جاباما
۱۳۸۹۷۱۶
۵ نظر
۱۲۷۱
۵ نظر
۱۲۷۱
پ

رونالدو خودش را خالی کرد: توپ طلا مفت نمی‌ارزد!

کریستیانو رونالدو در مصاحبه اختصاصی با روزنامه رکورد از همه چیز و همه جا حرف زد. او صراحتا گفت که دیگر برای توپ طلا و جایزه دبست فیفا ارزش قائل نیست.

ورزش سه: کریستیانو رونالدو از ریاض عربستان سعودی به دبی سفر کرد. آنهایی که انتظار داشتند او را روی فرش قرمز مراسم گلوب ساکر، جایی که چند چهره سرشناس دیگر از فوتبال جهان پشت سر گذاشتند، ببینند، اقبال نداشتند. بازیکن ۳۸ ساله پرتغالی از در دیگری وارد شد و مستقیم به اتاق کنفرانس رفت و سپس در کنار کایل واکر و هموطن خود روبن دیاس، هر دو بازیکن منچسترسیتی، روی صحنه رفت. 

رونالدو از خودش و ۵۴ گلی که در سال ۲۰۲۳ به ثمر رساند حرف زد: «من امسال بهترین گلزن بودم، تصور کنید من توانستم جانوری جوان مثل ارلینگ هالند را در 38 سالگی شکست دهم.»

رونالدو خودش را خالی کرد: توپ طلا مفت نمی‌ارزد!

او جایزه مارادونا، "بازیکن مورد علاقه هواداران" و "بهترین بازیکن خاورمیانه را نیز برد.

روزنامه‌نگاران و مهمانان همگی می‌خواستند کریستیانو رونالدو را ببینند که هر کدام هدف مخصوص خود را داشتند. 

در این بین نشریه رکورد در نهایت موفق شد یک مصاحبه اختصاصی با کاپیتان پرتغال بگیرد. کریستیانو رونالدو در یک گفتگوی کوتاه، با توجه به برنامه فشرده ای که داشت، توضیح داد که چرا جوایز دبی با دیگر جوایز متفاوت است. 

رونالدو نسبت به معیار برنده شدن در توپ طلا و جوایز دبست فیفا اعتراض دارد: «گل زدن، هم در عربستان سعودی مثل ایتالیا، اسپانیا یا پرتغال دشوار است. همه جای دنیا گلزنی ارزش خودش را دارد.»

رونالدو قبلا جوایز زیادی برده است، اما آیا جایزه ای با نام و تصویر دیگو مارادونا و دیگری با رای ۵ میلیون هوادار، طعم خاصی دارد؟ «همانطور که در گالا گفتم، این دو جایزه ای هستند که من در موزه ام نداشتم. بنابراین من را بسیار خوشحال می کند، به خصوص مارادونا (کریستیانو رونالدو به جایزه نگاه می کند) که متأسفانه دیگر در بین ما نیست و بازیکنی بود که من همیشه او را تحسین می کردم. و همچنین، همانطور که همیشه می گویم، جایزه هواداران نیز بسیار مهم است زیرا هواداران برای دیدن ما به استادیوم ها می روند و برای تماشای فوتبال بلیط می خرند. من بهترین بازیکن خاورمیانه شدم. در اروپا چند بار فرصت کسب جایزه بهترین بازیکن را داشتم، اما در خاورمیانه این اولین بار است. من احساس خوشحالی می کنم، زیرا می دانم که فصلی که داشتم بسیار خوب بود و دریافت جوایزی به این بزرگی همیشه خوب است.»

رونالدو خودش را خالی کرد: توپ طلا مفت نمی‌ارزد!

۵۴ گل در سال ۲۰۲۳، سالی که در آن هیچ بازیکنی بیشتر از کریستیانو رونالدو گل نزده است. آیا فکر می کنید برخی‌ها را شگفت زده کرده اید؟ و آیا به هیچ وجه خودت را شگفت زده کرد؟ «اگر به عقب برگردیم و ببینیم چه اتفاقی در منچستریونایتد افتاده است، بله شگفت‌انگیز است و به خصوص که خیلی ها فکر می کردند مردم من را فراموش کرده اند. حقیقت این است که روی فوتبالم تمرکز کردم و یک پیش فصل عالی در النصر با تیم فنی به رهبری لوئیس کاسترو سپری کردم که در افزایش انگیزه من برای داشتن یک فصل عالی مهم بود. با این حال اصلاً تعجب نکردم چون می دانم هنوز پتانسیل زیادی دارم و می توانم برای النصر و تیم ملی گل های زیادی بزنم. بنابراین سالی تماشایی در سطح شخصی بود.»

بسیاری از فوتبال‌دوستان و کارشناسان همچنان درباره اهدای جایزه توپ طلا و بهترین بازیکن سال دنیا از سوی فیفا به لیونل مسی به جای ارلینگ هالند بحث می‌کنند. 

صحبت‌های زیادی در طول چند هفته اخیر در این باره مطرح شده و حالا رونالدو هم به جمع افرادی پیوسته است که انتقادشان را از این روند به‌صورت علنی مطرح کرده‌اند و به انتخاب‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر اعتراض دارند. 

رونالدو در این رابطه گفت: «این جوایز به نوعی اعتبار خودشان را از دست داده‌اند. منظورم این نیست که مسی و هالند و امباپه شایستگی آن را ندارند. فقط من دیگر واقعا به این جوایز باور ندارم و آنها را قبول ندارم و این حرف به‌خاطر این نیست که برنده جایزه گلوب ساکر شدم.  

این واقعیتی است که در حال مطرح کردن آن هستم. آمارها و اعدادی که به ثبت رسیده کاملا واضح و مشخص است و این چیزی است که هرگز نمی‌توان آن را تغییر داد. آنها نمی‌توانند این جایگاه (بهترین گلزن دنیا) را از من بگیرند چون واقعی است.

همین است که بیشتر از هر چیزی من را خوشحال می‌کند چون این اعداد هستند که واقعیت را به تمامی فوتبال‌دوستان و هواداران نشان می‌دهند و همین مهم است.»

رونالدو خودش را خالی کرد: توپ طلا مفت نمی‌ارزد!

رونالدو ترجیح می دهد از فوتبال لذت ببرد بدون اینکه به فردا، شش ماه یا یک سال آینده و اینکه چه زمانی فوتبالش را تمام می کند فکر کند: «همانطور که اغلب به دوستانم می گویم، زندگی در جریان است و کسی از فردا خبر ندارد. می توانم در پایان این فصل به دوران حرفه ای ام پایان دهم، می توانم دو یا سه سال دیگر بازی کنم، نمی دانم. من صادقانه می گویم. تا زمانی که شرایط بذنی ام خوب باشد و از فوتبال لذت ببرم، به بازی ادامه خواهم داد. وقتی احساس کردم دیگر مفید نیستم، اولین قدم برای خداحافظی را بر می دارم. در حال حاضر احساس خوبی دارم، چه در تیم ملی و چه در باشگاه احساس رضایت و خوشحالی در زمین دارم. من کاری را انجام می دهم که بیشتر دوست دارم: گلزنی و عملکرد خوب. فقط ادامه بده و لذت ببر.»

 اما کسانی هستند که دوست دارند کریستیانو رونالدو به فوتبال پرتغال برگردد. مانند هواداران اسپورتینگ که همچنان رویای بازگشت او را می بینند: «خیر، فعلا برنامه ای برای بازگشت به لیگ پرتغال ندارم. این ارزش ایجاد توقع را ندارد، زیرا قبلاً گفته بودم که دوست دارم امسال و سال آینده در النصر بمانم. من در عربستان سعودی احساس خوشحالی می کنم، آنها با من خوب رفتار می کنند و لیگ عربستان پتانسیل زیادی دارد و  به رشد خود ادامه خواهد داد. برخلاف تصور بسیاری، عربستان شبیه فوتبال چین نیست. عربستان سعودی میزبانی جام جهانی 2034 را به دست آورد، به این معنی که لیگ این کشور در ده سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. فکر می کنم دو، سه سال دیگر عربستان به نظر من در میان بهترین لیگ های جهانی قرار می گیرد. بازی در لیگ پرتغال اصلا معنی ندارد. من چند روز دیگر 39 ساله می شوم، این فصل باقی مانده و یک سال دیگر در النصر بازی می کنم. اگر تا 40 سالگی بازی کنم، یک هدف عالی در این سطح بود. و سپس سال به سال پیش می روم اما امکان بازی در پرتغال دور از ذهن است. اما من هرگز از طرفداری اسپورتینگ دست نمی کشم.»

رونالدو خودش را خالی کرد: توپ طلا مفت نمی‌ارزد!

آیا این اسپورتینگ آن چیزی را که برای قهرمانی لازم است دارد؟ «ببینیم چه می شود. چیزی که من دیده ام یک تیم سازمان یافته و مستحکم است، با یک مربی بسیار خوب که می داند چگونه تیم را به خوبی رهبری کند. اسپورتینگ فوتبال جذابی بازی می‌کرده و هواداران از آن لذت می‌بردند. چیزی که بیشتر از همه می خواهم این است که آنها به همین منوال ادامه دهند و ما امسال قهرمان شویم.»

سال ۲۰۲۴ و رویای قهرمانی دیگر با پرتغال در یورو: «چه به عنوان یک تیم صاحب شانس یا هر چیزی که شما می خواهید نامش را بگذارید، ما به رقابت خواهیم پرداخت و برای برنده شدن تلاش خواهیم کرد. مهم نیست چقدر شانس برای ما قائل هستند. باید در نظر داشته باشیم که تیمی هستیم که پتانسیل قهرمانی در جام ملت های اروپا را داریم. هزار بار دوست دارم قهرمان شویم. 2016، زمانی که شاید ما چندان تیم صاحب شانسی، نبودیم توانستیم قهرمان شویم. حالا آنها جور دیگری به پرتغال نگاه می کنند. فکر می کنم باید با این ذهنیت به قهرمانی اروپا برویم و برای آن هدف بجنگیم. بدیهی است که قهرمان شدن به بسیاری از واقعیت ها بستگی دارد.»

ثبت ۱۰۰۰ گل در فوتبال: «من بهترین گلزن تاریخ فوتبال هستم. قبل از اینکه به هزار گل برسم باید به 900 برسم، اما مردم جوری در مورد هزار گل صحبت می کنند که انگار قبلاً انجام شده است. من این را در جشن گلوب ساکر گفتم. می‌خواهم در لحظه زندگی کنم و از فوتبال لذت ببرم. 54 گلی که به ثمر رساندم با کمک هم تیمی هایم، فداکاری و کار زیاد محقق شد.»

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • حسین

   گربه دستش به گوست نمیرسه میگه پیف پیف بو میده!!

  • محمد101214

   اینکه رونالدو یکی یا بهتر بگم بهترین ورزشکار است به نظرم برکسی پوشیده نیست... ولی داداش فوتبال ی ورزش تیمیه.... تو اگر 1 میلیون گل هم بزنی چون جام جهانی نداری و اصلا فینال جام جهانی ندیدی تعریف و تمجیدشدنت همش الکیه.. راستی لیگ عربستان هم تا 20 یا 30 سال دیگه نمیتونه به اروپا برسه.. بخدا خودتم میدانی داری چرت میگی

  • ناشناس

   حسود

  • محمدمیرقائدی

   رونالدو یه پای مسی هم نمیشه .حرف مفت میزنه

  • امین

   دمش گرم سلطان

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج