۴۴۶۳۰۰
۵۰۰۰

برنامه گالری‌های تهران برای هنردوستان

گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در نخستین روزهای زمستان هستند.

خبرگزاری ایسنا: گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در نخستین روزهای زمستان هستند.

شش نفر از دانشجویان دانشگاه هنر، آثار سرامیکی خود را در یک نمایشگاه به‌نمایش می‌گذارند. آرمین حق‌نژاد، یاسمن شمس‌الدینی، زینب عابدیان، مرضیه سادات قاری، سهیلا کاویانی و عطیه کلاهچیان دانشجویانی هستند که آثار خود را در نمایشگاه یادشده ارائه می‌کنند.
برنامه گالری‌های تهران برای هنردوستان

این نمایشگاه گروهی از سوم تا هفتم دی‌ماه به‌جز روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «برسام» خیابان ولیعصر، پایین‌تر از فاطمی، کوچه پرستو، شماره ۲۲، واحد ۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

خانه هنرمندان ایران

آثار هنرمندان تجسمی در نمایشگاهی با عنوان «تمام رنگی» در خانه هنرمندان ایران به‌نمایش درمی‌آید. این نمایشگاه دوم دی‌ماه ساعت ۱۷ گشایش می‌یابد. «تمام رنگی» نمایشگاهی از ۷۶ اثر هنرمندان نقاش و عکاس پیش‌رو و پیشکسوت ایران در موضوعات مختلف است.

نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی معاصر ایران تا ۱۳ دی‌ماه در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران برپاست.

تلفیق داستان‌ و تصویرسازی‌های بومی در نمایشگاه «۳۸ تصویرگر، ۱۳۸ کتاب در ستایش زندگی و جهان» در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. نمایشگاه «۳۸ تصویرگر، ۱۳۸ کتاب در ستایش زندگی و جهان» با رونمایی آثاری در حوزه محیط زیست برای کودکان برگزار می‌شود.

این آثار از سوم تا دوازدهم دی‌ماه در خانه هنرمندان ایران گالری‌های بهار و نامی در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

گالری دنا

نمایشگاهی از آثار نقاشی افسانه آخوندی با عنوان «ستاره‌ها» برپا می‌شود. هنرمند در این مجموعه کوشیده است با بهره‌مندی از مدل زنده و عکس، به فیگورهایی دست یابد که در ساختار نزدیک‌نمای خود، شباهتی را با «طبیعت بی‌جان» عرضه می‌کنند.

نمایشگاه این هنرمند روز جمعه، سوم دی‌ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «دنا» به نشانی خیابان طالقانی، سپهبد قرنی، کوچه سوسن، شماره ۴ گشایش می‌یابد و تا هشتم دی ادامه خواهد داشت. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری فردا

نمایشگاه کوفی‌نگاری‌های ساناز البرزی برپا می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۸ اثر این نمایشگاه دیدن کنند. البرزی در آثارش به‌دنبال ایجاد فضای سوررئال و فراواقعی شخصی، براساس هندسه اپتیک است و سعی بر آن دارد که ذهن و چشم مخاطب را درگیر و فضایی خاص بین واقعیت و رویا ایجاد کند.

این نمایشگاه از سوم تا نهم دی‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «فردا» واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی، شماره ۲، طبقه دوم برپا خواهد بود.

گالری شکوه

خوشنویسی‌های «احمد مازادی» سوم دی‌ماه ۹۵ روی دیوار گالری «شکوه» خواهند رفت. مازادی در «مشق امروز» ۲۶ اثر خوشنویسی با مرکب روی کاغذ و بوم را در ابعادی متفاوت در معرض تماشا قرار می‌دهد.

نمایشگاه «مشق امروز» تا ۱۴ دی‌ماه در گالری شکوه برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه ساعات ۱۶ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعات ۱۶ تا ۲۱ (گالری پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل است) در گالری شکوه واقع خیابان فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، پلاک ۱۹ دیدن کنند.

گالری نقش جهان

فائقه عطارزاده در تازه‌ترین نمایشگاه آثارش با عنوان «نقشینه» تعدادی از نقاشی‌های مدرن خود را به‌نمایش می‌گذارد. ۱۵ تابلوی نقاشی در ابعاد مختلف و با تکنیک اکریلیک در نمایشگاه «نقشینه» روی دیوار گالری می‌رود. این نقاشی‌ها مدرن هستند و سبک آن‌ها تقریبا سورئال است.

نمایشگاه این هنرمند سوم دی‌ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «نقش جهان» به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی ۲، شماره ۹ افتتاح می‌شود و تا هشتم دی از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

فرهنگسرای نیاوران

نهمین دوره فروش سال هنرهای تجسمی «هفت نگاه» دوم دی‌ماه ۱۳۹۵ در فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌شود. برای نهمین دوره این رویداد ۲۸۰ هنرمند انتخاب شده‌اند که با نمایش بیش از ۳۰۰ نقاشی، نقاشی‌خط، مجسمه و معدودی چاپ دستی مخاطبان را به خرید اثر هنری دعوت می‌کنند.

نهمین دوره «هفت نگاه» از دوم تا ۱۷ دی‌ماه در فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد بود.

گالری آس

منصور طبیب‌زاده مجموعه‌ای از مجسمه‌های چوبی خود را که برای ساخت آن‌ها زمان زیادی صرف کرده است، به‌نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه ۱۵ مجسمه که ابعاد بزرگی دارند و حاصل کار سال‌های اخیر این هنرمند هستند به‌نمایش درآمده‌اند.

نمایشگاه این هنرمند تا ۱۱ دی‌ماه از ساعت ۹ تا ۲۲ در گالری «آس» به نشانی شمیران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، جنب بانک پارسیان، شماره ۱۸۳۱ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری هپتا

آثار ۱۳ هنرمند در یک نمایشگاه گروهی با عنوان «مظلوم‌نما» به‌نمایش درآمده است.

علیرضا آدم‌بکان، دلبر شهباز، نسیم گلی، ابراهیم کاشانی، هامد جابرها، سیدامین باقری، مرتضی خسروی، مهرداد جعفری، سپیده مهرگان، صالح تسبیحی، مرتضی متقی، بهرنگ بقایی و گلبرگ شعبانی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند که آثار خود را در قالب مجسمه، نقاشی، عکس و میکس‌مدیا ارائه داده‌اند.

این نمایشگاه تا سوم دی‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «هپتا» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره ۳، طبقه همکف میزبان علاقه‌مندان است.

گالری شماره شش

نمایشگاه «حیوان درون» به کوشش حافظ روحانی، سوگول کاشانی و ژوبین میراسکندری برپا شده است.

رئوفه رستمی، زروان روح‌بخشان، رضا شریفی، محسن شاهمردی، نامدار شیرازیان، علی‌ قاضی، بهنام صادقی و مریم نیازاده عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «حیوان درون» تا سوم دی‌ماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شماره شش» به نشانی خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، شماره ۲، طبقه همکف میزبان علاقه‌مندان است.

گالری سیحون

کامبیز درمبخش نمایش منتخبی از آثار چاپ‌شده‌اش در ماهنامه «داستان» را در نمایشگاهی با عنوان «داستان‌های بی‌پایان» به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه شامل مجموعه‌ای از بهترین کارهای این هنرمند است که در ماهنامه «همشهری داستان» به چاپ رسیده است. ۴۰ تابلو از این طراحی‌ها در گالری روی دیوار رفته است.

نمایشگاه «داستان‌های بی‌پایان» تا هشتم دی‌ماه هر روز (به‌جز دوشنبه‌ها) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری «سیحون» به نشانی خیابان وزرا، خیابان چهارم، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه ترانه باران

نمایشگاهی شامل خوشنویسی‌های محمد سلحشور با عنوان «صدای سخن عشق» در نگارخانه «ترانه باران» افتتاح شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به این نگارخانه به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان پل رومی، خیابان شریفی‌منش، کوچه لادن، شماره ۲۷، واحد ۲ مراجعه کنند.

گالری پردیس ملت

نمایشگاه نقاشی و نقاشی‌خط از آثار هنرمندان منتخب سراسر کشور با عنوان «ایرانشهر» و با حمایت گالری مجازی «آرتیبشن» در گالری پردیس ملت برپا شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن نمایشگاه «ایرانشهر» تا سوم دی‌ماه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبه‌روی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

گالری شهریور

آثار «ژازه تباتبایی» مجسمه‌ساز و نقاش پیش‌روی ایرانی در گالری «شهریور» برپا شده است. این نمایشگاه به همت مجموعه‌داران و دوستان نزدیک ژازه تشکیل شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن نمایشگاه آثار «ژازه تباتبایی» می‌توانند از پنجم آذر تا سوم دی به گالری «شهریور» به نشانی تهران، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز، پلاک ۹ مراجعه کنند.

موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه آثار هنرمندان مدرن ایران و عرب در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده است. آثار هنرمندان ایرانی این نمایشگاه از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران انتخاب شده‌اند و آثار هنر دوران مدرن عرب با همکاری موزه و بنیاد هنری برجیل به‌نمایش در آمده است.

آثار این نمایشگاه، هنر مدرن ایران وعرب را در دوره ۵۰ ساله (۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰) نمایندگی می‌کنند.

نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب با عنوان «دریای آونگان» با ۴۰ اثر ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، ۴۰ اثر هنر مدرن عرب و شش اثر از هنرمندان فلسطین برگزار شده و تا سوم دی‌ماه ادامه دارد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج