آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۳۵۷۵۲
۲۰ نظر
۹۹۱۸۳
۲۰ نظر
۹۹۱۸۳
پ

قول سنگین پزشکیان در آخرین نطق تلویزیونی

برنامه «بامردم» به‌عنوان آخرین برنامه تلویزیونی مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری چهارشنبه از شبکه یک سیما پخش شد.

فارس: برنامه «بامردم» به‌عنوان آخرین برنامه تلویزیونی مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری چهارشنبه از شبکه یک سیما پخش شد.

قول سنگین پزشکیان در آخرین نطق تلویزیونی

پزشکیان در بخشی از این برنامه عنوان کرد: امروز چهارشنبه و نزدیک به یک ربع به ۸ صبح است و به سمت فرودگاه برای آخرین دیدار با مردم آذربایجان غربی و ارومیه و کرمانشاه می روم.

وی با اشاره به صحبت‌های پایانی خود در دومین منتظره در مرحله دوم فرصت تبلیغاتی گفت: تصور این‌ها این بود که رای‌ها را تایید خودشان و روندشان می‌داشتند؛ شاید عده‌ای به خاطر همین پیامک پای صندوق نیامد که به آن‌ها مشروعیت بدهند اما اکنون مساله این است که ما و یک گروه اقلیت هستیم که تصمیم‌ها در اتاق های خودشان می گیرند و با آن سرنوشت همه ما را رقم می زنند.

وی افزود: آن‌هایی که در مرحله اول انتخابات شرکت نکردند، با حضور در مرحله دوم انتخابات نشان می‌دهند که این طوری نبوده و با رای دادن بگویند که با ابن اقلیت مخالف هستند و این کمپینی است که می‌تواند راه بیفتد و «نه» به آن‌ها بگوید که خود را مشروع می‌دانند.

پزشکیان گغت: از زمان کودکی هیچ وقت طرف قدرت نبودم و طرف مظلوم قرار داشتم؛ اکنون هم ذاتا دنبال قدرت نیستم و دنبال مردم و کسانی هستم که به آن ها ستم می شود و این ذاتی است و دست خودم نیست.

وی با بالا بردن دست خود گفت: به مردم قول می‌دهم هیچ وقت به آن‌ها دروغ نگویم و در گفته‌هایم صادق و پاسخگو باشم و مطالبه‌گری آن‌ها در مقابل تعهدات مجاب می‌کند که اگر روزی یادمان رفت چه گفتیم آن‌ها به یادمان آوردند و ما پاسخگو باشیم.

در این فیلم سوالاتی به صورت مکتوب نوشته شده بود که پزشکیان به آن پاسخ می‌داد  او در پاسخ به این سوال که اگر به جایی رسیدید که نتوانستید  خواسته‌های مردم را پیش ببرید، در آن صورت چه خواهید کرد؟ گفت: اگر هر کاری کردیم و نتوانستیم به گفته‌ها و قول عامیانه عمل کنیم از ادامه کارهای سیاسی خداحافظی خواهیم کرد و ادامه نخواهیم داد؛ قرار نیست عمرمان را تلف کنیم و نتوانیم به مردم عزیز خدمت کرده و تبعیض و اجحاف و بی عدالتی در جامعه داشته و نتوانیم کاری کنیم و ادامه دهیم؛ پس اگر نتوانستم کاری انجام دهیم از مردم می‌خواهیم رای شان را پس گیرند و ما هم ادامه هم نمیدهیم.

وی در عین حال گفت: به امید خدا و به کمک مردم، امکان این‌که نتوانیم کاری کنیم، غیرممکن است چون قدرت حاکمیت به حضور مردم و پاسخگویی حاکمیت هم به درخواست‌ها و خواسته‌های مردم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چگونگی نظارت بر وعده هایش گفت: از مردم درخواست می کنم به کمیته مردمی کمند بپیوندند؛ این کمیته برای نظارت بر رفتار دولت خواهد بود. مردم می توانند با انتخاب افراد موثق خود بر حاکمیت و دولت نظارت کنند که این می‌تواند پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت باشد و بر قول‌ها و وعده‌های داده شده نظارت کند و این ارتباط دو طرفه ارتباط دولت و مردم را شکل می‌گیرد.

پزشکیان گفت: بدون حضور مردم در حاکمیت شرایط این‌گونه می‌شود که حاکمیت به دلخواه خود جهت را نرود؛ مردم می‌توانند از انحراف دولت جلوگیری کرده و دولت را پاسخگو کنند. قول می دهم اگر به قدرت رسیدم هر چند ماه یک بار پاسخگوی آن نمایندکانی باشیم که مردم در صنوف و اقشار مختلف انتخاب کرده‌اند. این به ما کمک می‌کند براساس خواسته‌ها و توقعات شما عمل شود تا در نهایت همه کسانی که در جامعه زندگی می کنند توقعات خود را به گوش حاکمان برسانند.

پزشکیان درباره کمیته کمند گفت: لازم نیست این کمیته از کسانی باشد که به ما رای داده باشد، همه مردم می توانند در کمیته باشند و نمایندگان خود را انتخاب کرده و مطالبه گر باشند؛ انتظار ما از جناح مختلف و کسانی که  رای ندادند، بیشتر است تا حضور داشته و توقع داشته باشند

وی در پاسخ به یک پیام توییتری گفت: روند رخ داده در سال ۱۴۰۱، تدبیر نامناسبی بود که از طرف حاکمیت شکل گرفت؛ همان موقع گفتم که اگر حرف من را گوش می دادند حتی خون از دماغ کسی پایین نمی آمد؛ کافی بود به صورت شفاف بررسی کرده و گروهی دیگری برای بررسی فوت عزیزمان گذاشته و از طرف مطالبه گران و کسانی که شک داشتند، افرادی در گروه بودند؛ اگر واقعیت مشخص و شفاف می شد، این همه بی‌گناه از دو طرف جانشان را از دست نمی دادند؛ این بی تدبیری بود که باعث این فاجعه ای که نباید اتفاق می افتاد، رخ داد.

وی افزود: یک گروه حقیقت یاب و ارزیابی می گذاشتند و به هر نتیجه ای می رسیدند، عمل می کردند و این اتفاقات نمی افتاد اما نشد که نشد.

پزشکیان تاکید کرد: ما قرار نیست به مردم بگوییم آن گونه که می خواهیم زندگی کنیم؛ من هیچ وقت به بچه های خودم اجبار نکردم که درس خوانده و رشته ما را ادامه دهید. در انتخاب زندگی و شغل و کارشان زور نگفتم بلکه با منطقی که داشتیم، کنار آمدیم.

پزشکیان تاکید کرد: رای ندادن یعنی رای دادن به اقلیتی که هستند و این تصور را دارند که همه مردم آن ها هستند؛ باید مردم باشند و نشان دهند که می توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند.

در ادامه، بخش های از صحبت های پایانی پزشکیان در مناظره دوم در مرحله دوم فرصت تبلغاتی انتخابات رباست جمهوری پخش شد.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • ناشناس

   فقط پزشکیان صحبت هایت روحیه بخشه

  • ناشناس

   فقط پزشکیان

  • رضامحمدی

   فقط پزشکیان راستگو ودرستکار

   پاسخ ها

   • ناشناس

    حرفاش یکی نیست

   • علی رفعتی

    کسیکه در حرفهایش دائما تناقض وجود دارد راستگو نیست .

  • ناشناس

   پزشکیا ن صدرصد

  • ناشناس

   رای ما پزشکیان

  • زهره امینیان

   فقط پزشکیان ک ارادت ب مولا امیرالمؤمنین علیه السلام دارد

  • ناشناس

   بله رای منم پزشکیان اول صبح رای میدم

   پاسخ ها

   • احمد

    رای ما جلیلی از طبقه ضعیف وقشر متوسط وفرودستان

  • خودم

   همش شعار

  • ناشناس

   کسی که از همین حالا به مردم دروغ میگه و تهمت میزنه چطور میتونه صادق باشه. ملت هوشیار ایران دیگر فریب نمی خورند.

   پاسخ ها

   • علی رفعتی

    احسنت
    رأی ما جلیلی

  • موسوی

   آقای پزشکیان از الان می گویید من هیچ کاره هستم کارشناسان هستند ، خوب اگر فردا روزی کارشناسان شما به هر دلیلی کار بلد نبودند قول‌هایی که به مردم داده اید چه می شود ، آقای پزشکیان فقط یک کارشناس کار کشته می تواند کارشناس خوب را تشخیص دهد الحمدلله شما که می گویید من از اقتصاد هیچ چیز نمی فهمم پس وای بحال کارشناس اقتصاد وای به حال مملکت که مشکلش اقتصادی است

  • احمد

   فقط دکتر پزشکیان عزیز

  • احمد

   15,تیرفقط دکتر پزشکیان

  • محمد

   متاسفانه پزشکیان ثابت کرد حرف و عملش یکی نیست

  • ناشناس

   ازاین قولها زیادشنیدیم

  • مهدی

   ای کاش این تبریک ها با قلب پاک باشد نه اینکه تا دیروز طرفدار جلیلی بوده باشید الآن که دکتر برنده شده شما هم رنگ عوض کرده باشید

  • ناشناس

   تبریک به آقای پزشکی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج