۱۴۰۶۵۹۱
۳۷ نظر
۷۶۶۲
۳۷ نظر
۷۶۶۲
پ

ماجرای عجیب آقای صدیقی

در پی انتشار اسناد زمین‌خواری در فضای مجازی منتسب به آیت‌الله صدیقی، امام‌جمعه موقت تهران، او در نامه‌ای به دادستان تهران به این ادعا واکنش نشان داد و با تأیید اصل فساد رخ‌داده، از روند اجرائی این زمین‌خواری اظهار بی‌اطلاعی کرد.

روزنامه شرق: در پی انتشار اسناد زمین‌خواری در فضای مجازی منتسب به آیت‌الله صدیقی، امام‌جمعه موقت تهران، او در نامه‌ای به دادستان تهران به این ادعا واکنش نشان داد و با تأیید اصل فساد رخ‌داده، از روند اجرائی این زمین‌خواری اظهار بی‌اطلاعی کرد. آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر که ریاست سابق دادسرا و دادگاه عالی انتظامی قضات را در رزومه خود دارد، دیروز در واکنش به اتهام زمین‌خواری، با رد اتهام منسوب به خود اصل ماجرا را متوجه فرد دیگری کرده است. 

ماجرای عجیب آقای صدیقی

نگاهی اگر به گزارشی که چندی پیش در سایت یاشار سلطانی منتشر شده، بیندازیم، متوجه وخامت اوضاع می‌شویم. مدرسه علمیه امام خمینی در منطقه ازگل تهران که تحت تولیت کاظم صدیقی اداره می‌شود، باغی به مساحت چهارهزارو 200 متر داشته‌ است که قیمت روز آن، حدود هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. اما آبان ۱۴۰۲، شرکتی به نام «مؤسسه غیرتجاری پیروان اندیشه‌های قائم» ثبت می‌شود و بعد از آن، اسناد مالکیت این باغ گران‌بها به نام این شرکت می‌شود. مالکان این شرکت کاظم صدیقی و چند نفر از پسران و دوستان او هستند و عروسش نیز بازرس شرکت است. مدرسه علمیه امام خمینی تهران در خیابان گلستان شرقی در منطقه یک تهران قرار دارد. این مجموعه در ۲۳ هزار متر زمین شامل برج‌باغ، ۲۵ واحد آپارتمانی خانه‌های مسکونی برای اساتید، مسجد، استخر، مجموعه ورزشی و ساختمان حوزه علمیه است. براساس تصاویر اسنادی که منتشر شده، به طرز عجیبی «مؤسسه غیرتجاری پیروان اندیشه‌های قائم» یک ماه بعد از تأسیس صاحب چهارهزارو 200 متر از زمین‌های مدرسه‌ علمیه امام خمینی می‌شود. هرچند در اساسنامه مؤسسه به «غیرتجاری» بودن آن اشاره شده است، اما در شرح خدمات شرکت بیشتر فعالیت‌ها تجاری ثبت شده است. حضور نامی چون «جواد عزیزی» هم در ترکیب مؤسسان شرکت «پیروان اندیشه‌های قائم» جالب توجه است. او یکی از مدیران شهرداری تهران در زمان قالیباف است که حالا در ترکیب شرکتی حضور دارد که به عنوان اولین اقدام بخشی از زمین‌های یک حوزه علمیه را به نام خودش ثبت کرده است. او دارای چندین پرونده قضائی در زمان مسئولیتش در شهرداری تهران بود. به‌هر روی بر اساس اسنادی که به دست ما رسیده کاملا مشخص است که مالکیت بخشی از زمین‌های مورد بحث تا پیش از این با «مدرسه علمیه امام خمینی تهران» بوده و بعد از آن مالکیت این زمین‌ها به شرکت «پیروان اندیشه‌های قائم» رسیده است.

حال صدیقی در نامه‌ای که خطاب به دادستان نوشته است این‌چنین توضیح داده که «حوزه علمیه امام خمینی(ره) در چارچوب اساسنامه خود، سال‌ها قبل برای تمهید ورود نوجوانان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به آموختن دروس دینی و حوزوی تصمیم به تأسیس مجموعه آموزشی و فرهنگی پیش‌حوزوی‌ گرفته و برای تأسیس این مرکز اقدام به اخذ مجوزهای قانونی لازم نمود. بر همین اساس لازم بود تا مؤسسه‌ای وابسته به حوزه علمیه امام خمینی تأسیس گردد و بخشی از زمین متعلق به حوزه برای ایجاد این مرکز پیش‌حوزوی به آن مؤسسه منتقل شود. بر این اساس فردی به نام آقای **** که قبلا مورد اعتماد مجموعه بوده، مسئول پیگیری و انجام امور ثبت اداری مؤسسه شد. اما متأسفانه فرد مذکور با سوءاستفاده از اعتماد اقدام به تدوین و ثبت اساسنامه، جعل امضای این‌جانب، تسهیم سهام به آن کیفیت و بدون اطلاع تولیت، مدیر حوزه و برخی اعضا نموده و مع‌الاسف حتی بدون ورود و امضای این‌جانب و برخی اعضا ثبت این قضیه صورت پذیرفته است. بنابراین مؤسسه ثبت‌شده به کیفیتی که در رسانه‌ها انتشار یافت، بدون اطلاع این‌جانب و مدیریت حوزه و برخلاف اهداف مصوب آن به ثبت رسیده است. لذا این‌جانب کاظم صدیقی از جایگاه تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) و به عنوان یک شهروند، بدون در نظر گرفته‌شدن سوابق قضائی و عناوین سیاسی اجتماعی استدعا دارم نسبت به ثبت شکایت رسمی از فرد مذکور و دیگر نقش‌آفرینان در این فقره، با عنوان جعل و خیانت در امانت اقدام فرموده تا ابعاد این مسئله برای عموم‌ مردم عزیز ایران، خاصه مؤمنین روشن و شفاف شود».

ماجرای عجیب آقای صدیقی

البته اصولگرایان در مقام حمایت از صدیقی برآمدند و عبدالله گنجی فعال سیاسی اصولگرا هم در حمایت از صدیقی در شبکه ایکس نوشت: «نامه حاج آقا صدیقی را حمل بر صحت می‌گذارم. علتش اینکه پذیرفته است مدیریت خودش اشکال دارد و آماده پاسخ‌گویی قضائی است و به توجیه و انکار و جدل در موضوع رو نیاورده است. لذا افشاکننده با هر نیتی هم سوت زده باشد باید اول توسط خود صدیقی مورد تقدیر قرار گیرد». در همین راستا میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و برادر داماد ابراهیم رئیسی در واکنش به حواشی اخیر کاظم صدیقی، امام جمعه تهران، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: با شکایت‌نامه روشنگر و متن پرهیزکارانه عالم زاهد و روحانی مجاهد، جناب آیت‌الله صدیقی، بازی‌های پشت صحنه به‌زودی روشن و شفاف خواهد شد. روحانیت انقلابی و ولایی کماکان آماج حملات دشمن است. باید مراقب بود و به موقع تبیین نمود، و البته خورشید حقیقت همیشه پشت ابر نمی‌ماند.

نامه صدیقی واکنش‌برانگیز شده و عباس عبدی هم در توییتی نوشته است: «اگر راست بگوید یک فاجعه تمام‌عیار از بی‌اطلاعی است، اگر دروغ باشد که صد بار بدتر، شاید فساد تحمل شود ولی با دروغ چه می‌توان کرد؟ چای دبش ضربه نهایی به شعارهای مبارزه با فساد بود و این به نماز جمعه، آزمون مهمی پیش‌روی دستگاه قضائی قرار گرفته است». بسیاری از کاربران فضای مجازی هم معتقدند انتقال چهارهزار و 200 متر زمین با امضای جعلی کمی عجیب است و باورش سخت، بنابراین این سؤالات مطرح است که صدیقی یا فرزندان یا عروسش یا خلاصه یکی از نزدیکانش در پیروان اندیشه‌های قائم، از خود نپرسیدند نحوه نقل و انتقال این زمین چگونه بوده است؟ ممکن است چنین غافل باشند و صاحب چنین دارایی عظیمی شوند و از خود نپرسند روند کار چگونه بوده؟ و آیا او همچنان تا پایان رسیدگی قضائی همچنان امام جمعه موقت تهران باقی خواهد ماند یا خیر؟ به هرحال باید منتظر ماند و رسیدگی قضائی را زیر نظر گرفت زیرا همان‌گونه که عبدی گفته این پرونده آزمون بزرگ قوه قضائیه است و افکار عمومی بیش از این توان تحمل رفتارهای اعتمادزدا را ندارد و بعد از چای دبش و سکوتی که فعلا بر این پرونده حاکم شده انتظار برای فراموشی پرونده صدیقی منطقی نیست و مطمئنا افکار عمومی به دنبال توضیح و تصمیم دستگاه قضاست.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   آتیش بگیرن عاملان گرانیییییی زمین

  • ناشناس

   ...چرا..کاظم صدیقی..زمین خواری خود را برعهده نمی گیرد و به دیگران نسبت میدهد؟

  • ناشناس

   برترین‌ها هم خفه خون گرفته و نظرات را منتشر نمی کند . این یعنی فساد رسانه ای

  • ناشناس

   بله ما هم باور کردیم و البته دلفینها هم در هوا بال میزنند.

  • ناشناس

   اگه این آقای یاشار سلطانی راست می گه اختلاس به قول خودشون بزرگان و هم رو کنه اکر واقعا با مردمه اینکار و بکنه

  • ناشناس

   خندیدییم

  • ناشناس

   ما برای تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه و اتمام خدمت اجباری و خیلی کارهای دیگه انواع و اقسام امضاها رو روی یک برگه باید می‌گرفتیم که شاید چند روز طول می‌کشید ولی شانس ما هیچکدام از این امضاهای طلایی در زندگی نصیبمان نشده!!!!!!

  • واااای خداااای من کمرم شکست
   این درد رو کجا ببرم !!! من به این اعتماد داشتم !
   یاد شعر حافظ افتادم که میفرماید
   زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند
   چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند

  • نادی

   اندیشه های قایم

  • ناشناس

   به به عجب اوضاعی

  • ناشناس

   ای خدا چرا یکی پیدا نمیشه امضای منو جعل کنه و یه زمین هزار متری به نام من نمیزنه؟؟؟؟؟

  • ناشناس

   اندیشه های خام

  • اا

   بنده خدا اون زمین قابل استفاده نبود داده بچه‌ها ش برا سرپناهشون .خیلی فقیر هستن

  • ناشناس

   چون یه نفر دیگه ازروی دلسوزی زمین به نام ایشان زده

  • ناشناس

   یا خدا...

  • ناشناس

   یا شیخ " همه چیز را به گردن خدا بینداز" !

  • ناشناس

   این پرونده هم شامل گذشت زمان میشود و همه چیز فراموش میشوند بیچاره ما مردم

  • ناشناس

   وای خدا رحمی به حال ما مردم درمونده بکن دیگه توی ایران سنگ روی سنگ بندنمیشه

  • ناشناس

   بدون اطلاع ایشان بنامش کردن 🤣🤣

  • ناشناس

   اصلا كدوم زمين
   زمين كي زمين چي

  • ناشناس

   احسنت

  • ناشناس

   اندیشه های قایم از اسمش معلومه باید خیلی چیزها را قایم میکردند یکی هم باغ ۴۲۰۰متری

  • ناشناس

   به فرض که امضای ایشان رو جعل کردند خب چطور اثر انگشت ایشان رو چطور جعل کردند

  • ناشناس

   کسی براش سوال پیش نیومده چرا آقای عزیزی با انگیزه زمین خواری و جعل امضا زمین رو به نام شرکت صدیقی و پسران زده؟

  • ناشناس

   خدایا تو این مملکت چه خبره !!؟؟
   بیچاره مردم محتاج نون شب شون هستن

  • ایران من

   ماجراهای آقای صدیقی

  • ناشناس

   حیف ایران وذخایدش که داره حیف ومیل میشه

  • ناشناس

   همه چیز را گردن خدا بینداز،،،تمام

  • ناشناس

   اصلا داره عادی میشه شایدم شده !

  • ناشناس

   هردم از این باغ بری میرسد
   تازه تر از تازه تری میرسد

  • احمدی

   آقای صداقت محض

  • رامین

   چرا امضای منو جعل نمیکنن ی ۲۰۰ متر زمین توی یالقوز آباد بهم بدن

  • لیلی

   امضای امیر نعمتی مدیر برترین‌ها را هم کاش یکی جعل مبکرد یه ۲۰۰ متر زمین بهش میداد
   چرا نظر منو منتشر نمبکنی؟

  • ناشناس

   آقا بزنید به نام من ،خودم همه چیز رو گردن میگیرم ،😅

  • علی

   بنام حضرت قائم چه کارهایی که نمی کنند ؟همین آقایان منتظر مهدی هستند ...نسل جوان چگونه دین را باور کند ؟

  • ناشناس

   ای خدا یکی هم ۲۰۰ متر زمین بالای شهر تهران به نام من کنه

  • مانی

   جدی؟!!!!!!

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج