۱۱۱۵۷۰۶ ۷ نظر
۵۰۰۰

علم‌الهدی: انتفاضه سنگ و چاقو به موشک رسید

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها امروز‌‌‌ در مثلث "مقاومت، ‌حزب‌الله و فلسطینی‌ها" گرفتار شده‌اند، گفت: انتفاضه سنگ و چاقو به ‌موشک و اسلحه ‌رسیده است.

تسنیم: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها امروز‌‌‌ در مثلث "مقاومت، ‌حزب‌الله و فلسطینی‌ها" گرفتار شده‌اند، گفت: انتفاضه سنگ و چاقو به ‌موشک و اسلحه ‌رسیده است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه اول در ارتباط با تقوای عملی و عمل به تقوا است؛ نخستین مشکل نسل جوان ما مسئله طغیان نفسانی است؛ انسان در دوران طفولیت و نوجوانی فطریاتش قوی‌تر و نیرومندتر است و به فطریات بشری بیشتر توجه دارد.

وی بیان کرد: با شروع دوران جوانی گرایشات نفسانی افزایش پیدا می‌کند و در یک عرصه نامحدود قرار می‌گیرد؛ مهم در زندگانی یک جوان نامحدود شدن خواسته‌ها و گرایش‌های نفسانی است. این مسئله یک التهاب و ناآرامی شدید ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: بی‌تقوایی عملیاتی از سوی پدر و مادر و خود جوان و جامعه‌ای که جوان در آن زندگی می‌کند را بعضا شاهد هستیم که سبب تشدید مشکلات این جوان شده و از سوی دیگر فساد را در جامعه رونق می‌دهد. تنها راه مقابله با مشکلات این جوان، «خواسته‌سازی» است. یکی از راه‌ها توجه دادن جوان به رشد علمی و پیشرفت در یک رشته علمی است.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: یکی دیگر از راهکارهای خواسته سازی، توجه به ورزش قهرمانی است؛ برای جوان با ورزش قهرمانی باید خواسته سازی شود اما به شرط اینکه فضای ورزش قهرمانی یک فضای اخلاقی باشد و یک فضای آلوده از نظر اخلاقی نباشد و مسئولیت عمده وزارت ورزش و جوانان و مسئولیت عمده فدراسیون‌ها، پاک کردن و تهذیب فضای ورزش قهرمانی و ایجاد اخلاق در این فضا است.

وی گفت: ظرفیت دیگر در مسیر خواسته‌سازی بهره‌گیری از فضای بسیج قهرمان ما است که حرکات جهادی عظیم را شکل می‌گیرد و این قبیل حرکات از سوی بسیج یک کانون خواسته‌سازی است و مرحله دیگر خواسته سازی این است که برای جوان در عبادت خدا و در تقوا و معنویت، خواسته سازی کنید. باید فرزندان را از کودکی به عبادت خدا و زیارت و معنویات علاقه‌مند کنید.

خطیب جمعه مشهدمقدس اظهار داشت: اگر به اسم هنر، ابتذال در جامعه ترویج شود جوان نیز به سمت فساد می‌رود و این مهم مصداق بی‌تقوایی عملی است و بدتر از اینها وجود مشاغل نامشروع در جریان زندگی اجتماعی ماست؛ اگر مشاغل نامشروع توسعه یابد و مسئله قاچاق و مواد مخدر رواج داشته باشد این هم در فساد جوان موثر است.

آیت الله علم‌الهدی گفت: جریان قاچاق در جامعه رشد اقتصادی را از میان می‌برد و نسل جوان را نیز با سودای یک شبه ثروتمند شدن نابود می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به روز قدس اظهار داشت: روز قدس هم روز جهانی و هم روز اسلامی است؛ قدس روز جهانی است زیرا مشکلی که برای مردم فلسطین پیش آمد و به جریان غصب قدس انجامید یک طرح استعماری و استکباری غرب نابکار است که ممکن است برای هر اقلیمی و هر کشوری در توسعه استکبار ایجاد شود.

آیت الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم انگلستان درصدد تسلط بر بلاد اسلامی برآمد و یک حکومت نامشروع غیرقانونی در سرزمین فلسطین با شدیدترین اجرائیات خشن و درنده صفت اجرا کرد؛ مردمی که در خانه و زندگی خود بسر می‌بردند و در سرزمین خود و اجدادی خود بودند و زندگی راحت داشتند با یک عده یهودی از اطراف دنیا روبرو شدند که آنان را از خانه و سرزمین خود اخراج کردند.

امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: اینها از خانه خود خارج شدند و در بیابان چادر زدند و یک رژیم غیرقانونی خشن به نام اسرائیل ایجاد شد.

آیت الله علم‌الهدی تاکید کرد: این طرح ممکن است در همه جا اجرا شود؛ اکنون حرکات آمریکا در تایلند پیاده کردن همین نسخه نابکار شیطانی است که استکبار آمریکایی و غرب برای توسعه استکبار خود در تمام نقاط جهان دنبال می‌کند.

وی افزود: در اردوگاه‌ها نیز فلسطینیان را آزاد نمی‌گذارند و نسل کشی راه می اندازند و زن و بچه و کوچک و بزرگ را قتل عام می‌کنند؛ این یک طرح شیطانی است که تمام جهان را در معرض خود قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: این طرح را استعمار پیر بریتانیا ایجاد کرد و استکبار آمریکا دنبالش کرد و یک پلیس استکباری در منطقه ایجاد کرد؛ پس روز قدس روز جهانی است و همه دنیا باید به پاخیزند زیرا خطری که در جریان اسرائیل برای فلسطین پیش آمد برای همه ملت‌های دنیا در کمین است.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: این طرح به عنوان یک نسخه عملی از سوی استکبار اجرا شده و همه دنیا باید در برابر این قضیه بایستد. این نظام متجاوز متاسفانه از نظر سازمان ملل به عنوان یک دولت قانونی قلمداد شده است. از سوی دیگر روز قدس، روز اسلامی است چون صف مقدم استکبار علیه جهان اسلام، فلسطین است و اگر بتوانند فلسطین را در اختیار خود قرار دهند دیگر از اسلام اثری در منطقه باقی نخواهد ماند. اسرائیل را آوردند تا سفره اسلام را جمع کنند و یک غده سرطانی کاشتند تا بدنه اسلامی را فراگیر و ریشه اسلام را بخشکاند.

وی بیان کرد: اسرائیل صف مقدم جبهه کفر است و فلسطین صف مقدم جبهه اسلام است؛ فلسطینیان شهید می‌دهند و آواره می‌شوند و در این صف مقدم باقی می‌مانند و برای اسلام مقاومت می‌کنند و تمام مسلمانان باید در این صف شرکت کنند. روز قدس، روز اسلامی است و باید مسلمانان آن را روز خود بدانند. امام بزرگوار در نخستین حرکت در نخستین ماه رمضان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نام نهادن روز قدس بود.

خطیب جمعه مشهدمقدس گفت: صفی که دشمن ایجاد کرده صفی مقابل پیامبر اسلام است و شما نباید در مقابل این صف بی‌تفاوت باشید؛ قدس یک سرزمین دیگر نیست بلکه یک صف مقدم در برابر کفر جهانی است و وظیفه داریم در این صف دخالت کنیم؛ معنای روز قدس یعنی آمادگی همه مسلمانان در مقابله با کفر جهانی.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: آن روزی که امام بزرگوار فرمان روز قدس را صادر کردند اسرائیل جنوب لبنان را تصرف کرده بود. آن روز همه می‌گفتند اسرائیل قدرت برتر نظامی منطقه است و اگر ما جمع شویم و بگوئیم مرگ بر اسرائیل آیا اسرائیل کشته می‌شود؟ آن روز این حرف را می‌زدند. از آن روز تا امروز، ۴۲ سال گذشت و شما شاهد هستید نتیجه مرگ بر اسرائیل روز قدس امروز در دنیا به کجا کشیده شد؟

وی خاطرنشان کرد: آن کشور ۲ میلیونی که بر ۸۰ میلیون عرب مسلط شد، نه تنها جنوب لبنان را از دست داد بلکه در یک جنگ ۳۳ روزه حزب الله اسرائیل و هستی اسرائیل را در معرض مخاطره قرار داد. در جنگ ۱۱ روزه همان فلسطینیان آواره در مقابل اسرائیل ایستادند و مستاصلش کردند. بالاتر از همه، موشکی که ۲ هفته پیش به منطقه دیمونا یا پایگاه اتمی اسرائیل به صورت نقطه زن از سوریه اصابت کرد و اسرائیل نتوانست آن را رهگیری کند، اسرائیل را از زندگی مایوس کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: اسرائیل روزی عربده از نیل تا فرات را سر می‌‌داد و دنبال ایجاد خاورمیانه جدید بود امروز در چه شرایطی است؟ در یک مثلث گرفتار شده است. در حرکتی که اخیرا فلسطینیان کرانه غربی رود اردن صورت دادند و یهودیان متجاوز به مسجدالاقصی را مجبور به عقب نشینی کردند شاهد ذلتی دیگر بودیم.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: فلسطینیان غرب رود اردن مسلح شدند و با دیگر فلسطینیان یکی شدند و امروز اسرائیل در محاصره جوانان فلسطین مسلح قرار گرفته و انتفاضه سنگ و چاقو به انتفاضه پنجم رسیده و آن انتفاضه موشک و اسلحه بر علیه اسرائیل است. اسرائیل در یک مثلث قرار گرفته که ضلع نخست آن بحران مشروعیت در داخل خود است؛ آنها در داخل خود بحران مشروعیت دارد و هم عرب‌ها وهم یهودیان خود را صاحب این سرزمین نمی‌دانند و یک مهاجر استیجاری می‌دانند.

وی گفت: از سوی دیگر در محاصره فلسطینیان مسلح است و از طرف سوم در محاصره موشک‌های نقطه زن است که همه جای اسرائیل را مورد هدف قرار داده و اسرائیل از حفظ خودش مایوس شده است. اسرائیل برای حفظ کشور غصبی یک وجبی خود دچار مشکل شده و مقام معظم رهبری فرمودند شما تا ۲۵ سال دیگر اصلا وجود ندارید. این کار را مرگ بر اسرائیل در روز قدس کرد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج