اگر می خواهید زشت نشوید حتما بخوانید
۳۸۹۳۸
۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
۱۸۸۳۸۹ 
بـرای برطرف کـردن خط اخم، خنده، چروک‌ها و برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد که در میان آنها تزریق ژل، چربی و بوتاکس طرفداران بیشتری دارد، اما از بین این 3 تزریق کدام بهتر است؟
مجله ایده آل: بـرای برطرف کـردن خط اخم، خنده، چروک‌ها و برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد که در میان آنها تزریق ژل، چربی و بوتاکس طرفداران بیشتری دارد، اما از بین این 3 تزریق کدام بهتر است؟ مزایا و معایب هرکدام نسبت به دیگری چیست؟ چرا گاهی اوقات احساس می‌کنیم صورت افراد بعد از تزریق حالت مصنوعی پیدا کرده و عضلات آن دیگر نمی‌تواند حرکات سابق خود را داشته باشد؟

ژل

پرعارضه‌ ترین ژل موجود!

 ژل‌ها انواع مختلفی دارند. ژل‌های معتبر و کوتاه مدت (6 تا 9 ماهه) معمولا عوارضی ندارند. اما ژل‌های میان مدت (2 تا 5 ساله) ممکن است به‌ندرت عوارضی داشته باشند با این حال عوارض خطرناکی ندارند. نوعی ژل دائمی به نام «ژل پاژ» در قدیم استفاده می‌شد. این ژل عوارض بسیار زیادی دارد و هنوز هم افرادی که در گذشته ژل پاژ تزریق کرده‌اند درگیر عوارض آن هستند؛ چه آن را تخلیه کرده یا نکرده باشند. مولکول‌های این ژل برای مدتی طولانی در بدن باقی می‌مانند و ممکن است در آینده باعث عوارض جدیدی در قسمت‌های دیگر بدن شوند. درحال حاضر فقط ژل‌های هیالورونیک اسید و برخی ژل‌های دیگر در بازار موجود است و دیگر از ژل‌پاژ استفاده نمی‌شود. البته مارک‌ژل، کشور سازنده و داشتن تاییدیه‌های پزشکی ازاهمیت بالایی برخوردار است.
 
اگر می خواهید زشت نشوید حتما بخوانید

چربی

باید در اتاق عمل تزریق شود

در بین مواد پرکننده یا فیلر، چربی بهترین آنهاست. تزریق چربی بی‌خطر است و عوارض مهمی ندارد. تنها ممکن است به‌ندرت عدم تقارن و نیاز به ترمیم وجود داشته باشد که اینها در واقع عارضه به حساب نمی‌آیند و قابل‌اصلاح هستند. برای این کار چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود و روش آماده‌سازی چربی یعنی خارج‌کردن و شست‌وشوی چربی باید درست انجام شود تا نتیجه دلخواه به دست آید.

برخی اوقات افراد بعد از تزریق چربی نتیجه‌ای نمی‌گیرند. درواقع اگر فرایند آماده‌سازی چربی درست انجام نشود سلول‌های چربی می‌میرند و از بین می‌روند، در نتیجه بعد از تزریق تفاوتی ایجاد نمی‌شود. معمولا کسانی که به صورت سرپایی و در مطب تزریق چربی انجام می‌دهند با چنین مسئله‌ای روبه‌رو می‌شوند. این کار بهتر است در اتاق عمل انجام شود و لازم است امکانات بی‌حسی کاملا فراهم باشد تا بتوان از بیمار چربی لازم را گرفت. همچنین باید دستگاه‌های مجهزی وجود داشته باشد تا به وسیله آنها چربی آماده‌سازی و بعد تزریق شود.

بوتاکس

 عوارض گذراست

 بوتاکس برخلاف چربی و ژل خاصیت پرکنندگی ندارد و چین و چروک‌ها را از طریق فلج کردن عضلات از بین می‌برد. اگر برای تزریق بوتاکس مارک معتبری استفاده شود عوارض مهم و خطرناکی ندارد، با این حال به ندرت عوارض گذرا دیده می‌شود، برای مثال ممکن است عدم تقارن ابروها یا افتادگی پلک‌ها به صورت گذرا ایجاد شود، اما اگر از بوتاکس های چینی و غیر معتبر استفاده نشود و پزشک مهارت کافی داشته باشد احتمال این عوارض بسیار کم می‌شود. بوتاکس‌های چینی ممکن است دارای ناخالصی باشند و باعث حساسیت شوند.
 
اگر می خواهید زشت نشوید حتما بخوانیدكدام را انتخاب کنیم؟

 برای برطرف کردن خط اخم در درجه اول باید از بوتاکس استفاده کرد اما اگر این خط پیشرفته باشد و با بوتاکس کامل از بین نرود می توان از یک فیلر نیز استفاده كرد، یعنی اول بوتاکس زده می شود و بعد از حدود 10 روز با کامل شدن اثر بوتاکس مشخص می‌شود که آیا نیاز به فیلر وجود دارد یا خیر. این حالت معمولا در افرادی اتفاق می‌افتد که خط اخمشان عمیق است و برای رفع آن دیر اقدام می‌کنند. در مورد بقیه چروک‌ها مانند خط خنده نیز اگر بیمار  می‌خواهد یک کار سرپایی ساده با حداقل دستکاری و ورم انجام دهد توصیه می‌شود ژل تزریق کند. اما اگر آمدن به اتاق عمل و دوران طولانی ورم برایش قابل قبول است مسلما تزریق چربی توصیه می‌شود زیرا چربی امنیت بیشتری دارد.

این ورم‌ها و کبودی‌ها طبیعی است

 هر نوع دستکاری در بدن انسان باعث ایجاد ورم و کبودی می‌شود و این امر کاملا طبیعی است. درمورد بوتاکس که سوزن های بسیار کوچکی دارد ورم و کبودی بسیار ناچیز است و در عرض چند ساعت و حداکثر یك تا 2 روز از بین می‌رود. در مورد تزریق ژل، ورم و کبودی مقداری بیشتر است و در عرض 4 تا 5 روز از بین می‌رود. ورم حاصل از تزریق چربی خیلی بیشتر است و حداقل یک ماه باقی می‌ماند البته این موضوع یک عارضه حساب نمی‌شود. پزشک باید قبل از تزریق درمورد میزان ورم به بیمار توضیح دهد تا آمادگی کامل داشته باشد. در مورد کبودی نیز اگر پزشک ملاحظات لازم را رعایت کند می‌تواند کبودی را به حداقل برساند. با این حال کبودی چیز عجیبی نیست و نمی‌توان پزشک را مقصر دانست. هیچگاه نمی‌توان قول صد‌ درصد داد که اصلا کبودی ایجاد نخواهد شد.

برای آنکه دچار عوارض وحشتناک نشوید

 قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی باید در انتخاب روش مناسب برای هر بیمار دقت كرد. به عبارت دیگر تمام روش‌ها برای تمام افراد مناسب نیستند. مصنوعی شدن و بی‌حرکت شدن صورت ناشی از انتخاب نادرست بیمار است. برای مثال اگر پوست افتادگی داشته باشد و آن افتادگی باعث ایجاد چین عمیق بین گونه و لب شده باشد، تزریق چربی یا ژل‌های قابل جذب در آن ناحیه وزن پوست را زیاد کرده و افتادگی را تشدید می‌کند (استفاده از ژل‌های دائمی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود). بنابراین با انجام تزریق، قسمت وسط صورت حالتی پف آلود به خود می‌گیرد.

به چنین افرادی «Buffalo Face» می‌گویند، یعنی چهره شبیه بوفالو! تزریق چربی باید به عنوان یک درمان کمکی در خلال لیفت یا بالا کشیدن صورت انجام شود، همچنین در افراد جوانی که افتادگی پوست ندارند اما چین عمیق دارند یا در افرادی که 2 طرف صورت‌شان به علت ضربه، مشکلات مادرزادی، جـراحــی‌های قبلـی یا زخم‌های قدیمی، عدم تقارن واضحی دارند، می‌توانند از تزریق چربی یا ژل بهره ببرند، بنابراین انتخاب صحیح بیماران شرط اول برای تحقق نتیجه مناسب در جراحی زیبایی است. علاوه براین هر نوع درمان یا جراحی باید حتما توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود. متاسفانه در ایران نظارت کافی در این مورد انجام نمی‌گیرد و هر روز شاهد انجام عمل‌های جراحی غیرعلمی و نامناسب با عوارض وحشتناک و غیر قابل جبران هستیم. به هرحال اگر در تزریق از ژل‌های موقت استفاده شود و در حین تزریق تخریب بافتی صورت نگرفته باشد و از سوزن‌هایی که باعث آسیب عروق و اعصاب می‌شوند استفاده نشده باشد، صورت پس از مدتی دوباره به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.
 
اگر می خواهید زشت نشوید حتما بخوانید

تزریق در محل اشتباه این عوارض را به وجود می‌آورد

 اگر بوتاکس در محل صحیح تزریق نشود می‌تواند باعث عوارض مختلفی از جمله افتادگی پلک‌ها، دوبینی چشم‌ها و... شود. برای مثال اگر در عضلات بالابرنده پلک تزریق شود باعث ایجاد افتادگی پلک خواهد شد و اگر به اشتباه در داخل عضلات جمع‌کننده پلک تزریق شود فرد قدرت بستن چشم‌هایش را از دست خواهد داد و چشم ها به طور موقت باز می‌مانند. البته این عوارض معمولا موقتی هستند و بعد از مدتی رفع می‌شوند.

برای مثال اگر فعالیت عضلات در یک طرف صورت بیش از حد باشد می‌توان با استفاده صحیح و دقیق از بوتاکس فعالیت آن را کاهش داد و تقارن بهتری در صورت ایجاد كرد. در کل استفاده از بوتاکس برای تمام مشکلات به خصوص در قسمت تحتانی صورت معمولا نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت و ممکن است عارضه ایجاد کند.

همه چین‌ها را صاف نمی‌کند

بوتاکس باید در محل صحیح و تنها برای مشکلاتی که قابل درمان هستند تزریق شود. استفاده از آن برای هر نوع ناهنجاری‌ای غیرعاقلانه و غیرعلمی است. همانطور که می‌دانید بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می‌شود بنابراین تزریق آن در قسمت‌هایی از صورت که درآن آثار پیری یا چین عمیق ایجاد شده است مشکل را تشدید خواهد کرد. اما برای مثال اگر فعالیت عضلات در یک طرف صورت بیش از حد باشد می‌توان با استفاده صحیح و دقیق از بوتاکس فعالیت آن را کاهش داد و تقارن بهتری در صورت ایجاد كرد. در کل استفاده از بوتاکس برای تمام مشکلات به خصوص در قسمت تحتانی صورت معمولا نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت و ممکن است عارضه ایجاد کند.

اگر قرمزی‌ها و تورم‌ها کم نشوند...

اولین علامت عفونت بعد از تزریق قرمزی و تورم پیش رونده و بالا رفتن دما در ناحیه تزریق است. گاهی اوقات تورم آنقدر پیشرفت می‌کند که باعث ایجاد آبسه می‌شود. در این صورت درمان اورژانس لازم خواهد شد. اگر عفونت به موقع تشخیص داده شود می‌توان با تجویز آنتی‌بیوتیک مناسب به میزان زیادی از پیشرفت و عوارض بعدی آن جلوگیری کرد.

این لب‌ها ناسازگارند!

 بعد از تزریق ژل‌های موقت در لب  بلافاصله یا تا چند روز بعد درجاتی از تورم ایجاد خواهد شد که این تورم‌ها در عرض 2 تا 3 روز به تدریج کم می‌شوند. اگر بعد از چند روز تورم افزایش پیدا کند نشان‌دهنده عفونت یا عدم سازگاری نسجی و حساسیت بدن به ژل است. البته این عوارض بیشتر درمورد ژل‌های غیراستاندارد دیده می‌شود.
 
اگر می خواهید زشت نشوید حتما بخوانید

محل بوتاکس را فشار ندهید

بعد از تزریق ژل معمولا توصیه می‌شود فرد ناحیه تزریق شده را ماساژ دهد تا ژل بهتر پخش شود و فرم بهتری بگیرد، بنابراین نگرانی درمورد جابه‌جایی ژل‌های امروزی وجود ندارد. اما درمورد بوتاکس بهتر است در روزهای اول محل تزریق فشار داده نشود.

 در مورد تزریق چربی خیلی مهم است که روی آن ناحیه فشار وارد نشود، چون سلول‌ها باید پیوند زده شوند و اگر فشار زیادی به آنها وارد شود خونرسانی‌شان مختل می‌شود، در نتیجه خیلی مهم است که شخص سرش را صاف روی بالش بگذارد و یک هفته تا 10 روز روی پهلو نخوابد و روی صورتش فشار نیاورد اما در مورد ژل و بوتاکس نیاز به چنین کاری نیست.

فلج می‌کند یا بالا می‌کشد؟!

ابرو را می‌توان با استفاده از بوتاکس بالا کشید. در واقع بالا رفتن یا نرفتن ابرو به انتخاب بیمار بستگی دارد. اگر پزشک درک درستی از بوتاکس داشته باشد، می‌تواند با نگاه به پیشانی و حرکات آن میزان بالارفتن ابرو را تشخیص دهد. حال ممکن است بپرسید بوتاکس که خاصیت فلج‌کنندگی دارد چگونه می‌تواند ابروها را بالا ببرد؟ در جواب باید گفت پزشک فقط نقاط خاصی از پیشانی را تزریق می‌کند زیرا اگر کل پیشانی تزریق شود ابرو پایین می‌افتد. زمانی که وسط پیشانی تزریق می‌شود با فلج شدن عضلات آن بخش، عضلات ناحیه هشت ابرو قدرت‌شان زیاد می‌شود و ابرو را بالا می‌کشد، بنابراین برای بالا کشیدن ابرو نباید قسمت هشت ابرو را تزریق كرد. اگر به کسانی که بعد از تزریق بوتاکس ابروهایشان بالا می‌رود با دقت بیشتری نگاه کنیم، می‌بینیم که چروک‌های آن قسمت باقی مانده‌اند یعنی عضلات در آنجا فلج نشده‌اند. برای جلوگیری از بالارفتن ابروها نیز باید به قسمت بالایی ابرو بوتاکس زده شود.
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1391/10/07
بکش وخوشکلم کن!!
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1391/10/08
بعضی ها میگن باید به هرقیمتی زیباتر شد حتی به قیمت جونشون...
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1391/10/11
از بسکه بیکارن والا
ا بسکه دلشون خوشه
خوش به حالشون !
آخه تنی که قراره بره زیر یه خروار اینهمه ادا و اصول نداره ... هر کسی یه قیافه ای داره دیگه چرا ملت عادت دارن خودشونو آزار بدن؟!
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1393/08/19
ايرانيا هنرپيشه بودنن چيكار ميكردن، حالا خوبه همه شون آدماي عادي ان!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1393/10/24
ممنون
من حدود 10 روز پیش بوتاکس تزریق کردم حالا روی گونه من یه مقدار ورم کرده آیا خطر ناک است
ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1394/08/08
من تو دوسال 8 بار تزریق چربی انجام دادم همشم تو مطب اونم پزشک عمومی اما هرکدوم 2 ماه بعد از تزریق آب میشدن بوتاکسام همه چینی وقلابی شدن دوامشون 2 ماه بیشتر نیست الانم صورتم فوقوالعاده زشت وبیریخت ومصنوعی شده تزریق چربی بزرگترین اشتباه زندگیم بود توصیه میکنم اصلا انجام ندیدن پشیمونم اما فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1394/12/22
من دو روزه تزریق چربی برای خط خنده و لب انجام دادم خیلی کم زدم ولی بشدت پشیمانم هیچ راهی برای برگشت می دونید؟ لطفاً راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1395/03/07
من تزریق چربی و زل کردم ماندگار نبودن بعد دو هفته رفت اصل به درد نمیخوره هیچ کس اینکار و انجام نده
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1395/09/04
من حدود 3 هفته پیش تزریق بوتاکس کردم
حس میکنم چشمام کوچیک شده و گونه هام ورم داره و فرم صورتم خیلی بد شده
چیکار کنم که اثر بوتاکس کم بشه ؟ ممنونم
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1395/09/20
سلام من بوتاکس کردم وراضی هستم
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1395/09/22
سلام من مدتي پيش ژل تزريق كردم و فوق العاده پشيمان شدم با تحقيق در سايتهاي خارجي فهميدم كه اگه در اسرع وقت محل تزريق را داغ كنم ژلها پخش شده و اثرشون از بين ميره قاشق را داغ كردم و دستمالي روي صورتم و لبم گذاشتم و با قاشق داغ روي آنها كشيدم بعد از چند ساعت ٨٠ درصد اثرش از بين رفت و بعد از يك هفته كلا به حالت قبل از تزريق برگشتم اميدوارم تجربه من بتونه به شما كمك كنه اگه اين اتفاق نيفتاده بود تا يكسال بايد غصه ميخوردم
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1395/10/18
سلام من اخم بو تا کس کردم ولی هنوز اخمم سر جاشه دو بار هم بوتاکس کردم در عر ض یک ماه
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1395/12/11
من چربی تزریق کردم پارسال خیلی راضی بودم از پارسال تا حالا 30 درصدش مونده تازه طبیعی شده الان خیلی دوست دارم...
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1396/03/15
سلام من 2 روز تزریق چربی روی گونه ها داشتم الان یه طرفش بیشتر پف کرده می ترسم اینطوری بمونه لطفا کمک کنید
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/03/27
من تاحالاسه بارتزريق چربى انجام دادم رو گونه هام بدنشده امابه اون حدى كه دوست داشتم نرسيد
دكترخوبزاگه سراغ داريدكه كارش موندگاره بهم معرفى كنيدلطفا
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1396/03/30
سلام من سه ماهه چربی تزریق کرده ام صورتم پف کرده چشمام ریزو زشت شدم الان خیلی پشیمونم تو رو خدا اگه راهی هست بگید تا ازبینش ببرم و اگه نیست بگید خودش کی از بین میره
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1396/03/30
من ۵ سال پیش تزریق چربی کردم اصلا راضی نیستم چربیها اصلا آب نمیشدند و مجبور شدم با جراحی مقداری را خارج کنم و با rf بعد ارز این همه سال هنوز درگیرم ترا خدا به صورتهایتان دست نزنید
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1396/04/10
من بوتاکس پیشونی انجام دادم .اخمو شدم مهربونیه چهرم رفته وتاج ابروهام پایین اومده .خ پشیمونم
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1396/04/30
سلام نظرات دوستان رو خوندم
دوستان عزيز تزريق چربي به هيچ عنوان براي صورت مناصب نيست. فقط براي بدن يا همون بادي خوبه.
بوتاكس و ژل براي صورت خوبه. نهايتش دوست نداشتي رو صورتت بمونه چند ماه بعد خودش بي اثر ميشه. يا ميري پيش پزشك سوزن محلول رو به شما ميزنه كاملاً بي اثر ميشه.
پزشك نبايد چربي تزريق كنه تو صورت. چربي مال بدن هست. ژل هم بستگي به پولي كه ميدي كيفيتش كم و زياد داره. فقط ماندگاري كم و زياد. از دو ماه تا نه ماه.
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/08/17
سلام مخواستم دور چشمامو بوتاکس کنم اخه وقتی میخندم خیلی چروک میشه به نظرتون خوبه تزریق بکنم یانه
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
نه واقعا بده چهره غیر طبیعی میشه
من یک هفته ست تزریق بوتاکس کردم خیلی پشیمونم چشمام ریز شده ابروهام افتاده
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1396/09/07
سلام.من تازه مبخوتم چربی بزنم.چرا میگید بده؟
پاسخ ها
ملیکا
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
من یک ماه پیش بوتاکس پیشانی و چشم انجام دادم. وقتی میخندیدم گوشه چشمام به صورت پنجه غازی چرئک میشد بعد بوتاکس کلا خوب شده. و ابروهامم گوشه هاش کمی بالاکشیده شده اند.راضی ام.ولی چون اولین بارمه فعلا عادت نکردم. چروک ریز اطراف چظمم ناپدید شدن.ولی عوارض داره حدود دوماه.من کمی سردرد دارم.هزینشم صدونودهزارذ تو بیمارستان
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1396/09/26
درود
خواستم به دوستان عزیز بگم من به جای بوتاکس برای برطرف شدن خط اخم و خنده از یک سایتی که فکر میکنم عطاری بود اسمش یادم نیست ولی حتمن پیدا میکنم تا شما هم استفاده کنید کمک گرفتم با درمان گیاهی مشکلم برطرف شده دوستان روغن شنبلیله را امتحان کنند حتمن جواب میگیرن
United States
03:10 - 1396/10/22
تورو خدا جواب بدین برامهمه. من دوماه پیش رقتم ژل تزریق کردم زیر چشم. روزای اول خوب بود اما فقط چشم راستم ورم داشت. یک هفته بعدش خوب شد ورم. اما اثر ژل کلا از بین رفت انگار ک کاری نکردم. الان بعد دوماه دوبارع چشم راستم ورم کرده خییییلی بیشتر از اول. باید چیکار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1396/12/01
سلام ببخشید آیا بعد از بوتاکس خطها دو برابر میشن ، یعنی اگه یه خط داشته باشیم تو پیشونی بعد از بوتاکس اون دوتا میشه
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/12/20
با عرض سلام
من حدود یک ماه پیش به صورتم بوتاکس تزریق کرد تقریبا تمام چروکای پیشونی و بغل چشمم از بین رفت، به گفته دوستان چهار پنج سال جوون شدم . الانم واقعا راضیم
Iran, Islamic Republic of
02:26 - 1396/12/21
سلام سی بهمن تزریق چربی به زیر گونه زیر چشمم و خط خنده زدم و ده روز بعد ترمیم که گونه ها را زدند و زیر گونه الان یک هفته گذشته هر بار جلوی آیینه میرم گریه ام میگیره شبیه بوفالو شدم ، اگه اینجوری بمونه چکار کنم خیلی خیلی پشیمانم در حال حاضر
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/01/25
سلام .من برای خط خنده ژل تزریق کردم .خیلی راضی بودم .واقعا چهره زیبا میشه ولی ماندگاری نداره . حیف
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1397/02/30
ای بابا.....تمام کسانی که از تزریق چربی ناراضی هستند مطمئن باشید پزشکشون ناشی بوده......چون تزریق چربی هیچ عارضه ای نداره....و انسان رو ده سال جوونتر نشون میده
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/03/14
تزريق چربى براى صورت خوبه دوستم انجام دادواقعا عااالى شده
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/03/14
تزريق چربى براى صورت خوبه دوستم انجام دادواقعا عااالى شده
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1397/03/24
عامو مگه اینجا هالیوده، چتونه؟؟؟؟؟ نمیزارید ادم راحت باشه ،بس که همه عملی شدن و ارایش میکنن ،نمیشه بدون ارایش رفت تو خیابون!؟! فک میکنن از فضا اومدی.
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/04/06
من سه روزه تزريق چربي انجام دادم با توجه به اينكه به دكترم گفتم خيلي طبيعي ميخوام. خيلي خيلي زشت شدم و غير قابل تحمل همش دارم گريه ميكنم چيكار بايد كنم كمكم كنيد
United Arab Emirates
13:18 - 1397/04/25
من چربی تزریق کردم خیلی خیلی باد کرده و قرمز شده ودرد شدیدی هم دارم فقط امیدوارم خوب بشه دوستان برام دعا کنید
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج