۱۴۱۰۳۹۱
۱۵۹۰
۱۵۹۰
پ

سکوت مدافع پرسپولیس درباره اتفاقات دربی شکست

مدافع پرسپولیس برای اولین بار در مورد صحنه خبرساز دربی صحبت کرده و توضیحات جالبی را داده است.

ورزش سه: علی نعمتی سومین سال بازی در پرسپولیس را در حالی سپری می‌کند که امید زیادی به تکرار سه گانه قهرمانی فصل گذشته دارد و این روزها با امید پیروزی‌های متوالی در لیگ برتر و جام حذفی، راهی محل تمرینات پرسپولیس در استادیوم کاظمی می‌شود.

سکوت مدافع پرسپولیس درباره اتفاقات دربی شکست

علی نعمتی که سابقه گلزنی در شهرآورد را دارد، این فصل به دلیل خطای پنالتی در بازی دربی، به شدت مورد انتقاد هواداران پرسپولیس قرار داشت و حالا برای اولین بار در مورد این تصمیم جنجالی موعود بنیادی‌فر که جدول لیگ برتر را تغییر داد، صحبت کرده و از مکالمه با بنیادی‌فر در دربی اخیر پیرامون این صحنه جنجالی پرده برداشته است.

مدافع چپ پرسپولیس همچنین در مورد وضعیت مالی خود در پرسپولیس صحبت کرده و به سوالات خبرنگار ما در مورد عایدی مالی خود از پرسپولیس باتوجه به پرداخت رضایتنامه پاسخ جالبی داده است.

این گفتگو را از دست ندهید:

 در مورد بازی با گل‌گهر صحبت کن که اولین بازی سال جدید است.
بله تیم خوبی تشکیل دادند و نشان دادند تیم باکیفیتی هستند و ما ان شا الله برویم برای یک بازی خوب و سه امتیاز را بتوانیم بگیریم چون اهمیت بسیار زیادی برایمان دارد.

تعطیلات فیفادی معمولا آمادگی تیمها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، برای شما هم اینطور بوده است؟
نه فکر نکنم، تیم در شرایط خوبی است، حالا این تعطیلات شاید یکم اذیت بکند ولی یک بازی دوستانه داشتیم و تمرینات خوبی هم انجام دادیم و برای بازی که پیش رو داریم با تمام قوا میرویم جلو تا بتوانیم نتیجه لازم را بگیریم.

در مورد این بازی دوستانه هم صحبت کن.
در بازی دوستانه به دو تیم دسته بندی شده بودیم جوان تر ها در یک تیم و گروه بعدی در تیم دیگر، هر کدام یک نیمه بازی کردیم و محک خوردیم تا در شرایط بازی قرار بگیریم. این بازی را بردیم البته برد در این بازیهای دوستانه اهمیت چندانی ندارد.

سال گذشته برای تو چطور سپری شد؟ از شرایط فوتبالی‌ات راضی بودی؟
در کل از سال گذشته بله راضی بودم، بهترین اتفاق در سال گذشته سه گانه گرفتنمان بود که واقعا اهمیت خیلی زیادی داشت. اگر جزئی‌تر هم بخواهم بگویم جالب ترین اتفاق سال گذشته دو دربی بود که پشت سر هم بردیم.

در مورد دربی صحبت کردی که در ابتدای سال دو بار برنده شدید اما دربی رفت امسال برای تو خیلی تلخ بود و فشار زیادی روی تو آورد.
فکر می‌کنم خیلی ها می‌دانستند که از سمت بعضی رسانه‌ها جوسازی شده بود و چند نفری که از شخصیت من خوششان نمی آمد جو میدادند وگرنه هیچکس توجه نمیکرد که من چه کیفیتی را ارائه داده‌ام. اما خب فوتبال همین است حتی در روزهایی که سرحال باشی هم اتفاق بدی برایت می افتد و این اتفاق هم در دربی برای من افتاد و چند روزی برایم سخت بود ولی زود خودم را جمع و جور کردم و فکر میکنم نیم فصل دوم هم بنظر خودم دوباره شروع کردم و امیدوارم کادرفنی و هواداران رضایت داشته باشند.

سکوت مدافع پرسپولیس درباره اتفاقات دربی شکست

کلا در فصل جاری خیلی تحت فشار بودی.
در عربستان که بازی با النصر صفر صفر شد من و دانیال اسماعیلی فر از نظر سایتهای خارجی بهترین بازیکن زمین شده بودیم ولی بعد از بازی باز هم هجمه ها به سمت ما بود. پس قطعا مشخص است از سمت کسی خط گرفته می‌شود و حس میکنم بعد از دربی که چند بازی گذشت همه متوجه شدند این هجمه ها از سمت کسی است. البته منظور من به هیچ وجه هواداران پرسپولیس نیستند و آنها حق دارند نظرات خود را بگویند، اما برخی افراد کاملا مشخص است که چه هدفی را دنبال می‌کنند.

بازی ذوب آهن یک مصدومیت سخت برایت پیش آمد.
در بازی با ذوب آهن شرایط را دیدید من هرجا بودم با تمام وجود بودم صد خودم را گذاشتم و حتی سرم را گذاشتم و دید که چه اتفاقی برایم افتاد. البته وظیفه یک بازیکن همین است و هیچ منتی نیست و هرجا بودم همین را یاد گرفتم که باید با تمام وجودم باشم و عرق بریزم و پولی که سر سفره ام میبرم حلال باشد.

دوست داشتم در مورد دربی جزئی‌تر صحبت کنیم و فکر کنم تا حالا صحبتی نکردی. به نظر اعتقاد داری آن صحنه پنالتی نبود.
صد در صد نظرم این است آن صحنه پنالتی نبود. من دربی برگشت به آقای بنیادی‌فر گفتم؛ ایشان هم گفتند فوتبال است و تمام شده، گفتم برای شما تمام شده ولی برای من که فوتبالیستم نه. من که تکل را زدم اول بازیکن استقلال افتاد من خودم صحنه را خوب یادم است که اول پای چپ مرا لگد کرد ولی خب بهرحال فوتبال است دیگر، تمام شد رفت. قبلا هم گفتم در روزهای خوب هم اتفاقات بدی می افتد.

هواداران پرسپولیس هم خیلی از دست تو شاکی شدند.
ولی فکر میکنم در دربی برگشت با عملکرد خوبم شاید آن اتفاق بد را فراموش کرده باشند و نشان دادم که آن یک اتفاق بود و حتی بازی با ذوب آهن هم همه جوره صدم را گذاشتم حتی سرم را گذاشتم ، بهرحال پست ما دفاع است و در دفاع هم این اتفاقات می افتد. من هم عاشق پرسپولیس هستم و تمام تلاشم را می‌کنم که سرمربی و تیم و هواداران از عملکردم راضی باشند.

 اما آن صحنه پنالتی شاید در اذهان مانده باشد.
من دفاع بودم و شش یا هفت گل زدم و دو یا سه  پاس گل دادم ولی خب همین است در دفاع یک اشتباه بکنی زیر سوال میروی. هرچند که بازهم می‌گویم آن صحنه پنالتی نبود.

در این دربی هم نتوانستید استقلال را ببرید، شاید یکی از دلایلش سبک بازی تیم جواد نکونام بود. نظر خودت در مورد این سبک چیست؟
هر کس یک تاکتیک خاصی دارد و با آن تاکتیک هم نتیجه گرفتند. من فکر می‌کنم تلاش خودمان کردیم اما هر چه زدیم، به در بسته خوردیم. به هر حال تاکتیک خودشان است. ما در دو دربی تمام تلاش‌مان را کردیم اما نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. فقط باید به این ۹ بازی فکر کنیم. بازی به بازی باید نتیجه لازم را بگیریم.

 بگذریم، قرارداد 12 بازیکن تیم از جمله خودت در پایان فصل تمام خواهد شد. برای تمدید صحبتی با تو شده؟
می‌دانم قرارداد چند نفر تمام می‌شود. از ما بزرگتر هستند و من سنم از همه پایین‌تر است. باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. قطعا اولویت با بزرگترها است تا به ما برسد و ببینیم تکلیف چه می‌شود. انشالله هرچه خیر باشد، اتفاق بیفتد.

سکوت مدافع پرسپولیس درباره اتفاقات دربی شکست

در نیم فصل دوم هم عبدالکریم حسن به تیم دعوت شده و تو هم چند بازی در پست دفاع وسط بازی کردی.
من خیلی کاری به کار کسی ندارم. تمرینم را می‌کنم و صفر تا صدم را می‌گذارم تا برای تیم مثبت باشم و کمک کنم. دفاع چپ و دفاع وسط برای من هیچ فرقی ندارد و تمام تلاشم را می‌کنم و روز به روز به فکر پیشرفت هستم.

نظرت در مورد آقای اوسمار چیست؟
ایشان خیلی برای تیم زحمت می‌کشند و دانش زیادی هم دارند و ما هم پله پله در حال پیشرفت هستیم و در بازیهای اخیر هم نتایج خوبی گرفتیم. امیدوارم همگی بتوانیم کمک کنیم که در پایان فصل هواداران خوشحال شوند.

شانس قهرمانی تیم را چطور می‌بینی؟ فصل گذشته هم همچین وضعیتی داشتید اما الان به خاطر پیش زمینه ذهنی پارسال، امید بیشتری در بین هواداران دیده می‌شود.
پارسال شرایط‌مان همینطور و حتی سخت‌تر بود، چون فکر می‌کنم بعد از عید هم با باخت برگشته بودیم، ولی آقا یحیی خیلی خوب تیم را جمع کرد. این را هم دوست دارم بگویم الان هم من به شخصه خیلی دلتنگ آقا یحیی هستم و واقعا فوتبالم را به ایشان مدیونم. ۹ بازی باقی مانده و جام حذفی را هم در پیش داریم. امیدوارم اتفاقات خوبی رخ بدهد و دوباره قهرمان شویم چون در پرسپولیس هیچ هدف دیگری وجود ندارد.

 تو این فصل پیراهن سیدجلال حسینی را برتن داری. کار کردن با او چطور است؟
بزرگان تیم به قدری بزرگ هستند که فقط باید از آنها یاد بگیری. آقا سید هم الان گل جمع حساب می‌شود و هم در فوتبال و هم در خارج از فوتبال از ایشان یاد می‌گیریم.

تیمتان کلا بازیکن باتجربه زیاد دارد.
آقا سید، آقا وحید و ... بزرگانی هستند که باید از آنها یاد بگیریم. سن ما هم کم نیست اما از آنها پایین‌تر هستیم و می‌توانیم در زمین و در زندگی از آنها یاد بگیریم.

 در مورد مسائل مالی هم صحبت کن که به نظر کل تیم گلایه داشته باشد.
واقعا اوضاع مالی ما خوب نیست و از پارسال و حتی سال‌های قبل طلب داریم. امیدوارم حل شود. در این مقطع شاید خوب نباشد من چیزی بگویم و تمام تمرکزم را روی تمرینات و بازیها گذاشته‌ام تا برای تیم مثمرثمر باشم.

یک ماجرای جالبی هم در مورد تو وجود داشت که مربوط به رضایتنامه می‌شد. لطفا این موضوع را توضیح بده که جزئیاتش چه بود؟
در آن زمان نمی‌دانستیم تیم دست مشهد است یا دست آقای حمیداوی. اگر دست مشهد بود، باید چهار میلیارد برای رضایتنامه می‌دادیم و اگر دست آقای حمیداوی بود، سه میلیارد. من آمدم از مشهد رضایتنامه بگیرم و گفتند چهار تومان. گفتم نمی‌شود، شاید قرارداد من با پرسپولیس از این کمتر باشد اصلا. یک‌باره گفتند تیم دست شهرخودرو است و باید از حمیداوی رضایتنامه بگیرید. ما صحبت کردیم و سه تومان چک دادیم و ۱.۲۵۰ هم چک ضمانت دادم و اگر هرکدام از چک‌هایم را پاس نمی‌کردم، رضایتنامه‌ام ۴.۲۵۰ می‌شد. با باشگاه پرسپولیس که قرارداد بستیم، قرار شد ۱۵-۲۰ روز بعد به من پول بدهند. اگر اشتباه نکنم یک تغییراتی در باشگاه ایجاد شد و دیدیم هیچ خبری از پول نیست.

بعد رسیدی به ماجرای فروش خانه؟
یک خانه داشتیم و در شهرستان همه فهمیده بودند که من می‌خواهم بفروشم. قیمت خانه ۱.۲۵۰ بود اما من آن را ۹۰۰ و خرده‌ای دادم، چون اگر چک‌هایم برگشت می‌خورد، باید چک ضمانت پاس می‌کردم. با این حال ۱.۲۰۰ هم کم داشتم که از یک نفر کمک گرفتم و سال بعد به او برگرداندم.

 فکر کنم اگر خانه را نگه می‌داشتی با تورم این چند سال الان چند برابر بود!
بله، من هنوز هم از سال اول پنج درصد طلب دارم و از سال پیش هم آپشن‌هایم مانده است. قراردادم هم که نسبت به خیلی‌ها خیلی پایین است. همه این چیزها درست است، اما ما اینجا را دوست داریم و بخاطرش با این شرایط آمدیم. ما عاشق پرسپولیس هستیم و واقعا لذت می‌بریم از اینکه پیراهن تیم را برتن می‌کنیم چون قبل از اینکه بازیکن تیم باشیم، هوادار هستیم.

در مورد تیم ملی هم برای خودت شانس دعوت قائل هستی؟
از نتایج اخیر تیم ملی در فیفادی خوشحال شدم و امیدوارم تیم ملی همیشه موفق باشد. من هم مثل هر فوتبالیست ایرانی آرزوی دعوت به تیم ملی را دارم و تمام تلاشم را می‌کنم تا به تیم ملی دعوت شوم. آقای امیر خان قلعه‌نویی هم خوشبختانه لیگ برتر را کاملا زیر نظر دارند و مطمئنم تمام بازیکنان لیگ برتر از سوی ایشان و دستیارانشان رصد می‌شوند و به نظرم این خیلی خوب است که به بازیکنان لیگ برتری بها می‌دهند. امیدوارم من هم اگر شایسته بودم بتوانم به تیم ملی دعوت شوم.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج