adexo3
۱۴۲۰۸۰۲
۳۶۵
۳۶۵
پ

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

به‌نظر می‌رسد سال جاری برای ژانر جنایی سرشار از اتفاقات خوب باشد؛ چرا که دیدنی ترین سریال های جنایی سال ۲۰۲۴ قرار است شما را به وجد بیاورند.

گجت نیوز: به‌نظر می‌رسد سال جاری برای ژانر جنایی سرشار از اتفاقات خوب باشد؛ چرا که دیدنی ترین سریال های جنایی سال ۲۰۲۴ قرار است شما را به وجد بیاورند.

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

حل کردن معما و پازل برای اغلب طرفداران فیلم و سریال جذاب و هیجان‌انگیز است. تماشاگران یک اثر سینمایی یا سریال از این‌که بتوانند سرنخ‌های آثار جنایی را کنار یکدیگر بگذارند و به قاتل یا هر مجرم دیگری برسند، شادمان خواهند شد. افزایش ضربان قلب و تجربه بالا رفتن آدرنالین خون تمام چیزی است که عاشقان فیلم و سریال می‌خواهند.

اگر از تماشای آثاری که رازآلود هستند و روایت‌های پرتنش و بحران‌های نفس‌گیر دارند لذت می‌برید، بهترین ژانری که عطش شما را رفع می‌کند، جنایی است. بهترین سریال های جنایی تاریخ از روایتی آرام و راکد شروع شده و به‌تدریج به صحنه‌هایی تنش‌زا و پرتنش تبدیل می‌شوند.

با نگاهی به سال ۲۰۲۳ می‌توان سریال‌های درخشان و جذابی نظیر جسدها و عشق و مرگ را دید که صدر جدول بهترین‌ها می‌درخشند. هنوز مدت زیادی نیست که از سال ۲۰۲۴ می‌گذرد و انتظار داریم کارگردان‌های آثار جنایی دنیا سنگ تمام بگذارند و بار دیگر، بهترین روایت‌های معمایی و جنایی خود را به مخاطبان پیگیر این ژانر هدیه دهند. برخی از بهترین سریال های جنایی اقتباس از روی رمان‌های مشهور بوده‌اند که همین مولفه باعث جذابیت بیشتر آنها شده است.

شاید سینمای سال ۲۰۲۴ آن‌طور که انتظارش را داریم رضایت‌بخش عمل نکند، اما بی‌شک می‌توان در لابه‌لای انبوه سریال های اکران شده یا در فهرست اکران، چند موردی که ارزش دیدن داشته باشند را نام برد. در مطلب پیش رو قصد داریم ۵ سریال جنایی دیدنی که انتظار اکران آنها را می‌کشیم، معرفی کنیم.

۱. تعقیب – Manhunt

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

یکی از سوژه‌های جذابی که می‌تواند تبدیل به موضوع قابل توجهی برای یک روایت جنایی تمام عیار باشد، ترور است؛ خصوصا این‌که پای ترور رئیس جمهور یک مملکت در میان باشد. در سریال تعقیب به کارگردانی مونیکا بلتسکی، با داستان ترور نخستین رئیس جمهور آمریکا سروکار داریم.

این سریال باارزش با اقتباس از کتاب «تعقیب و گریز ۱۲ روزه برای قاتل لینکلن» به قلم جیمز ال سوانسون ساخته شده و قصد دارد با دنبال کردن ماجرای جان ویلکس بوث بعد از به قتل رسیدن آبراهام لینکلن، یک روایت جذاب و قابل تأمل خلق کند. اگر این قسمت از تاریخ آمریکا را خوانده باشید و سپس سریال کوتاه تعقیب را تماشا کنید، متوجه خواهید شد که برخی از ورق‌های تاریخ به اشتباه روایت شده است.

در این اثر جنایی تماشایی با ترکیب تاریخ و عنصر مهم هیجان، چشم‌انداز تازه‌ای درباره آرمان‌هایی که لینکلن داشته ارائه شده است. داستان حول محور تعقیب و گریز جان ویلکس بوث توسط ادوین استانتون می‌چرخد تا پرده از راز یکی از بدنام ترین جنایات تاریخ جهان بردارد.


۲. پریش – Parish

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

دومین سریال جنایی که همین اخیرا در سال ۲۰۲۴ به نمایش درآمد و طرفداران این ژانر را خوشحال کرد، پریش است. همه‌چیز در نیواورلئان عادی است و مخاطب هم این را می‌داند تا این‌که شخصیت اصلی سریال به‌نام گری پریش با بازی قابل تأمل جیانکارلو اسپوزیتو از راه می‌رسد و گرد و خاک به پا می‌کند.

پسر پریش به قتل می‌رسد و او برای انتقام از قاتل، تمام قوای خود را به‌کار می‌گیرد. پریش یک سریال جنایی صرف نیست و تمایلی هم به درام دارد و در کل سعی می‌کند روایتگر پیچیدگی‌های اخلاقی و عدالت در دنیای بیرون باشد. خبر خوب این‌که سریال مورد بحث سرشار از تعلیق و صحنه‌های پرتنش و نفس‌گیر است.

تماشاگران به‌وضوح می‌بینند که گری از دنیای آرام خود به جهانی دیگر که سرشار از انتقام است وارد شده و با از دست دادن کسب و کارش، تبدیل به جنایتکاری می‌شود که نمی‌توان باورش کرد. سبک نگارش این سریال به‌همراه صحنه‌های اکشن و تنش‌زایی که هر لحظه بیشتر می‌شوند، بر جذابیت اثر می‌افزایند.


3. خانم اسکارلت و دوک – Miss Scarlet and The Duke

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

قرار است با تماشای سریال خانم اسکارلت و دوک، وارد دنیای یک کارآگاه زن شوید که از قضا، نخستین کارآگاه زن لندن خواهد بود. الیزا اسکارلت که پدرش کارآگاه بوده به‌همراه دوک ولینگتون که خود از بازرس‌های مشهور شهر است، مدیریت امور آژانس پدر الیزا را به‌دست می‌گیرند و به آن سروسامان می‌دهند.

داستان این سریال در لندنِ قرن نوزدهمی اتفاق می‌افتد و اسکارلت و دوک به‌کمک یکدیگر با پرسه زدن در خیابان‌های جنایت‌زده، پی حل معماهایی می‌گردند که ذهن مردم شهر را درگیر خود کرده است. سریال هیجان‌انگیز و مورد انتظار خانم اسکارلت و دوک، یکی از بهترین آثار جنایی سال جاری است.

جالبی سریال اینجاست که اسکارلت در حرفه‌ای پا گذاشته که منحصر مردان است و جامعه لندن در آن زمان انتظار ندارند زن جوانی نظیر الیزا به حل معماهای قتل و جنایت بپردازد. خانم اسکارلت و دوک با به چالش کشیدن هنجارهای جنسیتی، روایت خود را پیش می‌برد.

هر دو شخصیت الیزا و دوک ولینگتون پویا هستند و کیت فیلیپس و استوارت مارتین به‌خوبی از عهده نقش خود برآمده‌اند. همه‌چیز طوری ساخته و پرداخته شده که با لندن در قرن نوزدهم خو می‌گیرید و معماهای جذاب آن برهه از زمان را حل خواهید کرد. برداشت این سریال از ژانر جنایی، کاملا تازه است.


۴. گریسلدا – Griselda

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

با تماشای این سریال متوجه خواهید شد که سوفیا ورگارا، یک بازیگر تک‌بعدی نیست و می‌تواند علاوه بر ژانر کمدی و ایفای نقش‌های جذاب طنز، در نقش‌های قدرتمندی نظیر گریسلدا بلانکو هم نقش‌آفرینی کند و موفق شود. گریسلدا در این مینی سریال، مادرخوانده یک تجارت زیرزمینی بوده و بازی خوبی از خود نمایش داده است.

در این سریال کوتاه ۶ اپیزودی که نتفلیکس ساخته، با مادری آشنا می‌شویم که فداکاری‌های خود را کنار گذاشته و تبدیل به یک تاجر کلمبیایی بزرگ می‌شود که در دهه ۸۰ میلادی جزو ابرقدرت‌های تجارت مواد مخدر میامی بوده است. سوال اینجاست که علت هیجان‌انگیز بودن سریال گریسلدا چیست؟

گریسلدا بلانکو در تاریخ، زنی بدنام است و به‌عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر شناخته می‌شود و سریال ساخته شده برای او، دیدگاه تازه‌ای راجع به این مادر ارائه می‌دهد. او زنی وحشی و در عین حال زیرک و وفادار است و با همین احساسات بوده که توانسته تجارت زیرزمینی‌اش را از گزند حوادث خارجی حفظ کند.


۵. آقا و خانم اسمیت – Mr. & Mrs. Smith

بهترین و دیدنی‌ترین سریال‌های جنایی سال ۲۰۲۴

طرفداران ژانر جنایی و اکشن حتما فیلم سینمایی آقا و خانم اسمیت با بازی درخشان برد پیت و آنجلینا جولی در سال ۲۰۰۵ را به خاطر دارند. این فیلم جذاب پر از صحنه‌های اکشن و درام مختص هالیوود بود و توانست به موفقیت و شهرت برسد. حالا در سال ۲۰۲۴ و پس از گذشت دو دهه، سریال این فیلم سینمایی توسط آمازون پرایم ویدیو ساخته شده است.

فرانچسکا اسلون با کارگردانی بی‌نظیر خود و انتخاب بازیگرانی مثل دونالد گلاور و مایا ارسکین در نقش جان و جین اسمیت، توانسته ترکیب هیجان‌انگیزی از ژانرهای جاسوسی، درام و کمدی ارائه دهد. دو جاسوس درجه یک سعی می‌کنند با یک ازدواج صوری و هویت‌های تازه، زندگی مهیج و سرشار از خطری را تجربه کنند، بلکه به پول و ثروت برسند.

جان و جین اسمیت در تلاشند تا مأموریت‌های نامعلوم و پرخطری را که آغاز کرده‌اند به پایان برسانند. مخاطبان از تماشای سریال جذاب آقا و خانم اسمیت خسته نمی‌شوند؛ چرا که صحنه‌های درام و کمدی به‌قدر کفایت وجود دارد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج