۱۳۹۸۶۱۲
۲۲۰۲
۲۲۰۲
پ

مقایسه فهرست استقلالِ نکونام و استقلالِ مجیدی

با وجود آنکه گفته می‌شود فهرست استقلال در تراز یک تیم مدعی قهرمانی نیست اما بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که آبی‌ها مهره‌های ارزشمندی را در فهرست خود دارند.

فوتبال ۳۶۰: استقلالی‌ها در حال گذراندن یکی از جنجالی‌ترین فصول خود در تاریخ لیگ برتر هستند. البته که مناقشات بیرون از زمین کادر مدیریت و کادرفنی باشگاه تاثیری منفی روی روند نتیجه‌گیری آبی‌ها نداشته و آن‌ها فعلاً با کسب ۳۵ امتیاز از ۱۶ مسابقه یکه‌تاز جدول رده‌بندی هستند و مدعی اول قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم محسوب می‌شوند. در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه، رافائل سیلوا به همراه جلال‌الدین ماشاریپوف و میلاد فخرالدینی به فهرست استقلال اضافه شدند و در طرف مقابل، سعید مهری، امیرارسلان مطهری و البته کوین یامگا از فهرست آبی‌ها کنار رفتند که خروج نام یامگا از فهرست استقلال به دلیل مصدومیت بود.

شاگردان جواد نکونام در شرایطی مدعی کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم هستند که زمزمه‌هایی درباره ضعف فنی فهرست استقلال نسبت به دیگر مدعیان قهرمانی شنیده می‌شود و حتی این ادعا مطرح است که فهرست استقلال در قواره یک تیم مدعی قهرمانی نیست؛ آن‌هم در حالی‌که در مقایسه با ۲ فصل قبل که آبی‌پوشان پایتخت با هدایت فرهاد مجیدی توانستند بدون شکست به یک قهرمانی تاریخی دست پیدا کنند، فهرست استقلال تغییرات گسترده‌ای نداشته و می‌توان گفت به لحاظ ستاره‌های کلیدی، فهرستی هم‌تراز با دوران سرمربیگری فرهاد مجیدی در اختیار جواد نکونام است و جالب آنکه آرایش موردعلاقه هر ۲ سرمربی هم ۲-۵-۳ است.

مقایسه فهرست استقلالِ نکونام و استقلالِ مجیدی

(۱۲+۳) بازیکن مشترک در فهرستِ فرهاد و نکو

حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، رافائل سیلوا، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، زبیر نیک‌نفس، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، امیرعلی صادقی و آرمان رمضانی 12 بازیکن به جا مانده از آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر هستند که همچنان نام‌شان در فهرست آبی‌پوشان پایتخت دیده می‎شود. همچنین سعید مهری، کوین یامگا و امیرارسلان مطهری هم در نیم‌فصل نخست در فهرست استقلال نام‌شان حضور داشت که حالا در ادامه لیگ بیست‌وسوم در دسترس جواد نکونام نخواهند بود

ترافیکی که در خط دروازه بیشتر شد!

حسین حسینی، علیرضا رضایی و سینا سعیدی‌فر دروازه‌بانان استقلال در دوره سرمربیگری فرهاد مجیدی بودند که حسینی گزینه موردپسند مجیدی بود و البته او در چند نوبت به رضایی هم اعتماد کرد. در فصل جاری، حسین حسینی، محمدرضا خالدآبادی و محمدجواد کیا، 3 دروازه‌بان تیم استقلال هستند که حسینی عضو تیم بزرگسالان است، خالدآبادی دروازه‌‎بان شماره یک تیم امید است و کیا هم در نقش دروازه‌بان شماره یک تیم جوانان کارش را پیش می‌برد تا 3 مدعی سرسخت برای حضور در خط دروازه استقلال در فهرست آبی‌ها حضور داشته باشند. البته که ترجیح نکونام به مانند مجیدی اعتماد به حسین حسینی بوده و فعلاً 2 گزینه دیگر نتوانسته‌اند شانس حضور در خط دروازه استقلال را به‌دست آورند.

دستِ فرهاد برای آرایش ۳دفاعه بازتر بود؟

محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، عارف آقاسی، رافائل سیلوا و محمد دانشگر مدافعان میانی استقلال در لیگ بیست‌ودوم بودند. البته که سیلوا بعد از سرباز شدن مرادمند و یزدانی اضافه شد و در همان مقطع بود که دوره طولانی‌مدت مصدومیت عارف غلامی هم به پایان رسید. ضمن آنکه آقاسی هم در بازار زمستانه از جمع آبی‌پوشان پایتخت جدا شد تا مجیدی برای چینش خط دفاعه 3نفره تیمش دستِ آنچنان بازی نداشته باشد و مثلث مرادمند، یزدانی و دانشگر، مثلث موردپسند او بود.

جواد نکونام در نیم‌فصل نخست محمدحسین مرادمند، آرمین سهرابیان و ایمان سلیمی را به عوان مدافعان میانی تخصصی در فهرست تیمش داشت که مصدومیت‌های گاه و بی‌گاه این بازیکنان باعث شد تا سرمربی استقلال به سراغ استفاده از بازیکنانی مانند روزبه چشمی و صالح حردانی در قلب خط دفاعی تیمش برود. البته که در نیم‌فصل دوم، اضافه‌شدن رافائل سیلوا و رفع مصدومیت مرادمند باعث شده تا دستِ نکونام برای چینش آرایش 3دفاعه بازتر شود؛ هر چند که حردانی و چشمی هم در قامت مدافع میانی نمره قابل‌قبولی را در نیم‌فصل نخست دریافت کردند.

شاکله خط هافبک، شاکله تیمِ قهرمان!

روزبه چشمی، آرش رضاوند و مهدی مهدی‌پور مثلث موردعلاقه فرهاد مجیدی در دوران سرمربیگری‌اش در استقلال بودند. البته که رضاوند در نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ویکم از استقلال جدا شد و همین باعث شد تا چهره‌هایی مانند زبیر نیک‌نفس، سعید مهری و عزیزبک آمانوف هم در ترکیب آبی‌ها فرصت خودنمایی بیشتر پیدا کنند اما شاکله اصلی خط هافبک استقلال با حضور چشمی، رضاوند و مهدی‌پور تشکیل شد. جالب آنکه در فصل جاری هم این 3 بازیکن باتجربه مثلث خط هافبک استقلال را تشکیل می‌دهند و چهره‌هایی مانند زبیر نیک‌نفس و امید حامدی‌فر هم در دسترس کادرفنی استقلال هستند.

مهرداد و ماشاریپوف، جانشیان خلف حسین‌زاده و یامگا؟

مهرداد محمدی و کوین یامگا، 2 چهره کلیدی ترکیب استقلال در نیم‌فصل نخست بودند که در مصدومیت یامگا باعث شده تا این ستاره فرانسوی ادامه فصل را از دست بدهد. با این‌حال، یک فوق‌ستاره در فوتبال آسیا برای پر کردن جای کوین یامگا جذب شده و مدیران باشگاه استقلال توانسته‌اند با جلال‌الدین ماشاریپوف برای همکاری به توافق برسند تا این ستاره ازبک در ادامه فصل در نقش جانشین یامگا کارش را در تیم استقلال پیش ببرد که با توجه به کارنامه درخشان ماشاریپوف، هواداران استقلال چشم‌انتظار درخشش او در پیراهن تیم‌شان هستند.

استقلالِ مجیدی در حالی توانست قهرمان لیگ بیست‌ویکم شود که زوج امیرحسین حسین‌زاده و کوین یامگا در قامت وینگر در ترکیب آبی‌ها به میدان رفتند و توانستند نقش پررنگی در مسیر قهرمانی استقلال ایفا کنند. با توجه به حضور ستاره‌هایی مانند محمدی و ماشاریپوف و البته درخشش یامگا در نیم‌فصل نخست لیگ بیست‌وسوم، به نظر می‌رسد در مقایسه با آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر، فهرست این تیم در پست وینگر هم تضعیف نشده و در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت که ابزارهای در دسترس فرهاد مجیدی در دسترس جواد نکونام هم قرار دارد.

مهاجمانی از لیگ برتر انگلیس و لالیگای اسپانیا برای فرهاد و جواد!

آبی‌پوشان پایتخت در لیگ بیست‌ویکم از حضور امین قاسمی‌نژاد، محمدرضا آزادی، آرمان رمضانی، رودی ژستد و امیرارسلان مطهری در ترکیب خود بهره می‌بردند که دوران حضور قاسمی‌نژاد و آزادی در فهرست آبی‌ها طولانی نبود و مجیدی روی درخشش رمضانی، ژستد و مطهری حساب باز کرده بود. در فصل جاری هم نام پیمان بابایی، گوستاوو بلانکو، آرمان رمضانی و البته امیرارسلان مطهری در فهرست مهاجمان استقلال به چشم می‌خورد که با توجه به سیستم موردپسند جواد نکونام، مهرداد محمدی هم سابقه بازی در خط حمله آبی‌ها را به‌دست آورده است.

استقلالی‌ها در لیگ بیست‌ویکم از حضور رودی ژستدی در خط حمله تیم‌شان بهره می‌بردند که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را در کارنامه خود داشت و در فصل جاری هم در حالی گوستاوو بلانکو برای آبی‌پوشان پایتخت به میدان می‌رود که در کارنامه‌اش حضور در لالیگای اسپانیا به چشم می‌خورد. با این اوصاف می‌توان گفت که شرایط فهرست استقلال نسبت به تیمِ 2 فصل قبل که توانست فاتح لیگ برتر شود، تغییرات ملموسی نداشته و وضعیت بحرانی‌ای به‌وجود نیامده است و باید دید جواد نکونام می‌تواند راه فرهاد مجیدی را برود و استقلال را بعد از 2 فصل، بار دیگر به مقام قهرمانی برساند یا خیر. نکونام تا پایان هفته شانزدهم، ماموریت خود را با موفقیت انجام داده و امیدوار است که در 14 هفته پیش‌رو هم صدرنشینی استقلالی‌ها حفظ شود تا آن‌ها بار دیگر بتوانند در قامت فاتح لیگ برتر به کار خود پایان بدهند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج