حکم شلاق و تبعید برای تجاوز به دختر ۱۷ساله
۹۹۸۸۵۶
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
۱۷۵۷۳ 
دو سال قبل پدر دختری 17 ساله به نام رومینا به مأموران خبر داد فرزندشان جانش را از دست داده است. مادر رومینا نیز به مأموران گفت دخترش را حلق‌آویزشده در زیرزمین خانه پیدا کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و آغاز تحقیقات مشخص شد این دختر از مدتی قبل ترک تحصیل کرده و به دلیل افسردگی دارو مصرف می‌کرده است.

روزنامه شرق: دو سال قبل پدر دختری 17 ساله به نام رومینا به مأموران خبر داد فرزندشان جانش را از دست داده است. مادر رومینا نیز به مأموران گفت دخترش را حلق‌آویزشده در زیرزمین خانه پیدا کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و آغاز تحقیقات مشخص شد این دختر از مدتی قبل ترک تحصیل کرده و به دلیل افسردگی دارو مصرف می‌کرده است.

این در حالی بود که پدر رومینا مدعی شد فرزندش توسط جوانی به نام رامین به قتل رسیده است. او گفت: رامین دخترم را فریب داد و با او ارتباط برقرار کرد، اما بعد او را ترک کرد و به قتل رساند.

وقتی رامین بازداشت شد، گفت زمان مرگ رومینا در خانه خودش بوده و شاهدانی دارد که تأیید می‌کنند او در منزل بوده است.

وقتی پزشکی قانونی هم تأیید کرد مرگ رومینا خودکشی بوده، رامین از اتهام قتل عمد تبرئه شد، اما این‌بار پدر و مادر رومینا اتهام جدیدی به رامین وارد کردند. آنها گفتند رامین دخترشان را به خودکشی ترغیب کرده است. این زوج به دلیل تعرضی که به دخترشان شده بود از رامین شکایت کردند.

به‌این‌ترتیب رامین دوباره مورد بازجویی قرار گرفت و پرونده اتهامی تعرض قبل از مرگ رومینا برای او تشکیل شد.

رامین در پاسخ به اتهامی که به او وارد شده بود، گفت: چند روز قبل از مراسم ازدواجم با رومینا آشنا شدم. او دوست همسر برادرم بود. همسر برادرم اصرار داشت خواهرم و همسرم پشت سر من کارهایی می‌کنند که من خبر ندارم. بحث زنانه بود و من خیلی وارد آن نمی‌شدم، اما ذهنم را مشغول کرده بود و مدام از خودم می‌پرسیدم مگر آنها پشت سر من چه می‌کنند. روزی که رومینا را دیدم، همراه همسر برادرم بود. او گفت رومینا خواهرم را دیده است که با جوانی قرار گذاشته و درواقع رومینا را آورده بود که شهادت بدهد. رابطه من و رومینا از همین‌جا شروع شد. مدتی با هم تلفنی صحبت می‌کردیم تا اینکه یک روز قبل از عروسی‌ام، به رومینا گفتم مراسم عروسی‌ام است و نمی‌خواهم به این رابطه ادامه دهم. او به من وابسته شده بود و می‌گفت می‌خواهد با من ازدواج کند، حتی به من گفت همسرم را هم قبول می‌کند، اما من زنم را دوست داشتم، ضمن اینکه می‌دانستم همسر برادرم از سر حسادت حرف‌هایی درباره همسرم و خواهرم زده است، چون خواهر و همسرم رابطه خیلی خوبی با هم داشتند. رومینا من را تهدید کرد و گفت خودکشی می‌کند. من هم موضوع را به پدر و مادرش خبر دادم و گفتم من ازدواج کرده‌ام و دختر شما نمی‌تواند روی من حساب کند. یک‌بار هم که می‌خواست رگ دستش را بزند، خودم او را به خانه بردم و به پدرش تحویل دادم.

متهم در ادامه گفت: برای اینکه رومینا از من دل بکند، حتی حاضر شدم به او پول بدهم، اما قبول نمی‌کرد. او با همسر من تماس گرفته بود و زندگی من داشت نابود می‌شد. وقتی که دیگر تلفن‌هایش را جواب ندادم، او دست به خودکشی زد، اما ما رابطه خاصی با هم نداشتیم.

هرچند رومینا خودکشی کرده بود و درباره شکایت تعرض مورد معاینه قرار نگرفته بود، اما بررسی جسد او بعد از خودکشی نشان داد او با فردی رابطه داشته است. این در حالی بود که پیامک‌های عاشقانه متهم و رومینا رابطه طولانی‌مدت آنها را نشان می‌داد.

پرونده با تکمیل تحقیقات در شعبه 8 دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و پدر و مادر رومینا خواستار مجازات پسر جوان شدند.

متهم برای دفاع از خود در جایگاه قرار گرفت و گفت: حضور رومینا در زندگی من به‌خاطر حسادت زن‌برادرم به همسرم بود. من با او رابطه‌ای نداشتم. ضمن اینکه بارها به خانواده‌اش گفتم که او قصد خودکشی دارد و آنها در جریان بودند. زندگی من به‌خاطر حضور رومینا در آستانه فروپاشی بود و من به‌ سختی همسرم را راضی کردم که بماند.

بعد از گفته‌های متهم و با توجه به مدارک موجود در پرونده از جمله پیامک‌های عاشقانه‌ای که بین او و رومینا ارسال و دریافت شده بود و همچنین سایر شواهد، قضات وارد شور شدند و متهم را به 99 ضربه شلاق و یک سال تبعید محکوم کردند. اما درخصوص اتهام ترغیب به خودکشی او را تبرئه کردند.

رأی صادره مورد اعتراض متهم و اولیای‌دم قرار گرفت، اما دیوان‌عالی کشور بعد از بررسی دقیق پرونده، رأی صادره را مورد تأیید قرار داد. به‌این‌ترتیب پرونده مرد جوان برای اجرا به دادسرا ارسال شد.

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1399/03/06
اعدام باید میشد
پاسخ ها
راد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
شما چه‌خوب و زود و عادلانه قصچضاوت میکنید اگر بسما بود الان نود درصد مردم دنیا باید اعدام میشدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
دختر مقصر بوده .
خدا بیامرزدش.
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1399/03/06
اگه واقعا رامین راست بگه چی!؟؟ درسته هممون دلمون برای رومینا میسوزه و دوست داریم مثل پدر و مادرش یکی رو مقصر و مجازات کنیم ولی رامین راست بگه چی .....‌‌‌‌‌..... در هر حال اتفاق ناگواریه مرگ یک دختر نوجوان که حتما پر از آمال و آرزو بوده ............‌‌ خدایش بیامورزد
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
خب اگر رامین راست هم بگه اون راستش پر از جرم و بزه هست خیانت به همسر که البته از نظر اکثر شما آقایون گناه محسوب نمیشه و حق دارین هر کاری بخواین بکنین
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/03/06
به به به این پدر ومادر باوجودی که میدونستن دخترشون با اون پسر رابطه داره هیچ کار نکردن الان که دخترشون خودکشی کرده یاد شکایت افتادن
باید این پدرومادر نمونه هم مجازات بشن
پاسخ ها
سارا...
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
بایدباداس سردخترو میبریدن احتمالا درسته ؟؟؟ماهیچکدوم خطانکردیم گناه نکردیم ؟؟
United Arab Emirates
09:21 - 1399/03/06
حکمش فقط همين. شما پیامها وهمچنين لیست مکالمات داشتین.
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1399/03/06
حکم شلاق و تبعید

برای تجاوز نیست

بلکه برای رابطه نامشروع بوده

وگرنه حمک تجاوز اعدامه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
معلومه پارتیش کلفته شلاق هم نمیخوره خیالت جمع باشه:
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/03/06
خیراززندگیش نمیبینه شک ندارم گولش زده ازش استفاده کرده وابستش که کرده ولش کرده اونم خودکشی کرده مطمئن باش تقاصشو پس میده اون پسرروزگارجوری برات بسازه خودت کیف کنی
پاسخ ها
nastaran
United States
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
سارا جون عالی بود عالی دمت گرم
بدون نام
United Kingdom
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
فقط این نبوده در مورد همسرش هم مقصر هست و به اون هم خیانت کرده چون زمانی که این دختر رو دیده و شناخته همسر داشته و در شرف ازدواج بوده
پسرسرخ ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
سارا جان واقعا حقیقت داره چوب خدا صدا نداره
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/03/06
بهترین کار این است که قضاوت نکنیم
که چه کسی مقصر است .
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
یعنی دقیقا بشیم شلغم
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1399/03/06
معمولا ادمها چیزاییکه به دیگران نسبت میدهند در خودشون دیده میشه، پسر به زنش شک داشته رفته بررسی کنه، خودش با اون دختر بهرشکلی رابطه‌ای برقرار کرده!
India
10:35 - 1399/03/06
بی همه چی تو وابستش کردی و تو باعث مردنش هستی بی وجدان
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1399/03/06
سارا درست گفتی پسره سوء استفاده هاشو کرده دخترک معصوم وابسته شدا چون بچه بوده درک یک دختر ۳۰ ستره را نداشته واین پسر ولش کرده پسر باید اعدم شود
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1399/03/07
آقا اسم دختراتونو رومینا نزارید
شوگون نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج