۱۱۲۲۳۴۸ ۲ نظر
۵۰۰۴

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

بازی «اساسینزکرید والهالا» ماجرای قاتلان تاریخی را در سرزمین وایکینگ‌ها روایت می‌کند و تفاوت عظیمی با بازی‌های اصلی این سری دارد. البته چیزی که در این بازی حاضر هست و در دیگر بازی‌های این سری هم همیشه موجود بوده، حجم بالایی از محتوای مخفی و راز‌های عجیب و غریب است. قصد داریم تا نگاهی به آن‌ها داشته باشیم تا در صورتی که آن‌ها را ندیده‌اید، غافل نمانید.

دیجی‌کالا مگ: چند ماه پیش جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌های اساسینزکرید عرضه شد. بازی «اساسینزکرید والهالا» ماجرای قاتلان تاریخی را در سرزمین وایکینگ‌ها روایت می‌کند و تفاوت عظیمی با بازی‌های اصلی این سری دارد. البته چیزی که در این بازی حاضر هست و در دیگر بازی‌های این سری هم همیشه موجود بوده، حجم بالایی از محتوای مخفی و راز‌های عجیب و غریب است. قصد داریم تا نگاهی به آن‌ها داشته باشیم تا در صورتی که آن‌ها را ندیده‌اید، غافل نمانید.

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

سری بازی‌های اساسینزکرید این روز‌ها شباهت بیش‌تری به بازی‌های نقش‌آفرینی دارند تا اساسینزکرید. گیم‌پلی این بازی‌ها تا حد زیادی تغییر کرده و المان‌های نقش‌آفرینی زیادی به آن‌ها اضافه شده. بازی اساسینزکرید والهالا همانند بازی‌های نقش‌آفرینی بسیار بزرگ شده و جارو کردن دنیای پهناور آن بیش‌تر از صد ساعت زمان می‌خواهد. در میان این نقشه‌ی بزرگ، نکات مخفی زیادی که در جوامع گیمرها به آن‌ها «ایستر اگ» (Easter Egg) گفته می‌شود وجود دارند.

مدت زمانی که از عرضه‌ی اولیه‌ی بازی اساسینزکرید والهالا می‌گذرد قابل‌توجه است و طرفداران این بازی در این زمان موفق شده‌اند تا تعداد چشم‌گیری از نکات مخفی این بازی را پیدا کنند. البته اصلا معلوم نیست که تعداد تمام این نکات مخفی چند تا است و ممکن است با گذشتن زمان بیش‌تر، راز‌های بیش‌تری کشف شوند. با این تفاسیر،‌ لیست فعلی رازهای بازی اساسینزکرید والهالا به اندازه‌ی قابل‌قبولی شده و می‌توانیم آن را عنوان لیستی نسبتا کامل بپذیریم. پس بیش‌تر معطل‌تان نمی‌کنیم و سراغ نکات مخفی موجود در این بازی می‌رویم.

بونفایر بازی دارک سولز

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

سری بازی‌های دارک سولز روی مبارزات تن‌به‌تن تقریبا تمام بازی‌های دهه‌ی گذشته تاثیر گذاشتند. گیم‌پلی مبارزات خود بازی‌های سری اساسینزکرید هم از مبارزات سری بازی‌های دارک سولز تاثیر پذیرفته‌اند. سه بازی اخیر اساسینزکرید (این موضوع در مورد بازی اودیسه کمی رقیق است) مبارزاتی شبیه به دارک سولز دارند. به همین دلیل اصلا عجیب نیست که اشاره‌ای به بازی‌های سری دارک سولز را در اساسینزکرید پیدا کنیم.

در یکی از مناطق بازی اساسینزکرید والهالا می‌توان یک آتش پیدا کرد که این آتش دقیقا مثل بون‌فایرهای سری بازی‌های دارک سولز است. آتشی که یک شمشیر در آن فرو رفته. حتی یک کلاه‌خود شوالیه هم آن دور و برها پیدا می‌شود. بهترین قسمت این نکته‌ی مخفی این است که می‌توانید مثل دارک سولز پای این بونفایر بنشینید و سلامتی خود را بازیابی کنید!

جانوران شگفت‌انگیز

در برخی از ماموریت‌های بازی اساسینزکرید والهالا وظیفه داریم تا تعدادی برگه‌ی یادداشت را پیدا کنیم و آن‌ها را کنار یکدیگر بگذاریم. حقیقتا این ماموریت‌ها این بازی هیجان‌انگیزترین کارهایی نیستند که می‌توانیم انجام دهیم. البته در یکی از این ماموریت‌ها باید مجموعه‌ای از نوشته‌ها را جمع کنیم که موضوع آن‌ها نسبتا جالب است.

شکار کردن یکی از موضوعاتی است که برای وایکینگ‌ها اهمیت بالایی داشته و این موضوع در بازی اساسینزکرید والهالا هم صدق می‌کند. موجودات افسانه‌ای مختلفی در این بازی وجود دارند که به‌گونه‌ای نقش غول‌آخرهای انتخابی این بازی را ایفا می‌کنند. علاوه بر خود موجودات افسانه‌ای، افسانه‌هایی در مورد این موجودات نیز نقل می‌شوند. یکی از این افسانه‌ها در مجموعه‌ی نسبتا بزرگی از نوشته‌ها، با عنوان «جانوران شگفت‌انگیز و محل زندگی آن‌ها» در این بازی پیدا می‌شود. سازندگان بازی اساسینزکرید والهالا به وضوح ادای احترامی برای سری داستان‌های فرعی دنیای هری پاتر به جا آورده‌اند. البته این نوشته‌ها تنها نکته‌ی مخفی بازی اساسینزکرید والهالا در مورد هری پاتر نیستند.

اشیا جادویی هری پاتر

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

در بازی اساسینزکرید والهالا اگر شهر لندن را بگردید، می‌توانید محفظه‌ای را پیدا کنید که چند مار از آن نگهبانی می‌دهند. اگر مارها را شکست بدهید می‌توانید یک یادداشت را از آن‌جا بردارید. عنوان این یادداشت «لیست عجیب» است و در آن نوشته شده: «دفترچه‌ی خاطرات، انگشتر، محفظه‌ی قفلی، جام، تاج، مار و ؟؟؟؟.»

اگر طرفدار فیلم‌های هری پاتر باشید به سرعت می‌توانید تشخصی دهید که این لیست، لیست اشیای جادویی داستان‌های هری پاتر است که توسط ولدمورت جادو شده‌اند. مشخصا مورد آخر که اسم آن آورده نشده هری پاتر است. اگر محفظه‌ای که این یادداشت در آن وجود دارد را بگردید می‌توانید یک جام، گردن‌بند، کتاب، تاج و یک چوب جادویی را پیدا کنید. اصلا بعید نیست که آن محل، مخفیگاه ولدمورت در دنیای اساسینزکرید والهالا باشد!

شیوع COVID-19

کی از عجیب‌ترین رازهای بازی اساسینزکرید والهالا در مورد مساله‌ای نسبتا تابو است و می‌توان آن را در یکی از ایمیل‌های موجود در این بازی پیدا کرد. در خط داستانی امروزی این بازی می‌توان هر زمان دل‌خواه به کامپیوتر شخصیت‌های این بازی دست پیدا کرد و اطلاعات موجود در آن را برسی کرد. یکی از چیزهایی که در این کامپیوترها پیدا می‌شوند ایمیل‌های شخصیت‌های بازی است.

در صورتی که این ایمیل‌ها را بخوانید ممکن است به یک ایمیل برخورد کنید که در آن یک نفر از نگرانی‌های خود در مورد مساله‌ی «COVID» یکی از اعضای خانواده‌اش نوشته شده. این بازی تنها اثری نیست که به بیماری کرونا اشاره کرده و بازی‌هایی مانند بازسازی تونی هاوک ۱ و ۲ و بازی واچ داگز لژیون هم اشاراتی به وضعیت فعلی داشته‌اند؛ اما بازی اساسینزکرید والهالا اولین اثری است که اسم این بیماری را به‌طور مستقیم آورده.

مرغ‌های بازی افسانه‌ی زلدا

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

در یکی از مناطق بازی اساسینزکرید والهالا یک ساختمان پیدا می‌شود که در آن می‌توانید یک اسکلت و تعداد زیادی مرغ پیدا کنید. این صحنه کمی عجیب است. البته اگر به یکی از این مرغ‌ها حمله کنید و صحنه‌ی وحشتناکی که رخ می‌دهد را شاهد شوید کاملا متوجه می‌شوید که چرا یک اسکلت در آن‌جا وجود دارد.

این اتفاق بدون شک اشاره به بازی افسانه‌ی زلدا دارد. در بسیاری از بازی‌های این سری می‌توانید مزارعی را پیدا کنید که پر از مرغ هستند. چند حمله‌ی اول شما به مرغ‌های این بازی خطا می‌رود اما اگر واقعا قصد داشته باشید که به جنگ آن‌ها بروید، مرغ‌ها اصلا کم نمی‌آورند. کافی است که نبرد اصلی شروع شود تا از زمین و آسمان مرغ روی سرتان ببارد و متوجه شوید مرغ‌ها اصلا شوخی ندارند.

دزموند در فایل‌های صوتی بازی

چند پاراگراف بالاتر در مورد کامپیوترهای زمان حال بازی اساسینزکرید والهالا صحبت کردیم. در میان فایل‌های لپ‌تاپ شخصیت اصلی بازی تعدادی فایل صوتی وجود دارند که گوش دادن به آن‌ها از نظر داستانی نکات جالبی دارد. البته جدا از ارزش‌های داستانی، شخصی که در آن فایل‌های صوتی سخن می‌گوید حسابی مهم و احتمالا برای طرفداران قدیمی سری اساسینزکرید حسابی عزیز است.

اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که در آن فایل‌های صوتی صدای دزموند مایلز به گوش می‌رسد. شخصیت اصلی بازی‌های اساسینزکرید ۱ الی ۳ که از محبوب‌ترین شخصیت‌های کل سری به شمار می‌رود. حتی به نظر می‌رسد که در این بازی از صدای نولان نورس برای صداگذاری دزموند استفاده شده.

اشاره به شخصیت بایک

دنیای سری بازی‌های اساسینزکرید کاملا به یکدیگر متصل است و در بازی‌های این سری بارها به شخصیت‌های قسمت‌ها دیگر اشاره می‌شود. می‌توان در روستای اصلی بازی اساسینزکرید والهالا با یکی از این اشارات مواجه شد. ردا یکی از شخصیت‌های بازی اساسینزکرید والهالا است که در اکثر مواقع گوشه‌ای از روستای وایکینگ‌ها جا خوش کرده.

۱۰ دلیل که اساسینزکرید اوریجینز از اودیسه و والهالا بهتر استدر صورتی که به مغازه‌ی این شخصیت بروید می‌توانید او را ببینید که جمعی از کودکان قبیله را دور خودش جمع کرده برای آن‌ها داستان می‌گوید. داستانی از یک سرزمین صحرایی و در مورد افرادی به نام‌های «محافظ» و «محقق». این داستان بخشی از زندگی شخصیت اصلی بازی اساسینزکرید اوریجینز که بایک نام دارد را بیان می‌کند. البته این داستان تنها اشاره‌ی بازی اساسینزکرید والهالا به شخصیت بایک نیست و در طول این بازی می‌توانید تعداد زیادی از اشارات به این شخصیت را ببینید.

ماموریت ارباب حلقه‌ها

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

تا به حال اشارات مختلفی به داستان‌های فانتزی و بازی‌های ویدیویی مختلف را در بازی اساسینزکرید والهالا مرور کردیم. در چنین شرایطی اصلا دور از ذهن نیست که سازندگان این بازی به یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های فانتزی کل تاریخ بشر، یعنی ارباب حلقه‌ها اشاره کنند. اشاره‌ای به بزرگی یک ماموریت کامل.

یکی از ماموریت‌های بازی اساسینزکرید والهالا در مورد پیدا کردن یک حلقه است. از توصیف اولیه‌ی خود این ماموریت هم می‌توان پی برد که احتمالا ارتباطاتی با داستان‌های ارباب حلقه‌ها وجود دارد؛ این حدس کاملا درست است. در طول این ماموریت ادای احترام‌های زیادی را به داستان‌های ارباب حلقه‌ها نظاره می‌کنیم. تعداد این اشارات به‌قدری زیاد است که حتی شاید طرفداران داستان‌های تالکین هم به تمام آن‌ها پی نبرند.

دث استرندینگ

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

این یکی، یکی از سخت‌ترین راز‌های بازی اساسینزکرید والهالا به شمار می‌رود. یکی از ماموریت‌های این بازی به‌وضوح با الگوبرداری از بازی دث استرندینگ ساخته شده. در روستای این بازی می‌توانید یک ساختمان تجارت راه بی‌اندازید. در گوشه‌ای از این ساختمان تعدادی جعبه وجود دارد که مشخص می‌شود این جعبه‌ها محموله‌هایی از مشتری‌ها هستند که جا مانده‌اند.

در صورتی که تصمیم بگیرید محموله‌ها را به صاحب‌های آن‌ها برسانید ماموریت موردنظر شروع می‌شود و ناگهان حس می‌کنید که با بازی دث استرندینگ روبه‌رو شده‌اید. رساندن این محموله‌ها با اسب ممکن نیست و باید آن‌ها را با پای پیاده به مکان‌هایی دور ببرید؛ دقیقا مانند بازی دث استرندینگ. حتی زمانی که محموله‌ها را به مقصد می‌رسانید صاحبان آن‌ها همانند بازی دث استرندینگ از شما تشکر می‌کنند.

The Trogdor the Burninator

راز‌های «اساسینزکرید والهالا»؛ از هری‌پاتر تا ارباب حلقه‌ها

آخرین راز بازی اساسینزکرید والهالا حسابی بامزه است. یکی از چیزهایی که می‌توان در این بازی انجام داد کشیدن تتو برای شخصیت اصلی بازی است. برای این کار یک ساختمان اختصاصی وجود دارد و کاری یکی از خانواده‌های روستای وایکینگ‌ها در این بازی انجام تتو است. در صورتی که کارگاه تتوی موجود در روستای بازی را بگردید یک یادداشت را پیدا می‌کنید که در آن ایده‌هایی به عنوان تتوی درخواستی به این کارگاه ارسال شده.

در این یادداشت پیشنهاد شده که طرح یک اژدها با نفس آتشین و دست‌های ماهیچه‌ای انسانی حسابی خفن است. این اژدها سال‌ها پیش در یک کارتون از دوران اولیه‌ی جوامع اینترنتی معرفی شد و تراگدور نام دارد. این که سازندگان بازی اساسینزکرید والهالا به چنین چیز بانمک و باسابقه‌ای اشاره کرده‌اند واقعا جالب است.

این مطلب بر پایه‌ی نوشته‌ای از وب‌سایت Den of Geeks نگاشته شده.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج