adexo3
۱۳۱۴۵۰۸
۳۸۴۰۹
۳۸۴۰۹
پ

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

سوسمار، ببر یا حتی یک مورچه‌خوار به عنوان حیوان خانگی! چراکه نه؟ در دنیا افراد بسیاری هستند که ‌ترجیح می‌دهند به جای نگهداری از یک حیوان بی‌آزار مانند سگ و گربه، حیوانات خطرناک و پردردسر وحشی در خانه داشته باشند. این افراد ممکن است با این کار حتی جان خود را به خطر بیندازند.

همشهری آنلاین: این افرادی که حیوانات غیر معمول را در خانه‌هایشان نگه‌داری می‌کنند ممکن است با این کار حتی جان خود را به خطر بیندازند. در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.

زندگی با ببر بنگال

فلیشیا فریسکو نوجوان ۱۷ ساله‌ای اهل فلوریداست که بدون ‌ترس و واهمه  اتاق‌خود را با یک ببر بنگال به نام ویل شریک ‌شده است. فلیشیا از این ببر از زمان تولد تا به حال نگهداری کرده است و آن را مانند اعضای خانواده‌اش دوست دارد. والدین فلیشیا ‌تربیت‌کننده حیوانات وحشی هستند.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

آنها به دخترشان آموخته‌اند که چطور با یک ببر رفتار کرده و آن را  ‌تربیت کند. ویل برای تشکر و قدردانی از مادرخوانده خود عادت دارد تا صورت او را بلیسد. فلیشیا هر روز با دست خود به ویل غذا می‌دهد و  برای گردش به بیرون از خانه می‌برد. این کار، هرچند برای فلیشیا لذت‌بخش و عادی است اما باعث وحشت مردم می‌شود.

مادر خوانده

شرو استاکمن در جزیره برن بریج در واشنگتن به دنیا آمد. بعد از مهاجرت آنها به آمریکا، شرو،  بچه گرگی پیدا کرده و با بی‌میلی و تنها به خاطر دلسوزی او را در خانه نگه داشت اما کم‌کم به او علاقه‌مند شده و حتی چندی بعد در سال ۲۰۰۸  کتابی درباره زندگی گرگش به نام روزهای گرگی به چاپ رساند.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

پس از مدتی کتاب‌های دیگری نیز با محوریت زندگی حیوانات منتشر کرد که همین امر باعث شد تا به او لقب نویسنده حیوانات داده شود. هم اکنون شرو، چارلی – گرگ شرو- را دلیل اصلی موفقیتش می‌داند. او به غیر از چارلی یک گربه، یک سگ، یک گاو و یک اسب نیز دارد.

سوسمارهای مودب

در سال ۱۹۸۶ هنری اسچیفبرگ، تصمیم گرفت تا لقب خود را با توجه به علاقه شدیدی که به مارمولک‌ها و سوسمارهای کوچک داشت، تغییر دهد و از آن زمان بود که به «هنری عشق سوسمار» مشهور شد. هنری هم اکنون  ۵۴ سال دارد و سه سوسمار کوچک، صمیمی‌ترین دوستانش به حساب می‌آیند.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

سوسمارهای هنری به صدای گیتار علاقه بسیاری دارند و با هنری روی کاناپه دراز کشیده و تلویزیون تماشا می‌کنند. هنری به سوسمارهای خود اعتماد بسیاری دارد و از بودن با آنها احساس ناراحتی نمی‌کند. سوسمارهای هنری عادت دارند تا هر روز قبل از صبحانه، حمام کنند.

حیوانات بو گندو

دبورا کیپریانی ۵۱ ساله از جمله کسانی است که ‌ترجیح می‌دهد در خانه خود حیوانات عجیب‌وغریبی داشته باشد. دوستان صمیمی دبورا، راسوهای سیاه و سفیدی هستند که ممکن است با کوچک‌ترین خطر، بویی متعفن از خود ایجاد کنند که می‌تواند هر جنبنده‌ای را به سرعت فراری دهد.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

دبورا هر روز ساعت شش صبح بیدار می‌شود تا به راسوهایش صبحانه بدهد و روزی دو بار مجبور است خانه خود را با محلول‌های ضدعفونی تمیز کند. دبورا در کودکی راسویی را پیدا کرد و از آن در خانه نگهداری می‌کرد که با مخالفت والدینش، راسو به باغ‌وحش سپرده شد اما او پس از چندین سال دوباره راسوها را به حیوانات خانگی دیگر ‌ترجیح داد.

سوسمار خانگی

ویکی لوئینگ ۵۲ ساله اهل ملبورن، زنی است که سال‌هاست از یک سوسمار ۱۴ ساله آب شور به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری می‌کند. این سوسمار یکی از همبازی‌های محبوب پسر ۱۵ ساله ویکی است. این سوسمار مانند حیوانات خانگی دیگر، قلاده دارد و هر روز با صاحب خود برای پیاده‌روی به خیابان‌های شهر می‌رود.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

ویکی، از نوجوانی به حیوانات خزنده علاقه شدیدی داشت و به همین خاطر شغل مراقبت از آنها را انتخاب کرده بود. او این سوسمار را در سال ۱۹۹۶ در زمانی که تازه به دنیا آمده بود،  در کنار رودخانه‌ای خارج از شهر پیدا کرد و آن را به خانه آورد. غذاهایی که سوسمار ویکی دوست دارد، تکه‌های گوشت قرمز و بال مرغ هستند.

زندگی با شیرها

جیم جابلون ۴۶ ساله بیشتر اوقات خود را به جای گذراندن با دوستانش، با دو شیر درنده به نام‌های لی و اد می‌گذراند. او هر روز صبح آنها را تمیز کرده و برای صبحانه به آنها گوشت قرمز می‌دهد. شیرهای‌تربیت شده جیم تا به حال در چند فیلم‌هالیوودی نیز بازی کرده‌اند.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

لی دو ساله و اد سه ساله است و جیم از کودکی از آنها نگهداری کرده است و آنها هم جیم را عضوی از خانواده خود می‌دانند. جیم در مکانی دورتر از خانه، محلی برای نگهداری شیرها ساخته است و خود نیز بیشتر اوقات خود را با آنها صرف می‌کند. لی و اد از بازی کردن با جیم بسیار لذت می‌برند.

روباه دوست داشتنی

استیو ادگینتون انگلیسی حدود شش سال پیش یک روباه ده ماهه را از مغازه حیوانات خانگی برای نگهداری در منزل خریداری کرد و این روباه، حیوان خانگی محبوب استیو و همسرش شد. البته این زوج به غیر از روباه، یک سگ و سه گربه نیز دارند که همگی با مهربانی و بدون مشکل با یکدیگر زندگی می‌کنند.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

تمام این حیوانات، عاشق تخم مرغ عسلی هستند که خانم اسنوک - همسر استیو- هر روز برایشان درست می‌کند. آنها حتی عادت دارند تا بعد از صرف غذا، قهوه نیز بنوشند. نکته جالب اینجاست که تمام این حیوانات یک اتاق مخصوص به خود دارند.

لاما و سگ کوچولو

نیکل دوئپر آلمانی در خانه خود از یک لامای سه ساله نگهداری می‌کند. این شتر لاما از زمان تولد دارای یک پای کوتاه بوده است. لاما تمام این سه سال را در خانه شخصی نیکل زندگی می‌کرده است و برای خود یک اتاق دارد و همبازی او سگ کوچک نیکل است.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

راه رفتن با یک پای کوتاهتر، برای این لاما بسیار دشوار است و به همین خاطر این حیوان‌ترجیح می‌دهد تا  یک گوشه بنشیند. غذای اصلی این شتر، سبزیجات است و نیکل روزی یک بار با دقت و حوصله شتر خود را تمیز می‌کند. نیکل حتی با شتر خود برای خرید بیرون هم می‌رود.

پو و مورچه‌خوارش

استیو مورچه‌خواری بود که در هشت ماهگی خانواده خود را به دلیل بیماری از دست داد. پو این حیوان را پیدا کرده و با خود به خانه آورده و تصمیم گرفت تا استیو را برای خود نگه دارد. استیو علاقه‌مند است تا درون ماشین لباسشویی بخوابد، بنابراین  هنگام روشن کردن ماشین باید مراقب بود تا او در ماشین نباشد.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

استیو هم اکنون یاد گرفته تا روی دو پا بایستد، قاشق در دست بگیرد، با قلم مو طرح بکشد و حتی لباس بپوشد یا از یخچال نوشیدنی بردارد. این مورچه‌خوار خانگی بیرون از خانه را دوست ندارد وترجیح می‌دهد همیشه در خانه بماند. استیو البته بهترین دوست پو هم به حساب می‌آید.

جادوگر شیرها

کوین ریچاردسون ۳۳ ساله از کودکی ارتباط بسیار خوبی با حیوانات داشت و هم اکنون در یکی از مناطق حفاظت شده آفریقا در میان تعدادی از شیرهای وحشی زندگی می‌کند. رابطه بسیار خوب او با این شیرها باعث شده تا به او لقب جادوگر شیرها داده شود.

زندگی با عجیب‌ترین حیوانات خانگی!

کوین ده سال است که به‌تربیت شیرها مشغول بوده و آنها را از کودکی طبق سلیقه خود تربیت می‌کند. او برای‌تربیت شیرها از چوب و شلاق استفاده نمی‌کند و تنها راه رام کردن آنها را رفتار مسالمت‌آمیز و صبر و حوصله می‌داند. کوین معتقد است اگر شیرها به انسان اعتماد داشته باشند، هرگز به او آسیبی نخواهند رساند، حتی اگر بسیار گرسنه باشند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج