۵۹۸۲۱
۳۰۸۳۴۲
۳۰۸۳۴۲
پ

محتوای حمایت‌شده

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

هر روز افراد بسیاری با استفاده از عمل های مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری میبرند. این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است بدیهی است جزئیات بیشتر و میزان سودمندی چنین عملی برای شما مواردی هستند که می توانید حضوراً با دکتر محمد حسن عامری مطرح نمایید.

جراحی بینی (Rhinoplasty)

یکی از مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی جراحی بینی (Rhinoplasty) است. این جراحی تهاجمی معمولا با هدف از بین بردن مشکلات ظاهری بینی انجام می‌شود اما از این جراحی می‌توان برای رفع مشکلات تنفسی نیز استفاده کرد. در این جراحی با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان فرم استخوان بینی را تراشید و یا گوشت و غضروف آن را تغییر داد.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۰۶۳۸۹

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

آیا جراحی بینی بدون درد و کبودی امکان دارد؟

امروزه برای انجام جراحی بینی از روش‌های محتلفی استفاده می‌شود. از آنجایی که جراحی بینی یکی جراحی تهاجمی  همراه با درد و خونریزی است و دوره نقاهت طولانی مدتی دارد، امروزه برای انجام این جراحی می‌توان از روش‌های بد.م درد استفاده کرد. جراحی بینی بدون درد و کبودی کمترین میزان تهاجم در جراحی صورت می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود جراحی بدون درد و کبودی انجام شود.

مقایسه میزان درد و کبودی در روش‌های جراحی بینی

روش بسته

در این روش جراحی به گونه انجام می‌شود که تمام برش‌ها در ناحیه داخلی بینی انجام می‌شود.در جراحی بینی با استفاده از ابزار مخصوصی پوست بینی را به میزان بسیار کمی از اسکلت جدا می‌شود و   و پس از آن اقدام به اعمال تغییرات روی بینی صورت می‌گیرد. به دلیل برش‌های داخلی بینی میزان کبودی به حداقل می‌رسد و همچنین ورم نوک بینی کمتر است.

روش باز

در این روش جراحی برشی در پایه میانی بینی انجام می‌شود و سپس و پوست بینی به کمک برش در لبه داخلی پره ها به بالا می‌رود.بعد از انجام این برش تا نوک و پشت بینی قابل دسترسی است و جراحی می‌تواند تغییرات مورد نظر را برای بیمار اعمال کند.این جراحی جراحی زیر دید مستقیم انجام میشود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر می شود.این روش به نسبت جراحی بسته از درد بیشتری برخودار است اما میزان کبودی با روش بسته یکسان می‌باشد.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

درد بعد از عمل جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 • سن بیمار

سن بیمار در بیشتر جراحی‌های زیبایی تاثیر گذار است.در عمل جراحی بینی نیز این عامل می‌تواند در آستانه تحمل درد بیمار تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

 • نوع بینی

نوع بینی و تغییرات مد نظری که قرار است روی آن اعمال شود در میزان درد جراحی تاثیرگذار است.بیمارانی که جراحی جزئی‌تری دارند مجبور به تحمل درد کمتری هستند.

 • حد تحمل درد توسط بیمار

آستانه تحمل درد در بیماران مختلف متفاوت است.اگر بیماران آستانه تحمل درد بالاتری داشته باشند درد کمتری را متحمل می‌شوند.

 • میزان تغییرات در بینی

جراحی‌های بینی با توجه به میزان تغییراتی که در بینی انجام می‌شود متفاوت است برای همین نمی‌توان میزان درد جراحی‌های مختلف را باهم یکسان دانست

 • روش جراحی

همانطور که پیش‌تر ذکر شد نوع جراحی در تعیین میزان درد بسیار موثر است.استفاده از روش بسته برای جراحی بینی می‌تواند میزان درد بیماران را کاهش دهد.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

نکات مهم برای کاهش درد بعد از عمل بینی

 • استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ می‌تواند تاثیر بسیار خوبی روی تسکین درد ششما داشته باشد برای همین راه حلی مناسب و پیشمهاد شده از جانب پزشکان متخصص است.

 • خودداری از فین کردن

به دلیل حساس شدن عضلات صورت و بینی بهتر است فسار آوردن به این عضلات خودداری کنید.

 • نوشیدن آب

نوشیدن آب می‌تواند  داروهای مسکن را بهتر جذب بدن شما کند برای همین بهتر است برای بهبودی سریع‌تر مصرف آب خود را بیشتر کنید.

 • استفاده از غذاهای نرم

 برای جلوگیری از فشار بیش از حد به عضلات دهان بهتر است از غذاهای نرم و مایعات برای تغذیه استفاده کنید.

 • جلوگیری از برخورد ضربه به بینی

تا زمان تمام شدن فرایند بهبودی در انجام فعالیت‌های روزمره خود احتیاط کنید تا آسیبی به محل جراحی وارد نشود.

 • استفاده از مُسکن

استفاده از مسکن‌های تجویزی دکتر می‌تواند در کاهش درد شما تاثیرگذار باشد.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

نکات مهم برای کاهش کبودی بعد عمل بینی

 • قرار دادن کمپرس سرد یا یخ روی بینی تا ۲۴ ساعت
 • استفاده از نوشیدنی هایی مانند آب آناناس
 • از حمام کردن با داغ اجتناب کنید
 • کاهش استفاده از سدیم
 • استفاده از قالب یا اسپیلینت

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

 

هر متقاضی جراحی پلاستیک بینی بدون درد باید از حقایق زیرآگاه باشد

۱- هدف هرعمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.

۲- هر فردی که متقاضی این عمل است ممکن است به دلایل مختلفی ازجمله نوع پوست کاندید خوبی برای جراحی نباشد لذا جراحی برای هرفرد متقاضی توصیه نمیشود. به طور مثال در بینی‌های گوشتی دست جراح در جمع کردن نوک بینی خیلی باز نیست.

۳- در طی عمل رینوپلاستی اشکالات مختلف بینی را می‌توان برطرف کرد که برای مثال به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 •  بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
 • جعبه‌ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه‌های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • دفورمیتی‌های بعد از عمل جراحی

۴- در بچه‌ها محدودیت‌های مشخصی وجود دارد که مانع از جراحی پلاستیک بینی قبل از بلوغ کامل می‌شود.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

۵- اگر چنانچه به هر دلیلی انسداد بینی داشته باشیم مثل بزرگی شاخک‌های داخل بینی و یا پولیپ بینی باید همزمان با جراحی پلاستیک بینی عوامل انسداد بینی را نیز برطرف کرد. 

۶- لیزر در بسیاری از اعمال جراحی کاربرد مهمی دارد، اما در عمل زیبایی بینی کاربردی ندارد و فقط برای برش اولیه به جای تیغ جراحی میتوان از برش لیزری استفاده کرد، اما برش لیزری هیچ ارجحیتی از نظر درد بعد از عمل یا نتیجه بعد از عمل و یا جای بخیه و ... بر تیغ جراحی ندارد.

۷- اجزای صورت بر روی بینی و متقابلا وضعیت بینی بر روی سایر اجزای صورت تاثیر گذار هستند. به طور خاص وضعیت چانه یک فرد بر روی دیدی که ما از بینی وی داریم اثرگذار است. به طور طبیعی وقتی از نیمرخ به یک فرد نگاه می‌کنیم چانه مختصری عقبتر از قسمت قدامی لب تحتانی قرارمی گیرد، ولی در بعضی از افراد چانه خیلی عقب‌تر از این حد است. در مواردی که میزان عقب بودن زیاد باشد به صورت حالت چهرۀ پرندگان را میدهد که دماغ و نیمه میانی صورت خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است.

۸- عمل جراحی بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمیشود. مبتلایان به آلرژی بینی هم میتوانند تحت عمل جراحی قرار گیرند، اما لازم است این افراد از قبل از عمل تا مدتی بعد از عمل تحت درمان با دارو‌های ضد حساسیت قرار گیرند.

۹- جراحی بینی روی دید و حالت چشم اثری ندارد، اما از آنجائیکه تا مدتی بعد از عمل نمیتوانید از عینک استفاده کنید، اگر تصمیم دارید عمل لیزیک چشم هم انجام دهید بهتر است ابتدا عمل لیزیک چشم را انجام دهید.

۱۰- وجود پلاک‌های ارتودنسی مانعی برای عمل بینی نیست و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

 

۱۱- حق العمل جراحی بینی از یک شهر به شهر دیگر و حتی از یک منطقه شهری به منطقه دیگر همان شهر و از نزد یک پزشک به پزشک دیگر متفاوت است. هر چند هزینه و قیمت عمل حتما یک فاکتور مهم درانتخاب جراح شما خواهد بود اماکسی موفق‌تر خواهد بود که بر مبنای فاکتور‌های مهمتری مثل کارائی و تجربه، جراح خود را انتخاب نماید. معمولا پزشکان هزینه عمل را بسته به شکل و نوع بینی و کاری که قرار است روی آن انجام شود مشخص می‌کنند.

۱۲- به طور کلی طرفداران عمل باز در حال افزایش هستند. استفاده کردن یک جراح از یک روش باز یا بسته فی نفسه امتیاز و یا اشکالی را متوجه وی نمیکند بلکه مهم این است که نتیجه نهائی مطلوب باشد. مواردی وجود دارد که غالب پزشکان روش باز را ترجیح میدهند که در این رابطه میتوان از موارد زیر نام برد: عمل جراحی مجدد که به بازسازی فرم بینی نیاز است، عمل بر روی بینی‌ای که در اثر تصادف قبلی دفرمه شده باشد، عمل زیبایی وقتی که با انحراف بینی شدیدی همراه باشد که شکل ظاهری را هم کاملا کج کرده باشد.

۱۳- در سال‌های اخیر تولید نرم افزار‌های مختلف کامپیوتری زندگی را دچار تحول چشمگیری کرده است. خوشبختانه علم پزشکی نیز در زمینه‌های مختلف از این پیشرفت بهره فراوانی برده است. طراحی کامپیوتری بینی که قبل از عمل صورت می گیرد نمونه گویایی از این امر است. این طراحی برای بیماران این فرصت را فراهم می‌کند تا تصویری واقع بینانه از بینی بعد از عمل خود داشته باشند و از طرف دیگر این امکان را در اختیار پزشک قرار می‌دهد تا به خواسته‌های بیمار آشناتر شده و در مورد امکان رسیدن ویا نرسیدن به آن خواسته‌ها با وی گفتگو نماید؛ لذا در صورتیکه بیمار مایل باشد قبل از عمل طراحی بینی خودش را ببیند، به هنگام مشاوره اولیه با دوربین دیجیتال از نیم رخ وی عکس گرفته میشود و عیوب آن عکس با کامپیوتر اصلاح می‌شود.

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

دکتر علی میقانی

 • جراح پلاستیک بینی و صورت
 • بورد تخصصی گوش حلق بینی و جراح سروگردن

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۰۶۳۸۹

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر وارد اینستاگرام شوید.

dr_alimeighani@

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

برای مشاوره در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

meighani.com

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین شیخ بهایی و چمران، روبروی بیمارستان بقیه الله، شماره ۲۰۳، واحد ۷

جراحی بینی بدون درد و کبودی چگونه امکان‌پذیر است؟

سوالات متداول

آیا می‌توان بدون تامپون دوره نقاهت را بگذرانیم؟

تامپون برای جلوگیری از خونریزی و حفظ فرم بینی در اثر آسیب پذیری است. اما برخی جراحان بینی بدون تامپون این کار را انجام می‌دهند.

عوارض بعد از جراحی کدامند؟

خونریزی کوتاه، عفونت و واکنش بدن به داروی بیهوشی

آیا می توان جراحی بینی را با لیزر انجام داد؟

لیزر تنها برای ایجاد تغییرات در پوسته بینی نقش دارد و فرم استخوانی بینی با رینوپلاستی انجام می شود.

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج