adexo3
۱۴۳۶۸۶۴
۱۰ نظر
۶۲۴۵
۱۰ نظر
۶۲۴۵
پ

پرسپولیس در مسیر فروپاشی قرار گرفت!

تابستان تلخ و عذاب آور هواداران پرسپولیس- وقتی اسکواد تیم قهرمان در مرز فروپاشی قرار دارد.

ورزش سه: تابستان تلخ و عذاب آور هواداران پرسپولیس- وقتی اسکواد تیم قهرمان در مرز فروپاشی قرار دارد.

در شرایطی که بسیاری از هواداران پرسپولیس تصور می کردند با واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی قرار است تابستانی هیجان انگیز و درخشان در انتظارشان باشد، آنها حتی در حفظ بخش قابل توجهی از ترکیب سال گذشته خود نیز ناکام مانده و در مرز ناکامی بزرگی قرار دارند. حتی با حفظ ترکیب سال گذشته و اضافه شدن چند بازیکن نیز موفقیت در مسابقات دشواری مانند لیگ نخبگان شبیه یک رویا بود، اما حالا و با توجه به ویرانی اخیر، ابعاد رویاپردازی هواداران پرسپولیس تغییر کرده و آنها حالا تنها امیدوار به روانه شدن تیمی در حد مدعی قهرمانی در لیگ برتر به مسابقات داخلی هستند.

پرسپولیس در مسیر فروپاشی قرار گرفت!

نام باشگاه از هر بازیکنی بزرگ تر و مهم تر است، اما بی تردید کسب موفقیت بدون در اختیار داشتن ستاره های باکیفیت و طراز اول ممکن نخواهد بود و به نظر پرسپولیس در مسیری قرار گرفته که در گذشته و در اواخر دهه 70 نیز تجربه کرده بود؛ از دست بازیکنان بزرگ و تبدیل شدن به یک باشگاه معمولی.

یک- سه ستاره مهم و تاثیرگذار پرسپولیس در روزهای اخیر از این تیم جدا شده و به راحتی راهی تیم های رقیب شده اند. دانیال اسماعیلی فر فصل گذشته بی شک در بین سه بازیکن برتر پرسپولیس جای داشته و بهترین آمار دوران ورزشی خود را به جای گذاشت. قرمزپوشان شاید حتی در تاریخ حضور خود در لیگ برتر وینگری از لحاظ آمار و ارقام مانند مهدی ترابی نداشته اند و علیرضا بیرانوند از لحاظ کارنامه بهترین دروازه بان تاریخ این باشگاه است. از دست دادن این سه بازیکن کلیدی و شاید مهم تر از آن واگذاری به رقبای مستقیم در مسیر قهرمانی، فاجعه بزرگی است که در فاصله حدود یک ماه مانده به شروع لیگ برتر، گریبان قرمزپوشان را گرفته است.

دو- البته روزهای تلخ پرسپولیس خیلی زودتر از این و بلافاصله بعد از کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر آغاز شد. حد فاصل اینکه بسیاری اوسمار را لایق هدایت تیمی مانند پرسپولیس نمی دانستند تا عدم تمایل این سرمربی به ادامه همکاری با این باشگاه، چندان طولانی نبود. به نظر می رسد پرسپولیس خیلی زودتر و بعد از شروع موفق این سرمربی می توانست قرارداد اوسمار را تمدید کند، اما تردید مدیریت باشگاه باعث شد احتمال ادامه همکاری با اوسمار از بین برود و یک سرمربی موفق دیگر سال های اخیر پرسپولیس نیز این تیم را به راحتی ترک کند. عدم موکول کردن پروسه توافق با اوسمار در پایان فصل، احتمال ماندن او در این باشگاه را افزایش می داد.

سه- عجیب تر اینکه حتی بازیکنانی که در ماه های اخیر رسما برای بازگشت به پرسپولیس ابراز علاقه کرده اند نیز هنوز موفق به توافق با باشگاه نشده اند. علی علیپور در این مدت تقریبا از هر تریبونی برای ابراز تمایل به پوشیدن دوباره لباس پرسپولیس ابراز علاقه کرده، اما هنوز طرفین به توافق نهایی دست پیدا نکرده اند و در این میان تنها فرصت پرسپولیس برای یافتن گزینه جانشینی احتمالی از دست می رود. تا چند روز قبل هواداران این باشگاه با مرور سنوات گذشته به مدیریت پرسپولیس اطمینان داشتند، اما حالا نگرانی در بین آنها افزایش یافته و با ادامه این روند، روزهای دشواری در انتظار پرسپولیس در این فصل خواهد بود.

چهار- ماجرای ماندن یا جدایی عبدالکریم حسن نیز در هفته های اخیر تبدیل به سوهان روح طرفداران پرسپولیس شده است. این ستاره قطری و موفق که در همین نیم فصل حضور در این باشگاه عملکرد درخشانی داشته و تبدیل به بازیکن محبوب هواداران شده بود، به نظر خواهان بازگشت به خانه شده و عجیب اینجاست پرسپولیس تکلیف آینده عبدالکریم حسن را مشخص نمی کند. در صورت قطعی شدن جدایی این بازیکن، یافتن گزینه جانشین بسیار دشوار خواهد بود و هواداران پرسپولیس نگرانند دوباره کابوس نیم فصل اول فصل گذشته و ضعف در جناحین خط دفاعی با توجه به جدایی احتمالی عبدالکریم حسن و قطعی دانیال، تکرار شود.

پنج- فراموش نکنیم پرسپولیس در نیم فصل سال گذشته سرمربی موفق و البته بهترین گلزن خود را نیز از دست داد و البته در نهایت گزینه های جانشین به قدری خوب عمل کردند که این تیم دوباره موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. اما قرار نیست این روند هر فصل تکرار شود و جدایی سه فوق ستاره و (البته احتمال رفتن یک یا دو نفر دیگر مانند عبدالکریم و کنعانی زادگان)، به اضافه توافق با سرمربی جدید و ضعف محسوس و اساسی در پست های مهمی مانند درون دروازه و یا مدافع چپ و راست، تابستان را تبدیل به فصل کابوس وار هواداران کرده است. سنجش کیفیت بازیکنان جانشین و البته دشواری تحمل بار بازی کردن به جای ستاره های موفق پرسپولیس و مقایسه های همیشگی، کار ستاره های جدید این تیم را بسیار دشوار خواهد کرد.

شش- با مرور جدول بهترین پاسورهای فصل نام دانیال در رتبه سوم و با هفت پاس گل قرار دارد که آمار فوق العاده ای برای یک مدافع کناری محسوب می شود. در جدول ثبت کلین شیت که نام بیرانوند در بالای جدول دیده می شود (اگرچه این قطعا بهترین فصل بیرو در پرسپولیس نبود) و مهدی ترابی از لحاظ آمار حتی نام خود را در بین بهترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس جای داده است. از دست دادن این سه ستاره کلیدی و مهم، این باشگاه را در مسیر چالشی دشوار قرار خواهد داد. فراموش نکنیم نوار قهرمانی های پرسپولیس در سال 1401 در شرایطی قطع شد که این تیم در تابستان سال قبلش قادر به حفظ ستاره هایی چون احمد نوراللهی، شهریار مغانلو و محمدحسین کنعانی زادگان نبود.

هفت- البته رضا درویش در این میان قویا به تصمیم خود مبنی بر رعایت سقف قرارداد باشگاه پایبند بوده و تحت هیچ شرایطی علاقه ای به بر هم زدن نظم مالی رختکن ندارد. حتی در همین چند روز اخیر بارقه هایی مبنی بر احتمال بازگشت این سه ستاره به پرسپولیس منتشر شد، اما پافشاری مدیریت باشگاه به رعایت سقف قرارداد (مانند تابستان سال گذشته) اجازه رخ دادن این اتفاق را نداد. علی علیپور نیز در مسیر بازگشت پشت همین سد گیر کرده و البته برخی هواداران خوش بین پرسپولیس با استناد به تجربه فصل گذشته، معتقدند سیاست فکری رضا درویش درست بوده و این باشگاه نباید ارقامی نجومی به بازیکنان خود پرداخت کند.

هشت- شرایط در تابستان سال گذشته نیز چندان متفاوت نبود و بخش قابل توجهی از توان مدیریت و کادر فنی صرف ماجرای بیرانوند و احتمال انتقال او به استقلال شد. اما عجیب اینجاست که این سنارینو عینا در تابستان امسال نیز تکرار شد و مدیریت باشگاه باید به این سوال مهم هواداران پاسخ بدهد: چرا توافق در طول فصل به شکلی پیش نرفت که دوباره چنین حاشیه بزرگی بعد از کسب عنوان قهرمانی حاصل شود؟ رضا درویش در سال های اخیر به اعتبار و وجهه خوبی بین هواداران پرسپولیس دست یافته، اما او آنقدر باتجربه است که بداند یک تابستان ناموفق و به تبع آن یک فصل دشوار، خیلی زود شرایط را تغییر می دهد. شرایط پرسپولیس در حال حاضر اصلا مساعد نیست و شاید تنها یک معجزه بتواند این تیم را به جمع مدعیان فصل آتی اضافه کند.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • ناشناس

   دو تا بازیکن معمولی که ملی پوش نیستن

  • ناشناس

   بنظر من اگه پرسپولیس یه فصل هم قهرمان نشه ولی بتونه بازیکنان جوان و آینده داری جذب کنه و طی سه سال یه تبم چغر و جوان داشته باشه بهتر از اینه که پولهای نجومی به بازیکنانی بده که سالهای آخر فوتبالشونه

  • عباس

   درویش امثال تصمیم گرفت پرسپولیس داغون کن برو چون این ادم تو ساپیاهم همین کارو کرد یعنی کارش کلا اینه تیم فقط طاهری را میخواد این درویش باید برو واقعا نمی‌دونم چرا این بیرون نمکنم یعنی چهل میلیون آدم پشم فقط درویش ادم‌شد برای مردم واقعا آدم بیخودی هست

  • ناشناس

   قراردادها رو بحدی نجومی کردن که کم کم اختصاص کل بودجه کشور هم براش کمه . بفهم اینو

  • ناشناس

   تیم حکومت هیچوقت فرو نمیپاشه

  • ناشناس

   بهتر.هرکه چاهی کند بهرکسی.اول خودش بعدا کسی.چیزی که عوض داره گله نداره

  • مجتبی

   بازیکنانی که موقعی برانکو بودن فقط بیرواند و رفیعی هستن دوسه تا جام گرفتن

  • ناشناس

   حالا یه سال جام نیارن چی میشه

  • ابراهیم

   تغییرات زیاد برای تیمی که سالهاست با همین بازیکنا قهرمان شده میتونه تیم رو تا مدتها از کورس قهرمانی عقب بندازه

  • بختیاری

   چراسقف قردادباید برای پرسپولیس و استقلال باشه تیم‌های تراکتور و سپاهان آزادند،هرچه پول به بازیکنان استقلال و پرسپولیس بدهندواونهارو هوایی کنند، پس تواین ورزش کسی نیست جوابگوباشه ۰۰۰۰

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج