سرخابی‌ها در ۱۰ سال گذشته چقدر هزینه کرده‌اند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۹۶۵۳۷
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
۱۳۴۷
گزارش اجمالی مجلس در خصوص منابع مالی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد مصرف این ۲ باشگاه از درآمد آن‌ها بیشتر بوده و بسیاری اتفاقات مجهول مالی در سرخابی‌های پایتخت اتفاق افتاده است.

ایسنا: گزارش نهایی تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در ۱۰ سال اخیر در صحنه علنی مجلس قرائت شد. جزییات دقیقی در این گزارش وجود دارد که از جمله موارد بارز آن هزینه‌های ۱۷۴ میلیاردی پرسپولیس، ۱۶۳ میلیاردی استقلال برای جذب بازیکن و مربی در ۱۰ سال اخیر بوده است. باشگاه استقلال در این ۱۰ سال ۱۹۳ میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان درآمد داشته است که از راه‌های مختلفی چون برگزاری مسابقات داخلی، فروش بلیت، حضور در جام باشگاه‌های آسیا، کمک‌های وزارت ورزش و جوانان، حق پخش تلوزیونی، کمک شهرداری و موارد دیگر کسب کرده است.

همچنین این باشگاه ۲۳۵ میلیارد و ۱۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان به دلایل مختلفی چون قرارداد مربیان و بازیکنان که مبلغ ۱۶۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان می‌شود، عدم حواله قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی، اجاره زمین، سفرهای خارجی، پاداش اعضای تیم، اقامت بازیکنان خارجی، میزبانی رقابت‌های آسیایی و هزینه‌هایی دیگر مصرف کرده است.

در خصوص گزارش‌های مالی باشگاه استقلال موارد جالبی وجود دارد که در پایین به آن اشاره شده است:

- احمد سعادتمند در زمان تصدی ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال، هم‌زمان کارمند وزارت ورزش و جوانان بوده که در خردادماه ۱۳۹۸ استعفا داده‌اند، لیکن قبول استعفا و انتصاب فرد جایگزین تاکنون مشخص نشده است. بدیهی است هرگونه پرداخت‌های صورت گرفته به ایشان بابت حقوق و مزایا در قبل شغل دوم (هیات مدیره) باید مسترد شود.

- پرداخت مبالغی به بازیکنان خارج از مفاد قراردادها (مانند هزینه اجاره خانه آقای روزبه چشمی و آقای مهدی قائدی با پرداخت مبلغ مازاد قرارداد به آقای امید ابراهیمی)

- مشروح گزارش منابع و مصارف بودجه‌ای باشگاه استقلال و میزان انحراف از آن از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۶ در جدول پیوست شماره ۶۰ درج شده است. بیشترین میزان انحراف از بودجه در سال ۱۳۹۱ اتفاق افتاده است که برای درآمدها ۳۶۱ درصد و برای مصارف ۳۹۸ درصد انحراف وجود داشته است.

- بدهکاری تولیدی مجید و آقای بیگلری به حساب مطالبات مشکوک الوصول انتقال یافته است. هویت آقای بیگلری و مکان نامبرده برای مسئولان فعلی شناخته شده نیست. همچنین تائیدیه‌ای به مبلغ ۱۶۹ میلیارد ریال از اسناد پرداختی ارائه نگردیده است.

باشگاه پرسپولیس نیز در این ۱۰ سال ۲۳۵ میلیارد و ۲۴۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان درآمد داشته است که از راه‌های مختلفی چون برگزاری مسابقات داخلی، فروش بلیت، حضور در جام باشگاه‌های آسیا، کمک‌های وزارت ورزش و جوانان، حق پخش تلوزیونی، حضور در مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا و موارد دیگر به دست است.

همچنین این باشگاه ۲۵۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون و ۱۰ هزارتومان به دلایل مختلفی چون قرارداد مربیان و بازیکنان که مبلغ ۱۷۴ میلیارد و ۶۴ میلیون و ۴۵۸ هزارتومان می‌شود، عدم حواله قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی، اجاره زمین، سفرهای خارجی، پاداش اعضای تیم، اقامت بازیکنان خارجی، میزبانی رقابت‌های آسیایی و هزینه‌هایی دیگر مصرف کرده است.

در خصوص گزارش‌های مالی باشگاه باشگاه پرسپولیس نیز موارد قابل توجهی دیده می‌شود:

- در گزارش هیات به ۵ فقره استقراض از منابع غیر بانکی شامل وام قرض الحسنه از صندوق حمایت از پیشکسوتان و ورزشکاران به مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، وام قرض الحسنه از فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و آقای حسین هدایتی مبلغ ۵.۶۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، وام قرض الحسنه از فدراسیون فوتبال به مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و وام قرض الحسنه از آقای ترکاشوند به مبلغ ۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و از آقای شیرازی به مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (پیوست ۱۲)

- کل هزینه حق الزحمه های ورزشی طی دوره رسیدگی ۱۰ سال جمعا مبلغ ۱.۷۴۰.۶۴۴.۵۸۱.۸۰۳ ریال بوده است که حدود ۶۸ درصد کل هزینه های باشگاه و بیشترین مرکز هزینه به شمار می آید و شامل مبالغ پرداختی بابت حق الزحمه کادر فنی و مربیان داخلی و خارجی و حق الزحمه بازیکنان داخلی و خارجی و پاداش‌های پرداختی به مربیان، کادر فنی و بازیکنان داخلی و خارجی می‌شود.

- افزایش مبالغ قرارداد طی متمم‌های متعدد (۴ متمم ۲۰ درصدی) یا آقای علیرضا بیرانوند بدون خاستگاه منطقی و حقوقی و در نهایت افزایش ۱۳۰ درصدی قرارداد در سال فصل ۹۸-۹۷ و تبدیل قرارداد ۱۵.۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی به ۳۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی)

- افزایش مبالغ قرارداد طی قرارداد متمم با آقای محمدرضا خانزاده بدون خواستگاه منطقی و حقوقی (به عنوان مثال افزایش ۱۳۶ درصدی قرارداد در تاریخ ۱۳۹۳/۴/۳۱ و تبدیل قرارداد)

- افزایش‌های قراردادها بدون توجیه منطقی با آقایان محسن ربیع خواه، محمد رحمتی، غلامرضا رضایی و مهدی طارمی، محمد عباس زاده، علی عسگری، علی علیپور، مهرداد کفشگری، حسین ماهینی علی مصلح تعلیمی، سیامک نعمتی علیرضا نورمحمدی، احمد نوراللهی، هادی نوروزی، محمد نوری، آدم همتی و هروه اوساله (مشروح این موارد در گزارش هیات ذکر شده است)

- در خصوص قرارداد آققای هروه اوساله ذکر این نکته ضروری است که علیرغم ابتلای نامبرده به بیماری هپاتیت، باشگاه بدون انجام تست های پزشکی، با مشار الیه قراداد منعقد کرده و بدون انجام هرگونه بازی (به علت ابتلا به هپاتیت) حق الزحمه نیز برای ایشان منظور شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1399/02/30
خیلی نامردیه که از جیب پرسپولیس برای استقلال هزینه شده اخه مگه میشه درامد استقلال با نصف طرفدار در سامانه پیامکی اندازه پرسپولیس باشه به علاوه پاداش فینال اسیا چی من به عنوان طرفدار پرسپولیس این حقم را حلال نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1399/02/30
سلام. سرخ آبیها حر چند هزینه کرده با شند از آن بیشتر. کار کرده اند؟/_
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر