۱۰۹۲۸۱۵
۲ نظر
۶۵۵۱
۲ نظر
۶۵۵۱
پ

رپورتاژ آگهی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کسی است که بتواند مشکلاتی بینی جراحی شده شما دارد را به خوبی درمان کند و به بینی حالتی جذاب بدهد.

برترین‌ها: حتما پیشتر نام جراحی بینی یا رینوپلاستی به گوشتان خورده و با آن آشنا هستید، اما آیا تا به حال نام جراحی ترمیمی بینی را نیز شنیده‌اید؟ بسیاری از جراحان بینی بر این باورند که عمل جراحی بینی یکی از دشوارترین و حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی می‌باشد. بینی انسان‌ها ساختار پیچیده‌ای دارد و از آن جایی که دقیقا وسط صورت هر فردی قرار گرفته است، ظاهر آن تاثیر مستقیم بر زیبایی افراد دارد.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

برای مشاوره با دکتر شاهین کریمیان همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۰

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

وظیفه یک جراح بینی این است که ناهنجاری‌های ظاهری و تنفسی بینی یک بیمار را درمان نماید. در برخی از موارد ممکن است نتیجه حاصل از عمل جراحی، چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ تنفسی، مطابق میل بیمار نباشد. در این صورت روش‌های مختلفی برای اصلاح فرم بینی وجود دارند که بیمار میتواند از آن‌ها کمک بگیرد. یکی از اصلی‌ترین روش‌ها، جراحی ترمیمی بینی می‌باشد؟ حتما سوالات بسیاری در رابطه با جراحی ترمیمی بینی در ذهنتان نقش بسته اند. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با جراحی ترمیمی بینی، دلایل انجام آن و انواع روش‌های آن با شما در میان بگذاریم و سوالات مهمی در رابطه با موضوع جراحی ترمیمی بینی را پاسخ دهیم.

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

جراحی بینی ترمیمی که تحت عنوان ترمیم بینی نیز شناخته میشود، یک جراحی نسبتا دشوار بینی است که به طور کلی به دو نوع تقسیم میشود. نوع اول جراحی ترمیمی بینی زمانی انجام میپذیرد که بینی بیمار بنا به دلایلی از جمله سوختگی یا تصادف، دستخوش تغییرات شده و یا بخشی از بینی دچار نقص شده باشد. در این صورت یک جراح پلاستیک مسئولیت بازسازی و ترمیم بینی را برعهده میگیرد. این جراحی را میتوانیم یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین جراحی‌های بینی بدانیم.

نوع دوم جراحی بینی ترمیمی که رواج بیشتری دارد، زمانی انجام می‌شود که بیمار یکبار تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته باشد، اما به هر دلیلی از ظاهر یا عملکرد بینی خود پس از جراحی رضایت نداشته باشد. در اینصورت میتواند به یک متخصص جراحی بینی مراجعه نماید و با درمیان گذاشتن اختلالات بینی خود داوطلب انجام جراحی ترمیمی بینی شود. اگرچه بسیاری گمان می‌کنند که این جراحی ساده‌تر از جراحی اولیه بینی می‌باشد، اما این باور به کلی اشتباه است. عمل جراحی ترمیمی بینی از دشواری و پیچیدگی بیشتری برخوردار است، زیرا در جراحی ابتدایی، ساختار بینی به کلی دچار تغییرات شده است و انجام جراحی مجدد روی آن برای متخصص بینی دشوارتر است.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

بینی افراد بنا به دلایل مختلفی میتواند به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا کند. بدیهی است که کمک گرفتن از افراد غیر متخصص برای انجام جراحی اولیه بینی میتواند سبب گردد که از نتیجه حاصل رضایت نداشته باشید و به جراحی ثانویه بینی یا ترمیم بینی نیاز پیدا کنید. در ادامه اختلالاتی را عنوان خواهیم کرد که سبب میگردند بیمار برای جراحی ترمیمی بینی اقدام نماید.

دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی

بدیهی است که بیمار به دلیل وجود اختلالات و ناهنجاری‌های مشخصی اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی مینمایند. به طور کلی دلایلی که میتوانند سبب گردند یک فرد برای انجام مجدد جراحی بینی اقدام نماید، به شرح زیر میباشند:

 • تغییرات بیش از حد بینی

هدف اصلی از انجام جراحی بینی این است که ظاهر طبیعی بینی حفظ شود و فقط نواقص آن برطرف گردند. متاسفانه برخی از جراحان پلاستیک، جراحی بینی فانتزی را به نوعی انجام می‌دهند که ظاهری بسیار فانتزی و غیرطبیعی به بینی می‌دهند و همین موضوع نیز سبب می‌گردد که بیمار در همان ابتدای کار و یا پس از چند سال از ظاهر بینی خود خسته شود و اقدام به انجام جراحی ترمیمی برای تغییر ظاهر آن نماید. یک متخصص حرفه‌ای جراحی بینی، جراحی را به گونه‌ای انجام می‌دهد که ظاهر بینی کاملا طبیعی و در عین حال زیبا باشد.

 • بوجود آمدن اختلال در تنفس از راه بینی

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، انجام جراحی بینی مستلزم ایجاد تغییراتی در ساختار بینی می‌باشد. ایجاد این تغییرات می‌تواند سبب گردد که سیستم تنفس از راه بینی بیمار دچار اختلال گردد. این اختلال موجب می‌گردد که فرد برخی از بو‌های اطراف را متوجه نشود و یا تنفس او با صدای خس خس همراه باشد. این اختلالات می‌توانند سبب گردند که که بیمار برای انجام جراحی ترمیمی بینی اقدام نماید.

 • از بین نرفتن قوز بینی

افرادی که اقدام به انجام جراحی بینی استخوانی می‌کنند تا قوز بینی خود را رفع نمایند، ممکن است پس از انجام جراحی بینی متوجه شوند که قوز بینی به طور کامل از بین نرفته است و ظاهر بینی مطابق میل آن‌ها نشده است. در این صورت اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی برای برداشتن قوز باقی مانده بینی خواهند نمود.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

 • افتاده شدن بینی و یا عدم تقارن سوراخ‌های آن

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، باب میل نبودن ظاهر بینی و اختلالات ظاهری آن از اصلی‌ترین دلایل اقدام افراد برای انجام جراحی ترمیمی بینی هستند. از آن جایی که برخی متخصصان غضروف‌های بینی را به خوبی تقویت نمی‌کنند، بینی افراد پس از انجام جراحی، دچار افتادگی می‌شود. از سویی نیز در برخی موارد ممکن است که جراحی به گونه‌ای انجام شود که سوراخ‌های بینی بیمار با یکدیگر تقارن نداشته باشند. در این صورتی که بیمار با هر یک از این مشکلات روبه‌رو شود، اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی می‌کند تا ظاهر بینی را بهبود بخشد.

 • پدید آمدن اسکار در داخل یا خارج بینی

یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایلی که افراد را تشویق به جراحی بینی ترمیمی می‌نماید، پدید آمدن اسکار‌های داخلی یا خارجی بینی است که می‌تواند موجب فرورفتگی‌ها یا برآمدگی‌های روی بینی فرد شود. تاثیری که این اسکار‌ها روی ظاهر بینی می‌گذارند سبب می‌گرد که فرد به متخصص دیگری برای انجام جراحی ثانویه بینی اقدام نماید.

 • منحرف شدن تیغه بینی

تیغه بینی افراد بنا به دلایلی از جمله عدم مراقبت صحیح بیمار پس از جراحی و همچنین انجام جراحی توسط پزشکی غیر متخصص، می‌تواند دچار انحراف شود. در این صورت فرد برای بهبود ظاهر بینی اقدام به انجام جراحی ترمیم بینی می‌نماید.

 • فرورفتگی غضروف‌های بینی

در برخی موارد ممکن است جراح، بینی را به گونه‌ای جراحی کند که غضروف‌های کناری بینی به شدت فرو رفته و حالتی گیره‌ای بگیرند. در این صورت علاوه بر اینکه ظاهر بینی نازیبا خواهد شد، تنفس نیز برای بیمار دشوارتر خواهد شد. در این صورت فرد اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی می‌نماید.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

روش‌های جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی اصلی‌ترین هدف جراحی ترمیمی بینی این است که اختلالات و مشکلات ظاهر و عملکرد بینی را با برداشتن یا پیوند غضروف بهبود بخشد. این عمل می‎تواند به دو صورت باز یا بسته انجام شود. در ادامه بیشتر به معرفی این دو روش جراحی خواهیم پرداخت:

 • جراحی ترمیمی باز

در تکنیک جراحی باز بینی، ابتدا بیمار بیهوش می‌شود و سپس برشی از زیر بینی ایجاد گشته و پوست بینی بالا زده می‌شود. در این تکنیک جراحی، جراح به طور کامل به ساختار بینی اشراف دارد و می‌تواند تغییرات لازم را با دست باز ایجاد نماید. پس از اتمام تغییرات، بینی بخیه زده می‌شود و تامپون و گچ داخل آن قرار می‌گیرند.

 • جراحی ترمیمی بسته

اصلی‌ترین تفاوت جراحی بینی باز و بسته در برش دادن و بخیه زدن می‌باشد. در جراحی بینی با تکنیک بسته، هیچگونه برشی روی بینی ایجاد نمی‌شود و تغییرات از طریق سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شوند. از آن جایی که در این روش، جراح اشراف به تمام ساختار بینی ندارد، انجام این جراحی دشوارتر از روش جراحی باز می‌باشد.

جراحی بینی ترمیمی با تکنیک بسته بهتر است یا باز؟

از آن جایی که در جراحی ترمیمی به روش بسته، جراح به ساختار کلی بینی دسترسی ندارد، میدان دید او نیز محدودتر است و در نتیجه آن نیز تغییرات محدودی را می‌تواند روی بینی بیمار اعمال نماید. از سویی همین محدودیت میدان دید می‌تواند سبب گردد که جراح دچار خطا شده و جراحی را به بهترین نحو ممکن انجام ندهد.

اگرچه جراحی بسته بینی با مشکلات گفته شده روبه‌روست، اما اگر بخواهیم دوران نقاهت آن را بررسی کنیم، از آن جایی که این روش کم تهاجمی‌تر از جراحی باز می‌باشد، دوران نقاهت آن نیز کوتاه‌تر است و آسیب کمتری به بینی وارد می‌شود. پس اگر قصد انجام جراحی بینی ترمیمی دارید، مطمئن شوید که کدام یک از تکنیک‌ها برای رفع مشکلات بینی شما مناسب‌تر است و سپس اقدام به انجام جراحی ترمیمی نمایید.

جراحی بینی ترمیمی چقدر زمان می‌برد؟

از آن جایی که جراحی دوم بینی نسبت به اولین جراحی بینی دشوارتر و پیچیده‌تر است، پس در نتیجه زمانبرتر از آن نیز خواهد بود. جراحی اولیه بینی معمولا بین ۱ و نیم الی ۲ ساعت زمان می‌برد. این در حالی است که ترمیم بینی می‌تواند ۳ الی ۴ ساعت نیز به طول انجامد. اما لازم به ذکر است که میزان زمان‌بر بودن آن می‌تواند به میزان ناهنجاری‌های بینی و مشکلات آن وابسته باشد.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

آیا جراحی بینی ترمیمی با درد همراه است؟

اگر قصد انجام جراحی بینی برای بار دوم را داشته باشید، احتمالا این سوال در ذهنتان مطرح است که آیا ترمیم بینی با درد همراه است؟ در پاسخ باید بگوییم که وجود یا عدم وجود درد پس از ترمیم بینی مستقیما به میزان تخصص جراح بستگی دارد. در صورتی که برای ترمیم بینی از یک متخصص کاربلد کمک بگیرید، پس از انجام جراحی بینی، هیچگونه دردی نخواهید داشت و در صورتی که با درد خاصی مواجه شوید، جراح شما با تجویز دارو‌های به خصوصی، از غیرقابل تحمل شدن درد‌ها پیشگیری می‌کند.

آیا تزریق به بینی می‌تواند جایگزین جراحی بینی ترمیمی باشد؟

تزریق به بینی یکی از روش‌هایی است که امروزه برای اصلاح فرم بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن جایی که تزریق به بینی فقط می‌تواند برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های ظاهری بینی را رفع نماید، پس در نتیجه نمی‌توان گفت که این روش جایگزین خوبی برای ترمیم بینی با کمک جراحی به حساب می‎آید. برخی از اختلالات بینی تنها با انجام جراحی رفع می‌شوند و امکان رفع آن‌ها با تزریق به بینی فراهم نمی‌باشد.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

به هنگام انتخاب یک جراح بینی ترمیمی در تهران باید ویژگی‌های او را در نظر بگیرید و از انتخاب درست خود اطمینان حاصل کنید. بهترین متخصص دارای ویژگی‌های زیر است:

 • تخصص و علم کافی برای انجام جراح بینی ترمیمی را دارد.
 • هوش و ذکاوت و مهارت کافی در انجام جراحی
 • نمونه کارهای موفق جراحی ترمیمی بینی دارد.
 • برخورد مناسبی با بیمار دارد.
 • پیش از انجام جراحی به بیمار، مشاوره و راهنمایی می‌دهد.

هزینه عمل نزد بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران؟

در صورتی که شما برای ترمیم بینی خود به جراحی که اولین بار بینی شما را جراحی نموده است مراجعه نمایید، جراح ملزم است اختلالات را به صورت رایگان حل نماید و هزینه‌ای در قبال ترمیم دریافت نکند. اما اگر انجام ترمیم بینی را به یک جراح دیگر بسپارید، ملزم به پرداخت هزینه ترمیم بینی خواهید بود. از آن جایی که این جراحی نسبت به جراحی اولیه بینی پیچیده‌تر و دشوارتر می‌باشد، در نتیجه هزینه آن نیز نسبت به جراحی اولیه بیشتر خواهد بود. البته هزینه دقیق جراحی پس از انجام معاینات توسط پزشک جراح مشخص می‌شود و نمی‌توانیم هزینه دقیقی را برای آن مشخص نماییم.

دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

دکتر شاهین کریمیان در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند، سپس در سال ۱۳۷۶ دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و در سال ۱۳۸۲ با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند. دکتر شاهین کریمیان عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و همچنین عضو انجمن بین المللی جراحان زیبایی می‌باشند.

دکتر شاهین کریمیان با بیش از ۲۰ سال سابقه تخصصی پزشکی در جراحی و تجارب ارزشمند در جراحی پلاستیک و زیبایی در مطب ونک تهران، خدمات زیبایی و درمانی به بیماران ارائه می‌نمایند. برخی از خدمات زیبایی و درمانی که توسط دکتر شاهین کریمیان ارائه می‌شود شامل، جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی شکم و سینه، جراحی زیبایی پلک، جوانسازی پوست صورت، لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، جراحی زیبایی گوش، کاشت مو و ... می‌باشد. دکتر شاهین کریمیان جراحی‌های خود را در مرکز جراحی آلفا در میرداماد و بیمارستان لاله تهران انجام می‌دهند.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۰

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

جهت مشاوره مستقیم با دکتر شاهین کریمیان در واتساپ کلیک کنید.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

clinicsurgery.ir

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

میدان ونک (ضلع شمال شرقی) - کوچه صانعی - پلاک ۱۹ (ساختمان پزشکان نشاط) - طبقه ۶ - واحد ۱۹

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • بدون نام

   دختر دماغ عملی نگیرید والله فقط طبیعی

  • بدون نام

   چرا؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج