و این مستلزم یک برنامه خوب و مدون است. الان قرار شده آقای سعید رمضانی هم به تیم‌های پایه نظارت و کمک کنند و، چون ایشان سالیان زیادی در سطح اول فوتبال کشور بازیکن حرفه‌ای بودند، مطمئن هستم می‌توانند در آکادمی کمک‌های شایانی انجام دهند.

تیم‌های پایه استقلال عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند و سیاست ما ادامه همکاری با اکثر مربیان کنونی تیم‌های پایه است. البته باید خسته نباشیدی به علیرضا اکبرپور، سرمربی تیم نوجوانان استقلال بگویم که تیم تحت هدایت ایشان فراتر از انتظار ظاهر شد و بازیکنان خیلی خوبی پرورش داده و خیلی امیدوارم فصل آینده تیم جوانان استقلال حرف اول را در این رده سنی در تمام کشور بزند.

جباری فهمید با کی سروکار دارد

به سالگرد پرواز ابدی دوست عزیزم و اسطوره باشگاه استقلال نزدیک می‌شویم. در ذهنم هزاران خاطره از ناصرخان حجازی دارم. مثلاً یادم هست سال ۸۶ یک بازی خیلی مهم با تیم فجر‌سپاسی در شیراز داشتیم، مجتبی جباری در تمرین غیبت کرده بود و ناصرخان اسم او را از لیست مسافران شیراز خارج کرد. از آنجا که این بازی و امتیازش برای ما خیلی مهم بود، آقای فتح‌ا... زاده خیلی به ناصرخان اصرار کرد جباری را که یکی از مهمترین بازیکنان تیم است، اگر می‌شود به شیراز ببریم و استفاده کنیم ولی ناصرخان قبول نکرد و گفت نظم تیمی از هر چیزی برایم مهمتر است، من نمی‌توانم بپذیرم ستاره تیم که باید الگوی جوان‌تر‌ها باشد در تمرین تیم غیبت کند و بعد بیاید بازی کند، آن‌وقت دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و نظم تیمی به‌هم می‌ریزد و ما بدون جباری به شیراز رفتیم و بازی را بردیم و از آن به‌بعد مجتبی فهمید با چه سبک مربی‌ای سروکار دارد.

منبع درآمد آقای حجازی از فوتبال بود، اما بار‌ها پیشنهادات باشگاه‌ها را رد کرد. یکسری هم که اطراف فوتبال کاسبی می‌کردند، جرأت نمی‌کردند به ایشان نزدیک شوند. یادم هست یک روز منزل ناصرخان نشسته بودیم و دست و بال هر دو نفرمان از نظر مالی خالی بود، همسر ایشان با لحن خیلی جالبی گفت می‌گویند؛ به شما می‌گویند اصغر باتعصب به ناصر هم می‌گویند حجازی کاپلو! آن‌وقت دو نفری ۲ تومان کف حساب‌تان پول نیست! با این حرف من و ناصرخان یک ساعت از خنده ریسه رفتیم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر