۱۴۰۴۷۸۱
۲۱۸۰
۲۱۸۰
پ

قرار گذاشتیم بیشتر از ۲ گل به پرسپولیس نزنیم!

رضا حسن زاده پیشکسوت استقلال گفت: اگر چه پیش بینی این گونه بازی‌ها کار سختی است اما احساس می‌کنم استقلال با نتیجه یک بر صفر و روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها به گل برسد.

خبرورزشی: رضا حسن زاده پیشکسوت استقلال گفت: اگر چه پیش بینی این گونه بازی‌ها کار سختی است اما احساس می‌کنم استقلال با نتیجه یک بر صفر و روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها به گل برسد.

قرار گذاشتیم بیشتر از ۲ گل به پرسپولیس نزنیم!

کاپیتان و ملی پوش سابق استقلال پیروزی آبی پوشان مقابل برادرخوانده خوزستانی را پیش از دیدار دربی با اهمیت دانسته و معتقد است دربی دیداری خاص است و ربطی به جایگاه جدولی تیم‌ها ندارد و تیمی سربلند از میدان خارج می‌شود که بدون استرس بازی را دنبال کند. به اتفاق صحبت‌های رضا حسن‌زاده  در خصوص شرایط استقلال در آستانه دربی پایتخت را می‌خوانیم. بازیکنی که خودش بارها در لباس استقلال این بازی را تجربه کرده است. ‌

از شرایط و جو بازی دربی برایمان بگویید.

شما دیگر  خودتان چند دهه است بازیهای دربی را از نزدیک مشاهده می‌کنید و به خوبی می‌دانید در این بازی صدرنشینی یا در میانه جدول بودن هیچ ارتباطی به این بازی ندارند. دربی همیشه یک بازی خاص بوده و در آینده نیز چنین خواهد بود و تیمی برنده ای دیدار است که کادر فنی آن به خوبی بتواند استرس بازیکنان را مهار کرده و در کارهای روحی روانی موفق‌تر عمل کند. اگرچه کیفیت فنی بازیکنان و بحث تاکتیک و تکنیک در فوتبال بسیار حائز اهمیت است اما در این بازی خاص در کنار همه موارد فنی، مسائل روحی و روانی نیز اهمیتی فراوان دارد. شکر خدا دیدار ماقبل دربی را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و از نظر انگیزشی تیم شرایط خوبی را دارد. شاید عده‌ای این بازی را ۳ امتیازی و گروهی نیز ۶ امتیازی بدانند اما من معتقدم بازی دربی ۹ امتیازی است.

به چه دلیل؟

چرا که این دیدار بازی برگشت دو تیم است. وقتی پرسپولیس را ببرید با ۶ امتیاز اختلاف صدر نشین می‌شوید و به لحاظ انگیزشی رشد فنی قابل توجه شکل می‌گیرد و با اعتماد به نفس هرچه تمام‌تر برای پیروزی‌های بعدی  میدان می‌روید و در مسیر قهرمانی گام برمی‌دارید. همانطور که از شرایط دربی و قدرتمندی پرسپولیس مطلع هستید این دیدار آوردگاهی سخت برای آبی پوشان محسوب می‌شود و با پیروزی در این بازی ۹ امتیازی مسیر قهرمانی استقلال هموار خواهد شد.

خبر دارید برای اولین بار در تاریخ رقابت‌های دربی از داوران زن برای اتاق VAR استفاده می شود؟

چه اتفاق خوبی. پس از عبور از داوران خارجی برای قضاوت دربی حالا شنیدن این خبر جای بسی خوشحالی دارد. البته در خیلی جاها از داوران زن در بازی‌ها استفاده می‌شود و این اتفاق برای دیده شدن زنان داور ما نیز از دیگر جذابیت‌های بازی دربی محسوب می‌شود. ضمن خوشحالی از این اتفاق میمون امیدوارم این جریان ادامه داشته باشد و فقط مختص به اتاق VAR نباشیم و در آینده شاهد قضاوت داوران زن به عنوان داور چهارم و خط نگهدار باشیم و در واقع به امری جا افتاده تبدیل شود.

نظرتان در خصوص محرومیت کنعانی‌زادگان و غیبت احتمالی گولسیانی مقابل استقلال چیست؟

خارج از بحث اخلاق کنعانی‌زادگان از مدافعان خوب پرسپولیس محسوب می‌شود و نبود او در کنار غیبت احتمالی گولسیانی می‌تواند برای استقلال مثمر ثمر باشد. با این شرایط شاید چیدمان پرسپولیس در نبود آنان عوض شود ولی در مجموع باید گفت خیلی برای استقلال و پرسپولیس غیبت یک یا دو بازیکن آنقدر تاثیرگذار نیست چرا که دیگر نفرات تیم نیز اختلاف خیلی زیادی نسبت به یکدیگر ندارند و حضور در میدان و نیمکت نشینی بازیکنان تنها به سلیقه مربی بستگی دارد. در این میان اما چیزی که به نفع استقلال است عدم هماهنگی احتمالی خط دفاع پرسپولیس است و این ناهماهنگی شاید کار را برای مهاجمان استقلال کمی آسان‌تر کند.

به خط حمله استقلال اشاره کردید. نظرتان در خصوص زننده تک گل ۳ امتیازی استقلال مقابل هم نام خوزستانی چیست؟

بلانکو بازیکنی تاثیرگذار و مثمر ثمر برای استقلال است که هم در گلزنی و هم در کارهای دفاعی به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهد. در بازی با سپاهان خاطرم هست خیلی خوب بود و در برگشت به عقب و کمک به مدافعان و همچنین ضد حملات مشارکت خوبی داشت در بازی با استقلال خوزستان نیز با گلزنی نشان داد از آمادگی خوبی برخوردار است تا با کارایی هرچی بیشتر آماده بازی دربی باشد. اگرچه جواد نکونام برای بازی دربی شاید نگاه دیگری داشته باشد اما با بودن او و ماشاریپوف قدرت خط حمله استقلال دوچندان خواهد شد.

شرایط خط دفاع آبی پوشان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگرچه استقلال متاسفانه یامگا را به دلیل مصدومیت از دست داده اما صالح حردانی و میلاد فخرالدینی که به تازگی به استقلال پیوسته می‌توانند جای خالی مدافع فرانسوی را به خوبی پر کند. امیدوارم یامگا هرچه زودتر سلامتی خود را به دست آورده و شاهد حضور دوباره او در جمع پسران آبی باشیم. بدون شک خط دفاع استقلال روز سختی را مقابل مهاجمان پرسپولیس خواهند داشت و امیدوارم با تمرکز هر چه بیشتر هرگونه فرصت گلزنی را از مهاجمان حریف بگیرند.

تفاوت بازی‌های دربی امروز و گذشته را در چه میدانید؟

دربی‌های گذشته و امروز شاید از نظر کری خوانی هواداران و بازیکنان خیلی تفاوت نداشته باشد اما در زمانی که ما بازی می‌کردیم اگر می‌بردیم که هیچ اما اگر می‌باختیم تا انتقام آن باخت را از رقیب نمی‌گرفتیم فراموش نمی‌کردیم. امروز اما شکست مقابل رقیب سنتی یکی دو روزه از سوی بازیکنان به فراموشی سپرده می‌شود. در بحث فنی نیز باید گفت بازیکنان دو تیم بسیار متعصب و گردن کلفت بازی می‌کردند. در پرسپولیس بازیکنانی نظیر ناصر محمدخانی. کریم باوی. مجتبی محرمی . محسن عاشوری و مجتبی کرمانی مقام حضور داشتند که هر کدام یلی بودند و در تیم ما هم نزدیک به ۱۰ ملی‌پوش حضور داشتند که جمع این نفرات بهترین دربی‌های پایتخت را رقم می‌زدند. البته در جمع بازیکنان امروزی هم هستند افرادی که با تعصب بازی می‌کنند تا بازنده دربی نباشند اما غیرت و تعصب دیروز و امروز خیلی فرق کرده و این اتفاق ربطی به قرمز و آبی بودن ماجرا ندارد.

رمز پیروزی و موفقیت دربی را چه می‌دانید؟

بدون شک رمز موفقیت در دربی اتحاد و همدلی است و این اتفاق باید از مدیریت و سرمربی به بازیکنان انتقال داده شود. رفاقت و همدلی و اتحاد تیمی از شروط موفقیت است و امیدوارم این اتفاق به بهترین شکل ممکن برای استقلال رخ داده تا با کسب ۳ امتیاز از این میدان سخت خارج شود.

نتیجه بازی را چطور پیش بینی‌  می کنید؟

به عنوان یک استقلالی امیدوارم آبی پوشان برنده بازی باشند. اگر چه پیش بینی این گونه بازی‌ها کار سختی است اما احساس می‌کنم استقلال با نتیجه یک بر صفر و روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها به گل برسد.

قبل از سوال‌ و جواب‌های کوتاه پایانی اگر حرف خاصی دارید بفرمایید.

حرف خاصی نیست اما یک سوال ذهنم را درگیر کرده است.

چه سوالی؟

اینکه چرا جواد نکونام پس از چند هفته مصاحبه نکردن، درست قبل از بازی دربی و زمانی که تیم به آرامش نیاز دارد این حرفها را زد و چرا در یکی دو هفته گذشته این حرف‌ها را نزد. چرا الان!

در پایان اگر موافق باشید چند سوال و جواب کوتاه داشته باشیم.

در خدمتم.

خاطره‌انگیزترین دربی: دربی دو بر صفر سال ۷۰ که قرار شد بیشتر از این به پرسپولیس گل نزنیم

بهترین مربی استقلالی دربی: منصور خان پورحیدری

زهر دارترین مهاجم پرسپولیس: فرشاد پیوس

بهترین دروازه‌بان استقلالی دربی: ناصر حجازی

بهترین گلزن استقلالی دربی: حسن روشن

با اخلاق‌ترین بازیکن پرسپولیسی دربی: با احترام به دیگر دوستان، فرشاد پیوس

دربی بازترین‌های بازی سرخابی‌های پایتخت: فرهاد مجیدی و کریم باقری

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج