دلالان با پیش‌فروش خودرو چگونه کاسبی می‌کنند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۹۹۳۵۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
۶۹۲۶
همزمان با آغاز طرح پیش ثبت‌نام محصولات ایران‌خودرو و سایپا از امروز شنیده ها حاکی است دلالان برای ثبت‌نام پیش‌فروش خودروسازان پس از حذف الزام به پرداخت ۵۰درصد قیمت در هنگام نام‌نویسی هجوم آورده‌اند!

برترین‌ها: همزمان با آغاز طرح پیش ثبت‌نام محصولات ایران‌خودرو و سایپا از امروز شنیده ها حاکی است دلالان برای ثبت‌نام پیش‌فروش خودروسازان پس از حذف الزام به پرداخت ۵۰درصد قیمت در هنگام نام‌نویسی هجوم آورده‌اند!

هر چند در طرح جدید فروش‌‍ و پیش‌فروش محصولات دو خودروساز کشور احراز هویت قطعی متقاضیان فقط پس از آغاز ثبت‌نام، ورود به سامانه اینترنتی فروش خودرو شرکت و سپس هدایت به سامانه یکپارچه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) از طریق سامانه خودروسازان معتبر است، اما هجوم یک‌باره متقاضیان که گفته می شود بیشتر آنان دلالان هستند سبب کندی سرعت این سامانه و در نتیجه موفق نشدن مشتریان برای ثبت‌نام شده است.

‏دلالان برای ثبت نام پیش فروش خودروسازان پس از حذف الزام به پرداخت ۵۰ درصد قیمت در هنگام نام نویسی هجوم آورده و تا ۱۰ میلیون تومان برای استفاده از اطلاعات هویتی و گواهینامه در نام نویسی پیش فروش خودرو پرداخت می‌کنند.

معمولا دلالان دو روز قبل از آغاز ثبت‌نام خودروسازان از کم‌وکیف قیمت و نوع محصولات خودروسازان مطلع می‌شوند و با هماهنگی‌های پشت پرده با دلالان دیگر برای ثبت نام به سایت های فروش خودرو هجوم می‌برند و سعی می کنند فرصت ثبت نام را از متقاضیان اصلی خودرو بگیرند!

ققق

آغاز ثبت‌نام محصولات ایران خودرو از امروز

طبق اطلاعیه جدید ایران خودرو با توجه به عدم واریز وجه برای ثبت نام محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق العاده، زمان ثبت نام در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو با کمی تاخیر و با اختلاف زمانی چند ساعته آغاز شد.

متقاضیان برای ثبت نام به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند و از طریق بخش "ورود کاربر" نام کاربری و رمز عبوری که قبلا در مرحله پیش ثبت نام دریافت کرده‌اند را وارد و سپس به بخش فروش فوق العاده وارد شده و پس از انتخاب خودرو مدنظر، فرآیند ثبت نام را تکمیل و نهایی سازند. پس از ثبت نام و انتخاب یکی از چهار محصول عرضه شده در این طرح، تمامی متقاضیان واجد شرایط بدون اولویت و در شرایط یکسان وارد فرآیند قرعه کشی خواهند شد. گفتنی است چهار محصول ۲۰۶ تیپ دو، پارس با موتور تی.یو.۵، رانا و پژو ۴۰۵ اس.ال.ایکس در برنامه فروش فوق العاده ایران خودرو با ظرفیت ۱۵ هزار دستگاه عرضه شده است.

جزئیات ثبت‌نام خودروهای سایپا

مرکز ارتباطات امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه جدید خود اعلام کرد براساس دستور سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش ثبت‌نام فروش فوق‌العاده محصولات سایپا (بدون واریز وجه) تا تاریخ ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت و فرآیند انتخاب نوع خودرو جهت شرکت در قرعه‌کشی (بدون واریز وجه) از ساعت ۱۱ صبح امروز تا پایان مدت پیش‌ثبت‌نام در سامانه‌های اینترنتی گروه سایپا امکان پذیر خواهد بود.

فرآیند انتخاب نوع خودرو جهت شرکت در قرعه‌کشی (بدون واریز وجه) از ساعت ۱۱ صبح امروز ۷ خردادماه ۹۹ تا پایان مدت پیش‌ثبت‌نام در سایت اینترنتی گروه خودروسازی سایپا به‌نشانی https://saipa.iranecar.com امکان پذیر خواهد بود. گفتنی است پیش از این در طرح های فروش خودروسازان، زمان شروع ثبت نام اهمیت زیادی داشت و ممکن بود با تکمیل ظرفیت فروش خودروها در ساعات اولیه، متقاضیان موفق به ثبت نام نشوند اما در طرح جدید فروش فوق العاده خودرو دیگر قید زمان مطرح نیست و ثبت نام به مدت ده شبانه روز امکان پذیر است. هفت محصول سایپا عبارتنداز: تیبا، تیبا 2، ساینا، وانت 151، نیسان بنزین، نیسان دوگانه سوز، نیسان زامیاد ری.

ققق

شروط ثبت‌نام

1. با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد. 2. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند. 3. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است. 4. سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد. 5. افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند. 6. خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست. 7. اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود. 8. هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند. 9. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است. 10. سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.

علاوه بر این، خودروسازان حق دریافت هیچگونه وجهی از متقاضیان جهت حضور در قرعه‌کشی را نخواهند داشت. بر اساس تغییر در برنامه زمان‌بندی فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو، بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام و بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی کمیته خودرو، قرعه‌کشی با نظارت دستگاههای امنیتی و نظارتی و در حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی، صورت پذیرفته و صرفا حائزین شرایط مطابق با قرعه‌کشی انجام شده، ملزم به پرداخت وجه خودرو خواهند بود.

لذا در هیچ یک از مراحل ثبت‌نام، متقاضیان خرید خودرو ملزم به پرداخت وجه نخواهند بود و واریز ۱۰۰ درصد وجه خودرو تنها از سوی افرادی صورت خواهد پذیرفت که بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، حائز شرایط تشخیص داده شوند. لازم به ذکر است که به دستور سرپرست وزارت صمت شرط دریافت هرگونه چک نیز در مرحله فعلی ثبت‌نام خودرو حذف شده است.

ققق

هجوم متقاضیان برای ثبت نام

از صبح امروز و آغاز طرح پیش‌فروش خودروهای دو خودروساز بزرگ کشور، شاهد هجوم متقاضیان برای احراز هویت در سامانه یکپارچه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) هستیم. موضوعی که کندشدن شدید این سامانه و گاهی اوقات مختل‌شدن آن را به دنبال داشته است.

با‌توجه‌به مراجعه تعداد بسیار بالای متقاضیان و استقبال مشتریان از طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان در ماه‌ها و سال‌های گذشته، وجود تعداد زیاد متقاضیان برای هر خودرو و مراجعه این تعداد به سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو و سایپا که سبب بروز برخی مشکلات از جمله کندی سامانه و نارضایتی مشتریان شد، وزارت صنعت با همکاری شرکت‌های خودروساز، راهکارهای جدیدی را در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان و مقابله با سودجویان و دلالان از طریق به‌کارگیری رویکردهای جدید ثبت‌نام به‌کار گرفت. سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی با نام «امتا»، اطلاعات هویتی، تماسی، اعتباری و... کاربران را به درخواست خودشان از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به ‌صورت برخط و اختصاصی برای سایر کسب‌وکارها احراز و راستی‌آزمایی می‌کند.

هدف از اجرای این طرح، کاهش دلالان و جلوگیری از استفاده از روش‌های غیر متعارف است که اقدامی در جهت کنترل قیمت‌های بازار به شمار می‌آید. کارشناسان معتقدند که با اجرای این طرح می‌توان امیدوار بود عدالت در رسیدن خودرو به مصرف‌کننده واقعی برقرار شده و در آینده نزدیک شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار باشیم. هر چند در طرح جدید فروش‌‍ و پیش‌فروش محصولات دو خودروساز کشور احراز هویت قطعی متقاضیان فقط پس از آغاز ثبت‌نام، ورود به سامانه اینترنتی فروش خودرو شرکت و سپس هدایت به سامانه یکپارچه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) از طریق سامانه خودروسازان معتبر است، اما هجوم یک‌باره متقاضیان سبب کندی سرعت این سامانه و در نتیجه موفق نشدن مشتریان برای ثبت‌نام شده است.

طرح قرعه کشی تقاضا را برای خرید خودرو بیشتر می‌کند

امیر حسن کاکایی عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت در این رابطه نوشت: با قرعه کشی ملی که خودروسازان به راه انداخته اند، هر ایرانی به خود می‌گوید چرا من در این اعانه ملی شرکت نکنم؟ با این قیمت گذاری ها که شورای رقابت انجام داده، هر کس این شانس را دارد که وقتی قرعه به نامش بیفتد با هر مقدار پول که وارد شده، به دلیل اختلاف فاحش قیمت کارخانه و بازار حدود همان مقدار سود ببرد. در نتیجه هر زمان که فرصتی برای ثبت نام خودرو ایجاد می شود، افراد زیادی هجوم می‌آورند و می‌خواهند شانس خود را امتحان کنند. امروز به جای حل مساله داریم مساله ایجاد می کنیم، زیرا دغدغه مردم این شده که چطور در این قرعه کشی شرکت کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1399/03/07
دوستان عزیزی که مدارکشون رو به این دلالها ارائه میدن بدونید با ثبت نام شما در سامانه ایرانخودر یا سایپا ...معیشتی که دولت بهتون پرداخت میکنه هر ماه رو دیگه پرداخت نمیکنه ..اون ۱۰میلیون چیزی نیست به یک باره خرج میکنید ...
پاسخ ها
یوناس حقی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
حرفت کاملا درست،
اما، در نظر بگیر 10 میلیون نقد یا ماهی 55 تومن!!!
بالای 15 سال طول میکشه تا دولت این پول رو پرداخت کنه،
در نتیجه نقد رو مردم میچسبن نه بسته های حکومتی رو.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
دوست عزیز یک نفر ۵۵هزار تومن ۴نفر که حدودا ماهی ۲۲۰هزارتومن .اگه قطع کنن چی اشتباه مردم دارن مرتکب میشن
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1399/03/07
الان جنگ دلال و دولت به راه افتاده چاره کار واردات خودرو والسلام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
دلال خود حکومت ودر راس انها همین نمایندگان،وزرا و....هستند، اگه می خواهند جلوی دلالی را بگیرند واردات را ازادکنند.
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1399/03/07
این طوری دوباره خودروگرانترمی شود
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1399/03/07
دلال میره کلی کارت ملی اجاره میکنه بالاخره از ۲۵ هزار تا چند تا ماشین گیرش میاد
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1399/03/07
اینجا باید خوش شانس باشی تا بتوانی یک وسیله سواری برای خانواده ات بخری! با این راه حل ها فقط دلالی را رواج میدهید و مصرف کننده واقعی باید پول بسیار بیشتری را بپردازد.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1399/03/07
من چندین بار ثبت نام کردم اما اون کد احراز برام پیامک نمیشد مگه چقدر شلوغه
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1399/03/07
خودتونو مسخره کردید با این سایت ثبت نام خودروتون اصلا باز نمیشه خاک بر سرتون با کشور اداره کردنتون یه منگول ژاپنی یا کره ای بهتر میتونه کشور را اداره کنه شما فقط به فکر دزدی کردن وپر کردن جیب خودتون هستید بی عرضه ها
United States
15:32 - 1399/03/07
چقدر ساده اید خودرو گرون شد انصراف دادم ماشین هم ندارم رفتم تو بلک لیست شون نمیتونم مجدد بنویسم دلال چطور میتونه فقط با پارتی بازی با نماینده مدیر اصلی میشه مثل همون زن و شوهر هفت هزارتا نوشتند
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1399/03/07
جنایاتی دیگر از آل ایرانخودرو و آل سایپا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
اللهم العن آل ایران‌خودرو و آل سایپا
محمدنصرتی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مگی میشه کسی پلاک جاری نداشته باشه من که چهارسال پیش پلاک گرفتم خوب حالا نمیتونم ثبت نام کنم
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1399/03/07
لعنت به اونایی که با شرکت در این قرعه کشی ماشین نمیخوان و فقط میخوان اختلال ایجاد کنن تا اونی که واقعا خودرو نیاز داره نتونه ثبت نام کنه
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1399/03/07
آقای دولت،چرا قانون نمیکنید که بعد از تحویل خودرو باید بعد از سه ماه مشتری به نمایندگی مراجعه کنه و الا خودرو از مشتری سلب میشود و خودرو از مشتری پس گرفته میشود؟ اینجوری دلالای نامرد ماشینو تو پارکینگا پارک میکنن و بعد یکسال یه کارت طلایی میخرن واسه ماشین عین آب خوردن
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1399/03/07
خدا مرگتون بده با این طرح پیش فروش. واردات ماشین رو آزاد کنید. خدایا چیکار کنیم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1399/03/07
دولت دست داره بابا خوب اینهمه ماشین بدین بازار اصلا دولت با نظارت هر کی شرایط داره همان سه سال داشتن گواهینامه فوری تحویل بگیره ببین خودرو قیمت میشکنه یا نه دولت نمیخواد
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1399/03/07
الان دلال با خیال راحت میره با اطلاعات اجاره ای تا میتونه پیش ثبت میکنه بدون اینکه پولی بده و شانس خودشو تا حد زیادی بالا میبره. درصورتی که اگر این شرط برداشته نمیشد برای همین پیش ثبت نام باید به ازای هر شانس چهل تومن میخوابوند ولی الان با فقط چهل تومن به احتمال زیاد یه ماشین میگیره. این کار قطعا اشتباه و فکر نشده بود چون درصد بالایی از پیش ثبت نامی ها در واقع مدارک اجاره ای دلال هاست و به همین نسبت درصد بالایی از خودروها هم به دلال ها میرسه
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1399/03/07
خانواده ها همه به نام همسر و سایر فرزندانشون که پلاک به نامشون نیست ثبت نام کردند
آفرین به تدبیر متخصصان
با این کار باعث شدند حتی کسانی که نیاز به خودرو نیز نداشتند و تا امروز بهش فکر نمیکردند پا به عرصه گذاشتند.
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1399/03/07
افرین که دست دلال رو باز گذاشتین بار دیگر سوء استفاده کنه عجب کشوری داریم
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1399/03/07
اگرجوازواردات خودرو بدن
کی حاضرهست ازسایپا وایران خودرو ماشین بخره
حیف این همه سرمایه گذاری...
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1399/03/08
تا زمانی که تولید خودرو رقابتی نشه همین مشکلات وجود خواهد داشت.اجازه بدید شرکت ها خودرو سازی دیگه بیان تو کشور خودشون مستقیما کار کنن البته الان فک کنم فقط چینی ها میان.
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1399/03/08
مردم لیاقتشون همینه برای دوریال مال دنیا هرگونه خفتی باشه مکشن وخوشحال هم هستند حیف سرشون نیست
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1399/03/08
لعنت به دلال. واقعا حروم خورن. ده جا پس بدی انشالله
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/03/08
برترین های عزیز لطفا از پول اضافی که ایران خودرو به خودروهاش اضافه کرده گزارش تهیه کنید.
قبل از ثبت نام قیمت دادن مثلا ۴۰۵ اس ال ایکس ۶۸ میلیون وقتی ثبت نام تموم شد ۱۰ میلیون دیگه هم هزینه بیمه و مالیات و کارت طلایی اضافه میشه ، به نظر شما این دزدی نیست؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر