اتفاق عجیب در بازار مسکن تهران
۹۹۹۴۹۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
۲۲۲۱۴ 
مدیرکل حقوقی بانک عامل بخش مسکن گفت: ۵۲ درصد معاملات مسکن شهر تهران تنها در ۱۷ محله از ۳۲۰ محله پایتخت انجام می شود.

خبرآنلاین: مدیرکل حقوقی بانک عامل بخش مسکن گفت: ۵۲ درصد معاملات مسکن شهر تهران تنها در ۱۷ محله از ۳۲۰ محله پایتخت انجام می شود.

به نقل از بانک عامل بخش مسکن، داود خلجستانی در همایش مدیران ارشد این بانک با اشاره به تلاش‌های اداره کل حقوقی این بانک برای پیشگیری از ایجاد مطالبات مشارکت مدنی بخش مسکن اظهار داشت: در تهران ۳۲۰ محله وجود دارد و ۵۲ درصد معاملات فقط در ۱۷ محله انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این ۱۷ محله جز محلات بورسی و پررونق تهران در تمامی فصول تلقی می‌شود، گفت: در آمار معاملات مسکن در تهران باید آمار این ۱۷ محله را از سایر محلات جدا کرد.

مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، با تاکید بر اینکه میانگین قیمت و معاملات ۱۷ محله پایتخت نباید با سایر محلات مقایسه شود، افزود: در بقیه کشور نیز به همین گونه است به این ترتیب که در هر شهری یکسری محلات بورسی وجود دارد که باید جداگانه بررسی شوند.

خلجستانی با بیان اینکه سرمایه گذاری در محلات بورسی حتی در اوج رکود، مثبت ارزیابی می‌شود، ادامه داد: افرادی که در محلات بورسی در بخش مسکن سرمایه گذاری می‌کنند برای این واحدها خریدار پیدا می‌کنند اما اغلب افرادی که در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری می‌کنند، باید به دنبال خریدار بگردند.

وی افزود: ۵۰ درصد افرادی که در بخش مسکن با هدف سرمایه گذاری ورود کردند و با مشکل مواجه شدند، یا محله خود را به درستی انتخاب نکردند یا در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری کردند.

این مقام مسؤول در بانک مسکن ادامه داد: همچنین ۵۰ درصد مابقی که در بخش مسکن سرمایه گذاری کرده اند و با مشکل مواجه شده اند، مساحت ملک آنها متناسب با نیاز بازار در آن محله یا منطقه نیست. به این معنا که نوع ساخت و متراژ با نیاز مسکن در آن منطقه مطابقت ندارد.

مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، گفت: افرادی که وارد سرمایه گذاری در بخش مسکن می‌شوند باید دوگانه «مکان و متراژ» را درست انتخاب کنند.

اتفاق عجیب در بازار مسکن تهران

وی همچنین گفت: در کشور در محلات بورسی و پر رونق حدود ۲ میلیون واحد مسکونی کمتر از تقاضای مصرفی داریم و قیمت در این مناطق نیز افزایشی است که اگر رشد قیمت متوقف شود، این توقف ادامه دار نیست.

خلجستانی افزود: در کشور تعداد زیادی واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و با مساحت بزرگ ساخته شده که متقاضی برای آنها وجود ندارد و به سختی به فروش می رسند. ضمن اینکه برای فروش این واحدها در زمان کوتاه مالک و سرمایه گذار باید واحد خود را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت عرضه کند.

مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن تاکید کرد: سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات جهت احداث واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و بزرگ متراژ، منفی ارزیابی می‌شود و توصیه اکید بر عدم پرداخت تسهیلات مشارکت در این مناطق است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری در تولید مسکن در مناطق بورسی تهران و کشور، مثبت ارزیابی می‌شود مشروط بر اینکه «متراژ» آن متناسب با نیاز بازار و تقاضای مصرفی باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1399/03/07
این نشان دهنده این است که اکثر معاملات کاذب و صوری است که از طرف چندین گروه سازمان یافته و آموزش دیده از چند محله که پاتوقشان است و دسترسی دارند انجام میدهند هم تعداد معاملات و هم قیمت را بتوانند بالا ببرند که با این نقشه توانستند قیمت مسکن را بیش از ۶۰۰ در صد فوق نجومی بالا ببرند که بیش از ۱۰ برابر تورم عمومی و حقوق و درآمد است که همه مردم این نقشه را فهمیدند به غیر از دولت و مجلس و .........
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1399/03/07
اگر بخواهید امار ۱۷ محله را از آمار معاملات حذف کنید، سوداگران آموزش دیده، خیلی خوب بلدند که دوباره، ۱۷ محله دیگر را انتخاب کرده و به معاملات صوری مسکن و در نتیجه به تعداد و قیمتهای ساختگی دست پیدا کرده که جهت افزایش قیمت، تبلیغ و خبر رسانی عمومی و رسانه ای کنند
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1399/03/07
انشاالله و به یاری خدا، مجلس جدید با کمک قوه قضائیه دست این سوداگران و محتکران مسکن را از بازار مسکن کوتاه خواهند کرد تا دولت بعدی به کمک مجلس جدید بیاید و جوانان و مستاجران را از نابودی نجات خواهند داد که حتی توان پرداخت اجاره خانه هم ندارند و ......
پاسخ ها
نادر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پاشو داداش صبح شد
بدون نام
Japan
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
برادر این مجلس یا ان مجلس برای سرگرمی من وتوست
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1399/03/07
خونه خریدن تو شهری که بزودی با زلزله ۷ ریشتری نابود میشه با این قیمتهای سرسام آور حماقت محضه رو باد دارن سرمایه گذاری میکنن کسانیکه دارن تو تهران خونه میخرن
پاسخ ها
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
دیگه چه خبری از آینده داری جناب پیشگو؟
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1399/03/08
خدا لعنت کنه باعث وبانی افزایش مسکن رو که ملت ندار رو به خاک سیاه نشوندن که خونه دار شدن براشون رویا شده....
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1399/03/08
الان دیگه کی میتونه خونه بخره با این قیمتها؟ اجاره هم از توان آدمها خارجه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
باورکن بهتره خونه بخری کل سرمایه ات و با زلزله از دست دادی نمیدونم چرا مردم باور نمیکنن با اینهمه هشدار زمین شناسان ایرانی و غیر ایرانی زلزله مرگبار تهران نزدیکه
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1399/03/08
برای انتقال پایتخت آماده باشید .
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/03/08
فقط خود شهرداري با كاهش جواز طبقات ساختمان سازي باعث افزايش قيمت شده
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1399/03/08
تا يكي دوسال پيش مشوقهايي براي تجميع دو يا سه تا ملك وجود داشت كه باعث ميشه ميشد ملكهاي كوچيك و مناطق مركزي شهر هم نوسازي بشه ولي الان همه اون مشوقها برداشته شده و عملا نتيجش ميشه كاهش تعداد اپارتمان توليدي و افزايش قيمت كه باب طبع بعضياست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
خیالت راحت کسی با قیمتهای افسانه ای خونه نمی خره!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1399/03/08
حمله جنگ جهانی مابانه عقده ایهای دولتی به بخش مسکن!!!!! اگه جرات دارین وقدرتش رادارین دلار را به4000تومن برگردانید چون مورد سوء ظن افكار عمومي قرار گرفتند احساس حقارت میکنند مسکن هنوز قیمت واقعیش را پیدا نکرده
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1399/03/08
سرمایه گذاری در مسکن کاری است عبث و تنها باعث میشود سرمایه فرد قفل شده و در نهایت بیشتر سرمایه اش نابود شود و ضرر سنگینی به فرد وارد آید! بنابرانی هیچ فرد عاقل و باشعوری در مسکن با قیمتهای فضائی سرمایه گذاری نمیکند و سرمایه خود را وارد باطلاقی نمی کند که نتواند از آن خارج کند!
معاملات انجام یافته فقط می تواند توسط املاکی های کلاش جعل شده باشد و بس!
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/03/08
تو ایران هرچی ضروری وحیاتی باشه بجای ارزون شدن گرونتر میشه حتی نان شب
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1399/03/08
اکسیژن فعلا مفت است. یادتان باشد
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1399/03/08
اطراف ما بخاطر نزدیک بودن به بازار اکثرا بساز بفروش ها از خونه چهل متری تا صدمتری میخرن که ادغام کنن و واحد رو بین پنجاه تا شصت متر میسازن و فوری هم فروش میره الان تو کوچه فرعی م جای پارک پیدا نمیشه و بی حساب کتاب داره جمعیت منطقه زیاد میشه؛ اتوبان محلاتی هستیم .
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/03/08
برتر این بقول پدرام پیشگو را چاپ نکن تو دل ادم رو خالی میکنه با این چرت وپرتاش! زلزله و.......امروز همه جا هم نظر داده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج