۱۰۴۸۸۰۱
۲۳۰۲۹
۲۳۰۲۹

محتوای حمایت‌شده

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

بهترین جراح بینی طبیعی با دانش و تجربه‌ای که دارد، بینی را به طبیعی‌ترین شکل ممکن جراحی می‌کند و بینی حالت عروسکی و غیرطبیعی نمی‌گیرد. چگونه بهترین جراح را بیابیم؟ جراحی بینی طبیعی چه مزایایی دارد؟

برترین‌ها: در میان جراحی‌های زیبایی، جراحی بینی به عنوان یکی از اولین انتخاب‌ها در کشور ما و همین‌طور در سراسر جهان شناخته می‌شود. این جراحی بسته به نوع چهره فرد و همین‌طور هدف از جراحی می‌تواند به شکل‌های متفاوتی صورت بپذیرد. در این میان بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که بینی خود را به صورتی کاملاً طبیعی عمل کنند. به همین دلیل هم هست که مقوله جراحی بینی طبیعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در این مطلب با شما هستیم تا به طور مفصل به موضوع جراحی بینی طبیعی بپردازیم.

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

 

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

برای مشاوره با دکتر رضا چایچیان همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۳۹۰۳۲۳۶۲۱

درباره جراحی بینی

به طور کلی در جراحی بینی که با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می‌شود علاوه بر اندازه، شکل و ظاهر بینی، مسائل دیگری نیز وجود دارند که اهمیت آن‌ها بسیار زیاد است. در وهله اول طبیعی است که وظیفه اصلی بینی که همان نفس کشیدن است و در نتیجه فرآیند جراحی نباید به این موضوع هیچ آسیبی بزند.

بینی بر روی صدای ما تأثیر بسیاری دارد و می‌تواند حتی به عنوان یک منبع برای مشکلاتی همچون آپنه خواب و یا سینوزیت به حساب آید. به همین دلیل هم پیش از هر چیز باید این را بدانید که هدف از جراحی بینی، صرفاً زیبایی آن نیست و باید تمامی جوانب هارمونی صورت و بینی را با اصلاحات و در عین حال حفظ نقش کاربردی بینی در نظر داشت.

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، امروزه درصد بسیار زیادی از کسانی که تقاضای جراحی بینی دارند با شکل ظاهری آن مشکل دارند و درصد کمی از آن‌ها با مشکلات تنفسی و یا وجود نقص‌های ساختاری یا آسیب‌دیدگی روبه‌رو شده‌اند، اما به طور کلی می‌توانیم بگوییم افرادی که شرایط لازم برای عمل جراحی بینی را دارند شامل این موارد می‌شوند:

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

 • کسانی که بینی بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک دارند، به طوری که با سایر اجزای صورت هماهنگی ندارد.
 • کسانی که بر روی پل بینی خود، قوز دارند.
 • افرادی که از بینی پهنی برخوردار هستند.
 • آن‌هایی که سر بینی افتاده، رو به جلو و یا بیش از اندازه بزرگی دارند.
 • کسانی که سوراخ‌های بینی‌شان بیش از اندازه بزرگ و یا کوچک است.
 • افرادی که دچار انحراف بینی هستند و‌ یا بینی‌شان دقیقاً در وسط صورتشان قرار ندارد.
 • کسانی که ساختار بینی‌شان موجب بروز مشکلات تنفسی شده است.

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

dr.rezachaychian@

انواع جراحی بینی

اصولاً باید بگوییم که جراحی بینی از انواع بسیار متفاوتی برخوردار است که همین موضوع نیز رابطه مستقیمی با مشکل و دلیل جراحی بینی خواهد داشت. به طور کلی یکی از جراحی‌های پلاستیک بینی که امروزه در دنیای جراحی‌های زیبایی صورت انجام می‌شود جراحی اصلاح شکل نوک بینی است. در این نوع از جراحی، بینی فرد به گونه‌ای است که سر آن دقیقاً در انتهای بینی قرار نگرفته و یا یک طرف آن بزرگ، کوچک‌تر، پایین‌تر، بالاتر و یا منحرف‌تر از طرف دیگر است.

اصلاح انحراف بینی نیز نوع دیگری از جراحی بینی است که بینی بیمار به گونه‌ای است که استخوان‌ها و یا تیغه آن در یک چهارم خط میانی صورت قرار نگرفته و به همین دلیل نیز ظاهر آن به یک سمت صورت تمایل دارد. معمولاً مشکل انحراف بینی ارثی است، اما با این جراحی بینی استخوانی بهبود پیدا می‌کند.

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

برای مشاوره در واتساپ پیغام دهید.

۰۹۳۹۰۳۲۳۶۲۱

نوع دیگری از جراحی بینی به درمان بینی فرورفته می‌پردازد. این فرورفتگی در قسمت پل بینی قرار دارد و جراح در طی این جراحی با اصلاح و دست‌کاری غضروف‌ها و یا استفاده از ایمپلنت و پروتز، این معضل را درمان می‌کند.

جراحی بینی گوشتی نیز یکی دیگر انواع رایج جراحی بینی طبیعی است. در این مشکل معمولاً بینی فرد از نیم‌رخ مشکلی ندارد، اما از ضخامت و حجیم بودن آن است که فرد را اذیت می‌کند. معمولاً در طی این جراحی، ظاهر و صورت فرد دستخوش تغییر چشمگیر بسیاری خواهد شد.

کوچک کردن بینی نیز یکی دیگر از انواع محبوب جراحی بینی طبیعی است که با کاهش اندازه بینی فرد به انجام می‌رسد. معمولاً در این روش، بینی فرد ساختار استخوانی و بزرگی دارد که دستخوش تغییر شکل زیادی می‌شود.

درمان قوز بینی نیز از دیگر انواع جراحی بینی طبیعی است که می‌تواند ناشی از آسیب‌دیدگی و یا مسائل ژنتیکی باشد. جراحی بینی طبیعی در این شکل با تغییر و دست‌کاری غضروف زیر پل بینی صورت می‌گیرد و نتایج قابل قبولی را نیز به دنبال دارد.

بسیاری از افراد بینی‌های بسیار کوچکی دارند و همین موضوع نیز موجب نارضایتی آن‌ها می‌شود. جراحی بینی کوچک نیز در این میان به کمک این افراد می‌آید و با روش‌های مختلفی همچون استفاده از غضروف، ایمپلنت، پروتز و... به انجام می‌رسد و بینی فرد را به اندازه‌ای که دوست دارد تغییر می‌دهد.

در نهایت نیز آخرین نوع از جراحی بینی طبیعی به جراحی سر بینی بزرگ مربوط می‌شود. این جراحی با دست‌کاری غضروف زیری سر بینی موجب ایجاد تغییرات و اصلاح مشکل بینی فرد می‌شود.

جراحی بینی طبیعی چیست؟

امروزه بسیاری از کسانی که تمایل به جراحی بینی دارند می‌خواهند که بینی‌شان در نهایت به صورت عروسکی و یا فانتزی جراحی شود که همین مسئله نیز می‌تواند موجب ایجاد تغییرات بسیار زیادی در ظاهر و چهره آن‌ها شود. در مقابل، اما بسیاری دیگر از افراد در زمان جراحی زیبایی بینی خود ترجیح می‌دهند که بینی‌شان به صورت طبیعی جراحی شود.

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

در جراحی بینی طبیعی، هدف اصلی، تنها ایجاد تغییراتی کوچک و یا حل مشکلات پزشکی بینی است. به همین دلیل هم بعد از انجام این نوع جراحی زیبایی، چهره فرد و همین‌طور ساختار اصلی بینی او دستخوش تغییرات بسیار و یا ملموسی نخواهد شد. برای مثال، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات و معضلاتی که پیش از این افراد در زمان جراحی بینی‌شان با آن روبه‌رو می‌شوند بروز تغییراتی در شکل پره بینی‌شان بود. در صورتی که امروزه این مشکل در جراحی بینی طبیعی به کلی از بین رفته و پره بینی فرد، بعد از عمل جراحی با حالت طبیعی آن فرقی نخواهد داشت.

باید اعتراف کنیم که جراحی طبیعی بینی، کار چندان ساده‌ای نیست و به همین دلیل نیز باید حتماً برای این کار به سراغ یک پزشک حرفه‌ای و کار بلد بروید تا در نهایت بتواند با مهارت خود و همین‌طور دانش علمی که دارد، بینی شما را به طبیعی‌ترین شکل ممکن جراحی کند.

نقاهت بعد از جراحی بینی طبیعی

معمولاً افراد بعد از جراحی بینی طبیعی خود درد خفیف تا متوسطی را تجربه می‌کنند و به همین دلیل نیز می‌توانند با تجویز پزشک به مصرف دارو‌هایی بپردازند که درد و ناراحتی‌شان را کنترل می‌کند. معمولاً در دوره اول بهبودی بینی بعد از جراحی، احتمال کبودی زیر چشم بیمار وجود دارد و در چنین شرایطی بهتر است که فرد فعالیت‌های روزانه همچون مراجعه به محل کار و یا قرارگیری در محیط‌های اجتماعی را کنار بگذارد.

به خاطر داشته باشید که حداقل یک هفته و بنا بر تجویز پزشک لازم است که از اسپلینت در داخل و همین‌طور خارج بینی خود استفاده کنید. در کنار آن نیز غالباً توصیه می‌شود که به مدت دو تا سه هفته بعد از جراحی بینی خود از انجام حرکات بدنی شدیدی همچون دویدن و یا شنا کردن به کلی پرهیز کنید. به خاطر داشته باشید که به دلیل ساختار غضروفی و پیچیده بینی، بروز یک تغییر کوچک در قسمتی از آن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر نتیجه جراحی بینی طبیعی شما داشته باشد.

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

این روش جراحی بینی می‌تواند برای کسانی مناسب باشد که نمی‌خواهند بینی‌شان بعد از انجام جراحی حالت فانتزی بگیرد و ترجیحا به گونه‌ای جراح شود که انجام جراحی مشهود نباشد. این جراحی همچنین انتخاب مناسبی برای کسانی است که قوز بینی دارند و تمام انتظاری که از جراحی دارند، از بین بردن این قوز است. کسانی که فقط می‌خواهند جراحی نوک بینی انجام دهند نیز کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی نزد بهترین جراح بینی طبیعی هستند.

مزایای جراحی بینی طبیعی

بسیاری از افراد تمایل دارند جراحی بینی را طوری انجام دهند که کاملا طبیعی باشد. جراحی طبیعی بینی نیز مزایای بسیاری دارد. برخی از اصلی‌ترین مزایای جراحی بینی طبیعی به شرح زیر می‌باشد:

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

 • کوتاه بودن زمان جراحی
 • دوره نقاهت کوتاه‌تر
 • عوارض کمتر
 • حفظ ظاهر کلی بینی و چهره فرد
 • از بین رفتن قوس روی بینی
 • عدم ایجاد مشکل تنفسی در جراحی طبیعی
 • عدم ایجاد قوس روی بینی به هنگام جراحی

قیمت جراحی بینی طبیعی

به طور کلی قیمت جراحی بینی چه از نوع طبیعی و چه از نوع جراحی بینی فانتزی، به عوامل متعددی بستگی دارد و این عوامل هستند که قیمت دقیق جراحی را تعیین می‌کنند. برخی از تاثیرگذارترین عوامل به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان تجربه جراح بینی
 • نوع بیهوشی که برای جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • بیمارستان، مطب یا مرکزی که جراحی بینی در آن انجام می‌شود
 • تجهیزات جانبی که برای جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد

برای آگاهی از هزینه دقیق جراحی، بهتر است ابتدا از پزشک جراح خود مشاوره دریافت کنید. جراح پس از معاینه شما قیمت دقیقی را به شما ارائه خواهد داد.

بهترین جراح بینی طبیعی را چگونه بیابیم؟

یک جراح بینی خوب دارای سوابق تحصیلی کاملا مرتبط با جراحی‌های زیبایی هستند و می‌توانند در این حوزه موفق و با سوابق خود عمل کنند. یک متخصص خوب همچنین دانش و مهارت به روز دارد و با روش‌های نوین جراحی بینی طبیعی آشناست و می‌تواند با کمک بهترین روش‌ها، جراحی بینی را انجام دهد. او همچنین با صداقت کامل بد و خوب جراحی را به شما توضیح می‌دهد تا بتوانید انتخابی هوشمندانه و درست بگیرید. بهترین متخصص جراحی بینی طبیعی همچنین بعد از انجام جراحی نیز خدمات خوبی را ارائه می‌دهد تا بیمار به نتیجه‌ای که انتظارش را دارد برسد.

برای یافتن بهترین جراح بینی طبیعی می‌توانید از آشنایان خود که جراحی طبیعی بینی انجام داده‌اند کمک بگیرید و یا در اینترنت به جستجوی دقیق بپردازید. 

دکتر رضا چایچیان - متخصص گوش، حلق و جراحی بینی

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۳۹۰۳۲۳۶۲۱

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

نمونه‌های بیشتر را از اینستاگرام دنبال کنید.

dr.rezachaychian@

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

برای مشاوره در واتساپ پیغام دهید.

۰۹۳۹۰۳۲۳۶۲۱

بهترین جراح بینی طبیعی و هر آنچه باید بدانید!

محدود پاسداران و سیدخندان

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج