۱۵۳۳۷۸
۱ نظر
۶۰۱۳۳۴
۱ نظر
۶۰۱۳۳۴
پ

محتوای حمایت‌شده

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت ناخن انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخن‌های‌شان و برای پوشاندن ناخن‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارد انواع کاشت را تجربه می‌کنند.

برترین‌ها: خانم‌ها به دلایل مختلفی برای آرایش و تزیین ناخن کاشت ناخن انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخن‌های‌شان و برای پوشاندن ناخن‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارد انواع کاشت را تجربه می‌کنند.

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

مدرسه فشن و بیوتی گاتامد - آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی

برای مشاوره و اطلاع از هزینه دوره‌ها همین حالا تماس بگیرید.

۴۰ درصد تخفیف ویژه دوره کاشت ناخن برای کاربران برترین ها

۰۲۱-۲۶۸۵۵۴۹۹

۰۹۹۰۹۲۰۸۵۸۰

کاشت ناخن چیست؟

داشتن ظرافت و زیبایی در دست‌ها به داشتن ناخن‌هایی زیبا وابسته است شاید به همین دلیل است که خانم‌ها زیاد به سمت روش‌های زیباتر کردن ناخن‌ها مانند کاشت ناخن رو آورده‌اند. البته دلایل دیگری چون مشکلات ناخن‌ها و داشتن ناخن‌های بدفرم و بد رنگ خیلی‌ها را ترغیب به انجام کاشت ناخن می‌کند

انواع روش های کاشت ناخن 

در ادامه اسم انواع کاشت ناخن با عکس را میبینیم

کاشت ناخن به روش پودری​

در کاشت اولیه تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن با چسب ناخن چسبانده می‌شود و تا اندازه دلخواه کوتاه می‌شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را می‌زنند، بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می‌کنند و بعد از آن باسوهان کشی برقی به ناخن شکل می‌دهند.

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

کاشت ناخن با ژل

مواد ژل به صورت آماده قابل خریداری است. آن را بعد از مواد ضدقارچ روی ناخن می‌گذارند و در دستگاه یووی قرار می‌دهند تا خشک شود. این نوع کاشت شبیه همان کاشت پودر است و فقط مواد آن‌ها با هم فرق می‌کند و نیازمند ترمیم ناخن است. 

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

 

مزایا و معایب روش های کاشت ناخن

مقایسه مزایا و معایب روش های کاشت ناخن بدین شرح است:

  مزایا معایب
کاشت پودری

مقاومت بالا

چسب غیر حساسیت زا

 زمان بر

احتمال اگزما

نیاز بیشتر به ترمیم

کاشت با ژل

ظریف و براق

سازگاری با شستشوی زیاد

بدون بو

هزینه بالا

برداشتن بسیار سخت ژل

 

معرفی انواع مدل های کاشت ناخن

روش‌های زیباسازی  ناخن‌ها به انواع مدل کاشت ناخن مانیکور محدود شده که دارای قابلیت هایی مختلف در ایجاد زیبایی در ناخن‌ها می‌باشند از زیبایی باشند.

کاشت ناخن قالبی یا دوآل

کاشت ناخن قالبی، به وسیله قالب هایی با سایز طبیعی ناخن ها انجام می شود، مقداری از مواد مخصوص کاشت ناخن را در قالب ریخته و با مهارت روی صدف ناخن ها قرار می دهیم و پس از چند ثانیه، قالب را از مواد روی ناخن جدا کرده و بر میداریم.

کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی

در این روش بدون استفاده از هرگونه مواد حساسیت زا تنها با گذاشتن الیافی طبیعی که همانند کاغذهای بریده شده می باشد، به کاشت ناخن پرداخته می شود.

کاشت ناخن اکلیلی

این نوع از کاشت ناخن از مشتقات کاشت ناخن پودری بوده و با استفاده از اکلیل های مختلف در قسمت فرنچ ناخن ها، به طراحی دائم ناخن ها اقدام می شود. 

کاشت ناخن آکواریوم

یکی از عجیب ترین انواع کاشت ناخن ، ساخت یک آکواریوم کوچک در ناخن های دست است که به وسیله حالتی خاص از چسباندن دو تیپ بر روی یکدیگر و ایجاد فاصله ایجاد شده که می توان با تزریق اندکی آب مقطر در آن و استفاده از اکلیل های رنگی، جلوه ای متحرک و زیبا همچون آکواریوم ایجاد نمود.

اگر به دنبال شغلی پردرآمد در حوزه زیبایی هستید برای آموزش کاشت ناخن در مدرسه گاتا مد همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۸۵۵۴۹۹

۰۹۹۰۹۲۰۸۵۸۰

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

کاشت ناخن دیپینگ

در این روش از انواع کاشت ناخن بدون استفاده از لیکوئید و تنها با پودر و پرایمر به کاشت ناخن می پردازیم. 

کاشت ناخن سیلک

در این روش از انواع کاشت ناخن حالت طبیعی ناخن ها حفظ شده و با چسباندن لایه ای از جنس ابریشم با چسب و قلموی مخصوص بر روی ناخن طبیعی یا تیپ گذاری شده به ایجاد ضخامتی مناسب بر روی ناخن ها می پردازیم. 

کاشت ناخن میکس

از انواع کاشت ناخن که دارای طرفداران زیادی در  دنیاست می توان به روش میکس اشاره نمود که ترکیبی از کاشت ناخن پودری و استفاده از تاپ شاین در مرحله آخر است که درخششی فوق العاده را به ارمغان خواهد آورد.

کاشت ناخن فرنچ یا فرنچ دائمی

در این شیوه از کاشت ناخن باید به وسیله پودر اکریلیک در قسمت فرنچ ناخن، به ایجاد خط لبخندی زیبا و همچنین فرنچی عالی پرداخته و در انتها از پودر اکریلیک کلیر برای کاور نمودن تمامی صدف ناخن استفاده نمود.

کاشت ناخن بیبی بومر یا کاشت هایلایت

در این روش جالب از انواع کاشت ناخن با دو رنگ همزمان در قسمت ریشه و نوک انتهایی ناخن به ادغام کردن این دو رنگ در یکدیگر پرداخته و ایجاد می نمائیم به طوری که مرز محو شدن دو رنگ قابل تشخیص نباشد.  

کاشت ناخن مرمریت

 صدف سازی انجام می شود و بعد تو قسمت فرنچ از مرمریت های آماده برای دیزاین استفاده میشود . مرمریت از سنگ ریزه هایی بسیار براق و زیبا تشکیل شده و زیبایی قابل اعتنایی را در ناحیه فرنچ ناخن ها ایجاد می نمایند.

کاشت ناخن موقت یا تیپ گذاری

در این روش تنها به تیپ گذاری بسنده کرده و بر روی سطح ناخن از لاک ناخن و یا استیکر استفاده می شود

کاشت ناخن با توجه به فرم ناخن ها

 اما فرم ناخن نیز اگر مهم‌تر از رنگ لاک نباشد اهمیتی کمتر از آن ندارد. انواع مختلفی از فرم ناخن بدین شرح است:

فرم ناخن بادامی

 بادام فرم بیضی شکل دارد اما نوک آن کمی تیز و زاویه‌دار است . ناخن بادامی نیز چنین فرمی دارد یعنی خطوط منحنی تندی دارد که کمی حالت تیزی به خود گرفته‌اند. طبیعی است که این فرم ناخن انگشتان شما را کشیده نشان خواهد داد.

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

فرم ناخن گرد

ناخن‌های گرد از یکی از کلاسیک‌ترین مدل‌های ناخن به شمار می‌آیند. ناخن‌های گرد که دارای طولی کوتاه با لبه‌هایی گرد هستند، برای انگشتان پهن و کوتاه بهترین گزینه‌ به حساب می‌آیند. 

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایبانواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

ناخن مربعی

برای روزهای گرم تابستانی که احتمال انتقال بیماری‌ها نیز بالا است این مدل ناخن بهترین، ساده‌ترین و بهداشتی‌ترین انتخاب است. به خصوص اگر ناخن‌هایی کشیده و انگشتانی زیبا داشته باشید. 

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

ناخن بیضی

اگر ناخن‌های چندان بلندی ندارید اما باز هم می‌خواهید مدل متنوع و جذابی بدهید ما فرم ناخن بیضی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.  

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

بررسی معایب و محاسن کلی کاشت ناخن

ناخن در کاشت هیچ آسیبی نمی‌بیند، زیرا بعد از جدا شدن ناخن از بستر که ناخن رشد می‌کند و فرد احتیاج به ترمیم پیدا می‌کند یعنی ناخن سالم است  در بعضی مواقع کاشت برای کسانی که عادت به‌جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می‌شود. چسب ناخن حساسیت‌زا نیست، اما ممکن است برخی به مواد کاشت حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن‌ها دچار اگزما می‌شود و باید هرچه سریع‌تر کاشت را بردارند.

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن

 نکات ایمنی مهمی که بعد از گریم ناخن باید آن را رعایت کرد بدین شرح است:

مراقب آلرژی باشید

هیچ تفاوتی در نوع کاشت وجود ندارد تنها ممکن است اندازه حساسیت‌ها به مواد در افراد متفاوت مختلف باشد که در این‌ صورت استفاده از آن مواردی که کمتر حساسیت‌ زاست ارجحیت دارند.

از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری کنید

 اگر ناخن‌ها عفونت کنند با آنتی‌بیوتیک‌ها  درمان صورت می‌گیرد. اگر جرم به وجود بیاید، باید جرم‌ها برداشته شوند. در مورد جدا شدن ناخن به این‌ صورت است که ناخن باید از جا در آورده شود. اگر در مراحل اولیه، درمان صورت گیرد ناخن مجدد رشد خواهد کرد اما اگر زمان زیادی گذشته باشد دیگر مانع از چسبیده شدن ناخن به پوست می‌شود. 

عوامل ترک خوردن مواد کاشت ناخن

اگر کاشت ژله‌ای باشد معمولا در مکان خشک ترک می‌خورد. اگر کاشت پودری باشد یا کمتر از حد مواد گذاشته‌اید و با کار‌های روزمره خانه آسیب‌پذیر شده یا زیاد سوهان‌کشی کرده‌اید و مواد نازک شده یا مواد پودرتان مرغوب نیست احتمال خشک شدن و خراب شدن آن زیاد است.

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

چرا کاشت ناخن توصیه نمی‌شود؟

مهم‌ترین و شایع‌ترین مضرات کاشت ناخن حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده قالب کاشت ناخن است یکی دیگر از آسیب‌ها این است که وقتی افراد کاشت ناخن دارند و می‌خواهند یک شی‌ء را بلند کنند به دلیل بلند بودن ناخن و فاصله‌ای که از سطح سر انگشتان دارد باعث می‌شود ناخن به سمت عقب برگردانده شود

کاشت ناخن به چه افرادی توصیه نمی شود؟

به کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می‌شود که کاشت انجام ندهند، چون این کار باعث می‌شود فرد پیشرفت بیماری خود را از چشم دور کند. کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند و سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند  با این کار بیماری را تسریع می‌کنند.

اما ناخن ها‌ی پا آسیب‌پذیرترند. رعایت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌تواند خطرناک‌تر باشد. کاشت ناخن تا حد امکان توصیه نمی‌شود مگر در مواقع خاص مثل کسانی که ناخن‌شان عیب دارد.

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

مدرسه فشن و بیوتی گاتامُد

گاتامد (اولین مدرسه فشن و بیوتی در تهران) از سال ۱۳۹۴ با برگزاری همایش‌های متعدد و اولین مسابقه بزرگ میکاپ با داوری هیئت ژوری زیبایی در هتل ارم فعالیت خود را آغاز کرد.

گاتامد برگزار کننده تمامی تخصص‌های فشن و زیبایی همزمان از جمله: طراحی لباس، مد و استایل، میکاپ و گریم، مولاژ، فیشیال، کاشت و طراحی ناخن و مژه و… می‌باشد.

فارغ التحصیلان مدرسه گاتامد در پایان کورس‌ها مدارک فنی حرفه‌ای ایران و بین المللی از کشور‌های استرالیا کانادا سوییس گرجستان و انگلستان دریافت می‌کنند و به راحتی می‌توانند در زمینه فشن و بیوتی اقدام به مهاجرت نمایند.

 • دارای اساتیدو مربیان مجرب فارغ التحصیل دانشگاه‌های مطرح اروپا
 • آموزش به صورت کارگاهی و گروهی بعد از آموزش تئوری به صورت پروژه محور
 • ارائه گواهینامه فنی حرفه‌ای دارای ایسکو کد سازمان جهانی کار و مناسب مهاجرت
 • گواهی نامه از موسسات معتبر استرالیا و انگلیس با کد رجیستری و پیگیری در سایت موسسه
 • افزایش مهارت‌های فردی و فراهم کردن بستری برای خود اشتغالی و امکان مهاجرت به خارج از کشور از طریق کار

پکیج تخصصی پودر و ژل

 • وت  مانیکور
 • انواع کاشت های گریم
 • مانیکور هایپو آلرژی
 • دیزاین استند گلس
 • دیزاین فول گلس
 • کاشت قالب اصولی با نکات مهم
 • کاشت بدون سوهان کشی
 • کاشت گریم با گل خشک و اکسسوری
 • کاشت ۳D
 • آموزش ساخت پودرهای رنگی
 • آموزش اصلاح فرم تخصصی
 • کاشت ناخن روسی

۴۰ درصد تخفیف ویژه دوره کاشت ناخن برای کاربران برترین ها

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایبانواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۸۵۵۴۹۹

۰۹۹۱۳۲۳۰۹۲۸

۰۹۹۰۹۲۰۸۵۸۰

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

برای مشاهده نمونه و زمان شروع دوره‌های جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

gatamode_official@

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

gatamode.com

انواع مدل و روش های کاشت ناخن | عکس، مزایا و معایب

نیاوران، نبش چهارراه مژده، پلاک ۴۲۹

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   یکم رعایت کنید هیچ کس واسه بد حجابی بهتون گیر نده

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج